واردات تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی با وانیکس

واردات تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی زمانی سودآور است که مطابق با اصول درست واردات اجناس از چین و دبی پی‌گیری شود. این اصول به سه بخش اصول خرید تجهیزات گلخانه‌ای از چین و دبی، اصول ترخیص این تجهیزات از گمرک کشور چین و شهر دبی و اصول ارسال تجهیزات از این دو مکان به ایران تقسیم‌بندی می‌شوند. درادامه هرکدام از این اصول و نکات مربوطه را بطور کامل بررسی می‌کنیم تا بتوانید وارداتی پرسود داشته باشید. تاپایان مقاله با ما باشید تا هرآنچه لازم است راجع‌به واردات تجهیزات گلخانه‌ای بدانید را به‌شما توضیح دهیم.

 

 

تجهیزات گلخانه ای چیست؟

برای اینکه بتوانیم اصول واردات تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی را درادامه مقاله بطور دقیق پی‌گیری کنیم اول لازم است که تجهیزات گلخانه‌ای را شناخته و سپس کاربردهای آنرا توضیح دهیم تا لزوم انجام این واردات مشخص گردد. تجهیزات گلخانه‌ای شامل دستگاه‌های مختلفی است که برای تنظیم شرایط داخل گلخانه و بهبود رشد و عملکرد گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تجهیزات گلخانه ای چیست؟

این تجهیزات شامل سیستم‌های گرمایش و خنک‌کننده، سیستم نورپردازی، سیستم آبیاری، سیستم تهویه، سیستم کنترل محیطی، سیستم خودکار، سیستم تولید CO2، سیستم هیدروپونیک و سیستم روشنایی می‌شوند. هرکدام از این سیستم‌ها کاربردهای ویژه‌ای دارند که در بخش بعدی به آنها پرداخته‌ایم.

 

 

کاربرد تجهیزات گلخانه ای کدام است؟

کاربردهای این نوع محصولات است که نشان می‌دهد چرا واردات تجهیزات گلخانه ای سودآور است. درادامه این کاربردها را برای هر سیستم به‌طور جداگانه بررسی کرده‌ایم:

 • سیستم‌های گرمایش و خنک‌کننده: این سیستم‌ها برای تنظیم دما داخل گلخانه استفاده می‌شوند. در فصل زمستان با استفاده از سیستم‌های گرمایش، دمای داخل گلخانه را افزایش می‌دهند و در فصل تابستان با استفاده از سیستم‌های خنک‌کننده، دمای داخل گلخانه را کاهش می‌دهند.
 • سیستم‌های نورپردازی: این سیستم‌ها برای تأمین نور لازم برای رشد گیاهان در گلخانه استفاده می‌شوند. در صورتی که نور کافی در منطقه وجود ندارد، از سیستم‌های نورپردازی استفاده می‌شود.
 • سیستم‌های آبیاری: این سیستم‌ها برای تأمین آب مورد نیاز گیاهان در گلخانه استفاده می‌شوند. سیستم‌های آبیاری شامل سیستم‌های قطره‌ای، پاششی و آبیاری هیدروپونیک می‌شوند.
 • سیستم‌های تهویه: این سیستم‌ها برای تأمین هوای تازه داخل گلخانه استفاده می‌شوند. سیستم‌های تهویه شامل سیستم‌های تهویه طبیعی و مکانیکی می‌شوند.
 • سیستم‌های کنترل محیطی: این سیستم‌ها برای کنترل و تنظیم مقدار دی‌اکسید کربن، رطوبت، دما و نور داخل گلخانه استفاده می‌شوند.
 • سیستم‌های خودکار: این سیستم‌ها شامل دستگاه‌هایی هستند که برای کنترل خودکار شرایط داخل گلخانه به کار می‌روند. این سیستم‌ها معمولاً شامل سنسورها و تجهیزاتی مثل کنترلرها، الکترونیک‌ها و ماژول‌های ارتباطی هستند که با استفاده از آنها می‌توان شرایط داخل گلخانه را به صورت خودکار کنترل کرد. این سیستم‌ها به کاربرد خودکاری گلخانه کمک می‌کنند تا هزینه‌های مربوط به نیروی انسانی را کاهش داده و باعث بهبود عملکرد و رشد گیاهان می‌شوند.
 • سیستم‌های تولید CO2: در برخی از گلخانه‌ها، برای بهبود رشد و عملکرد گیاهان از سیستم‌های تولید CO2 استفاده می‌شود. این سیستم‌ها شامل دستگاه‌هایی هستند که در داخل گلخانه قرار می‌گیرند و با تولید CO2، سطح CO2 داخل گلخانه را افزایش می‌دهند.
 • سیستم‌های پرورش هیدروپونیک: در سیستم‌های پرورش هیدروپونیک، گیاهان در محلول آبیاری که شامل مواد غذایی لازم برای رشد گیاهان است، قرار می‌گیرند. این سیستم‌ها شامل تجهیزاتی هستند که برای تهویه، آبیاری و کنترل محیطی مورد نیاز در این سیستم‌ها استفاده می‌شوند.
 • سیستم‌های روشنایی LED: سیستم‌های روشنایی LED برای تأمین نور مورد نیاز گیاهان استفاده می‌شوند. با استفاده از این سیستم‌ها می‌توان میزان نور مورد نیاز گیاهان را به صورت خودکار تنظیم کرد.

خرید تجهیزات گلخانه ای

اولین دسته اصول واردات تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی را دسته خرید این محصولات تشکیل می‌دهد. این دسته دارای ۳ نکته اساسی است که اگر رعایت شوند سود واردات شما تضمین می‌شود. نکته اول این است که شما باید حتما تجهیزات گلخانه‌ای را از شرکت‌های فروشنده استاندارد که اجناسی باکیفیت دراختیارمشتریان خود قرار می‌دهند خریداری کنید. یافتن این شرکت‌ها یکی از مهم‌ترین وظایف شما در مرحله خرید است. برای یافتن این شرکت‌ها می‌توانید از فضای وب کمک گرفته و با تحقیق اینترنتی تعدادی از بهترین این شرکت‌ها را پیدا کنید. سپس با درخواست نمونه از هرکدام و مقایسه این نمونه‌ها اقدام به انتخاب بهترین شرکت فروشنده این تجهیزات کنید.

 

 

خرید عمده تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی

نکته دوم اصول دسته اول واردات تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی که باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که حتما این تجهیزات را بصورت عمده خریداری کنید. خرید عمده یعنی امکان تهیه تعداد زیادی از این تجیزات با قیمت خرید بسیار پایین.

خرید عمده تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی

پس باید حتما در یافتن بهترین شرکت‌هایی که در قسمت قبل توضیح دادیم این نکته را هم لحاظ کنید که حتما آنهایی باید آن شرکت نهایی که انتخاب می‌کنید امکان خرید عمده داشته باشد. خرید عمده برای تامین کالای تمام کسب‌وکارهایی که در امر فروش محصولات مسغول به فعالیت هستند بکار گرفته می‌شود.

خرید تجهیزات گلخانه ای از چین

و البته نکته سوم خرید و واردات تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی که باید به آن توجه کنید این است که حتما باید در تنظیم پیش‌فاکتور یا پروفرمای خرید این محصولات دقت کافی به‌خرج دهید. اطلاعاتی که برای تنظیم پروفرمای خرید تجهیزات گلخانه‌ای لازم است لحاظ شود قیمت خرید این تجهیزات، تعداد درخواستی، روش پرداخت هزینه خرید آنها، اطلاعات شرکت فروشنده و اطلاعات شرکت خریدار است. شما باید بعداز تکمیل این پروفرما آن را برای شرکت فروشنده چینی ارسال کنید و منظتر پاسخ آنها بمانید.

خرید تجهیزات گلخانه ای از دبی

برای خرید این تجهیزات از شرکت فروشنده موجود در شهر دبی نیز لازم است که حتما پروفرمای شما بدون ابهام تکمیل گردد و اشکالی در آن نباشد. تنظیم این پروفرما باید حتما درحضور یک مشاور حقوقی مطلع باشد.

در پایان مقاله توضیح خواهیم داد که چگونه می‎توانید به این مشاور حقوقی دسترسی یابید. بعداز تنظیم پروفرما و ارسال آن به شرکت فروشنده موجود در دبی و چین باید منتظر بمانید تا آنها تجهیزات درخواستی شما را تهیه کنند. اگر تجهیزاتی که در این شرکت‌ها تهیه می‌شوند کیفیت لازم را داشته باشند، آنگاه آنها را به گمرک چین و دبی تحویل می‌دهند تا مجوز ارسال به ایران به آنها تعلق گیرد.

 

 

ترخیص تجهیزات گلخانه ای

بعداز اینکه مرحله خرید واردات تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی با موفقیت انجام شد و آنها را تحویل گمرک چین و دبی دادند، نوبت به انجام مراحل ترخیص این دستگاه‌ها از گمرک این دو مکان می‌رسد. برای اینکه بتوانید تجهیزات گلخانه‌ای تحویل داده شده به گمرک چین و دبی را ترخیص کنید باید حتما یک‌سری مدارک تهیه کرده و به گمرک چین و دبی تحویل دهید.

این مدارک عبارتند از کارت بازرگانی خودتان، بارنامه و البته پروفرمای خرید تجهیزات گلخانه‌ای. بعداز تحویل این مدارک به گمرک چین و دبی باید منتظر پاسخ بازرسان گمرک بمانید. دراین مرحله اگر مشکل قانونی وجود نداشته باشد برگه ترخیص تجهیزات شما صادر شده و می‌توانید تجهیزات را تحویل گرفته و به ایران ارسال کنید.

وارد کننده تجهیزات گلخانه ای

انجام تمام مراحل واردات تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی باید توسط شخصی که با قوانین خرید از چین و دبی و البته چگونگی ترخیص کالا از گمرک این دوجا آشنایی کامل دارد انجام شود. این فرد را فورواردر می‌نامند و وظیفه‌اش این است که به‌جای شما در چین و دبی حضور داشته و کارهای خرید، ترخیص و ارسال این وسایل را انجام دهد بدون اینکه نیاز باشد شما به چین یا دبی بروید.

فورواردرها را عمدما شرکت‌های بازرگانی واسطه در اختیار واردکنندگان قرار می‌دهند و شما می‌توانید با سپردن کارهای خود به یکی از این شرکت‌ها، کارهای واردات تجهیزات را به‌سادگی انجام دهید. درپایان مقاله یکی از بهترین شرکت‌های واسطه برای انجام کارهای واردات این تجهیزات به ایران را به‌شما معرفی خواهیم کرد. شرکتی که در انجام مراحل خرید، ترخیص و ارسال تجهیزات به‌شما کمک می‌کند.

وارد کننده تجهیزات گلخانه ای

حمل و نقل تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی

مرحله سوم واردات تجیهزات گلخانه ای از چین و دبی که انجام آن نیازمند دانستن اصولی ویژه‌ است، ارسال این تجهیزات از چین و دبی به ایران است. برای ارسال تجهیزات گلخانه‌ای از دبی به ایران از یک روش بسیار به‌صرفه استفاده می‌شود که کارگو دریایی نام دارد.

دبی همسایه آب ما است پس منطقی است که بهترین روش برای ارسال کالا از دبی به ایران و بالعکس از کشتی باری استفاده کرد. روش کارگو دریایی ارسال کالا از دبی به ایران با کشتی باری است و کارگو دریایی نامیده می‌شود. این روش انتخاب اول تمام بازرگانانی است که قصد واردات تجهیزات گلخانه‌ای از دبی به ایران را دارند.

اما برای واردات تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی به ایران بطور کلی سه روش کارگو وجود دارد. روش کارگو دریایی که توضیح دادیم، روش کارگو هوایی که درآن از هواپیمای باری برای ارسال کالاها استفاده می‌شود و روش کارگو زمینی که وسیله حمل‌ونقل درآن قطار باری است.

انتخاب هرکدام از این روش‌ها ستگی به نوع بار و شرایط واردات شما دارد اما برای ارسال کالا از چین به ایران نیز انتخاب اول بازرگانان و تجار ایرانی همان کارگو دریایی است که توضیح دایدم.

سود واردات تجهیزات گلخانه ای چقدر است

مقدار سود واردات تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی به ایران کاملا بستگی دارد به اینکه قیمت خرید این تجهیزات از چین و دبی چقدر است و قرار است آنهارا در بازار ایران با چه قیمتی بفروشید. برای اینکه بتوانید این سود را چندین برابر کنید در مرحله اول باید اجناس باکیفیتی از چین و دبی خریداری کنید تا بعد بتوانید با قیمتی مناسب در بازار ایران آنها را به فروش رسانید.

 

 

همچنین برای کاهش دادن قیمت خرید این تجهیزات از دبی و چین لازم است که آنها را به‌قیمت عمده از این دو مکان خریداری کنید تا به کف قیمت خود برسد. در این صورت اختلاف این دو قیمت که مقدار سود واردات شما را تشکیل می‌دهد به بیشترین مقدار خود می‌رسد.

واردات تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی با شرکت وانیکس

شرکتی که قصد معرفی آن را داریم تا بتوانید کارهای خرید، ترخیص و ارسال تجهیزات گلخانه‌ای را با آن به بهترین شکل ممکن انجام دهید، شرکت وانیکس است. این شرکت می‌تواند انجام تمام مراحل واردات تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی را برای شما به ساده‌ترین و ارزان‌ترین شکل ممکن انجام داده و برای شما وارداتی سودآور رقم بزند. تنها کافی است که با این شرکت تماس گرفته و درخواست کنید که کارهای واردات شما را برعهده گیرد.

حرف آخر

برای انجام مراحل واردات تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی لازم است که حتما یک‌سری نکات مهم را رعایت کنید. دراین مقاله نکاتی که باید رعایت کنید را توضیح دادیم. دانستن اینکه این تجهیزات در چه بخش‌هایی کاربرد دارند نیز بسیار مهم است و به‌همین‌خاطر توضیح دادیم که تجهیزات گلخانه‌ای شامل دستگاه‌های مختلفی است که برای تنظیم شرایط داخل گلخانه و بهبود رشد و عملکرد گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرند و البته کاربرد هربخش از این تجهیزات نیز توضیح داده شد. امیدواریم اطلاعاتی که دراختیار شما قرار دادیم کافی باشد تا بتوانید وارداتی پرسود داشته باشید.

سوالات متداول درباره واردات تجهیزات گلخانه ای

 • مدارک لازم برای انجام مرحله دوم واردات تجهیزات گلخانه ای از چین و دبی یعنی ترخیص این تجهیزات از گمرک چین و دبی کدام است؟

مدارک لازم برای ترخیص این تجهیزات که باید تحویل گمرک چین و دبی داده شود عبارتند از: کارت بازرگانی، بارنامه و پروفرمای خرید این وسایل.

 • برای ارسال تجهیزات گلخانه‌ای از چین و دبی به ایران باید از چه روشی استفاده کرد؟

روش ارسال با کارگو دریایی بهترین روش برای ارسال این تجهیزات از چین و دبی به ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *