واردات دیفرانسیل از چین و دبی با وانیکس

بگذارید خیالتان را راحت کنیم که این مقاله درمورد واردات همان قطعه خودرویی است که درابتدای پاراگراف اشاره کردیم. قصد داریم تمام نکاتی که درارتباط با واردات این قطعه وجود دارد را بررسی کرده و مشخص کنیم که اصلا چطور می‌توان این قطعه را وارد کشور کرد. برای واردات دیفرانسیل از چین و دبی لازم است که ۳ مرحله عملیات پشت‌سر گذاشته شود. مرحله اول درارتباط با خرید دیفرانسیل از چین و دبی است، دسته دوم مرتبط با ترخیص این قطعه از گمرک چین و دبی بوده و دسته آخر مرتبط با ارسال این قطعات از چین و دبی به ایران است.

درست اجرا کردن این مراحل تاحدی وابسته است به اینکه چقدر دیفرانسیل را بشناسیم و از کاربردهای آن در بازار ایران چقدر اطلاع داشته باشیم. برای همین درابتدا این موضوع را به‌طور‌کامل بررسی می‌کنیم که دیفرانسیل چیست و کاربردهایش کدام است، سپس به‌سراغ توضیح مراحل واردات آنها از چین و دبی می‌رویم. تاپایان مقاله با ما باشید تا همه چیز را برایتان شرح دهیم.

 

 

دیفرانسیل خودرو چیست و وظیفه آن کدام است

دیفرانسیل چیست؟ نام دیفرانسیل از Differential  می‌آید و دراصل برای عملگری در ریاضیات که کارش ایجاد تفاوت‌های بسیار ریز میان متغیرها است بکار می‌رود اما چون قطعه دیفرانسیل در خودرو نیز کاری مشابه با همین عملگر انجام می‌دهد، به آن نیز دیفرانسیل می‌گویند. شناخت این قطعه برای شما که قصد واردات دیفرانسیل از چین و دبی دارید بسیار ضروری است و برای درست انجام دادن مراحل این عملیات کمک کننده است.

دیفرانسیل یا محور متفاوت، یکی از قطعات اصلی سیستم حرکتی خودرو است که وظیفه توزیع قدرت بین دو چرخ عقب را بر عهده دارد. در واقع دیفرانسیل به دو محور خروجی موتور متصل است و قدرت را از موتور به چرخ ها منتقل می‌کند.

دیفرانسیل خودرو چیست و وظیفه آن کدام است

هنگامی که خودرو به داخل پیچ می‌رود، چرخ داخلی مسیر کوتاه‌تری را طی می‌کند و چرخ بیرونی مسیر بلندتری را طی می‌کند. به همین دلیل چرخ‌های خودرو به سرعت مختلفی می‌چرخند و در صورت عدم وجود دیفرانسیل، ظاهراً خودرو به چرخ بیرونی متصل شده و سرعت کمتری دارد

دیفرانسیل در واقع دو حالت باز و قفل شده دارد، که در حالت باز بهتر استفاده می‌شود و در شرایطی که دو چرخ به طور مساوی بار می‌برند، کارایی بیشتری دارد. اما در برخی شرایط مانند آفرود یا سرعت پایین در برف و یخ، حالت قفل شده دیفرانسیل بهتر استفاده می‌شود تا بتوانید قدرت بیشتری را به چرخ‌ها منتقل کنید.

 

 

اما آیا تنها یک نوع دیفرانسیال وجود دارد که بتوان ازطریق واردات دیفرانسیل از چین ود بی به کشور وارد کرد؟ خیر. انواع دیفرانسیل عبارتند از:

۱- دیفرانسیل معمولی: این نوع دیفرانسیل بیشترین استفاده را در خودروهای سواری دارد و در آن، قدرت به صورت متناوب به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

۲- دیفرانسیل لیمیتد سلیپ: این نوع دیفرانسیل دارای یک محدود کننده لغزش است که در صورت لغزش چرخ‌ها به عنوان یک واحد عمل کرده و قدرت را به چرخی که کمترین مقدار لغزش را دارد منتقل می‌کند.

۳- دیفرانسیل خود قفل: در این نوع دیفرانسیل، قفل کردن دیفرانسیل به صورت خودکار اتفاق می‌افتد و هنگامی که چرخ‌ها با یکدیگر متصل می‌شوند، قدرت به صورت متناوب به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

۴- دیفرانسیل با دو محدوده: در این نوع دیفرانسیل، قدرت به صورت متناوب به چرخ‌ها منتقل می‌شود، اما در صورت لغزش یک چرخ، محدوده لغزش بین دو چرخ کاهش می‌یابد تا بتوان از لغزش جلوگیری کرد.

۵- دیفرانسیل الکترونیکی: در این نوع دیفرانسیل، قدرت به صورت الکترونیکی بین چرخ‌ها توزیع می‌شود و در صورت لغزش یک چرخ، سیستم به صورت خودکار قدرت را به چرخ دیگر منتقل می‌کند.

هر نوع دیفرانسیل برای شرایط خاصی مناسب است و بهترین نوع باید بر اساس شرایط و نوع استفاده از خودرو انتخاب شود.

بدنیست کمی هم راجع‌به تعمیرات این قطعه که البته واردات دیفرانسیل از چین و دبی بیشترین متقاضی را دراین بخش از بازار دارد بدانیم. تعمیرات دیفرانسیل بستگی به نوع مشکلی دارد که دیفرانسیل دارد. در ادامه به برخی از تعمیرات معمول در دیفرانسیل اشاره می‌شود:

۱- تعویض روغن دیفرانسیل: بسته به نوع خودرو و شرایط استفاده، روغن دیفرانسیل باید به صورت دوره‌ای تعویض شود. این تعویض می‌تواند به صورت دستی یا با استفاده از دستگاه‌های خاص انجام شود.

۲- تعمیرات مکانیکی: در صورتی که قطعات مکانیکی دیفرانسیل، مانند قطعات داخلی، چرخ دنده‌ها، بلبرینگ‌ها و یا دنده‌ها، آسیب دیده باشند، باید تعمیر یا تعویض شوند.

۳- تعمیرات الکتریکی: در صورتی که دیفرانسیل الکترونیکی با مشکل روبرو شود، مانند نشت جریان، خرابی سنسورها، باید مشکلات الکتریکی رفع شود.

۴- تعمیرات خودروسازی: در صورتی که دیفرانسیل با خطاهای خودروسازی مواجه شود، مانند طراحی نادرست قطعات دیفرانسیل، باید این مشکلات بازسازی و یا تعویض شوند.

در هر صورت، تعمیرات دیفرانسیل بهتر است توسط تعمیرکاران مجرب و ماهر انجام شود و تعمیرات بیش از حد پیچیده، بهتر است به مرکز خدماتی مربوطه مراجعه شود.

 

 

کاربردهای دیفرانسیل خودرو چیست

اما این قطعه بااینکه نقش کلیدی در همه خودروهای دیفرانسیلی دارد، چه کاربردهای دیگری هم دارد که باعث شود بازرگان برای گستردگی بازرا تقاضای خرید آنها و درنتیجه سودی که برای این خرید وجود دارد دست به واردات دیفرانسیل از چین و دبی بزند؟ درادامه راجع‌به این کاربردها توضیح خواهیم داد. دیفرانسیل در انتقال قدرت از موتور خودرو به چرخ‌های آن نقش مهمی دارد و در بسیاری از خودروها و وسایل نقلیه استفاده می‌شود. برخی از کاربردهای دیفرانسیل عبارتند از:

۱- خودروهای سواری: در خودروهای سواری دیفرانسیل برای انتقال قدرت موتور به چرخ‌های پشت و جلو استفاده می‌شود. این قابلیت به خودرو امکان می‌دهد تا در منحنی‌ها و خطوط خم دار بهتر و با پایداری بیشتری حرکت کند.

۲- وسایل نقلیه سنگین: در وسایل نقلیه سنگین مانند کامیون، تریلر و اتوبوس‌ها نیز از دیفرانسیل استفاده می‌شود. این قابلیت به این وسایل نقلیه اجازه می‌دهد تا بار سنگین را با سرعت و قدرت به مقصد برسانند.

۳- وسایل نقلیه غیرراهی: در وسایل نقلیه غیرراهی مانند تراکتور، دوچرخه‌های باری و انواع ماشین آلات کشاورزی نیز از دیفرانسیل استفاده می‌شود.

۴- وسایل نقلیه مسابقه: در وسایل نقلیه مسابقه مانند موتور سیکلت، ماشین‌های رالی و فرمول یک نیز از دیفرانسیل استفاده می‌شود.

۵- وسایل نقلیه الکتریکی: در وسایل نقلیه الکتریکی مانند اتومبیل‌های الکتریکی و دوچرخه‌های برقی نیز از دیفرانسیل استفاده می‌شود. در این وسایل نقلیه، موتور الکتریکی به یک دیفرانسیل متصل می‌شود و قدرت آن به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

۶- وسایل نقلیه نظامی: در برخی وسایل نقلیه نظامی نیز از دیفرانسیل استفاده می‌شود. این وسایل نقلیه مانند تانک، هلیکوپتر و برخی خودروهای نظامی هستند که برای جلوگیری از گرفتگی در شرایط سخت استفاده می‌شوند.

۷- دیفرانسیل تعادلی: این نوع دیفرانسیل برای برخی وسایل نقلیه خاص مانند خطوط تولید، صنایع نفت و گاز و ایستگاه‌های فضایی استفاده می‌شود. این دیفرانسیل به عنوان یک مکانیزم تعادلی عمل می‌کند و به وسیله آن می‌توان به کنترل تعادل و استحکام سیستم‌هایی که بر روی آن نصب می‌شود کمک کرد.

۸- وسایل نقلیه قطار: در قطارها نیز از دیفرانسیل استفاده می‌شود. در قطارها، محرک بخاری و یا برقی به دیفرانسیل وصل می‌شود تا بتواند به چرخ‌های قطار قدرت و انرژی لازم را منتقل کند.

در کل، دیفرانسیل برای انتقال قدرت به چرخ‌های وسایل نقلیه و بهبود کنترل، ثبات و قدرت حرکت آنها بسیار حائز اهمیت است. پس باتوجه‌به این کاربردها، واردات دیفرانسیل از چین و دبی یک عملیات بسیار بااهیمت بوده و دارای سودی فراوان برای واردکنندگان آن دارد.

 

 

خرید دیفرانسیل

حال که حسابی با دیفرانسیل آشنا شده‌ایم و می‌دانیم وادرات دیفرانسیل از چین و دبی چقدر اهمیت دارد، وقت آن است که با مراحل این واردات نیز آشنا شویم و مشخص کنیم که برای درست انجام دادن این مراحل لازم است که چه اقداماتی انجام دهیم. این مراحل همان‌طور که درمقدمه گفته شد عبارتنداز خرید دیفرانسیل از چین و دبی، ترخیص دیفرانسیل‌های خریداری شده از گمرک چین و دبی و ارسال آنها به ایران.

مرحله اول که همان خرید دیفرانسیل‌ها است باید بارعایت این نکته اجرا شود که حتما کیفیت دیفرانسیل‌های خریداری شده به اندازه کافی بالا و استاندارد باشد چراکه قطعه‌ای بسیار حساس و بااهمیت است. پس حتما دیفرانسیل‌ها را باید از شرکت‌های معتبر قطعه‌سازی چینی خریداری کنید تا بعدا بتوانید آنها را با قیمتی بالا در بازار ایران به‌فروش برسانید.

خرید عمده دیفرانسیل از چین و دبی

اما آیا منطقی است که مرحله اول واردات دیفرانسیل از چین و دبی با خرید تعداد اندکی دیفرانسیل انجام شود؟ یعنی آیا می‌صرفد که شما برای خرید تعداد کمی دیفرانسیل راهی کشور چین و شهر دبی شوید. قطعا خیر. برای واردات دیفرانسیل لازم است که تعداد زیادی از این قطعات را از چین و دبی خریداری کنید جراکه قرار نیست هرهفته به چین و دبی رفته و سفارش جدید دهید.

خرید عمده دیفرانسیل از چین و دبی

به‌همین‌خاطر باید درابتدا تعداد زیادی از آنها را خریداری کرده و به ایران وارد کنید. خرید تعداد زیادی دیفرانسیل با هزینه اندک خرید عمده نام دارد. پس نکته دومی که باید به آن توجه کنید این است که در واردات دیفرانسیل حتما باید این قطعات را به‌نرخ عمده از چین و دبی خریداری کرده و وارد کشور کنید.

خرید دیفرانسیل از چین

اما عملیات خرید دیفرانسیل از چین و دبی چگونه انجام می‌شود؟ برای اینکه بتوانید از شرکت‌های موجود در چین دیفرانسیل خریداری کنید لازم است که مرحله اول واردات دیفرانسیل از چین و دبی را بصورت عملی اجرا کنید. این مرحله زمانی بصورت عملی اجرا می‌شود که شما یک درخواست رسمی خرید به‌نام پیش‌فاکتور یا پروفرما را برای شرکت فروشنده چینی ارسال کنید.

در آن مشخص کنید که قیمت خرید دیفرانسیل‌ها چقدر باشد، چه تعداد از آنها را نیاز دارید و البته هزینه خرید آنها را چگونه پرداخت خواهید کرد. این موارد که در پرورما درج شد و آن را برای شرکت چینی ارسال کردید، باید منتظر پاسخ درخواست بمانید. تقریبا ۱ هفته تا ۱ ماه طول می‌کشد تا این پاسخ برای شما ارسال گردد.

خرید دیفرانسیل از دبی

برای خرید دیفرانسیل از شرکت‌های موجود در دبی نیز لازم است که درست مانند آنچه در خرید از چین توضیح داده شد شما یک پروفرما تهیه کرده و برای شرکت فروشنده ارسال کنید. درپروفرمای ارسالی شما باید همان اطلاعاتی که شرح دادیم یعنی قیمت خرید، تعداد درخواستی و البته روش پرداخت هزینه خرید درج شود.

در این مرحله از واردات دیفرانسیل از چین و دبی اگر با درخواست خرید شما موافقت گردد، شرکت‌های فروشنده چینی  و موجود در دبی اقدام به تهیه دیفرانسیل‌ها کرده و آنها را برای ارسال به ایران تحویل گمرک چین و دبی خواهند داد. تحویل دیفرانسیل‌ها به گمرک چین و دبی برای این است که بتوانید آنها را با اخذ مجوز قانونی به ایران وارد کنید. به‌همین‌دلیل دراین مرحله لازم است که شما برای ترخیص دیفرانسیل‌ها از گمرک چین و دبی اقدام کنید.

ترخیص دیفرانسیل

عملیات ترخیص دیفرانسیل که مرحله دوم واردات دیفرانسیل از چین و دبی است با تهیه یک‌سری مدارک مثل کارت بازرگانی، بارنامه و پروفرمای خرید و تحویل آنها به اداره گمرک چین و دبی آغاز شده و تا گرفتن برگه ترخیص دیفرانسیل‌ها ادامه خواهد یافت.

شما با تهیه این مدارک و تحویل آنها به اداره گمرک چین و دبی باید منتظر بمانید تا بازرسان اداره گمرک اقدام به بررسی دیفرانسیل‌های خریداری شده توسط شما پرداخته و اگر مشکل قانونی وجود نداشت برگه ترخیص آنها را برای شما صادر کنند. صدور برگه ترخیص مشخص می‌کند که برای تحویل گرفتن دیفرانسیل‌ها باید چه مقدار حق گمرکی پرداخت کنید.

وارد کننده دیفرانسیل

برای اینکه بتوانید واردات دیفرانسیل از چین و دبی را به‌صورت عملی و با روش درست پشت‌سر بگذارید، لازم است که حتما کارهای خرید، ترخیص و ارسال آنها را به فرد یا افرادی که دراین زمینه تخصص و تجربه دارند بسپارید. برای مثال اگر شما تابه‌حال تجربه تکمیل و ارسال پروفرما را نداشته باشید آنگاه برای انجام آن به‌مشکل خواهید خورد؛

پس بهتر است که انجام آن را به افرادی که دراین زمینه تجربه و تخصص دارند و فورواردر نامیده می‌شوند بسپارید. فورواردرها در اختیار شرکت‌های بازرگانی واسطه هستند و شما می‌توانید کارهای خرید، ترخیص و ارسال کالا را به آنها بسپارید.

 

 

حمل و نقل دیفرانسیل از چین و دبی

بعداز اینکه توانسیتد در مرحله دوم واردات دیفرانسیل از چین و دبی یعنی ترخیص این قطعات از گمرک چین و دبی دیفرانسیل‌ها را تحویل بگیرید، باید برای ارسال آنها به ایران چاره‌ای بیندیشید. ارسال کالا از کشوری به کشور دیگر ازطریق روش کارگو انجام می‌شود.

حمل و نقل دیفرانسیل از چین و دبی

در این روش شما می‌توانید با استفاده از وسایل حمل‌ونقل باری مثل هواپیمای باری، کشتی باری و قطار باری دیفرانسیل‌ها را از چین و دبی به ایران منتقل کنید. البته ازنظر بسیاری از بازرگانان استفاده از روش کارگو دریایی که درآن از کشتی باری برای انتقال دیفرانسیل‌ها استفاده می‌شود بهترین گزینه است.

سود واردات دیفرانسیل چقدر است

سود خرید و فروش یک کالا در چه چیزی نهفته است؟ برای مثال اگر شما بدانید که کالایی در اهواز باقیمت ۱ میلیون فروخته می‌شود اما همین کالا در مازندران قیمتی برابر با ۳ میلیون دارد، آنگاه ترغیب نمی‌شوید که این کالا را از اهواز خریده و به مازندران انتقال دهید و بفروشید؟ دراینصورت سودی که از این تجارت کسب می‌کنید برابر اختلاف قیمت فروش و خرید خواهد شد.یعنی ۲ میلیون.

در واردات دیفرانسیل از چین و دبی هم وضع به همین منوال است. شما آنها را با قیمتی پایین از چین و دبی خریداری کرده و در ایران با قیمتی بیشتر به‌فروش می‌رسانید. دراین میان تفاوت قیمت خرید  و فروش دیفرانسیل‌ها است که سود واردات شما را تضمین می‌کند.

واردات دیفرانسیل از چین و دبی با شرکت بازرگانی وانیکس

شرکتی که وعده دادیم برای واردات دیفرانسیل از چین و دبی به‌شما معرفی خواهیم کرد شرکت بازرگانی وانیکس نام دارد. این شرکت به‌خاطر داشتن تجربه بالا در امر واردات کالا از چین و دبی به ایران می‌تواند کارهای خرید، ترخیص و ارسال این قطعات را برای شما به‌سادگی انجام داده و دیگر نیازی نباشد شما شخصا برای انجام این مراحل راهی چین و دبی شوید.

نکته مهم درمورد شرکت بازرگانی وانیکس این است که انجام مراحل توسط این شرکت با هزینه‌ای بسیار اندک انجام شده و به‌همین‌دلیل بهترین گزینه برای سپردن کارهای واردات دیفرانسیل به ایران است.

حرف آخر

دیفرانسیل یا محور متفاوت، یکی از قطعات اصلی سیستم حرکتی خودرو است که وظیفه توزیع قدرت بین دو چرخ عقب را بر عهده دارد. در واقع دیفرانسیل به دو محور خروجی موتور متصل است و قدرت را از موتور به چرخ ها منتقل می‌کند.

 

 

این قطعه یکی از اساسی‌ترین قطعات خودرو محسوب شده و برای همین واردات دیفرانسیل از چین و دبی را می‌توان عملیاتی بسیار پراهمیت و البته دارای کاربردی وسیع دانست. شما با انجام درست مراحل واردات این قطعه می‌توانید به‌سادگی و با بیشترین سود آنها را وارد ایران کنید. تنها کافی است نکاتی که درطول مقاله به آنها اشاره شد را رعایت کنید.

سوالات متداول درباره واردات دیفرانسیل

  • برای واردات دیفرانسیل از چین و دبی به ایران بهترین روش انتقال کدام است؟

بهترین روش برای انتقال این قطعات از چین و دبی به ایران استفاده از روش کارگو دریایی است که هم هزینه انجام آن کمتر از بقیه روش‌ها بوده و هم اینکه دارای امنیت سفر بالایی است.

  • مدارک لازم برای ترخیص دیفرانسیل‌ها از گمرک چین و دبی کدام است؟

برای اینکته بتوانید دیفرانسیل‌ها را از گمرک چین و دبی ترخیص کنید لازم است که حتما کارت بازرگانی، پروفرما و بارنامه خرید آنها را تحویل اداره گمرک چین و دبی دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *