واردات درب باز کن از چین و دبی با وانیکس

واردات درب باز کن از چین و دبی سه مرحله اساسی دارد که عبارتنداز خرید درب باز کن، ترخیص درب باز کن‌های خریداری شده از گمرک چین و دبی و ارسال آنها از این دو مکان به ایران. برای اینکه بتوانیم این مراحل را به‌درستی پشت‌سر بگذاریم لازم است که حتما به یک‌سری نکات ویژه که قرار است درادامه این مقاله به آن بپردازیم توجه کرد و آنها را به‌کار گرفت. اگر شما هم قصد واردات این ابزار پرکاربرد را دارید، حتما تاپایان مقاله با ما همراه باشید چراکه قرار است هرآنچه برای واردات این وسایل نیاز است بدانید را بگوییم.

 

 

درب باز کن چیست و انواع آن کدام است

بهتر است حتما قبل از اینکه به بررسی مراحل واردات درب باز کن از چین و دبی بپردازیم، خود درب باز کن را بررسی کرده و توضیح دهیم که انواع آن کدام است. اطلاع یافتن از طرز کار درب باز کن، انواع آن و البته کاربردهایی که دارد برای شما که قصد دارید آنها را وارد کشور کنید ضروری است. چراکه بالاخره باید بدانید قرار است چه وسیله‌ای را در بازار وارد کنید و آیا این وسیله اصلا خریدار دارد؟

درب باز کن چیست و انواع آن کدام است
درب باز کن چیست و انواع آن کدام است

درب باز کن یا “Lock Pick” به ابزاری گفته می‌شود که برای باز کردن قفل‌هایی استفاده می‌شود که کلیدشان در دسترس نیست یا کلید آنها گم شده است. این ابزار به صورت دستی توسط قفل‌شکن‌ها یا به طور خودآموز توسط برخی افراد آموزش داده می‌شود. با استفاده از درب باز کن، قفل‌هایی با مکانیزم‌های ساده تا پیچیده مانند قفل‌های دیجیتالی را می‌توان باز کرد. با این حال، استفاده از این ابزار در برخی کشورها و مناطق به عنوان یک فعالیت غیرقانونی تلقی می‌شود.

انواع درب باز کن به تعداد زیادی وجود دارند، به طور کلی می‌توان آنها را به دو دسته‌ی اصلی زیر تقسیم کرد:

 • درب باز کن‌های دستی: این نوع درب باز کن‌ها شامل ابزارهایی مانند هوک‌ها، تیغه‌ها، پین‌ها و میخ‌ها هستند که به صورت دستی استفاده می‌شوند. این ابزارها به طور کلی برای باز کردن قفل‌های ساده و نیمه‌پیچیده استفاده می‌شوند.
 • درب باز کن‌های الکترونیکی: این نوع درب باز کن‌ها شامل ابزارهایی مانند کارت‌های RFID، کلیدهای الکترونیکی، دستگاه‌های برش لیزری و دستگاه‌های دیجیتالی هستند. این ابزارها برای باز کردن قفل‌های پیچیده و قفل‌های دیجیتالی استفاده می‌شوند.

 

 

همچنین، بسته به نوع قفل مورد نظر، درب باز کن‌های دیگری نیز وجود دارند، مانند درب باز کن‌های برقی برای باز کردن درب‌های اتومبیل‌ها، درب باز کن‌های فشاری برای باز کردن قفل‌های سرریز و قفل‌های تک فلزی و غیره.

علاوه بر درب باز کن‌های دستی و الکترونیکی که قبلاً اشاره شد، انواع دیگری از درب باز کن‌ها نیز وجود دارند که برای باز کردن قفل‌های خاص طراحی شده‌اند. به بعضی از این نوع درب باز کن‌ها در زیر اشاره می‌شود:

 • درب باز کن‌های تیز و تیغه‌دار: این نوع درب باز کن‌ها دارای تیغه‌های بلند و تیز هستند که برای باز کردن قفل‌هایی با پین‌های سخت و مقاوم به کار می‌روند.
 • درب باز کن‌های پرسی: این نوع درب باز کن‌ها با استفاده از فشار و نیروی بالا، به شکل کاملاً آزمایشی در کارخانه‌های تولید کلید و قفل تست شده و برای باز کردن قفل‌هایی که اندازه‌ی کلیدشان مشخص نیست استفاده می‌شوند.
 • درب باز کن‌های برش لیزری: این نوع درب باز کن‌ها با استفاده از یک دستگاه برش لیزری، با دقت بالا بر روی قفل کار می‌کنند و می‌توانند قفل‌های پیچیده را باز کنند.
 • درب باز کن‌های هوشمند: این نوع درب باز کن‌ها معمولاً با استفاده از تکنولوژی‌های بی‌سیم و اینترنت اشیاء طراحی شده‌اند و به شما اجازه می‌دهند تا از راه دور قفل درب خود را باز کنید.

توجه داشته باشید که درب باز کن‌هایی که برای باز کردن قفل‌هایی به کار می‌روند باید با مجوز و مطابق با قوانین مربوطه استفاده شوند.

درب باز کن‌های پیچیده: این نوع درب باز کن‌ها به شکل یک تیغه با طرح‌های پیچیده و متنوع طراحی شده‌اند و برای باز کردن قفل‌های پیچیده و دشوار به کار می‌روند.

درب باز کن‌های امنیتی: این نوع درب باز کن‌ها دارای سیستم‌های امنیتی هستند که از جمله آنها می‌توان به حسگرهای اثر انگشت، قفل‌های الکترونیکی و موارد مشابه اشاره کرد.

 • درب باز کن‌های تمام عیار: این نوع درب باز کن‌ها دارای بدنه‌ی سنگینی هستند و برای باز کردن قفل‌های سخت و مقاوم به کار می‌روند.
 • درب باز کن‌های خودرو: این نوع درب باز کن‌ها به صورت خاص برای باز کردن درب‌های خودرو طراحی شده‌اند و معمولاً با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی کار می‌کنند.
 • درب باز کن‌های فرمان: این نوع درب باز کن‌ها برای باز کردن درب‌های خودرو و با استفاده از فرمان خودرو طراحی شده‌اند.
 • درب باز کن‌های برقی: این نوع درب باز کن‌ها برای باز کردن درب‌های خودرو و درب‌های دیگر با استفاده از موتورهای برقی کاربرد دارند.
 • درب باز کن‌های هیدرولیکی: این نوع درب باز کن‌ها برای باز کردن درب‌های سنگین و مقاوم به کار می‌روند و از طریق قدرت هیدرولیکی باز می‌شوند.
 • درب باز کن‌های مغناطیسی: این نوع درب باز کن‌ها برای باز کردن درب‌هایی با قفل‌های مغناطیسی طراحی شده‌اند و با استفاده از قویترین مغناطیس‌ها، قفل‌ها را باز می‌کنند.
 • درب باز کن‌های بادی: این نوع درب باز کن‌ها برای باز کردن درب‌های خودرو و با استفاده از فشار هوای فشرده کاربرد دارند.
 • درب باز کن‌های جیبی: این نوع درب باز کن‌ها به صورت کوچک و قابل حمل طراحی شده‌اند و معمولاً برای باز کردن درب‌های خودرو و درب‌های کوچک به کار می‌روند.
 • درب باز کن‌های پلاستیکی: این نوع درب باز کن‌ها از مواد پلاستیکی قابل ارتجاع تهیه شده و برای باز کردن بعضی قفل‌های خاص بکار می‌رود.

کاربردهای درب باز کن کدام است

با بررسی انواع درب باز کن تقریبا مشخص شد که این وسیله چه کاربردهایی دارد و درچه مواردی استفاده می‌شود. اما بدنیست کاربردهای دیگر آن را هم بدانیم تا بهتر از وسعت تقاضایی که برای خرید این وسایل در بازار ایران وجود دارد آگاه شده و درنتیجه سودی که از واردات درب باز کن از چین و دبی عاید واردکننده می‌شود را بهتر تخمین بزنیم.

 

 

درب باز کن‌ها به عنوان یک ابزار کمکی در موارد زیر مورد استفاده قرار می‌گیرند:

 • باز کردن درب خودرو: درب باز کن ها برای باز کردن درب خودروها بکار می‌روند. این ابزار به خصوص برای آن دسته از درب های خودروهایی که از راه دور قابل باز کردن هستند، استفاده می‌شود.
 • باز کردن درب‌های خانه و ساختمان: درب باز کن ها برای باز کردن درب های خانه و ساختمان نیز بکار می‌روند. در برخی موارد، این ابزار به عنوان جایگزینی برای کلیدهای سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کاربرد در اماکن عمومی: در برخی اماکن عمومی مانند هتل‌ها، آپارتمان‌ها و دفاتر، درب باز کن ها برای ارائه خدمات به مشتریان بکار می‌روند.
 • کاربرد در صنعت: در برخی صنایع مانند صنایع خودروسازی، درب باز کن ها برای باز کردن درب های سنگین و بزرگ استفاده می‌شوند.
 • استفاده در موارد اضطراری: در برخی موارد اضطراری مانند حوادث رانندگی، درب باز کن ها به عنوان یک ابزار امدادی بکار می‌روند.

به طور کلی، درب باز کن ها به عنوان یک ابزار کمکی در مواردی که نیاز به باز کردن درب های مختلف مانند درب خودرو، درب خانه و ساختمان، درب های صنعتی و … وجود دارد، استفاده می‌شوند. اما بیشترین استفاده درب باز کن‌ها در صنایع مختلف است.

در صنعت، درب باز کن‌ها برای باز کردن درب‌های سنگین و بزرگ استفاده می‌شوند. برخی درب‌های سنگین مانند درب‌های کارخانه، انبار، کارگاه، هنگ، کانال‌ها و سایر تجهیزات صنعتی نیاز به یک ابزار قوی و مناسب برای باز کردن دارند. درب باز کن‌ها به دلیل داشتن نیروی قدرتمند و قابل تنظیم، برای باز کردن درب‌های سنگین و بزرگ، به صورت مؤثر و سریع عمل می‌کنند.

علاوه بر این، در برخی موارد در صنایع خاص مانند صنعت حمل و نقل، از درب باز کن‌ها به عنوان یکی از ابزارهای کلیدی برای باز کردن درب‌های وسایل نقلیه مانند کامیون‌ها و ون‌ها استفاده می‌شود.

همچنین، در صنایعی مانند صنایع نفت و گاز، درب باز کن‌ها برای باز کردن درهای سنگین و مخازن نفت و گاز استفاده می‌شوند. درب باز کن‌ها در این صنایع به دلیل داشتن نیروی قوی و توانایی کنترل نیرو، می‌توانند به راحتی درب‌های سنگین و حجیم را باز کنند.

به طور کلی، درب باز کن‌ها در صنعت برای باز کردن درب‌های سنگین و بزرگ به کار می‌روند و می‌توانند در فرآیندهای صنعتی مختلف مانند تولید، حمل و نقل و نگهداری و تعمیرات استفاده شوند.

حال باخیال راحت می‌توانیم به سراغ توضیح مراحل واردات درب باز کن از چین و دبی برویم، چراکه دریافتیم تقاضای خرید این وسایل دربازار ایران چقدر زیاد بوده و درنتیجه واردات آنها سود فراوانی درپی دارد.

خرید درب باز کن

با معرفی درب باز کن و کاربردهای آن درقسمت قبل، اکنون می‌توانیم به‌سراغ مراحل واردات درب باز کن از چین و دبی برویم و مشخص کنیم که چگونه می‌توان این وسایل را وارد کشور کرد. اولین مرحله این عملیات عبارتست از خرید درب باز کن‌ها از شرکت‌های موجود در چین و دبی.

برای اینکه بتوان از شرکت‌های موجود در این دو مکان درب باز کن خریداری کرده و وارد کشور کرد، لازم است درابتدا یک تحقیق کلی راجع‌به شرکت‌های فروشنده لوازم و وسایل کمکی چینی و موجود در دبی انجام داد و سپس به‌سراغ بهترین نوع این شرکت‌ها رفته و سفارش خرید داد. البته اگر شما تقاضای نمونه کار از این شرکت‌ها کنید هم می‌توانید کاتالوگ محصولات و نمونه کار دریافت کرده و براساس کیفیت این نمونه‌ها اقدام به انتخاب بهترین درب باز کن کنید.

 

 

خرید عمده درب باز کن از چین و دبی

برای اینکه بتوان مرحله اول واردات درب باز کن از چین و دبی را به‌خوبی پست‌سر بگذاریم لازم است که حتما این وسایل را بصورت عمده از چین و دبی خریداری کنیم. خرید عمده یعنی امکان تهیه تعداد زیادی از درب باز کن‌ها با قیمتی اندک از کشور چین و شهر دبی. این نوع خرید هزینه اولیه خرید درب باز کن‌ها و البته هزینه‌های واردات آنها را کاهش می‌دهد. چراکه با تهیه تعداد زیادی از درب باز کن‌ها قیمت خرید آنها بصورت عمده محاسبه شده و این مانع از سفر دوباره به چین و دبی برای خرید دوباره آنها تا مدت زیادی می‌شود.

خرید عمده درب باز کن از چین و دبی
خرید عمده درب باز کن از چین و دبی

خرید درب باز کن از چین

شرایط خرید درب باز کن که مشخص شد، نوبت به توضیح چگونگی انجام آن می‌رسد. برای اینکه بتوانید درب باز کن‌ها را از شرکت‌های موجود در چین و دبی خریداری کنید باید یک درخواست رسمی خرید که پیش‌فاکتور یا پروفرما نام دارد تهیه کرده و برای شرکت‌های فروشنده ارسال کنید.

در پروفرما اطلاعاتی مانند قیمت خرید، تعداد درب باز کن درخواستی و البته مشخص کردن روش پرداخت هزینه خرید این محصولات باید درج گردد. باتهیه پروفرما شما می‌توانید آن را برای شرکت چینی ارسال کرده و درخواست خرید خود را ثبت کنید. این عملیات اولین اقدام قانونی برای واردات درب باز کن از چین و دبی است.

خرید درب باز کن از دبی

همین عملیاتی که توضیح دادیم، برای خرید درب باز کن‌ها از شرکت موجود در دبی نیز باید انجام شود. یعنی شما باید برای خرید درب باز کن‌ها از شرکت موجود در دبی نیز پروفرمایی تهیه کرده و برای آنها ارسال کنید. این مدرک رسمی خرید اگر با موافقت روبرو شود درب باز کن‌های درخواستی شما تهیه شده و از سمت شرکت‌های موجود در چین و دبی به گمرک این دو مکان تحویل داده می‌شود. دراین مرحله از واردات درب باز کن از چین و دبی شما باید برای ترخیص این وسایل اقدام کنید.

ترخیص درب باز کن

بعداز اینکه شرکت‌های فروشنده درب باز کن این محصولات را به اداره گمرک چین و دبی تحویل دادند، نوبت به اقدام به ترخیص آنها می‌رسد. برای ترخیص درب باز کن‌ها از گمرک چین و دبی، لازم است که یک‌سری مدارک مثل کارت بازرگانی، پروفرمای خرید و البته بارنامه تهیه کرده و به اداره گمرک چین و دبی تحویل دهید.

همزمان با تحویل مدارک باید فرم درخواست ترخیص درب باز کن‌ها را نیز تکمیل کرده و به دست بازرسان اداره گمرک رسانید. بعداز انجام این کارها بازرسان اداره گمرک چین و دبی به بررسی درب باز کن‌ها پرداخته و اگر مشکلی وجود نداشته باشد برگه ترخیص آنها را برای شما صادر می‌کنند.

وارد کننده درب باز کن

انجام مراحل واردات درب باز کن از چین و دبی نیازمند حضور شخصی که با قوانین خرید، ترخیص و ارسال کالا از چین و دبیدر این دو مکان است. این شخص یا گاهی تیم فنی انجام مراحل واردات را فورواردر می‌نامند. وظیفه فورواردرها این است که کارهای خرید، ترخیص و ارسال درب باز کن‌ها را برای شما انجام دهند. شما باید کارهای واردات خود را به فورواردرها بسپارید تا بتوانید بدون هیچ دردسری درب باز کن‌ها را از چین و دبی خریداری کرده و وارد کشور کنید.

 

 

حمل و نقل درب باز کن از چین و دبی

آخرین مرحله واردات درب باز کن از چین و دبی عبارتست از ارسال این وسایل از این دو مکان به ایران. برای ارسال یک کالا از کشوری به کشور دیگر شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی وجود دارند که اصطلاحا کارگو نامیده شده و با استفاده از وسایل حمل‌ونقل باری مثل کشتی باری، هواپیمای باری و قطار باری اینکار را انجام می‌دهند. شما می‌توانید درب باز کن‌ها را ازراه دریا و با کشتی باری یا از راه هوا و با هواپیمای باری به ایران ارسال کنید. اینکه کدام روش را انتخاب کنید کاملا به شرایط خودتان بستگی دارد.

حمل و نقل درب باز کن از چین و دبی
حمل و نقل درب باز کن از چین و دبی

سود واردات درب باز کن

واردات درب باز کن از چین و دبی چقدر سود دارد؟ باتوجه‌به توضیحاتی که درمورد کاربردهای این وسیله در صنایع مختلف توضیح دادیم، نظر خودتان چیست؟ تقاضای بالایی که برای خرید این وسایل در صنایع مختلف وجود دارد پیش‌بینی می‌شود که این واردات سودی بسیار زیاد داشته و واردکنندگان درب باز کن می‌توانند از واردات این وسایل سودی فراوان کسب کنند. تفاوت قیمت خرید و فروش آنها بسیار زیاد بوده و همین باعث می‌شود که سود وارداتشان زیادتر هم گردد.

واردات درب باز کن از چین و دبی با شرکت بازرگانی وانیکس

تا اینجا هرچه درمورد واردات درب باز کن از چین و دبی توضیح دادیم، تئوری قضیه بود. برای اینکه بتوانید بصورت عملی این محصولات را وارد کشور کنید، لازم است که حتما کار انجام آنها را به یک شرکت بازرگانی واسطه بارتجربه و کاربلد مثل شرکت بازرگانی وانیکس بسپارید.

شرکت وانیکس به‌خاطر داشتن تجربه بالا در امر واردات انواع کالا از چین و دبی می‌تواند مراحل واردات درب باز کن‌ها را برای شما به‌سادگی انجام داده و سودی مناسب برای شما فراهم آورد.

حرف آخر

درب باز کن یا “Lock Pick” به ابزاری گفته می‌شود که برای باز کردن قفل‌هایی استفاده می‌شود که کلیدشان در دسترس نیست یا کلید آنها گم شده است. این ابزار به صورت دستی توسط قفل‌شکن‌ها یا به طور خودآموز توسط برخی افراد آموزش داده می‌شود. با استفاده از درب باز کن، قفل‌هایی با مکانیزم‌های ساده تا پیچیده مانند قفل‌های دیجیتالی را می‌توان باز کرد.

 

 

این وسیله در صنایع مختلفی کاربرد داشته و جزو یکی از پرکاربردترین ابزارآلاتی است که بازرگانان با واردات آن سود زیادی کسب می‌کنند. دراین مقاله سعی کردیم واردات درب باز کن از چین و دبی را به طور کامل توضیح دهیم و چیزی ناگفته نماند تا بتوانید این عملیات را به‌خوبی پشت‌سر بگذارید. امیدواریم مطالب گفته شده مفید باشد.

سوالات متداول درباره واردات درب باز کن

 • برای ترخیص درب باز کن‌ها از گمرک چین و دبی چه مدارکی باید تحویل این اداره داده شود؟

مدارکی که برای انجام مرحله دوم واردات درب باز کن از چین و دبی باید تحویل این اداره داده شود عبارتست از کارت بازرگانی، بارنامه و پروفرمای خرید این محصولات.

 • بهترین روش برای واردات درب باز کن از چین و دبی کدام است؟

بهترین روش این است که انجام مراحل این عملیات به یک شرکت بازرگانی واسطه باتجربه مثل وانیکس سپرده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *