واردات دماسنج گلخانه ای از چین و دبی با وانیکس

به خاطر همین موارد فوق است که تولید و واردات وسیله‌های که نقش حفاظتی در گلخانه‌ها را دارند افزایش یافته است. دماسنج گلخانه ای یکی از این وسیله‌های پرکاربرد است که در تنظیم دمای گلخانه‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند.  در این رابطه گفتنی است که واردات دماسنج گلخانه ای از چین و دبی به دلیل روابط حاکم میان ایران و این کشورها، در میان بازرگانان بیشتر دیده می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا ضمن ارائه مطالبی درباره چرایی واردات دماسنج گلخانه ای از چین و دبی به بررسی مراحل و نکات این کار بپردازیم.

 

 

معرفی دماسنج گلخانه ای

دماسنج گلخانه‌ای یک دستگاه اندازه‌گیری دما است که برای کنترل و نظارت بر دمای هوا در گلخانه‌ها استفاده می‌شود. این دستگاه با استفاده از حسگرهای حرارتی، دمای هوا را اندازه می‌گیرد و به صورت دقیق و به طور مداوم به کنترل کننده سیستم گلخانه اطلاع می‌دهد تا بتواند دمای مناسب را حفظ کند. با استفاده از دماسنج گلخانه‌ای، می‌توان بهبود عملکرد و عمر مفید گیاهان را در شرایط گلخانه بهبود بخشید.

 این وسیله‌ها که به صورت الکی و جیوه‌ای به تولید می‌رسند، برای اندازه‌گیری دماهایی پایین‌تر از نقطه‌جوش و بالاتر از نقطه انجماد به کار می‌روند. درواقع دماسنج‌های گلخانه ای می‌توانند دمایی بین ۱۶۵- الی ۷۸+ را اندازه‌گیری کنند.

معرفی دماسنج گلخانه ای

برای گلخانه‌داران این وسیله بسیار کاربردی است؛ چون به باغدار با نمایش دادن دمای موجود در گلخانه، سطح دما را اطلاع می‌دهد. بدون شک برگ‌های گیاه در صورت بالا بودن دمای گلخانه از حد نیاز ، می‌سوزد. همچنین خشکی برگ‌ها نیز پیامدهای دمای پایین در گلخانه است؛ بنابراین این محیط، باید دارای یک دماسنج الکلی باشد.

 

 

به‌ طور کلی کاربرهای که یک دماسنج گلخانه ای دارد عبارت‌اند از:

  • اندازه گرفتن دماهای بالای نقطه انجماد و پایین نقطه جوش؛
  • قابل استفاده در منازل و گلخانه؛
  • نمایش دادن دمای گلخانه و جلوگیری از دمای نامناسب

البته توجه کنید که باید چند نکته را در استفاده از این محصول مدنظر قرار دهید. در صورت مشاهده بخار در لوله دماسنج، آن را به یک هیتر نزدیک کنید. همچنین باید دماسنج را زمان جدا شدن جیوه در دست گرفته و محکم تکان دهید.

از نکات دیگر قابل ذکر، عدم قراردادن دماسنج گلخانه ای در معرض تابش مستقیم آفتاب است؛ زیرا در این صورت امکان منفجر شدن آن وجود دارد. همچنین ممکن است گاهی مارکر آبی رنگ در این وسیله ناپدید شود که در این صورت دکمه ریست باید هنگام تکان دادن آن فشار داده شود.

چرا واردات دماسنج گلخانه ای از چین

 اگر خاطرتان باشد در قسمت ابتدایی مقاله اشاره کردیم که در ادامه می‌خواهیم چرایی واردات دماسنج گلخانه ای از چین و دبی را موردبحث قرار دهیم. اکنون در بخش‌های ذیل با معرفی کشور چین و دبی و روابط تجاری آن‌ها با ایران، پاسخ این پرسش به دستتان خواهد آمد.

چین، کشوری در شرق آسیا بوده و با روسیه، مغولستان، کره شمالی، کره جنوبی، ژاپن، ویتنام، لائوس و بوتان هم‌مرز است. با جمعیت بالغ‌بر ۱٫۴ میلیارد نفر، چین پرجمعیت‌ترین کشور جهان به شمار می‌رود و پایتخت آن پکن است.

کشور چین به‌عنوان یک اقتصاد قدرتمند در دنیا شناخته می‌شود. این کشور دارای صادرات بسیار زیاد به سایر نقاط جهان بوده و تولیدات صنعتی آن در حوزه‌های مختلف ازجمله الکترونیک، خودروسازی و تولیدات پلاستیکی به‌شدت توسعه یافته است.

روابط تجاری بین ایران و چین نیز به‌عنوان دو کشور بزرگ و مهم در منطقه، در سال‌های اخیر به‌شدت تقویت شده است. چین به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای صادراتی جهان، برای ایران به‌عنوان یک کشور صادرکننده نفت و محصولات پتروشیمی، بازار فروش مهمی است.

با توجه به رشد قابل‌توجه تولیدات صنعتی و کشاورزی در ایران، چین نقش مهمی در صادرات محصولات ایران به بازار جهانی دارد. همچنین، با توجه به نقش ایران در جاده ابریشم جدید، همکاری‌های دوجانبه بین دو کشور در زمینه حمل‌ونقل و تجارت بین‌الملل نیز در حال رشد است.

همچنین شایان ذکر است که با توجه به رابطه خوب سیاسی بین دولت‌های دو کشور، همکاری‌های فناورانه و علمی-پژوهشی نیز بین آن‌ها در حال گسترش است. به‌عنوان مثال، چین به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تجهیزات الکترونیکی و فضایی جهان، با ایران در زمینه همکاری در پروژه‌های فضایی همکاری می‌کند.

با توجه به رشد قابل‌توجه تجارت بین دو کشور چین و ایران، دولت‌های دو کشور نیز در حال افزایش همکاری‌های دوجانبه در زمینه تجارت و سرمایه‌گذاری هستند. مثلاً، در سال ۲۰۱۶، دولت چین با اعطای تسهیلات بانکی به ایران، پروژه‌های صادرات نفت و پتروشیمی را با هدف افزایش صادرات به چین، حمایت کرد.

 

 

چرا واردات دماسنج گلخانه ای از دبی

دبی یکی از هفت امارات متحده عربی است که در شبه‌جزیره عربستان قرار دارد. این منطقه با وجود محدودیت منابع طبیعی، به دلیل توسعه صنایع نفت، گاز و گردشگری، به یک شهر بسیار پویا و پررونق تبدیل شده است. دبی با جاذبه‌های گردشگری خود، ازجمله برج خلیفه، بزرگ‌ترین ساختمان جهان، ساحل جمیرا و فروشگاه‌های لوکس، همواره مورد توجه گردشگران قرار دارد.

روابط ایران و دبی نیز در حال حاضر به‌عنوان دو کشور همسایه و با توجه به نزدیک بودن آن‌ها به هم، نسبتاً خوب است. با این حال، رابطۀ این دو کشور در سال‌های اخیر به دلایل مختلف مثل تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران و نامشخص بودن رژیم حاکم بر ایران، تحت فشار قرار دارد. با این حال، این شهر همچنان به‌عنوان یکی از مقاصد مورد علاقۀ گردشگران ایرانی است و بسیاری از ایرانی‌ها به دبی سفر می‌کنند.

 درباره روابط تجاری این دو منطقه نیز قابل ذکر است که ایران و دبی روابط تجاری قوی و پایداری دارند. دبی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری جهان، برای کسب‌وکارهای ایرانی بسیار جذاب است. در زمینه صادرات، ایران به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های صادراتی دبی شناخته شده است.

چرا واردات دماسنج گلخانه ای از دبی

همچنین، دبی به‌عنوان یک پل ارتباطی بین ایران و سایر کشورهای خلیج‌فارس عمل می‌کند. صادرات نفت، گاز و پتروشیمی ازجمله محصولات اصلی صادرات ایران به دبی هستند. همچنین، صادرات فولاد، محصولات خودروسازی، الکترونیک و لوازم‌خانگی نیز در رابطه با دبی بسیار حائز اهمیت است.

علاوه بر صادرات، دبی نقش مهمی در واردات کالاهای ایرانی نیز بازی می‌کند. کالاهای غذایى، لوازم‌خانگی، الکترونیک و محصولات دارویی ازجمله کالاهای وارداتی ایران به دبی هستند. بانک‌های این شهر نیز در رابطه با ایران فعال بوده و به‌عنوان پل ارتباطی بین دو کشور عمل می‌کنند.

 علاوه بر این‌ها، شرکت‌های بزرگ دبی در زمینه سرمایه‌گذاری در ایران فعال هستند. گفتنی است که با توجه به روابط تجاری قوی بین ایران و دبی، هر دو کشور سعی در تقویت رابطه خود با یکدیگر دارند.

 

 

 اکنون که با روابط میان ایران و دو منطقه چین و دبی آشنا شدید، تا به حال باید متوجه شده باشید که به دلیل این روابط خوب، واردات دماسنج گلخانه ای از چین و دبی به نسبت سایر مناطق راحت‌تر است. بسیاری از شرکت‌های ایرانی نیز مانند کمپانی وانیکس، در این مناطق نمایندگی داشته و کارهای تجاری بازرگانان ایرانی را تسهیل بخشیده‌اند.

در ادامه همچنان همراه ما باشید تا نکاتی را درباره مراحل واردات دماسنج گلخانه ای از چین و دبی و خرید و ترخیص از این دو منطقه در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.

مراحل واردات دماسنج گلخانه ای از چین و دبی

واردات دماسنج گلخانه ای از چین و دبی، مراحل و گام‌های مخصوصی به خود را دارد که در ادامه کلیاتی از این مراحل را توضیح داده‌ایم؛ اما دقت داشته باشید که موارد آورده شده در ادامه تنها یک چک‌لیست کلی هستند که برای آگاهی اولیه شما در حوزه تجارت می‌توانند مفید باشند اما توضیح و شرح دقیق این مراحل را باید از افراد باتجربه و ماهر در این امر جویا شوید.

مراحل کلی واردات عبارت‌اند از:

  • پیدا کردن فروشندگان دماسنج گلخانه ای در چین و دبی

در این مرحله شما به‌عنوان تاجر باید با فروشندگان و تأمین‌کنندگان این دو منطقه وارد مذاکره شوید. توجه کنید که نباید با شنیدن قیمت کم وسوسه شوید و فقط باید هدفتان وارد کردن کالای مرغوب باشد.

  • نهایی کردن قرارداد با فروشنده

پس از اینکه تأمین‌کننده خود را از میان سایر افراد برگزیدید، باید به او درخواست خرید دهید و در صورت موافقت، قرارداد خود را نهایی کنید.

  • انجام تشریفات مربوط به جابه‌جایی کالا

اگر طبق قرارداد بسته شده شما مسئول انجام هماهنگی‌های حمل کالا هستید، باید نسبت به پیدا کردن یک شرکت حمل‌ونقلی معتبر اقدام کنید. این شرکت‌ها با آشنایی به فوت‌وفن حمل بین‌المللی محموله، در تسریع و تسهیل روند تجاری شما نقش بسزایی ایفا می‌کنند.

  • ترخیص محموله

پس از رسیدن محموله وارداتی به گمرک، بازرگان باید نسبت به ترخیص آن اقدام کند. در این مرحله، اجازه ترخیص با ارائه برخی مجوزها و مدارک داده می‌شود.

خرید عمده دماسنج گلخانه ای از چین و دبی

در واردات دماسنج از چین و دبی اکثر بازرگانان به دنبال خرید عمده این محصول هستند چون این کار باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های آنان شده و همچنین برای بسیاری از تجار راحت‌تر از خرید عمده شمرده می‌شود.

در خرید عمده نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که مراقب باشید به دلیل تنوع اجناس و وجود مارک‌های متنوع، دچار سردرگمی نشده و از یک برند معتبر دست به خرید بزنید.

خرید دماسنج گلخانه ای از چین

برای خرید دماسنج گلخانه ای از چین شما می‌توانید به یکی از سه روش زیر اقدام کنید؛ یکی اینکه با سفر حضوری به این کشور به طور مستقیم با تأمین‌کنندگان وارد مذاکره شده و محصولات را مشاهده کنید. در روش دوم که به نسبت این روش شاید کم هزینه‌تر باشد، سفارش غیرحضوری کالا از طریق سایت‌های چینی است؛ و اما روش سوم که به‌جرئت می‌توان گفت از هردوی این روش‌ها آسان‌تر و کم ریسک تر است، واگذار کردن خرید به یک شرکت فعال در این حوزه است.

خرید دماسنج گلخانه ای از دبی

در خرید دماسنج گلخانه ای از دبی نیز تجار می‌توانند از این سه روش اشاره شده در فوق، استفاده کنند. فقط توجه داشته باشید که در خرید آشنایی با زبان منطقه مدنظر برای مذاکره با فروشندگان الزامی است.

ترخیص دماسنج گلخانه ای

اگر خاطرتان باشد در بخش مراحل واردات، اشاره‌ای به ترخیص داشتیم. این گام، در واردات به‌قدری مهم است که در صورت بروز مشکل در آن، کل فرایند به هم می‌خورد؛ پس اگر از مدارک و مجوزاتی که باید برای ترخیص به گمرک ارائه دهید اطلاع ندارید، حتماً از مشاوران مجموعه ما کمک بخواهید.

حمل‌ونقل دماسنج گلخانه ای در واردات از چین و دبی

شما فرض کنید تمامی مراحل گفته شده در فوق را به درستی انجام داده و اکنون در مرحله حمل کالاهای وارداتی هستید؛ اگر در این مرحله دچار اشتباهی شوید که محموله شما سالم به مقصد نرسد، یعنی تمامی فرایندهای انجام گرفته قبلی شما هم به هدر رفته و عملاً تجارت شما شکست خورده است. پس برای انجام این مرحله حتماً افراد مختص در آن را استخدام کنید.

حمل‌ونقل دماسنج گلخانه ای در واردات از چین و دبی

سود واردات دماسنج گلخانه ای

شاید سؤال اکثر شما این باشد که سود حاصل از واردات دماسنج گلخانه ای چقدر می‌تواند باشد. در این رابطه باید بگوییم سودهای حاصل از این امر به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ مثلاً به شیوه حمل محصول، فاصله مبدأ تا مقصد، میزان تقاضای بازار داخلی و همچنین مهارت تاجر در بازاریابی اصولی کالا.

 

 

واردکننده دماسنج گلخانه ای از چین و دبی

در نهایت شما به‌عنوان واردکننده دماسنج گلخانه ای، باید به تمامی موارد اشاره شده در بخش‌های فوق، تسلط کافی داشته باشید. دقت کنید که برای امر واردات باید هزینه‌های بسیاری کنید، پس هرگز بدون شناخت کافی در این عرصه قدم نگذارید.

سخن پایانی با وانیکس

در این مقاله از سری مقالات وبلاگ وانیکس واردات دماسنج گلخانه ای از چین و دبی را بررسی کردیم. امیدواریم خواندن این‌گونه مقالات بتواند در عملکرد تجاری شما تأثیری مثبتی داشته باشد. به یاد داشته باشید که در صورت داشتن سؤال و ابهامی، کادر مجموعه ما می‌توانند یاریگر شما باشند.

سؤالات متداول درباره واردات دماسنج گلخانه ای

  • برای وارد شدن به حوزه تجارت ابتدا باید چه مدرکی داشته باشیم؟

اگر می‌خواهید وارد حوزه واردات و صادرات شوید حتماً باید یک کارت بازرگانی به اسم خودتان داشته باشید.

  • ارزان‌ترین شیوه حمل محصول برای واردات از چین و دبی کدام است؟

با توجه به موقعیت این دو کشور، این مورد می‌تواند در هردوی آن‌ها متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *