واردات توری از چین و دبی با وانیکس

واردات توری از چین و دبی عملیاتی است که درست انجام دادن آن وابسته به شناختی کامل از دو چیز است. اولین شناخت، مرتبط با خود توری و کاربردهای آن است. یعنی شما زمانی می‌توانید وارداتی درست داشته باشید که در قدم اول بدانید توری چیست، انواع آن کدام است و اصلا چرا باید ازطریق واردات به داخل کشور بیایند. شناخت دوم مرتبط با انجام مراحل واردات است. یعنی شما باید بدانید که برای واردکردن توری لازم است آنها را خریداری کرده، سپس از گمرک ترخیص و درنهایت به ایران ارسال کرد. تاپایان مقاله با ما همراه باشید تا این دو نوع شناخت را به طور کامل بررسی کنیم.

 

 

توری چیست و انواع آن کدام است

درمقدمه توضیح دادیم که قبل از بررسی مراحل واردات توری از چین و دبی لازم است که بدانیم توری چیست و انواع آن کدام است. این شناخت درکنار شناختی که درقسمت بعداز کاربردهای توری کسب خواهیم کرد به ما کمک می‌کند بهتر نیازهای بازار را بشناسیم و بدانیم چرا از این محصول در بازار ایران استفاده شده و چه مقدار تقاضا برای خرید آن وجود دارد.

توری یا شبکه، یک سازه مشبکه از ورق های فلزی یا پلاستیکی است که به صورت مربعی یا مستطیلی و با فاصله های مساوی از هم قرار می‌گیرند. توری معمولا برای پوشش سوراخ‌های در کف، دیوار یا سقف ساختمان ها و همچنین برای استفاده در برخی صنایع مانند خودروسازی، ساخت و ساز، ماشین آلات، الکترونیک، تهویه مطبوع و … به کار می‌رود. توری ها در انواع مختلفی مانند توری فولادی، توری پلاستیکی و توری آلومینیومی وجود دارند و می‌توانند به صورت شبکه های بسته یا شبکه های باز باشند…

توری چیست و انواع آن کدام است

توری‌ها در انواع مختلفی و با استفاده از مواد مختلفی ساخته می‌شوند. در ادامه به برخی از انواع توری ها اشاره می‌کنم:

۱- توری فولادی: این نوع توری از ورق فولادی ساخته شده است و برای پوشش کف و دیواره‌های ساختمان، نرده‌ها، سایر اجزای سازه‌ای و همچنین در برخی صنایع مانند خودروسازی، صنایع ماشین سازی، صنایع الکترونیک و … به کار می‌رود.

۲- توری آلومینیومی: این نوع توری از ورق آلومینیوم ساخته شده و برای پوشش کف و دیواره‌های ساختمان‌ها، نرده‌ها و در برخی صنایع مانند خودروسازی، صنایع الکترونیک و … استفاده می‌شود.

 

 

۳- توری پلاستیکی: این نوع توری از مواد پلاستیکی ساخته شده و برای پوشش کف و دیواره‌های ساختمان، نرده‌ها، تهویه مطبوع و … استفاده می‌شود.

۴- توری فیبرگلاس: این نوع توری از الیاف شیشه‌ای ساخته شده و برای استفاده در برخی صنایع مانند صنایع دریایی، صنایع هواپیمایی و … مناسب است.

۵- توری بتنی: این نوع توری از بتن ساخته شده و برای پوشش کف و دیواره‌های ساختمان، پل‌ها و … استفاده می‌شود.

همچنین توری ها می‌توانند به صورت شبکه های بسته یا شبکه های باز باشند. برای اینکه بتوانید به همه نیازهای بازار برای خرید انواع توری پاسخ دهید، باید هنگام واردات توری از چین و دبی تمام این انواع را برای واردات مدنظر داشته باشید.

دراینجا سوالی پیش می‌آید که روش ساخت توری چگونه است؟  روش ساخت توری به شکل کلی به مواد اولیه و نوع توری بستگی دارد، اما در اینجا به طور کلی به روش ساخت توری فولادی اشاره می‌کنم:

۱- برش ورق: ابتدا ورق‌های فولادی با ضخامت و ابعاد مورد نیاز برش می‌شوند.

۲- خم کردن ورق: سپس با استفاده از دستگاه‌های خم کننده، ورق‌ها به شکل مستطیلی یا مربعی خم می‌شوند.

۳- جوشکاری: در مرحله بعد، قطعات خم شده به یکدیگر جوش داده می‌شوند تا به شکل توری تبدیل شوند.

۴- پوشش دادن: در این مرحله، توری‌ها پوشش داده می‌شوند تا به پایداری و مقاومت بیشتری برای رطوبت، خوردگی و ضربه بپوشند. این پوشش می‌تواند از روش‌های مختلفی مانند گالوانیزه کردن، رنگ آمیزی، پوشش پلاستیکی و … باشد.

۵- تمیز کردن و برش نهایی: در نهایت، توری‌ها تمیز شده و در صورت نیاز برش های نهایی انجام می‌شود.

لازم به ذکر است که روش ساخت توری برای هر نوع توری ممکن است متفاوت باشد و بستگی به نوع مواد اولیه و شیوه تولید دارد.

کاربردهای توری و چگونگی کار با آن

اما کاربردهای توری کدام است. با توضیحاتی که راجع‌به انواع توری و جنس و مورداستفاده هرکدام دادیم مشخص است که کاربردهای این وسیله بسیار زیاد است. ما زمانی می‌توانیم واردات توری از چین و دبی پرسودی داشته باشیم که این کاربردها را به‌خوبی بشناسیم و بدانیم که وسعت تقاضای بازار خرید توری و درنتجیه سود حاصل از آن چقدر است و سپس برای واردات آنها از چین و دبی اقدام کنیم.

توری به عنوان یک ماده ساختمانی چند منظوره، در صنایع مختلف و بسیاری از کاربردها به کار می‌رود. برخی از کاربردهای رایج توری عبارتند از:

۱- استفاده در ساخت بناهای ساختمانی: توری برای استفاده در ساخت سازه‌های فلزی مانند پل، پله، نرده، سرپوش‌ها، درها، پنجره‌ها و تابلوهای تبلیغاتی کاربرد دارد.

۲- استفاده در صنعت خودرو: توری در صنایع خودروسازی برای ساخت قطعاتی مانند کارواش خودرو، سرپنجره، شبکه‌های حفاظتی و فیلترهای هوای خودرو کاربرد دارد.

۳- استفاده در صنایع کشاورزی: توری به عنوان صفحات ضروری در ایجاد تاسیساتی مانند محوطه دامداری، کلنگ‌های گوسفندی، قفس‌های مرغداری و جداکننده‌های مزارع کاربرد دارد.

۴- استفاده در صنایع الکترونیکی: توری برای ساخت کابین‌های کامپیوتر، قطعات اندازه‌گیری، قطعات جریان‌دهنده و شبکه‌های برقی کاربرد دارد.

۵- استفاده در صنایع فضایی: توری در صنایع فضایی برای ساخت قطعاتی مانند صفحات خورشیدی و پوشش‌های تابشی کاربرد دارد.

۶- استفاده در صنایع نفت و گاز: توری برای ساخت لوله‌های حفاری، محفظه‌های نفتی و گازی، بوشینگ‌ها و مجموعه‌های فیلتر کاربرد دارد.

۷- استفاده در صنایع غذایی: توری در صنایع غذایی برای تولید صفحات فیلتراسیون، قطعات سیستم‌های جداسازی و فیلترهای هوا کاربرد دارد.

۸- استفاده در صنایع پزشکی: توری برای ساخت قطعات سیستم‌های جراحی، بدنه‌های ایمپلنت‌ها و قطعات تثبیت کاربرد دارد.

۹- استفاده در صنایع پوشاک: توری در صنایع پوشاک برای ساخت قطعاتی مانند بسته‌های پارچه‌ای، سیستم‌های حمل‌ونقل و ایمنی، پوشش‌های ساختمانی و غیره کاربرد دارد.

۱۰- استفاده در صنایع زیبایی و بهداشتی: توری برای ساخت قطعاتی مانند پروتز‌های بینی، پلاک‌های ارتودنسی، محافظ‌های دندانی و ماسک‌های صورت کاربرد دارد.

همچنین، توری برای استفاده در بسیاری از کاربردهای دیگر نیز به کار می‌رود مانند ساخت قطعات در ساختمان‌های شهری، ایستگاه‌های انتقال، داخلی سازی بارگیری، تاسیسات ورزشی، آشپزخانه‌ها و آشپزخانه‌های صنعتی. یکی دیگر از سوالاتی که پیرامون توری و واردات توری از چین و دبی مطرح می‌شود این است که این وسایل را چگونه می‌توان برش داد؟

بسته به نوع توری و ضخامت آن، ممکن است بتوان آن را با قیچی برش داد. اما بهترین روش برای برش توری استفاده از ابزارهای مناسب مانند پانچ (چاقوی برش)، برش‌کار یا لیزر است. این روش‌ها به دلیل دقت و کیفیت بالای برش، برای کاربردهای صنعتی و ساختمانی بهتر عمل می‌کنند و احتمال ایجاد خطا و تغییر در شکل توری را کاهش می‌دهند. در هر صورت، برای برش توری باید از ابزار مناسب و توانایی کافی برای کنترل برش استفاده کرد تا به صورت دقیق و بهترین نتیجه ممکن را به دست آورید.

 

 

خرید توری

توضیح بخش اول مقاله واردات توری از چین و دبی یعنی بررسی توری، انواع آن و کاربردهایش به اتمام رسید. اکنون نوبت آن است که مراحل انجام این عملیات یعنی خرید توری، ترخیص توری‌های خریداری شده و البته ارسال آنها به ایران را پشت‌سر بگذاریم. اولین مرحله این عملیات یعنی خرید توری با انتخاب شرکت سازنده توری در چین و دبی آغاز می‌شود. درابتدای کار شما باید مشخص کنید که برای خرید توری قرار است از کدام شرکت‌های سازنده این وسیله در چین و دبی خرید کنید.

نکته مهم درمورد خرید و واردات توری از چین و دبی این است که سعی کنید حتما توری‌های موردنیاز خود را از شرکت‌های معتبر فروشنده این محصولات خریداری کنید. خرید از یک شرکت معتبر تضمین کننده کیفیت توری‌های خریداری شده خواهد بود. کیفیت بالای توری‌ها نیز تضمن کننده فروش آنها با قیمت بالا است. اینگونه می‌توانید یکی از شروط اصلی سودآور بودن این واردات را رعایت کنید.

خرید عمده توری از چین و دبی

شرط دوم سودآور بودن واردات توری از چین و دبی که آن را درکنار شرط اول این قضیه که درقسمت فبل بررسی کردیم در بخش سود واردات بیشتر توضیح خواهیم داد این است که بتوانید توری‌های موردنیاز خود را با قیمتی پایین از چین و دبی خریداری کنید.

خرید عمده توری از چین و دبی

برای اینکه بتوانید قیمت خرید توری‌ها از چین و دبی را پایین بیاورید لازم است که حتما آنها را به‌روش عمده خریداری کنید. خرید عمده این امکان را به‌شما می‌دهد که بتوانید با هزینه‌ای اندک تعداد زیادی توری با متراژ بالا از شرکت‌های موجود در چین و دبی خریداری کرده و به ایران وارد کنید.

 

 

خرید توری از چین

حال که دو شرط اصلی خرید توری‌ها از چین و دبی را مشخص کردیم، باید این را توضیح دهیم که عملیات خرید توری چگونه انجام می‌شود. در اولین مرحله واردات توری از چین و دبی لازم است که شما یک درخواست رسمی خرید که پیش‌فاکتور یا پروفرما نام دارد تهیه کرده و برای شرکت فروشنده موجود در چین یا دبی ارسال کنید.

ارسال پروفرما به‌معنای ثبت رسمی درخواست خرید بوده و شرکت چینی موظف است که بعد از ۱ هفته تا ۱ ماه به درخواست شما پاسخ دهد. عموما این پاسخ براساس نوع پروفرما داده می‌شود. به‌همین‌خاطر تکمیل درست پروفرما در امر خرید و واردات توری از چین و دبی بسیار اهمیت دارد و باید برای انجان آن از متخصصان مرتبط با واردات کالا کمک بگیرید.

خرید توری از دبی

برای انجام مرحلها اول واردات توری از چین و دبی و درخواست خرید توری از شرکت‌ موجود در دبی نیز درست مانند چیزی که درمورد خرید توری از چین گفتیم، شما باید یک پروفرما تهیه کرده و برای شرکت فروشنده ارسال کنید.

در پروفرما باید اطلاعاتی مثل قیمت خرید پیشنهادی، مقدار توری درخواستی و البته روش پرداخت هزینه خرید این محصولات درج گردد. با ارسال پروفرما برای شرکت‌های فروشنده توری در چین و دبی، باید منتظر بمانید تا پاسخ درخواست خرید شما داده شود.

اگر با درخواست خریدتان موافقت گردد، آنگاه توری‌های درخواستی شما تهیه شده و برای ارسال قانونی به ایران تحویل گمرک چین و دبی داده می‌شوند. دراین مرحله از واردات توری از چین و دبی است که شما باید برای ترخیص توری‌ها از اداره گمرک کشور چین یا شهر دبی اقدام کنید. چگونگی انجام عملیات ترخیص را در قسمت بعد به‌طور‌کامل توضیح خواهیم داد.

ترخیص توری

برای ترخیص توری از گمرک که مرحله دوم عملیات واردات توری از چین و دبی است، شما باید درابتدا فرم درخواست ترخیص این محصولات را تکمیل کرده و به اداره گمرک چین تحویل دهید. سپس براساس قوانین گمک کشور چین و شهر دبی اقدام به تهیه یک‌سری مدارک و مجوزات کرده و به اداره گمرک چین و دبی تحویل دهید. عموما این مدارک عبارتنداز کارت بازرگانی، بارنامه و پروفرمای خرید توری‌ها.

همچنین اگر مجوزی برای واردات آنها به داخل کشور لازم است ارائه داده شود، باید تهیه کرد و به اداره گمرک تحویل داد. با تحویل این مدارک نوبت به بررسی توری‌های شما توسط اداره گمرک چین و دبی می‌رسد. دراین مرحله اگر مشکل قانونی پیش روی ارسال این محصولات وجود نداشته باشد، برگه ترخیص آنها صادر می‌شود.

وارد کننده توری

احتمالا تا اینجای کار با خود بگویید که چگونه یک بازرگان تک و تنها می‌تواند تمام این نکات را مو به مو اجرا کرده و مراحل واردات توری از چین و دبی را به‌درستی پشت‌سر بگذارد آن هم درحالی‌که تجربه انجام آن را نداشته باشد. درست به‌همین‌دلیل است که شرکت‌های بازرگانی واسطه‌ای وجود دارند که شما می‌توانید انجام مراحل واردات محصولات خود مثل توری را به آنها بسپارید. این شرکت‌های بازرگانی با داشتن افرادی در چین و دبی کارهای واردات شما مثل خرید، ترخیص و ارسال توری‌ها را به‌سادگی انجام داده و نیازی نیست که خودتان وارد عمل شوید.

حمل و نقل توری از چین و دبی

آخرین مرحله واردات توری از چین و دبی عبارتست از ارسال این محصولات به ایران. برای ارسال توری‌ها از چین و دبی به ایران لازم است که شما از شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی که کارگو نام دارند استفاده کنید. این شرکت‌ها با استفاده از وسایل باری مثل کشتی باری، هواپیمای باری و قطار باری توری‌های خریداری شده شما را از چین و دبی به ایران انتقال می‌دهند. یکی از ارزان‌ترین روش‌های کارگو که می‌تواند توری‌های شما را با امنیت بالا از چین و دبی به ایران انتقال دهد، کارگو دریایی است.

حمل و نقل توری از چین و دبی

سود وادرات توری چقدر است

دو شرطی که راجع‌به خرید و واردات توری از چین و دبی توضیح دادیم، یعنی خرید توری باکیفیت ولی به نرخ عمده مشخص کننده سود واردات این محصولات هستند. جدای از هرینه‌های واردات، سود واردات توری برابر است با اختلاف قیمت فروش این محصولات در بازار ایران و قیمت خرید آنها از چین و دبی.

اگر شما توری‌ها را بصورت عمده خریداری کنید قیمت خریدشان از چین و دبی کاهش یافته و درعوض اگر کیفیت آنها بالا باشد می‌توانید با قیمتی بالا آنها را در بازار ایران به‌فروش برسانید. درنتیجه اختلاف قیمت خرید و فروش توری‌ها با رعایت این دو شرط بسیار زیاد شده و این یعنی سود واردات توری ماکزیمم می‌گردد.

 

 

واردات توری از چین و دبی با شرکت بازرگانی وانیکس

یکی از بهترین شرکت‌های بازرگانی که می‌توانید کارهای واردات توری از چین و دبی  خود را به آنها بسپارید، شرکت بازرگانی وانیکس است. این شرکت با داشتن فورواردرهایی بسیار باتجربه و کاربلد در چین و دبی می‌تواند کارهای خرید، ترخیص و ارسال توری‌ها از چین و دبی به ایران را به‌سادگی و کمترین هزینه برای شما انجام دهد. تنها کافی است که با این شرکت تماس گرفته و از آنها بخواهید که انجام کارهای واردات شما را برعهده بگیرند. آنگاه می‌‎توانید باخیال راحت در ایران مانده و منتظر دریافت توری‌های خود بمانید.

حرف آخر

توری یا شبکه، یک سازه مشبکه از ورق های فلزی یا پلاستیکی است که به صورت مربعی یا مستطیلی و با فاصله های مساوی از هم قرار می‌گیرند. توری معمولا برای پوشش سوراخ‌های در کف، دیوار یا سقف ساختمان ها و همچنین برای استفاده در برخی صنایع مانند خودروسازی، ساخت و ساز، ماشین آلات، الکترونیک، تهویه مطبوع و … به کار می‌رود. توری ها در انواع مختلفی مانند توری فولادی، توری پلاستیکی و توری آلومینیومی وجود دارند و می‌توانند به صورت شبکه های بسته یا شبکه های باز باشند. کاربردهای وسیع این وسیله باعث شده که واردات توری از چین و دبی سود فراوانی داشته باشد و ما دراین مقاله به آن بپردازیم.

سوالات متداول درباره واردات توری

  • برای واردات توری از چین و دبی به ایران بهترین و ارزان‌ترین روش انتقال کدام است؟

بهترین و ارزان‌ترین روش برای انتقال توری از چین و دبی به ایران استفاده از روش کارگو دریایی است.

  • آیا واردات توری از چین و دبی به ایران در صنایع نفت و گاز کاربرد دارد؟

بله. واردات توری از چین و دبی به ایران برای ساخت لوله‌های حفاری، محفظه‌های نفتی و گازی، بوشینگ‌ها و مجموعه‌های فیلتر کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *