واردات دوچرخه برقی از چین و دبی با وانیکس

اما واردات دوچرخه برقی از چین و دبی شامل ۳ مرحله اصلی است. مرحله اول این عملیات عبارتست از خرید دوچرخه برقی از چین یا دبی، مرحله دوم آن عبارتست از ترخیص دوچرخه برقی‌های خریداری شده از گمرک چین و دبی و مرحله آخر نیز همان ارسال این وسایل از کشور چین و شهر دبی به ایران است. برای اینکه بتوان هرکدام از این مراحل را به‌خوبی پشت‌سر گذاشت باید نکاتی را رعایت کرد که البته درادامه مقاله به همین نکات می‌پردازیم. تاپایان مقاله با ما همراه باشید تا این موضوع را به‌خوبی بررسی کرده و هرآنچه لازم است بدانید را به‌شما بگوییم.

 

 

دوچرخه برقی چیست و انواع آن کدام است؟

اولین نکته مهم برای اینکه بدانید واردات دوچرخه برقی از چین و دبی چگونه انجام می‌گرید، شناخت و بررسی خود دوچرخه برقی و انواع آن است. ما باید اول بدانیم قرار است چه وسیله‌ای با چه امکانات و انواعی را وارد کشور کنیم و سپس به‌سراغ بررسی مراحل واردات آن برویم. دوچرخه برقی یک نوع دوچرخه است که با استفاده از یک موتور برقی و باتری های قابل شارژ به جای انرژی حرکتی انسان، انرژی برقی را به کار می‌گیرد. این نوع دوچرخه ها به دلیل سبکی و راحتی استفاده، در حال حاضر به طور گسترده ای در سراسر جهان استفاده می شود.

انواع دوچرخه برقی عبارتند از:

 • دوچرخه برقی شهری: این نوع دوچرخه‌ها برای استفاده در شهر و محیط های شهری طراحی شده اند. آن‌ها معمولا دارای صندلی راحت‌تر، لاستیک‌های بزرگ‌تر و سبک‌تر هستند.
 • دوچرخه برقی جاده‌ای: این نوع دوچرخه‌ها به منظور استفاده در مسابقات دوچرخه سواری و برای سرعت بیشتر و کارایی بیشتر طراحی شده اند.
 • دوچرخه برقی جبلی: این نوع دوچرخه‌ها برای سفر در مسیرهای کوهستانی و دشت‌های سخت و ناهموار طراحی شده اند. آن ها دارای ترکیبی از لاستیک‌های پرفشار، سیستم تعلیق جلو و عقب و قدرت موتور برقی قوی هستند.
 • دوچرخه برقی تاشو: این نوع دوچرخه‌ها برای سفر در شهر و جابه جایی در حمل‌و‌نقل عمومی طراحی شده اند. آن‌ها بسیار سبک و قابل حمل هستند و به راحتی می توانند به صورت تاشو شده و در جایی کوچک ذخیره شوند.
 • دوچرخه برقی تریلی: این نوع دوچرخه‌ها دارای یک صندوق بزرگ هستند و برای حمل بار در مسافرت‌ها یا خرید های درون شهری مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • دوچرخه برقی مونتین: این نوع دوچرخه‌ها برای سفر در مسیرهای کوهستانی و ترکیبی از جاده و مسیرهای دشتی طراحی شده اند. آن ها دارای ترکیبی از ویژگی‌های دوچرخه جاده‌ای و دوچرخه جبلی هستند.
 • دوچرخه برقی فولدینگ: این نوع دوچرخه‌ها برای استفاده در شهر و محیط‌های شهری طراحی شده اند و به راحتی قابل تاشو شدن و ذخیره‌سازی در فضای کوچک هستند.
 • دوچرخه برقی سفری: این نوع دوچرخه‌ها برای استفاده در سفرهای طولانی‌تر طراحی شده اند. آن ها دارای ترکیبی از ویژگی های دوچرخه جاده ای و دوچرخه جبلی هستند.
 • دوچرخه برقی کارتابل: این نوع دوچرخه‌ها برای استفاده در کارخانه‌ها و سایر صنایع طراحی شده اند. آن‌ها دارای توان بالا و صنعتی بودن هستند.
 • دوچرخه برقی دو نفره: این نوع دوچرخه‌ها برای استفاده توسط دو نفر در کنار هم طراحی شده‌اند و معمولاً دارای یک صندلی بزرگ و یک موتور برقی قوی هستند.

دوچرخه برقی چیست و انواع آن کدام است؟

 

 

کاربردهای دوچرخه برقی چیست؟

حال که دانستیم دوچرخه برقی چیست، لازم است بدانیم که چه کاربردهایی دارد. شناخت کاربردهای دوچرخه برقی به ما کمک می‌کند که بدانیم تقاضا برای واردات دوچرخ برقی از چین و دبی در ایران چقدر بالا بوده و درنتیجه واردات آنها چه‌مقدار سوددهی برای ما خواهد داشت. دوچرخه برقی به عنوان یک وسیله نقلیه سبک، قابل حمل و بدون آلودگی محیطی، کاربردهای متعددی دارد. برخی از کاربردهای دوچرخه برقی عبارتند از:

 • حمل و نقل شهری: دوچرخه برقی برای حرکت در مسیرهای شهری، بویژه در ترافیک شلوغ، بسیار مناسب است. با این وسیله نقلیه، می‌توان به سرعت و به طور کارآمد به مقصد خود رسید.
 • تفریح و سرگرمی: دوچرخه برقی یک وسیله نقلیه سبک و سریع است که برای تفریح و سرگرمی بسیار مناسب است. با دوچرخه برقی می‌توان به راحتی مسافت‌های طولانی را طی کرد و از مناظر طبیعی لذت برد.
 • توصیه به سلامتی: استفاده از دوچرخه برقی به عنوان وسیله نقلیه فعالیت بدنی خوبی است و می‌تواند به بهبود سلامتی کمک کند. همچنین، استفاده از دوچرخه برقی برای کاهش وزن و بهبود قدرت قلب و عروق بسیار مفید است.
 • سفرهای کوهستانی: دوچرخه برقی، برای سفرهای کوهستانی نیز بسیار مناسب است. با این وسیله نقلیه می‌توان به سرعت و به طور کارآمدی از مسیرهای مختلف کوهستانی عبور کرد.
 • تحویل کالا: دوچرخه برقی برای تحویل کالا در شهرها نیز استفاده می‌شود. این وسیله نقلیه برای حمل کالاهای کوچک و سبک، بدون ترافیک و هزینه بالای حمل و نقل، بسیار مناسب است.
 • حمل‌و‌نقل داخلی در محیط‌های صنعتی: در برخی صنایع، مانند کارخانه‌ها و کارگاه‌های بزرگ، دوچرخه برقی برای حمل و نقل داخلی کالاها و مواد، بسیار مناسب است.
 • حمل و نقل دانشجویان: دوچرخه برقی برای حمل و نقل دانشجویان نیز می‌تواند بسیار مناسب باشد. این وسیله نقلیه، به دانشجویان کمک می‌کند تا به راحتی به دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برسند.
 • حمل و نقل افراد سالمند و معلولین: دوچرخه برقی برای حمل و نقل افراد سالمند و معلولین نیز می‌تواند مناسب باشد. این وسیله نقلیه با داشتن سیستم پشتیبانی قوی، به افرادی که دچار مشکلات حرکتی هستند، کمک می‌کند تا به راحتی حرکت کنند.
 • حمل و نقل گردشگران: در شهرها و مناطق گردشگری، دوچرخه برقی برای حمل و نقل گردشگران بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله نقلیه به گردشگران کمک می‌کند تا به راحتی به مناطق مختلف شهری دسترسی داشته باشند.
 • حمل و نقل کودکان: دوچرخه برقی برای حمل و نقل کودکان نیز می‌تواند مناسب باشد. در برخی مدارس و پیش‌دبستانی‌ها، این وسیله نقلیه برای حمل و نقل کودکان به کار می‌رود.

 

 

خرید دوچرخه برقی

بعداز شناختی کلی که از دوچرخه برقی و کاربردهای آن به‌دست آوریده‌ایم وقت آن است که مراحل واردات دوچرخه برقی از چین و دبی را بررسی کنیم. مرحله اول این واردات خرید دوچرخه برقی‌ها از کشور چین یا شهر دبی است. برای اینکه بتوانید خود مرحله خرید دوچرخه برقی‌ها را به‌خوبی پشت‌سر بگذارید لازم است که به یک‌سری نکات توجه کنید.

نکته اول نیز این است که باید حتما این وسایل پرکاربرد را از بهترین شرکت‌های سازنده دوچرخه برقی که در چین یا دبی موجود هستند خریداری کنید. زیرا که کیفیت این وسایل وارداتی هرچه بالاتر باشد، در بازار ایران شانس بیشتری هست که باقیمت بیشتری فروخته شوند. برای یافتن بهترین شرکت‌های فروشنده دوچرخه برقی نیز می‌توانید دراینترنت راجع‌به آنها تحقیق کنید.

خرید عمده دوچرخه برقی

نکته دومی که در این مرحله از واردات دوچرخه برقی از چین و دبی باید به آن توجه داشته باشید این است که حتما این وسایل را بصورت عمده از چین و دبی خریداری کنید. تقبل زحمت سفر به چین و دبی و هزینه برای خرید و واردات تعداد معدودی دوچرخه برقی نه منطقی است و نه به‌صرفه.

پس باید توجه داشته باشید اگر قصد دارید از واردات این وسایل به ایران سود ببرید، حتما آنها را بصورت عمده خریداری کنید. درخرید عمده شما امکان خرید تعداد زیادی دوچرخه برقی از چین و دبی با قیمت کم خواهید داشت که البته همین روش برای کسب سود بیشتر توضیه می‌شود که درآخر مقاله آن را بررسی می‌کنیم.

خرید عمده دوچرخه برقی

خرید دوچرخه برقی از چین

بعداز مشخص شدن شرکت فروشنده دوچرخه برقی در چین یا دبی و البته انتخاب روش خرید عمده، باید برای خرید عملی دوچرخ برقی‌ها از شرکت چینی اقدام کنید. دراین مرحله از واردات دوچرخه برقی از چین و دبی شما باید یک درخواست رسمی خرید که پیش‌فاکتور نام دارد برای شرکت فروشنده چینی ارسال کنید. این نامه رسمی که پروفرما هم نامیده می‌شود شامل اطلاعاتی است که باید حتما به‌درستی و بدون ابهام درآن درج شوند تا مرحله خرید دوچرخه برقی‌ها از شرکت چینی بدون مشکل به‌پایان رسد.

خرید دوچرخه برقی از دبی

برای خرید دوچرخه برقی‌ها از شرکت موجود در شهر دبی نیز باید شما پروفرمایی تشکیل دهید و برای شرکت فروشنده ارسال کنید. این پروفرما شامل اطلاعاتی مثل قیمت خرید، تعداد دوچرخه برقی درخواستی، روش پرداخت هزینه خرید آنها و اطلاعات شرکت فروشنده و خریدار این وسایل است. برای اینکه این اطلاعات بادقت وارد پروفرمای خرید دوچرخه برقی‌ها گردد لازم است که حتما هنگام تکمیل آنها با یک مشاور حقوقی مشورت بگیرید.

درپایان مقاله شرکتی که بتواند این مشاوره برای تکمیل پروفرمای خرید دورچخ برقی‌ها را دراختیار شما قرار دهد را معرفی خواهیم کرد. بعداز ارسال پروفرما برای شرکت‌های فروشنده موجود در چین و دبی آنها این وسایل را تهیه کرده و سپس برای ارسال به ایران تحویل گمرک می‌دهند. دراین مرحله از واردات دوچرخه برقی از چین و دبی شما باید برای ترخیص این وسایل از گمرک اقدام کنید.

 

 

ترخیص دوچرخه برقی

همان‌طور که در قسمت قبل گفتیم، با تایید پروفرمای شما، شرکت فروشنده دوچرخه برقی‌ها را بنابه درخواست شما تهیه کرده و سپس برای ارسال به ایران آنها را تحویل گمرک چین و دبی می‌دهد. با تحویل دوچرخه برقی‌ها به گمرک چین و دبی شما باید برای ترخیص آنها اقدام کنید. دراین مرحله از واردات دوچرخه برقی از چین و دبی شما باید برای ترخیص این وسایل از گمرک چین و دبی لازم یک‌سری مدارک تهیه کرده و تحویل اداره گمرک چین و دبی دهید.

این مدارک عبارتنداز کارت بازرگانی، پروفرما و بارنامه خرید دوچرخه برقی‌ها. بازرسان گمرک بعداز تحویل گرفتن این مدارک اقدام به بررسی دوچرخه برقی‌های خریداری شده توسط شما کرده و سپس اگر مشکلی نباشد برگه ترخیص آنها را صادر می‌کنند.

وارد کننده دوچرخه برقی

انجام تمام مراحل واردات دوچرخه برقی از چین و دبی برعهده شخص یا اشخاصی است که دراین امر تجربه دارند و از قوانین گمرک چین و دبی و چگونگی خرید از این دو مکان اطلاع دارند. این افراد را در ادبیات تخصصی بازرگانی فورواردر می‌نامند و توسط شرکت‌های بازرگانی واسطه دراختیار واردکنندگان قرار داده می‌شوند. اینکه چگونه می‌توان از فورواردرهای یک شرکت بازرگانی و البته کدام شرکت استفاده کرد موضوعی است که درپایان مقاله بیشتر به آن می‌پردازیم.

حمل و نقل دوچرخه برقی از چین و دبی

آخرین مرحله واردات دوچرخه برقی از چین و دبی عبارتست از ارسال این وسایل از کشور چین یا شهر دبی به ایران. برای ارسال دوچرخه برقی‌ها از چین و دبی به ایران ۳ راه کلی پیشروی واردکنندگان وجود دارد. شما می‌توانید یا این وسایل را ازطریق کارگو دریایی به ایران ارسال کنید. این روش همان ارسال کالا با کشتی باری از چین و دبی به ایران است.

حمل و نقل دوچرخه برقی از چین و دبی

همچنین می‌توانید از کارگو زمینی اینکار را انجام دهید که وسیله مورداستفاده درآن قطار باری است یا درنهایت از کارکو هوایی استفاده کنید که درآن از هواپیمای باری برای اینکار استفاده می‌شود. انتخاب هرکدام از این روش‌ها بستگی به شرایط واردات شما دارد اما عموم بازرگانان کارگو دریایی را برای ارسال وسایل عمده از چین و دبی به ایران انتخاب می‌کنند.

سود واردات دوچرخه برقی چقدر است

گفتیم که خرید عمده باعث می‌شود سود واردات دوچرخه برقی از چین و دبی به ایران تضمین گردد. اما چرا؟ درخرید عمده شما دوچرخه برقی‌ها را با قیمتی بسیار پایین از چین و دبی خریداری کرده و با قیمتی بیشتر در بازار ایران به‌فروش می‌رسانید. تفاوت قیمتی که میان خرید این وسایل از چین و دبی و فروش آنها دربازار ایران وجود دارد باعث می‌شود که واردات این اجناس برای شما سودآور باشد.

اگر دوچرخه برقی‌ها را بصورت عمده از چین و دبی خریداری کنید انگاه خواهید توانست آنها را باقیمتی کم تهیه کرده و باقیمتی بیشتر در بازار ایران به‌فروش برسانید. هرچند باید درنظر داشته باشید که دوچرخه برقی‌ها را از شرکت‌های معتبر چینی و موجود در دبی خریداری کنید تا بتوانید درایران آنها را با قیمتی مناسب به‌فروش برسانید.

واردات دوچرخه برقی از چین و دبی با شرکت وانیکس

شرکتی که قصد داریم به‌شما معرفی کنیم تا بتوانید کارهای واردات دوچرخه برقی از چین و دبی خود را به آنها بسپارید، شرکت بازرگانی وانیکس نام دارد. این شرکت با داشتن بیش از یک دهه سابقه فعالیت درزمینه واردات انواع کالا از چین و دبی به‌داخل کشور، می‌تواند تمام کارهای واردات شما من جمله خرید این وسایل از چین و دبی، ترخیص آنها از گمرک این دو مکان و ارسالشان به ایران با شرکت‌های کارگو را به‌سادگی و در کمترین زمان ممکن انجام دهد و برای شما وارداتی پرسود رقم بزند.

 

 

حرف آخر

چرا واردات دوچرخه برقی از چین و دبی می‌تواند برای واردکنندگان سودآور باشد؟ دوچرخه برقی یک نوع دوچرخه است که با استفاده از یک موتور برقی و باتری های قابل شارژ به جای انرژی حرکتی انسان، انرژی برقی را به کار می‌گیرد.

این نوع دوچرخه ها به دلیل سبکی و راحتی استفاده، در حال حاضر به طور گسترده ای در سراسر جهان استفاده می شود. درنتیجه تقاضا برای خرید این وسایل درایران نیز زیاد بوده و به‌همین‌دلیل واردات آنها از چین و دبی به ایران برای واردکنندگان ان سودآوری زیادی خواهد داشت. امیدواریم مطالب گفته شده دراین مقاله برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول درباره واردات دوچرخه برقی

متداول‌ترین روش واردات دوچرخه برقی از چین و دبی به ایران کدام است؟

متداول‌ترین روش برای این کار، استفاده از کارگو دریایی است که هم امن‌ترین روش است و هم اینکه با هزینه اندک قابل انجام است.

مدارک لازم برای ترخیص دوچرخه برقی‌ها از گمرک چین و دبی کدام است؟

این مدارک عبارتنداز کارت بازرگانی، بارنامه و پروفرمای خرید این وسایل.

4 دیدگاه برای “واردات دوچرخه برقی از چین و دبی با وانیکس

 1. خزر گفته:

  با درود کل کالاهای که در سایت برای واردات ذکر شده بعصی از کالاها رو بخاطر حجم بالا واردات نمیکنید مثل انواع دوچرخه .چرا هزینه حمل با گمرگ و بدون گمرکتفاوتی نداره

  • تیم تولید محتوا وانیکس گفته:

   سلام و درود
   دوست عزیز شرکت وانیکس واردات دوچرخه انجام می دهد. هزینه حمل از چین تا ایران توسط وانیکس خیلی پایین هست، لطفا تماس بگیرید. ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰ – ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

   • علی گفته:

    آیا مجوز استاندار نمیخاد.؟
    در مورد موتورسیکلت برقی شرایط ترخیص چگونه است؟

    • تیم تولید محتوا وانیکس گفته:

     سلام دوست عزیز. واردات وسایل نقلیه از هر نوعی جزو حوزه فعالیت شرکت بازرگانی وانیکس نمی‌باشد. بطور مثال شما می‌توانید با واردات لوازم یدکی آنها با ما همکاری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *