واردات دوچرخه از چین و دبی با وانیکس

واردات دوچرخه از چین و دبی در ۳ مرحله انجام می‌شود. مرحله اول آن خرید این وسایل از چین و دبی است که خودش چندین مرحله دارد. مرحله دوم آن ترخیص دوچرخه‌های خریداری شده از گمرک چین و دبی است و البته مرحله نهایی آن ارسال این وسایل از چین و دبی به ایران است. درادامه قصد داریم این مراحل را باذکر نکات مهم توضیح دهیم. پس اگر قصد دارید وارداتی پرسود داشته باشید، حتما تاپایان مقاله با ما همراه باشید چراکه قرار است هرآنچه راجع‌به این عملیات لازم است بدانید را برای شما بطور کامل توضیح دهیم.

 

 

دوچرخه چیست و انواع آن کدام است؟

قبل از اینکه مراحل واردات دوچرخه از چین و دبی را بررسی کنیمف لازم است که خود دوچرخه و انواع آن را خوب بشناسیم تا بتوانم بهتر مراحل وادرات این وسیله پرکاربرد را انجام دهیم. دوچرخه یا بایسیکل، وسیله‌ای است که شامل دو چرخ، یک قاب، پدال، زنجیر، دسته‌ها و صندلی می‌باشد. دوچرخه یکی از محبوب‌ترین وسایل نقلیه شخصی برای تفریح، تناسب اندام، مسابقات و حتی حمل و نقل شهری است.

انواع دوچرخه شامل:

۱- دوچرخه‌های شهری: برای استفاده در شهر و برای حمل و نقل در محیط شهری طراحی شده‌اند. دارای صندلی راحت و دسته‌های عمودی هستند.

۲- دوچرخه‌های جاده‌ای: برای سرعت و کارایی بیشتر طراحی شده‌اند. دارای چرخ‌های باریک و صاف، صندلی سخت و دسته‌های خمیده به جلو هستند.

۳- دوچرخه‌های ماونتین: برای مسابقات دوچرخه‌سواری در مسیرهای طبیعی و کوهستانی طراحی شده‌اند. دارای ترکیبی از چرخ‌های بزرگ و ضخیم، صندلی راحت و دسته‌های خمیده به جلو هستند.

دوچرخه چیست و انواع آن کدام است؟

۴- دوچرخه‌های ب‌ام‌ای: دوچرخه‌های برقی هستند که برای استفاده در شهر طراحی شده‌اند. دارای موتور برقی هستند که می‌تواند به شما در پیمایش مسافت‌های طولانی کمک کند.

۵- دوچرخه‌های BMX: برای اجرای حرکات و سبک‌های خاص دوچرخه‌سواری طراحی شده‌اند. دارای چرخ‌های کوچک، صندلی کوتاه و دسته‌های بلند هستند.

۶- دوچرخه‌های تک‌چرخ: یا همان دوچرخه‌های تمرینی که به عنوان یک راه برای بهبود تعادل و استحکام بدنی درنظر گرفته می‌شوند.

۷- دوچرخه‌های تورینگ: برای سفرهای طولانی مسافت طراحی شده‌اند. دارای چرخ‌های بزرگ، صندلی راحت و دسته‌های خمیده به بالا هستند.

۸- دوچرخه‌های فضایی: برای تمرین و استفاده در فضا طراحی شده‌اند. دارای چرخ‌های بسیار بزرگ، سیستم جذب ضربه و دسته‌های خمیده به بالا هستند.

۹- دوچرخه‌های رکابی: برای تمرین در داخل سالن طراحی شده‌اند. دارای صندلی و دسته‌های قابل تنظیم و پدال‌های سیستماتیک هستند.

۱۰- دوچرخه‌های تریکو: برای مسابقات دوچرخه‌سواری طراحی شده‌اند. دارای چرخ‌های بسیار باریک، قاب بسیار سبک و دسته‌های خمیده به جلو هستند.

۱۱- دوچرخه‌های دستی: برای افرادی که قادر به استفاده از پاهایشان نیستند طراحی شده‌اند. دارای دسته‌های قابل تنظیم و پدال‌های دستی هستند.

۱۲- دوچرخه‌های تندرو: برای دوچرخه‌سوارانی که دوست دارند در مسابقات تندرو شرکت کنند طراحی شده‌اند. دارای چرخ‌های بزرگ و صاف، صندلی سخت و دسته‌های خمیده به جلو هستند.

 

 

کاربردهای دوچرخه کدام است؟

اما چرا واردات دوچرخه از چین و دبی سود دارد؟ دلیل اصلی ان کاربردهایی است که این وسیله دارد. دوچرخه یک وسیله نقلیه کم هزینه، بدون آلودگی و سبک است که برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای دوچرخه عبارتند از:

۱- حمل و نقل: دوچرخه برای حمل و نقل درون شهری و نزدیک به محل کار، مدرسه یا دانشگاه استفاده می‌شود. این وسیله نقلیه کوچک و سبک است و به راحتی در ترافیک شلوغ قابل حرکت است.

۲- ورزش: دوچرخه‌سواری یک ورزش آب‌وهوا است که برای تقویت عضلات قلب و عروق، بهبود تنفس و سلامتی کلی بدن مفید است.

۳- تفریح: دوچرخه‌سواری می‌تواند یک فعالیت تفریحی جذاب باشد و به شما امکان می‌دهد که به طبیعت نزدیک شوید و از دیدن مناظر زیبا لذت ببرید.

۴- توریستی: دوچرخه می‌تواند به عنوان وسیله‌ای برای دیدن مناطق توریستی باشد. شما می‌توانید با دوچرخه برای دیدن شهرها، کوهستان‌ها، مناطق جنگلی و سواحل استفاده کنید.

۵- کار با دوچرخه: برخی افراد برای پرداختن به کارهایی مانند پیمایش پست، کار در باغ و کشاورزی و حتی برای تحویل غذا، از دوچرخه استفاده می‌کنند.

۶- حمل و نقل پیاده: دوچرخه می‌تواند یک وسیله نقلیه جایگزین برای پیاده‌روی باشد. در بسیاری از شهرها، مسیرهای دوچرخه‌ای وجود دارند که به شما اجازه می‌دهد که از دوچرخه برای رفت و آمد خود استفاده کنید.

خرید دوچرخه

بعداز شناخت کلی‌ای که از دوچرخه، انواع آن و کاربرد هرکدام به‌دست آوردیم نوبت به بررسی مراحل واردات دوچرخه از چین و دبی و نکات هرکدام می‌رسد. اولین مرحله این عملیات نیز عبارتست از خرید این وسیله پرکاربرد از شرکت‌های چینی یا موجود در دبی. برای خرید دوچرخه اولین نکته که باید به‌آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم، این است که حتما این وسایل را از معتبرترین شرکت‌های فروشنده دوچرخه در چین و دبی تهیه کنیم.

چرا؟ زیرا خرید دوچرخه ازاین شرکت‌ها باعث می‌شود که بهترین کیفیت آنها را به‌دست آوریم. واردات بهترین کیفیت دوچرخه نیز به‌معنای این است که می‌توان آنها را به‌سادگی و باقیمتی بالای در بازار ایران به‌فروش رسانید. برای پیداکردن بهترین شرکت‌های فروشنده دوچرخه در چین و دبی نیز می‌توان دراینترنت تحقیق کرد و با مقایسه تعداد فروش و کیفیت دوچرخه‌ها بهترین شرکت را پیدا کرد.

 

 

خرید عمده دوچرخه از چین و دبی

نکته بعدی که باید در انجام واردات دوچرخه از چین و دبی به آن توجه داشت این است که باید حتما این وسایل را بصورت عمده خریداری کرد. خرید عمده یعنی پرداخت قیمتی اندک برای تعداد زیادی ازاین وسایل و واردات تعداد زیادی ازآنها با یکبار سفر به چین و دبی. فرض کنید شما کلی هزینه کرده و به چین و دبی سفر کنید تا درنهایت ۱۰۰ عدد دوچرخه وارد کشور کنید.

خرید عمده دوچرخه از چین و دبی

آیا سود فروش این ۱۰۰ عدد دوچرخه خرج سفرتان را هم در می‌آورد؟ قطعا خیر. پس سوددهی واردات این وسایل از چین و دبی به‌شدت وابسته است به اینکه آیا آنها را بصورت عمده خریداری خواهید کرد یا خیر.

خرید دوچرخه از چین

با اشراف براین دو نکته یعنی خرید دوچرخه بصورت عمده از شرکت‌های معتبر چینی و موجود در دبی، مرحله بعدی واردات دوچرخه از چین و دبی باید پی‌گیری شود. این مرحله همان تکمیل کردن خرید دوچرخه از چین و دبی است. برای تکمیل این مرحله شما باید یک برگه درخواست رسمی خرید که پیش‌فاکتور یا پروفرما نام دارد تهیه کرده و برای شرکت فروشنده چینی یا موجود در دبی ارسال کنید.

در پروفرما باید اطلاعاتی مهم مثل قیمت خرید، تعداد دوچرخه درخواستی و البته روش پرداخت هزینه خرید این وسایل بادقت درج گردد. تکمیل پروفرما و ارسال آن برای شرکت چینی همان مرحله تکمیلی خرید دوچرخه از شرکت‌های چینی است. این مرحله با دریافت پاسخ از سمت شرکت فروشنده چینی نهایی می‌گردد.

خرید دوچرخه از دبی

برای تکمیل مرحله اول واردات دوچرخه از چین و دبی یعنی خرید دوچرخه از دبی نیز درست مانند خرید از چین، شما باید یک پروفرما تکمیل کرده و برای شرکت فروشنده موجود در دبی ارسال کنید. در پروفرمای خرید دوچرخه از شرکت موجود در دبی نیز باید اطلاعاتی مثل قیمت خرید، تعداد دوچرخه درخواستی، روش پرداخت هزینه خرید آنها و اطلاعات شرکت فروشنده و خریدار درج گردد. بعداز ارسال پروفرما شما باید چیزی حدود ۱ هفته تا ۱ ماه صبر کنید تا پاسخ درخواست خریدتان داده شود.

دراین مرحله از واردات دوچرخه از چین و دبی اگر پروفرمای ارسالی شما موردتایید شرکت‌های فروشنده موجود در چین و دبی باشد، آنها این وسایل را برای شما تهیه کرده و سپس برای ارسال قانونی به ایران، تحویل گمرک می‌دهند. درواقع زمانی دوچرخه‌ها تحویل گمرک چین و دبی داده می‌شوند که ازنظر کیفی استانداردهای لازم را به‌دست آورده باشند و بتوان آنها را وارد بازار ایران کرد.

ترخیص دوچرخه

بعداز تحویل دوچرخه‌ها به گمرک چین و دبی، نوبت به اجرایی کردن مرحله دوم واردات دوچرخه از چین و دبی می‌رسد. این مرحله همان ترخیص دوچرخه‌ها از گمرک چین و دبی است. برای اینکه بتوانید دوچرخه‌های خریداری شده را از گمرک چین و دبی ترخیص کنید لازم است که مدارکی تهیه کرده و به اداره گمرک چین و دبی تحویل دهید.

 

 

این مدارک عبارتند از بارنامه، پروفرما و البته کارت بازرگانی و بعضی مدارک هویتی خودتان. بعداز تحویل این مدارک به اداره گمرک چین و دبی و البته تکمیل فرم درخواست خرید دوچرخه‌ها، باید منتظر بازرسی دوچرخه‌ها بوسیله بازرسان گمرک چین و دبی مانده و اگر تایید کردند، دوچرخه‌ها را تحویل بگیرید و برای ارسال به ایران آماده کنید.

وارد کننده دوچرخه

انجام مراحل واردات دوچرخه از چین و دبی نیازمند این است که شخصی باتجربه و آگاه از قوانین گمرک چین و دبی در کشور چین یا شهر دبی حضور داشته باشد و انجام مراحل عملیات را بصورت حضوری برعهده بگیرد. این شخص را فورواردر می‌نامند. فورواردرها اشخاصی هستند که به‌خاطر دانش بالایی که در زمینه خرید و ترخیص کالا دارند، توسط شرکت‌های بازرگانی واسطه دراختیار بازرگانان و تجار قرار داده می‌شوند.

به همین دلیل اگر قصد دارید بصورت عملی این عملیات را پی‌گیری کنید، باید حتما کارهای واردات دوچرخه خود را به یک شرکت بازرگانی واسطه مناسب بسپارید. البته درپایان مقاله یکی از بهترین شرکت‌های بازرگانی برای انجام اینکار را به‌شما معرفی خواهیم کرد.

حمل و نقل دوچرخه از چین و دبی

آخرین مرحله واردات دوچرخه از چین و دبی عبارتست از ارسال این وسایل از چین و دبی به ایران. برای ارسال دوچرخه‌ها از چین و دبی به ایران لازم است که شما با شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی ارسال کالا که کارگو نام دارد قرارداد ببندید.

این شرکت‌ها برای ارسال کالاهای شما مثل دوچرخه از چین و دبی به ایران از وسایل حمل‌ونقل باری استفاده می‌کنند. این وسایل حمل‌ونقل باری به سه دسته کشتی‌های باری، هواپیمای باری و البته قطار باری تقسیم می‌شوند.

حمل و نقل دوچرخه از چین و دبی

برای واردات دوچرخه از چین و دبی متداول‌ترین روش کارگو دریایی است. چرا؟ اولا اینکه دبی همسایه آبی ما است و نزدیک‌ترین راه ارتباطی ما با آن همان خلیج فارس و البته استفاده از کشتی‌ها باری است.

دوما کشور چین به‌خاطر داشتن بندرهای بسیار عظیم و صنعتی بهترین کارگوهای دریایی را دراختیار داشته و می‌تواند دوچرخه‌های خریداری شده شما را با قیمتی بسیار پایین و البته به روشی بسیار ساده و ارزان انجام دهد. به‌همین‌خاطر اولین گزینه برای ارسال وسایل گوناگون از چین و دبی به ایران برای بازرگانان ایرانی همین کارگو دریایی است.

سود واردات دوچرخه چقدر است

سود واردات دوچرخه از چین و دبی به‌خاطر تقاضای بالایی که برای خرید این وسایل دربازار ایران وجود دارد بسیار بالا است. اینکه این سود دقیقا چقدر است کاملا بستگی دارد به اینکه این وسایل را از شرکت‌های چینی و موجود در دبی چقدر خریداری کرده و آنها را در بازار ایران با چه قیمتی به‌فروش برسانید.

 

 

البته هرچقدر اختلاف این دو قیمت بیشتر باشد، سود واردات این وسایل بیشتر خواهد بود. این اختلاف قیمت یا به‌زبان دیگر سود وادرات هم زمانی به بیشترین مقدار خود خواهد رسید که دوچرخه‌ها را از شرکت‌های فروشنده استاندارد و با کیفیت بصورت عمده خریداری کنید. روش خرید عمده دوچرخه‌های باکیفیت باعث می‌شود که قیمت خرید آنها از چین و دبی پایین بوده و ازسویی بتوان آنها را به‌خاطر کیفیت بالا دربازار ایران با قیمتی بالا به‌فروش برسانید.

واردات دوچرخه از چین و دبی با شرکت وانیکس

شرکتی که قصد داریم برای سپردن کارهای واردات دوچرخه از چین و دبی به آن معرفی کنیم، وانیکس نام دارد. شرکت وانیکس به‌خاطر داشتن فورواردرهایی بسیار باتجربه و آگاه درزمینه خرید و ترخیص کالا از کشور چین و دبی یکی از بهترین گزینه‌ها برای انجام واردات هرکالایی ازجمله دوچرخه از چین و دبی به ایران است.

کافی است که با این شرکت تماس بگیرید و ازآنها بخواهید که کارهای واردات دوچرخه شما را برعهده بگیرند. آنگاه خواهید دید که دوچرخه‌های درخواستی شما با قیمتی بسیار پایین و البته به‌روشی بسیار ساده وارد کشور می‌شوند بدون اینکه لازم باشد خودتان شخصا به چین یا دبی بروید.

حرف آخر

دوچرخه یا بایسیکل، وسیله‌ای است که شامل دو چرخ، یک قاب، پدال، زنجیر، دسته‌ها و صندلی می‌باشد. دوچرخه یکی از محبوب‌ترین وسایل نقلیه شخصی برای تفریح، تناسب اندام، مسابقات و حتی حمل و نقل شهری است. وسیله‌ای که شاید درکودکی یار بسیاری از ما بوده است و آرزو داشتیم یکی از بهترین‌های آن را دراختیار داشته باشیم.

اما همین وسیله که شاید تنها به چشم یک ابزار تفریحی به آن نگاه می‌کنیم، یکی از پرکاربردترین وسایلی است که دراختیار ما قرار داشته و توسط واردات دوچرخه از چین و دبی به ایران وارد می‌شود. به‌همین‌دلیل دراین مقاله سعی کردیم که توضیح دهیم چگونه می‌توان این واردات را به درست‌ترین شکل و البته در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام داد.

سوالات متداول درباره واردات دوچرخه

 • برای واردات دوچرخه از چین و دبی به ایران چه مراحلی باید طی شود؟

برای اینکه بتوان دوچرخه به ایران وارد کرد لازم است که سه مرحله خرید دوچرخه، ترخیص دوچرخه‌های خریداری شده از گمرک چین و دبی و البته ارسال آنها از چین و دبی به ایران پشت سر گذاشته شود.

 • متداول‌ترین روش برای ارسال دوچرخه از چین و دبی به ایران کدام است؟

متداول‌ترین روش برای انجام اینکار استفاده از کارگو دریایی است.

2 دیدگاه برای “واردات دوچرخه از چین و دبی با وانیکس

 1. وحید قهرمانی گفته:

  سلام
  در مورد واردات از چین و دوبی راهنمایی میخواستم
  کارم کلیه لوازم کودک هست
  سیسمونی
  اسباب بازی
  دوچرخه سه چرخه
  موتور و ماشین شارژی

  • تیم تولید محتوا وانیکس گفته:

   سلام دوست عزیز ممنون بابت توجهتون به مقالات وانیکس. تخصص مجموعه وانیکس بروی واردات کالا از چین می‌باشد. حوزه فعالیت شما در رابطه با لوازم کودک بسیار سود‌ده و مرتبط با بازرگانی وانیکس می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان بازرگانی وانیکس تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *