واردات درب ضد سرقت از چین و دبی با وانیکس

واردات درب ضد سرقت می‌تواند برای تاجران سود خوبی به همراه داشته باشد. اما لازمه این کار، داشتن اطلاعات لازم درمورد درب‌های ضد سرقت و آشنایی با اصول واردات آنهاست. در این مطلب به بررسی درب‌های ضد سرقت پرداخته و پس از آن اطلاعاتی در خصوص واردات ارائه خواهیم کرد.

درب ضد سرقت چیست؟

درب‌های ضد سرقت، درب‌هایی هستند که عموماً از آن‌ها برای حفاظت منازل، کارگاه دفاتر اداری، و برخی مکان‌های دیگر که به حفاظت بالا نیاز دارند، استفاده می‌شود. این نوع درب نسبت به سایر درب‌های معمولی از قدرت و حفاظت بالاتری برخوردار است. به همین جهت تأثیر زیادی در کاهش سرقت و از دست رفتن اموال و دارایی دارند.

 

 

درب ضد سرقت چیست؟

درب‌های ضد سرقت از اجزای متفاوتی نظیر کلاف، ورقه، لولا، کمربند فولادی، عایق، دستگیره و چهارچوب تشکیل شده‌اند. به بیان دیگر هر یک از این اجزا نقش بسیار مهمی را در این نوع درب ایفا می‌کنند. از قرار گرفتن این اجزا کنار یکدیگر یک درب‌ ضد سرقت مناسب تشکیل می‌شود. در واقع ویژگی‌ درب‌های ضد سرقت مربوط به یراق‌آلاتی می‌شود که در این نوع درب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع درب ضد سرقت برای واردات

انواع درب ضد سرقت برای واردات وجود دارد. هر یک از این نوع درب‌ها مناسب یک محل خاص بوده و ویژگی‌های منحصربه‌فردی نیز دارند. افرادی که قصد واردات درب ضد سرقت دارند، لازم است تا با انواع این درب‌ها آشنایی داشته و بهترین درب متناسب با نیاز متقاضیان را وارد کشور کنند. در واقع آنچه در واردات درب‌های ضد سرقت از اهمیت بالایی برخوردار است، بازار و میزان متقاضیان آن خواهد بود. درصورتی‌که که درب‌ها مطابق با نظر مشتریان نباشند ممکن است فروش نرفته و واردکننده متحمل ضرر هنگفتی شود. در این قسمت به بررسی انواع درب‌های ضد سرقت برای واردات خواهیم پرداخت.

 

 

درب ضد سرقت چوبی

 همان طور که از نام این نوع درب مشخص است، درب‌های ضد سرقت چوبی از چوب تشکیل شده‌اند. البته برای مقاومت بیشتر این نوع درب، فلز نیز در ساختار آن به کار برده شده است. در حقیقت ظاهر این نوع درب از چوب ساخته شده است اما درون آن honeycomb، مورد استفاده قرار گرفته است. مقاومت این نوع درب‌ها نیز به دلیل وجود honeycomb است که در آن به کار رفته است. درصورتی‌که honeycomb در این نوع درب‌ها استفاده نشود، هیچ تفاوتی با درب‌های معمولی ندارد. درب‌های چوبی زیبایی خاصی داشته و از این جهت برای منازل و یا دفاتر اداری بسیار مناسب است. روکش‌های به کار رفته در درب ضد سرقت چوبی از MDF، HDF و PVC ساخته شده است. عموماً درب‌های ضد سرقتی که از چوب تیره ساخته شده‌اند، مقاومت بیشتری نیز دارند. درب‌های چوبی که اخیراً ساخته می‌شوند در برابر آتش و رطوبت نیز مقاومت دارند.

درب ضد سرقت فلزی

درب‌های ضد سرقت فلزی عموماً برای کارگاه، کارخانه، دفاتر و به طور کلی مناطقی استفاده می‌شوند که امکان سرقت از آن‌ها بالا بوده و به دلیل حجم صدا نمی‌توان متوجه از بین رفتن درب و سرقت از آن شد. این نوع درب از فلز و honeycomb تشکیل شده است. فلز استفاده شده در این نوع درب بسته به کارایی آن دارای ضخامت‌های مختلفی هستند. به‌عنوان مثال در مکان‌هایی که سر و صدای بیشتری است از درب‌های ضد سرقت با فلزهای ضخیم‌تر استفاده می‌شود. درب‌های فلزی نسبت به درب‌های چوبی از مقاومت بیشتری برخوردار هستند و همین ویژگی باعث شده تا در مناطق حساس از آن استفاده شود. قفل مورد استفاده در درب‌های ضد سرقت فلزی، قفل گاوصندوق بوده که دارای ۱۱ تا ۱۵ نقطه اتصال است. تولید این نوع درب ضد سرقت در ایران کم بوده و بیشتر درب‌هایی که در بازار وجود دارند از کشور چین وارد می‌شوند.

 

 

درب ضد سرقت استیل

یکی دیگر از درب‌های ضد سرقت، درب‌های استیل هستند. لولای این درب‌ها و همچنین روکش درب از استیل یا شیشه دوجداره ساخته شده است. این نوع درب ظاهری مشابه با سایر درب‌های استیل دارد؛ اما از نظر شاسی و قفل تفاوت‌هایی متفاوت هستند. در واقع شاسی و قفلی که در این نوع درب استفاده شده است، مقاومت بالایی دارد. درب‌های ضد سرقت استیل جزو درب‌های گران‌قیمت محسوب می‌شوند. با توجه به اینکه درب‌های ضد سرقت استیل برای محافظت بیشتر از اماکن ساخته شده‌اند، کپی‌کردن از کلید آنها نیز کار سختی است. کاورهای استفاده شده در این نوع درب متناسب با خواست مشتری بوده و در انواع رنگ‌ها تولید می‌شود. درب ضد سرقت استیل مانند دیگر انواع درب‌های ضد سرقت دارای تنوع بالایی است و در اندازه‌های مختلف تک لنگه و دولنگه تولید می‌شود.

مزایای درب ضد سرقت

درب‌های ضد سرقت در کنار عایق بودن و درصد حفاظت بالای خود مزایای بسیاری دیگری نیز دارند که در زیر به چند مورد آن اشاره می‌کنیم.

مزایای درب ضد سرقت

  • فضای خالی بین درب‌های ضد سرقت با استفاده از فلز و پشم شیشه و پشم سنگ پر شده است همین امر سبب می‌شود تا مقاومت درب دوچندان شده و هم اینکه به‌عنوان یک عایق صوت و گرما نیز شناخته شود. با وجود این ویژگی از این درب می‌توان برای مکان‌هایی که سرو صدای بالایی دارند؛ مانند دفاتر کارخانه استفاده نمود.
  • این نوع درب در برابر حرارت و آتش‌سوزی مقاومت بالایی از خود به نمایش می‌گذارد.
  • درب‌های ضدسرقت دارای طول عمر بسیار بیشتری نسبت به درب‌های معمولی دارند. این نوع درب با زیبایی خاص و ویژه خود دچار آسیب و یا رنگ‌پریدگی نمی‌شود.
  • از آنجایی که در نصب درب ضد سرقت لولا در داخل منزل تعبیه می‌شود عملاً امکان باز کردن در از طریق لولا و یا شکستن آن وجود ندارد همین امر سبب ایمنی بالای این نوع درب و کاهش سرقت خواهد شد.
  • درب‌های ضد سرقت مقاومت بسیار بالایی در مقابل هر نوع فشار خارجی را از خود به نمایش می‌گذارند.

از دیگر مزایای درب‌های ضد سرقت می‌توان  به نصب بهترین قفل ضد سرقت به روی درب اشاره نمود. در حقیقت می‌توان قفل‌های محکم و مقاومی را  بر روی این نوع درب نصب نمود. این در حالی است که درب‌های معمولی این امکان را نداشته و با ابتدایی‌ترین ابزار باز شده و امکان سرقت را افزایش می‌دهند.

معایب درب ضد سرقت

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، درب‌های ضدسرقت مقاومت بالایی در برابر آتش‌سوزی دارد. همین ویژگی نیز در برخی مواقع باعث دردسر خواهد شد. در واقع زمانی که در مکانی آتش‌سوزی رخ دهد لازم است تا آتش‌نشانان به‌راحتی وارد محل شده و آتش را مهار کنند. اما درب‌های ضد سرقت به دلیل مقاومت بالایی که دارند در این مواقع باعث بروز مشکل خواهند شد. این ممکن است سبب آتش‌سوزی بیشتر در محل شده و خطرات زیادی دارد.

بهترین کشور برای واردات درب ضد سرقت

درب‌های ضد سرقت فراوانی توسط شرکت‌های مختلف در سراسر جهان تولید می‌شوند. واردکنندگان لازم است تا درمورد ویژگی هر یک از درب‌های ضد سرقت اطلاع داشته و بتوانند درب‌هایی با کیفیت بالا و هزینه کمتر را به کشور وارد کنند. ایران با ترکیه و چین روابط تجاری خوبی دارد.

بهترین کشور برای واردات درب ضد سرقت

همچنین تولید درب در این مناطق به دلیل وجود کارخانه‌های زیادی که در آن وجود دارد بیشتر بوده و باعث کاهش قیمت آنها نیز شده است. در هر صورت آنچه که برای واردات درب ضد سرقت اهمیت دارد، کیفیت و قیمت آنها است. واردکنندگان با آگاهی نسبت به درب‌ها و تأمین‌کنندگان آن می‌توانند بدون ریسک، اقدام به واردات نمایند.

چالش‌های ترخیص از گمرک درب ضد سرقت

چالش‌ها و مشکلاتی برای واردات درب ضد سرقت وجود دارد که واردکنندگان باید نسبت به آنها آگاهی داشته باشند. در سال‌های گذشته به دلیل‌ افزایش قیمت ارز، واردات درب‌های ضد سرقت از برخی کشورها مانند ترکیه کاهش پیدا کرده است. همچنین بالارفتن قیمت ارز سبب شده تا قوانین پیچیده و سرسختانه‌تری نسبت به واردات درب‌های ضدسرقت صورت گرفته و واردات آن را جزو کالاهای لوکس قرار دهد.

 

 

از آنجایی که ورود کالای لوکس به کشور غیرمجاز تلقی می‌شود، واردات این نوع درب به‌شدت کاهش یافته است. یکی دیگر از مشکلاتی که برای واردات درب‌های ضد سرقت وجود دارد، مسائل مربوط به گمرک است. کالاها باید پس از واردشدن به کشور پروسه‌های مربوط به ترخیص از گمرک را طی کنند. این روند ممکن است باعث صرف زمان زیادی برای واردکنندگان شود. همچنین هزینه‌های گمرکی که بابت واردات این درب‌ها اخذ می‌شود سبب افزایش هزینه‌های واردات می‌شود.

  نکات مهم برای خرید درب ضد سرقت

درب‌های ضد سرقت برای افزایش امنیت مکان‌های مختلف استفاده می‌شوند، بنابراین بسیار مهم است که به هنگام خرید به نکات اساسی آن توجه شود. در این بخش نکاتی که برای خرید درب ضد سرقت باید در نظر گرفته شود را بررسی خواهیم کرد.

  • چارچوب درب‌های ضد سرقت، یکی از اجزای مهم آنها هستند. به هنگام خرید باید توجه شود که چارچوب از جنس مناسبی ساخته شده و مقاومت بالایی در برابر فشار دارد. بهتر است که از جوش CO2 در این درب استفاده شده باشد.
  • لایه درب باید از موادی با کیفیت بالا ساخته شده باشند. به‌عنوان مثال برای درب‌های چوبی بسیار مهم است که چوب از مقاومت بالایی برخوردار بوده و به‌راحتی پوسیده نشود. همچنین متناسب به محلی که درب قرار است در آن استفاده شود باید به جنس آن توجه کرد.
  • قفل درب باید از استحکام خوبی برخوردار باشد. بهترین نمونه قفل درب ضد سرقت، ساخت کشور ترکیه است. لازم تا قفل‌ها امنیت مورد نیاز را فراهم کنند.
  • توجه به قوانین واردات که برای درب‌های ضد سرقت وجود دارد، بسیار مهم بوده و لازم است تا به آن توجه ویژه شود. در واقع برای واردات برخی کالاها لازم است تا از مؤسسات زیر ربط مجوز اخذ گردد.

واردات درب ضد سرقت با وانیکس

ما در این مقاله به بررسی واردات درب ضد سرقت، ویژگی‌های این درب‌ها و مزایا و معایب آن پرداختیم. توجه به قوانین واردات و شناخت بهترین کشورها برای واردات درب‌های ضد سرقت اهمیت بالایی دارد. در واقع واردکنندگان باید تأمین‌کنندگان معتبر را شناسایی کرده و معتبرترین آنها را انتخاب نمایند. شرکت بازرگانی وانیکس که بیش از ۱۱ سال تجربه در امر واردات دارد، به واردکنندگان کمک می‌کند تا محصولاتی با کیفیت بالا به کشور وارد کرده و از این طریق هزینه‌ها و ریسک آن را کاهش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *