واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی با وانیکس

اما برای واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی باید چکار کرد؟ درادامه این مقاله قصد داریم این موضوع را بیشتر موردبررسی قرار دهیم. یعنی مشخص کنیم که اصلا مراحل ان کدام است و روش درست انجام دادن آن کدام است. این مراحل بصورت خلاصه عبارتنداز خرید تجهیزات فیلم‌برداری از چین و دبی، ترخیص این وسایل از گمرک این دو مکان و درنهایت ارسال آنها از چین و دبی به ایران. این مراحل البته هرکدام دارای نکات ویژه‌ای هستند که به مرور و مرحله به مرحله درادامه آنها را بررسی می‌کنیم. با ما تا پایان مقاله همراه باشید تا این موضوع را کامل بررسی کنیم.

 

 

تجهزات فیلم برداری چیست و چه کاربردی دارد

به طور کلی واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی به سه دسته وسایل که باید خریداری و وارد کشور شوند تقسیم‌بندی می‌شود: تجهیزات نور، صدا و دوربین. در بخش تجهیزات نور شما با انواع پروژکتور و نورافکن‌های باکیفیت طرف هستید. در بخش تجهیزات صدا نیز با انواع وسایل صدابرداری مثل میکروفون‌های سقفی و تجهیزات ادیت و نویزگیری صدا سروکار دارید و البته تجهیزات بخش فیلم‌برداری نیز شامل انواع دوربین و لنز، چارپایه فیلم‌برداری، شاتر و دستگاه‌های ثبت تصاویر در انواع آب و هواست. این سه دسته تجهیزات درکنار هم می‌توانند امکان فیلم‌برداری حرفه‌ای و یا نیمه‌حرفه‌ای را برای ما فراهم کنند. به همین خاطر واردات تجهیزات فیلم‌برداری شامل طیف وسیعی از تکنولوژی‌ها است که البته برای بسیاری کاربردها مورداستفاده قرار می‌گیرند.

تجهزات فیلم برداری چیست و چه کاربردی دارد

ازجمله مهم‌ترین کاربردهای واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی شامل فیلم‌برداری از مجالس عروسی و جشن‌های خانوادگی، ساخت مستندات و برنامه‌های فرهنگی هنری، فیلم‌برداری از تله فیلم‌ها، فیلم‌های سینمایی و سریال‌های خانگی، فیلم‌برداری از انواع مراسمات رسمی و اهدای جوایز است. البته اینکه کیفیت تجهیزات چقدر بالا باشد بستگی به حساس بودن سوژه دارد. مثلا برای ساخت فیلم سینمایی باید تجهیزاتی که وارد می‌شوند بالاترین کیفیت را داشته باشند. این درحالیست که برای راه اندازی مراسمات خانوادگی و جشن‌های ساده نیازی نیست که تجهیزات مورداستفاده خیلی تکنولوژیک بوده و بهترین کیفیت را داشته باشند. با اینحال باید در واردات این تجهیزات نکاتی رعایت شود که سودآوری واردات آنها تضمین گردد. درادامه این نکات را بررسی می‌کنیم.

 

 

خرید تجهیزات فیلم برداری

نکات اولیه مربوط به واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی مرتبط با مرحله اول این عملیات یعنی خرید تجهیزات فیلم‌برداری از چین و دبی است. برای اینکه بتوانید این مرحله را به‌خوبی پشت‌سر بگذارید و به سودآور بودن واردات خود کمک کنید، لازم است که حتما تجهیزات فیلم‌برداری درخواستی خود را از شرکت‌های باکیفیت و استاندارد تهیه کنید. این شرکت‌ها به خاطر تولیدات باکیفیتی که دارند اجناسی مناسب دراختیار شما گذاشته و همین باکیفیت بودن تجهیزات فیلم‌برداری باعث می‌شود که فروش آنها در بازار ایران تضمین شده و واردات آنها برای شما سودآور باشد.

 

یافتن این شرکت‌ها هم بوسیله اینترنت قابل انجام است. شما می‌توانید با تحقیق در اینترنت تعدادی شرکت استاندارد برای خرید تجهیزات فیلم‌برداری براساس فاکتورهایی مثل تعداد فروش درسال، کیفیت اجناس تولید شده، داشتن اعتبارات بین‌المللی و اخذ مجوزات قانونی پیدا کنید. سپس باید ازمیان این شرکت‌ها دست به انتخاب بهترینشان بزنید. برای یافتن بهترین شرکت‌ فروشنده تجهیزات فیلم‌برداری بهترین راه این است که از شرکت‌های موجود در لیستی که فراهم کرده‌اید درخواست نمونه کار کنید و براساس کیفیت نمونه‌های ارسال شده بهترین شرکت فروشنده در چین و دبی را انتخاب کنید.

 

 

خرید عمده تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی

نکته دیگری که برای سودآور بودن واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی باید به‌آن توجه کنید این است که حتما باید این تجهیزات را بصورت عمده خریداری کنید. خرید عمده یعنی اینکه تعداد زیادی از این وسایل را با قیمتی اندک از چین و دبی خریداری کرده و با قیمتی بالاتر در ایران به‌فروش برسانید.

این روش خرید باعث می‌شود که شما سود بسیار زیادی از واردات تجهیزات فیلم‌برداری کسب کنید. البته اینکه دقیقا این سود متناسب با چه پارامترهایی است را در پایان مقاله توضیح خواهیم داد اما فعلا باید بدانید برای خرید این تجهیزات از چین و دبی بهترین نکته این است که آنها را بصورت عمده خریداری کنید.

خرید عمده تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی

خرید تجهیزات فیلم برداری از چین

بعداز اینکه مشخص کردید برای واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی باید از کدام شرکت چینی خرید عمده انجام دهید، نوبت به مرحله رسمی انجام این خرید می‌رسد. خرید رسمی تجهیزات فیلم‌برداری از چین با ارسال یک پیش‌فاکتور خرید که پروفرما هم نامیده می‌شود انجام می‌شود.

 

 

در این مرحله مهم‌ترین نکته این است که حتما پروفرما را بادقت بسیار بالا و البته کاملا باحوصله تکمیل کنید. دلیل آنهم این است که اگر قصد دارید خرید شما بدون دردسر قانونی انجام شود حتما باید پروفرمای خرید اجناس را بدون ابهام تکمیل شود.

خرید تجهیزات فیلم بردای از دبی

در خرید تجهیزات فیلم‌برداری از دبی و انجام مرحله اول واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی نیز شما باید برای شرکت فروشنده موجود در شهر دبی پروفرما ارسال کنید. پروفرما باید شامل اطلاعاتی کلی از قیمت خرید تجهیزات، تعداد موردنیاز، روش پرداخت هزینه خرید آنها و البته اطلاعات شرکت فروشنده و خریدار مثل آدرس و شماره تلفن آنها باشد.

شما باید این مرحله را با نظارت یک شخص آگاه به قوانین خرید و ترخیص کالا از گمرک چین و دبی انجام دهید که البته درپایان مقاله گزینه مناسب برای انجام اینکار را به‌شما معرفی خواهیم کرد. شرکت فروشنده تجهیزات فیلم‌برداری در شهر دبی بعداز دریافت پروفرمای ارسالی شما اقدام به تهیه این تجهیزات و البته تست کیفیت آنها خواهد کرد.

اگر تجهیزات تهیه شده دارای کیفیت مناسب باشند، شرکت موجود در شهر دبی آنها را برای ارسال قانونی به ایران تحویل گمرک چین و دبی داده و شما باید دراین مرحله از واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی برای ترخیص این تجهیزات از گمرک اقدام کنید. اقدامات لازم برای ترخیص اجناس از گمرک چین و دبی را در قسمت بعد توضیح خواهیم داد.

ترخیص تجهیزات فیلم برداری

برای ترخیص تجهزات فیلم‌برداری از گمرک چین و دبی که مرحله دوم واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی است لازم است که شما یک‌سری مدارک را که قبلا تهیه کرده‌اید را تحویل گمرک این دو مکان داده و البته فرم درخواست ترخیص آنها را هم تکمیل و تحویل اداره گمرک چین یا دبی دهید.

بازرسان گمرک چین و دبی نیز بعداز اینکه این مدارک وفرم درخواست را تحویل گرفتن اقدام به بازرسی این اجناس کرده و اگر مشکلی وجود نداشته باشد آنها را تایید کرده و برای اینکه بتوانید بصورت قانونی آنها را وارد کشور کنید برای شما برگه ترخیص صادر می‌کنند. نهایی شدن برگه ترخیص زمانی انجام می‌شود که شما مبلغی که درآن گفته شده را و حق گمرکی نام دارد پرداخت کنید.

وارد کننده تجهیزات فیلم برداری

انجام تمام مراحل واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی زمانی بصورت عملی شدنی هستند که شخصی در چین یا دبی باشد که بتواند بصورت شخصی کارها را پی‌گیری کند. این شخص را عموما فورواردر هم می‌نامند و وظیفه پیگیری کارهای خرید، ترخیص و البته ارسال تجهیزات فیلم‌برداری از چین و دبی را برعهده دارد.

این افراد ازجانب شرکت‌های بازرگانی واسطه دراختیار شما قرار می‌گیرند و شما خواهید توانست کارهای خود را به آنها بسپارید. درپایان مقاله یکی از بهترین این شرکت‌ها را برای انجام کارهای واردات تجهیزات فیلم‌برداری به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید به‌سادگی مراحل آن را پشت‌سر گذاشته و با روشی ساده و کم‌هزینه تجهیزات خود را وارد کشور کنید.

حمل و نقل تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی

آخرین مرحله واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی عبارتست از ارسال تجهیزات فیلم‌برداری از چین و دبی به ایران. برای انجام اینکار شما می‌توانید از ۳ راه استفاده کنید. راه اول این است که آنها را ازطریق کارگو زمینی به ایران ارسال کنید.

حمل و نقل تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی

کارگو زمینی یعنی ارسال تجهیزات فیلم‌برداری بااستفاده از قطار باری گه البته برای ارسال تجهیزات بصورت عمده خریداری شده چندان روش متداولی نیست. راه دوم این است که این تجهیزات را با کارگو هوایی به ایران ارسال کنید که البته درآن از هواپیمای باری استفاده کنید. این روش نیز چندان متداول نیست چرا که  هزینه انجام آن زیاد است.

 

 

روش سوم که متداول‌ترین روش ارسال تجهیزات فیلم‌برداری از چین و دبی است را کارگو دریایی می‌نامند. درروش کارگو دریایی شما با استفاده از کشتی باری اجناس خود را از چین و دبی به ایران ارسال می‌کنید. این روش بسیار امن و کم‌هزینه است و به‌همین دلیل بسیار محبوب بوده وتقریبا گزینه اول تمام بازرگانان و تجار ایرانی برای ارسال کالاهای بصورت عمده خریداری شده از چین و دبی به ایران است.

سود واردات تجهیزات فیلم برداری چقدر است

توضیح دادیم که سود واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی وابسته است به اینکه شما این تجهیزات را به‌ چه‌روشی از چین و دبی خریداری کنید. اگر انتخاب شما خرید عمده این وسایل است، درنتیجه سود واردات شما متناسب خواهد بود با اختلاف قیمت خرید این کالاها از چین و دبی و قیمت فروش آنها در بازار ایران. هرچه این اختلاف قیمت بیشتر باشد، سود واردات تجهیزات فیلم‌برداری نیز بیشتر خواهد بود.

البته اینکه تقاضا برای خرید این تجهیزات در بازار ایران بسیار بالا است هم نقش مهمی در پرسود بودن این واردات دارد. پس اگر شما تجهیزات فیلم‌برداری باکیفیتی که متقاضی خرید آنها در بازار ایران زیاد باشد را بصورت عمده خریداری کرده و از چین و دبی وارد کشور کنید، بیشترین سود را از این واردات کسب خواهید کرد.

واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی با شرکت وانیکس

برای انجام تمام مراحل واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی که شامل خرید این تجهیزات از شرکت‌های معتبر چینی  و موجود در دبی، درخواست خرید عمده، تکمیل پروفرما و البته انجام کارهای ترخیص و ارسال آنها به ایران است، شما می‌توانید از شرکت بازرگانی وانیکس کمک بخواهید. این شرکت می‌تواند کارهای واردات شما را باکمترین هزینه ممکن و البته در کوتاه‌ترین زمان انجام داده و آنها را درایران به دست شما برساند. کافی است با این شرکت تماس گرفته و درخواست کنید که کارهای واردات شما را برعهده گیرد.

حرف آخر

چه چیز باعث می‌شود که بازرگانان جذب انجام واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی شوند؟ کاربردهای گسترده این وسایل در فیلم‌برداری از مجالس عروسی و جشن‌های خانوادگی، ساخت مستندات و برنامه‌های فرهنگی هنری، فیلم‌برداری از تله فیلم‌ها، فیلم‌های سینمایی و سریال‌های خانگی، فیلم‌برداری از انواع مراسمات رسمی و اهدای جوایز عامل اصلی جذا بازرگانان به این واردات پرسود است.

 

 

اما زمانی این عملیات سودآور است که شما مطابق مراحل عملیات و نکاتی که دراین مقاله به آن اشاره کردیم پیش بروید. امیدواریم نکات گفته شده برای شما مفید بوده باشد و بتوانید واردات پرسودی از واردات تجهیزات فیلم برداری از کشور چین و شهر دبی به دست آورید.

سوالات متداول درباره واردات تجهیزات فیلم برداری

  • برای افزایش سود واردات تجهیزات فیلم برداری از چین و دبی چه کاری انجام دهیم، بهتر است؟

بهترین کار این است که درمرحله اول اجناس را ازیک شرکت معتبر خریداری کنید و درمرحله دوم حتما آنها را به صورت عمده خریداری کنید.

  • مدارک لازم برای ترخیص تجهیزات فیلم‌برداری از گمرک چین و دبی کدام است؟

مدارکی که لازم است برای ترخیص تجهیزات فیلم‌برداری تحویل گمرک کشور چین یا شهر دبی داده شود عبارتند از بارنامه، کارت بازرگانی و پروفرمای خرید این تجهیزات از چین و دبی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *