واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی با وانیکس

 یعنی روشی که توسط آن این دستگاه‌ها به ایران وارد می‌شوند را بررسی می‌کنیم و مشخص خواهیم کرد که اصلا چرا این دستگاه دارای متقاضی درایران بوده و واردات آن چگونه و درطی چه مراحلی انجام می‌شود. اگر شماهم جزو کسانی هستید که قصد واردات این دستگاه را دارد پس این مقاله برای شما نوشته شده است. برای اینکه بتوان مراحل واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی را پشت‌سر گذاشت لازم است که درابتدا این مراحل را به‌خوبی شناخت و نکات آن را بررسی کرد.

این مراحل عبارتنداز خرید دستگاه بخور سرد از چین و دبی، ترخیص دستگاه‌های خریداری شده از گمرک کشور چین و شهر دبی و ارسال آنها به ایران. شناخت این مراحل و نکات هرکدام بسیار مهم بوده و باعث می‌شود که بتوان این عملیات را به‌خوبی پشت‌سر گذاشت. تاپایان مقاله با ما باشید تا این مراحل و نکات را بطور کامل توضیح دهیم.

 

 

معرفی دستگاه بخور سرد و انواع آن

قبل از اینکه مراحل واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی را بررسی کنیم لازم است که این دستگاه را به‌خبی بشناسیم و بدانیم انواع آن کدام است تا بعد بتوانیم تصمیم بگیریم که کدام نوع را باید وارد ایران کنیم. دستگاه بخور سرد (Cold vaporizer) دستگاهی است که برای تولید بخار آن از آب سرد استفاده می‌کند. این دستگاه برای تسکین علائم بیماری‌های تنفسی، مانند سرماخوردگی، آنفولانزا، برونشیت و آسم استفاده می‌شود.

انواع دستگاه بخور سرد عبارتند از:

 • دستگاه بخور سرد الکتریکی: این دستگاه با استفاده از برق برای تولید بخار از آب سرد استفاده می‌کند. این دستگاه در خانه‌ها و محیط‌های داخلی استفاده می‌شود.
 • دستگاه بخور سرد بدون الکتریک: این دستگاه از طریق انتقال امواج صوتی به آب سرد برای تولید بخار استفاده می‌کند. این دستگاه برای استفاده در فضاهای باز، مانند زمینهای ورزشی و یا کمپینگ مناسب است.
 • دستگاه بخور سرد دستی: این دستگاه با استفاده از دست برای تولید بخار از آب سرد استفاده می‌کند. این دستگاه برای استفاده در محل‌هایی که برق و یا امکانات مدرن ندارند، مناسب است.

 

معرفی دستگاه بخور سرد و انواع آن

  • دستگاه بخور سرد مخصوص بیمارستان: این دستگاه برای استفاده در محیط‌های پزشکی و بیمارستانی طراحی شده است. این دستگاه برای تهویه اتاق‌های بیمارستان و تسکین علائم بیماری‌های تنفسی در بیمارستان‌ها استفاده می‌شود.
  • دستگاه بخور سرد تراشه‌ای: این دستگاه برای تولید بخار از تراشه‌های آلی، مانند چوب، زغال‌سنگ و یا سایر مواد آلی استفاده می‌شود. این دستگاه برای تهویه فضاهای بزرگ، مانند سالن‌های کنسرت و یا سالن‌های ورزشی استفاده می‌شود.
  • دستگاه بخور سرد مخصوص بخش‌های صنعتی: این دستگاه برای تصفیه هوا و کاهش آلودگی هوای صنعتی، مانند دود و گرد و غبار، استفاده می‌شود. این دستگاه برای صنایعی مانند فولادسازی و صنایع شیمیایی بسیار مفید است.

 

 

کاربردهای دستگاه بخور سرد چیست؟

شناخت کاربردهای دستگاه بخور سرد اما به ما کمک می‌کند بدانیم که چقدر تقاضا برای این دستگاه در بازار ایران وجود دارد و در واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی چقدر سودآوری وجود دارد. تعدادی از مهم‌ترین این کاربردها عبارت است از:

 • تسکین علائم بیماری‌های تنفسی: دستگاه بخور سرد برای تسکین علائم بیماری‌های تنفسی، مانند سرماخوردگی، آنفولانزا، برونشیت و آسم استفاده می‌شود.
 • تهویه فضا: دستگاه بخور سرد برای تهویه فضا و بهبود کیفیت هوای داخلی استفاده می‌شود.
 • مراقبت از پوست: دستگاه بخور سرد برای مراقبت از پوست نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه برای رفع خشکی پوست و تسکین علائم اگزما و پسوریازیس مفید است.
 • تهویه محیط‌های صنعتی: دستگاه بخور سرد برای تصفیه هوا و کاهش آلودگی هوای صنعتی، مانند دود و گرد و غبار، استفاده می‌شود.
 • تسکین علائم حساسیت: دستگاه بخور سرد برای تسکین علائم حساسیت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، مانند حساسیت نسبت به گرده گیاهان، حیوانات و غیره.
 • استفاده در طب سنتی: دستگاه بخور سرد در بسیاری از مراسم‌های طب سنتی و آیورودا استفاده می‌شود، به عنوان مثال برای درمان سرماخوردگی، سرفه و آنفولانزا.

دستگاه بخور سرد به دلیل داشتن کاربردهای متنوع، در منازل، مراکز بهداشتی، بیمارستان‌ها، مراکز آموزشی، صنایع و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید دستگاه بخور سرد

اکنون نوبت آن است که به‌سراغ خود مراحل واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی برویم و این مراحل را به‌خوبی برای شما مطرح کنیم. مرحله اول این عملیات عبارت است از خرید دستگاه بخور سرد از کشور چین و شهر دبی. این مرحله زمانی به‌خوبی پیش خواهد رفت که بتوان دستگاه‌هایی باکیفیت از چین و دبی خریداری کرده و وارد کشور کرد.

برای اینکه بتوان دستگاه‌هایی باکیفیت گیرآورد و به کشور وارد کرد نیز لازم است که حتما از شرکت‌های معتبر دراین زمینه خرید کرد. شرکت‌های معتبر عموما برای اینکه بتوانند نظر شما را جلب کنند برای شما یک کاتالوگ فرستاده و اگر لازم شد نمونه کار هم می‌فرستند. ازاین طریق می‌توانید بهترین شرکت‌های فروشنده در این زمینه را پیدا کرده و از آن خرید خود را انجام دهید. بعداز یافتن شرکت معتبر فروشنده دستگاه بخور سرد لازم است که نوع خرید را مشخص کنید.

 

 

خرید عمده دستگاه بخور سرد از چین و دبی

برای اینکه بتوان مرحله اول واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی را به‌خوبی ادامه داد باید نوع خرید این دستگاه‌ها را هم مشخص کرد. منظورمان از مشخص کردن نوع خرید دستگاه بخور سرد از چین و دبی این است که باید تعیین کرد شما قصد دارید چندتا دستگاه بخور سرد وارد کشور کنید. قطعا اگر قصد شما کسب سود از واردات این دستگاه‌ها است باید حتما آنها را در تیراژ بالا خریداری کرده و به کشور وارد کنید.

خرید با تیراژ بالا یعنی همان خرید عمده. در روش خرید عمده شما می‌توانید تعداد زیادی دستگاه بخور سرد را با قیمتی بسیار اندک از چین و دبی خریداری کرده و وارد ایران کنید. این روش باعث می‌شود بتوان سود مناسبی از واردات این دستگاه‌ها کسب کرد. چراکه هزینه خرید دستگاه‌ها را کاهش داده و ازسویی شما را نیازمند سفر دوباره به چین و دبی برای واردات دستگاه‌های بخور سرد نمی‌کند.

خرید عمده دستگاه بخور سرد از چین و دبی

خرید دستگاه بخور سرد از چین

حال که متوجه شده‌اید برای خرید دستگاه بخور سرد از چین و دبی لازم است که حتما آنها را بصورت عمده‌ و البته از شرکت‌های معتبر فروشنده این دستگاه‌ها خریداری کنید، لازم است که بدانید برای تکمیل مرحله اول واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی لازم است که چکار کنید. برای تکمیل این مرحله یعنی خرید دستگاه‌های بخور سرد از شرکت‌های چینی لازم است که شما چیزی به‌نام درخواست خرید رسمی این دستگاه‌ها که پروفرما نامیده می‌شود را تکمیل کرده و برای شرکت فروشنده ارسال کنید. اطلاعاتی که در پروفرما وارد می‌شود عبارتنداز قیمت خرید، تعداد درخواستی و البته روش پرداخت هزینه خرید آنها. این اطلاعات باید حتما درحضور یک مشاور حقوقی وارد پروفرما شوند تا بعدها مشکلی در موارد قانونی واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی پیش نیاید.

خرید دستگاه بخور سرد از دبی

برای تکمیل مرحله خرید دستگاه بخور سرد از دبی نیز درست مانند خرید این دستگاه‌ها از چین لازم است که شما یک پروفرما تهیه کرده و برای شرکت فروشنده این دستگاه‌ها در دبی ارسال کنید. دراین مرحله از واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی لازم است که شما پروفرما را بدون ابهام تکمیل کرده و برای شرکت‎‌های فورشنده در چین و دبی ارسال کنید و منتظر پاسخ آنها بمانید.

عموما ۱ هفته تا ۱ ماه طول می‌کشد تا پاسخ درخواست شما داده شود. اگر درخواست شما دراین مرحله موردتایید واقع گردد آنگاه شرکت فروشنده دستگاه بخور سرد موجود در چین و دبی دستگاه‌ها را برای شما تهیه کرده و به واحد کنترل کیفی تحویل می‌دهند.

اگر کیفیت دستگاه‌های بخور سرد موردتایید باشند آنگاه شرکت‌های موجود در چین و دبی دستگاه‌ها را برای ارسال به ایران تحویل گمرک چین و دبی می‌دهند تا بصورت قانونی به ایران ارسال گردند. این مرحله از واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی نیازمند آن است که شما پیگیر ترخیص دستگاه‌های بخور سرد از گمرک چین و دبی شوید.

البته زمانی نوبت به ترخیص این دستگاه‌ها از گمرک کشور چین و شهر دبی می‌رسد که کیفیت دستگاه‌های تولید شده موردتایید واحد کنترل کیفی کارخانه‌ها قرار گرفته باشد. اینکه ازنظر کیفی دستگاه‌ها موردتایید باشند مرحله‌ای بسیار مهم در خرید دستگاه‌ها است و لازم است که شما شخصا روی آن تاکید داشته باشید.

خرید دستگاه بخور سرد از دبی

ترخیص دستگاه بخور سرد

گفته شد که اگر کیفیت دستگاه‌های بخور سرد موردتایید بود آنها را به گمرک چین و دبی تحویل می‌دهند و دراین مرحله از واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی لازم است که شما برای ترخیص آنها اقدام کنید. برای اینکه بتوانید دستگاه‌های بخور سرد را از گمرک چین و دبی ترخیص کنید لازم است که یک‌سری مدارک تهیه کرده و به این ادارات تحویل دهید.

این مدارک عبارتنداز کارت بازرگانی، بارنامه و پروفرمای خرید دستگاه‌های بخور سرد. باتحویل دادن این مدارک به گمرک کشور چین و شهر دبی نوبت به بررسی بازرسان اداره گمرک چین و دبی می‌رسد. اگر بعداز بازرسی دستگاه‌ها مشکلی قانونی برای انتقال آنها به ایران وجود نداشته باشد، آنگاه برگه ترخیص دستگاه‌ها صادر شده و شما می‌توانید آنها را برای ارسال به ایران تحویل بگیرید.

 

 

وارد کننده دستگاه بخور سرد

اینکه چگونه باید در چین و دبی کارهای واردات دستگاه بخور سرد را انجام داد چیزی نیست که بتوان با مطالعه راجع‌به‌آن عملی‌اش کرد. بلکه لازم است که شخص یا اشخاصی باتجربه و آگاه دراین زمینه وجود داشته باشند و کارهای واردات شما را برعهده بگیرند. این اشخاص را فورواردر می‌نامند و شما می‌توانید آنها را از طریق شرکت‌های بازرگانی واسطه دراختیار بگیرید.

در پایان مقاله توضیح خواهیم داد که این شرکت نامش چیست و چه‌ کارهایی می‌تواند برای شما انجام دهد. فعلا در همین حد بدانید که فورواردرها اشخاصی هستند که در چین و دبی بصورت حضوری کارهای خرید، ترخیص و ارسال دستگاه‌های بخور سرد شما را انجام داده و دیگر نیازی نیست شما به چین و دبی سفر کنید تا کارهای واردات دستگاه بخور سردتان انجام شود.

حمل و نقل دستگاه بخور سرد از چین و دبی

مرحله آخر واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی عبارت است از ارسال این دستگاه‌ها از چین و دبی به ایران. برای ارسال دستگاه‌های بخور سرد و یا هرکالای دیگری از چین و دبی به ایران یک‌سری شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی وجود دارند که می‌توانند کارها را برعهده بگیرند. این شرکت‌ها را کارگو می‌نامند و وظیفه اصلی آنها انتقال اجناس از کشوری به کشور دیگر با وسایل حمل‌ونقل باری است. باتوجه‌به این توضیح ما ۳ نوع کارگو داریم که عبارتنداز کارگو دریایی، کارگو زمینی و کارگو هوایی.

حمل و نقل دستگاه بخور سرد از چین و دبی

برای واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی به ایران بهترین نوع کارگو همان کارگو دریایی است. در کارگو دریایی شما دستگاه‌های بخور سرد خریداری شده خودتان را سوار کشتی‌های باری کرده و سپس ازطریق دریا به ایران ارسال می‌کنید. انتقال دستگاه‌ها از شهر دبی به‌خاطر اینکه همسایه آبی ما است و از کشور چین نیز به‌خاطر داشتن بندرهایی بسیار پیشرفته و تجاری تنها گزینه به‌صرفه و منطقی است. به‌همین‌دلیل گزینه اول بازرگانان ایرانی برای ارسال کالا از چین و دبی به ایران کارگو دریایی است.

سود واردات دستگاه بخور سرد چقدر است

سود واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی بطور کامل بستگی دارد به اینکه این دستگاه‌ها را از چین و دبی با چه قیمتی خریداری کرده و با چه قیمتی در بازار ایران بفروشید. درواقع مقدار عددی سود واردات این دستگاه‌ها از چین و دبی برابر است با اختلاف قیمت فروش آنها در بازار ایران و قیمت خریدشان در چین و دبی منهای هزینه‌های واردات.

اینکه چطور می‌توان این مقدار را ماکزیمم کرد کاملا بستگی دارد به اینکه دستگاه‌ها را بصورت عمده از شرکت‌های معتبر فروشنده موجود در چین و دبی خریداری کرد. خرید عمده دستگاه‌های بخور سرد باکیفیت یعنی پایین بودن هزینه خرید ولی درعوض بالا بودن قیمت فروش این دستاه‌ها در ایران.

واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی با شرکت بازرگانی وانیکس

برای اینکه بتوانید واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی را به‌خوبی انجام دهید لازم است که شرکتی پیدا کنید که فورواردرهایی بسیار باتجربه و آگاه دراختیار شما قرار دهد. این شرکت البته وانیکس نام داشته و به‌خاطر تجربه بالایی که درامر واردات کالاها و دستگاه‌های مختلف از چین و دبی به ایران دارد می‌تواند کارهای واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی را برای شما به‌سادگی انجام داده و با کم‌ترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن این دستگاه‌ها را درایران به شما تحویل دهد. تنها کافی است که با شرکت وانیکس تماس گرفته و از آنها بخواهید که کارهای واردات شما را برعهده بگیرد.

حرف آخر

دستگاه بخور سرد (Cold vaporizer) دستگاهی است که برای تولید بخار آن از آب سرد استفاده می‌کند. این دستگاه برای تسکین علائم بیماری‌های تنفسی، مانند سرماخوردگی، آنفولانزا، برونشیت و آسم استفاده می‌شود. این دستکاه به‌همین‌خاطر دارای کاربردهای مختلفی در بخش‌های صنعتی و درمانی بوده و واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی نیز به‌تبع از آن دارای سودی بسیار زیاد برای واردکنندگان آن است.

به همین خاطر دراین مقاله سعی کردیم توضیح دهیم که این عملیات چگونه باید انجام شود و اگر به کدام روش انجام شود دارای سودی بیشتر خواهد بود. امیدواریم مطالبی که گفته شد برای شما مفید باشد و بتوانید با به‌کارگیری آنها سودی مناسب از واردات این دستگاه‌های مفید و کابردی کسب کنید.

 

 

سوالات متداول درباره واردات دستگاه بخور سرد

 • بهترین روش برای ارسال دستگاه‌های بخور سرد از چین و دبی به ایران کدام است؟

برای اینکه بتوان آخرین مرحله واردات دستگاه بخور سرد از چین و دبی یعنی ارسال این دستگاه‌ها به ایران را در کمترین زمان و با کمترین هزینه انجام داد، بهترین کار استفاده از کارگو دریایی است.

 • آیا برای ترخیص دستگاه‌های بخور سرد از گمرک چین و دبی لازم است مدارکی را به این اداره تحویل داد؟

برای اینکه بتوان دستگاه‌های بخور سرد را از گمرک چین و دبی ترخیص کرد لازم است که کارت بازرگانی، بارنامه و پروفرمای خرید آنها را تحویل اداره گمرک چین و دبی داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *