واردات تجهیزات آبیاری از چین و دبی با وانیکس

واردات تجهیزات آبیاری از چین و دبی شامل سه مرحله اصلی خرید این تجهیزات از چین، ترخیض تجهیزات خریداری شده از گمرک چین و دبی و ارسال آنها از این دو مکان به ایران است. هرکدام از این سه مرحله برای اینکه درست انجام شوند و البته سودی مناسب برای شما به‌همراه آورند دارای نکاتی هستند که باید حتما شناخته شده و رعایت شوند. درادامه مقاله به این مراحل و نکات آنها می‌پردازیم تا بتوانید ازپس درست انجام دادن این عملیات برآیید.

 

 

تجهیزات آبیاری و کاربرد آنها

حتما تجهیزات آبیاری را در بسیاری از فضاهای سبز و پارک‌ها دیده‌اید. این تجهیزات شامل آب‌پاش‌ها، شلنگ‌ها، لوله‌های تقسیم آب و پمپ آب هستند. این تجهیزات به ما کمک می‌کنند بتوانیم آبیاری قطره‌ای داشته باشیم و از مصرف بی‌رویه آب برای آبیاری چمن‌ها جلوگیری کنیم. اما به‌نظر شما یکی از مهم‌ترین کاربردهای این تجهیزات در چه بخشی است؟ برای آبیاری زمین‌های کشاورزی نیز از تجهیزات آبیاری می‌توان استفاده کرد. این کاربردها و نکات باعث شده که واردات تجهیزات آبیاری از چین و دبی بسیار پرمتقاضی بوده و البته سود خوبی برای واردکننده به‌همراه آورد.

تجهیزات آبیاری و کاربرد آنها

اما واردات این تجهیزات شامل مراحلی است که هرکدام نکاتی دارند که اگر به آنها توجه نشود، عملا وارداتی پرسود نخواهید داشت. این نکات از همان مرحله اول واردات تجهیزات آبیاری از چین و دبی یعنی خرید این تجهیزات شروع شده و تا آخرین مرحله که ارسال این تجهیزات به ایران است ادامه خواهد داشت. برای مثال خود مرحله خرید چندین نکته دارد که البته درابتدا با توضیح این نکات شروع می‌کنیم و سپس به‌سراغ بررسی نکات مراحل بعدی واردات تجهیزات آبیاری می‌رویم.

 

 

خرید تجهیزات آبیاری

اولین مرحله واردات تجهیزات آبیاری از چین و دبی عبارتست از خرید این قطعات. دراین مرحله شما باید درابتدا این نکته را مدنظر داشته باشید که حتما باید ازیک شرکت استاندارد در چین و دبی برای خرید قطعات استفاده کنید. برای یافتن این شرکت نیز بهترین راه تحقیق اینترنتی است. شما می‌توانید بعداز تحقیق اینترنتی کافی لیستی از بهترین شرکت‌های موجود در چین و دبی که به کار فروس تجهیزات آبیاری مشغول هستند تهیه کرده و سپس با درخواست ارسال نمونه از آنها، دست به انتخاب بهترین شرکت موجود در این زمینه بزنید.

خرید عمده تجهیزات آبیاری از چین و دبی

بعداز اینکه توانستید بهترین شرکت فروشنده تجهیزات آبیاری دز چین و دبی را بیابید، باید به‌سراغ تعیین بهترین روش خرید این تجهیزات برای واردات تجهیزات آبیاری از چین و دبی بروید. منظور از بهترین روش، روشی است که برای شما بیشترین سود را داشته باشد. نظر تمام متخصصان درزمینه خرید پرسود تجهیزات آبیاری این است که آنها را بصورت عمده خریداری کنید. درخرید عمده شما می‌توانید تعداد زیادی از این قطعات را با قیمتی پایین از چین یا دبی خریداری کرده و با قیمتی مناسب در بازار ایران به‌فروش برسانید. به‌همین دلیل بهترین روش برای خرید این تجهیزات، خرید آنها به صورت عمده است.

 

 

خرید تجهیزات آبیاری از چین

حال که مشخص شد باید از یک شرکت خوب در چین تجهیزات آبیاری را بصورت عمده خریداری کنید، نوبت به بررسی این موضوع می‌رسد که چگونه می‌توان آنها را بطور رسمی خریداری کرد. خرید این تجهیزات بصورت رسمی شامل ارسال یک نامه درخواست رسمی که پروفرما نام دارد است. در پروفرما شما باید قیمت تجهیزات، تعداد آنها و البته نحوه خرید این تجهیزات را مشخص کنید.

همچنین آدرس فروشنده و خریدار نیز باید درج شود تا پروفرما تکیل شود. شرکت چینی بعداز دریافت پروفرما اقدام به تهیه تجهیزات درخواستی شما کرده و اگر مانعی نبود آنها را به گمرک چین تحویل می‌دهد تا برای ارسال به ایران آماده شوند.

خرید تجهیزات آبیاری از چین

خرید تجهیزات آبیاری از دبی

خرید تجهیزات آبیاری از دبی به‌منظور واردات تجهیزات آبیاری از چین و دبی نیز درست مانند خرید از چین شامل یک مرحله ارسال پروفرما به شرکت موجود در شهر دبی است. در پروفرمای ارسالی به شرکت موجود در دبی شما باید قیمت تجهیزات درخواستی، تعداد آنها، اطلاعات خریدار و گیرند و البته نحوه پرداخت هزینه خرید این تجهیزات را مشخص کنید.

 

 

شرکت فروشنده تجهیزات در دبی نیز بعداز دریافت این پروفرما اقدام به ارسال اجناس برای گمرک شهر دبی می‌کند. در این مرحله شما باید برای ترخیص کالاهای تحویل داده شده به گمرک چین و دبی اقدام کنید.

ترخیص تجهیزات آبیاری

در مرحله دوم واردات تجهیزات آبیاری از چین و دبی که همین مرحله ترخیص این اجناس است، شما باید برای ترخیص کالاهای تحویل داده شده به گمرک چین اقدام کنید. اقدام برای انجام این عملیات شامل تهیه و تحویل یک‌سری مدارک رسمی مثل بارنامه، پروفرما و البته کارت بازرگانی به گمرک چین و دبی می‌شود.

گمرک چین و دبی بعداز دریافت این مدارک ازسوی شما اقدام به بررسی تجهیزات کرده و اگر مشکل قانونی نداشتند آنها را ترخیص کرده و برای ارسال به ایران به شما تحویل می‌دهد.

حمل و نقل تجهیزات آبیاری از چین و دبی

آخرین مرحله واردات تجهیزات آبیاری از چین و دبی عبارتست از ارسال این تجهیزات به ایران. برای ارسال تجهیزات آبیاری به ایران سه راه کلی وجود دارد. راه اول این است که شما اینکار را با استفاده از قطار باری و ازراه خطوط بین‌المللی ریلی انجام دهید.

حمل و نقل تجهیزات آبیاری از چین و دبی

راه دوم این است که آنها را ازراه دریا و با کشتی باری انجام دهید  والبته راه سوم ارسال این تجهیزات با هواپیمای باری و ازراه هوایی است. هرکدام از این روش‌ها که درآن از یک وسیله حمل‎‌ونقل باری برای ارسال کالا از کشوری به کشور دیگر استفاده می‌شود را کارگو می‌نامند. متداول‌ترین روش برای ارسال نیز کارگو دریایی است.

سود واردات تجهیزات آبیاری چقدر است

آنچه سود واردات تجهیزات آبیاری از چین و دبی به ایران را تضمین می‌کند چیزی نیست جز درخواست بالا برای خرید این تجهیزات در ایران و البته اختلاف قیمتی که میان خرید عمده این تجهیزات از چین و فروش تکی آنها در بازار ایران وجود دارد.

در واقع هرچه این اختلاف قیمت بیشتر باشد سود واردات این تجهیزات بیشتر نیز بوده و بازرگانان و تجار بیشتری برای انجام آن متقاضی می‌شوند. پس به‌نوعی می‌توان گفت که نکات مرحله اول این واردات یعنی خرید عمده تجهیزات و خرید آنها از یک شرکت معتبر و استاندارد تضمین کننده سود این عملیات است.

وارد کننده تجهیزات آبیاری

برای واردات تجهیزات آبیاری از چین و دبی شما باید کارهای خود را به یک شرکت بازرگانی واسطه معتبر بسپارید. چراکه اگر شخصا به اینکار مبادرت ورزید قطعا شکست می‌خورید. علت آن نیز پایین بودن تجربه و عدم دانش کافی درزمینه واردات این وسایل از چین و دبی است. پس واردکننده با اینکه شما هستید اما یک شرکت بازرگانی واسطه کارهای اجرایی مراحل واردات را برعهده می‌گیرد. درقسمت بعد یکی از بهترین این شرکت‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

واردات تجهیزات آبیاری از چین و دبی با شرکت وانیکس

شرکت وانیکس بهترین شرکت برای انجام کارهای واردات تجهیزات آبیاری از چین و دبی است. علت آن نیز تجربه بالای یک دهه این شرکت درامر واردات انواع کالا از چین و دبی است. این شرکت با داشتن روابط و فورواردرهای بسیار باهوش و با تجربه در چین و دبی، قادر است تمام مراحل واردات تجهیزات آبیاری مثل خرید این تجهیزات، ترخیص آنها از گمرک چین و دبی و ارسال آنها به ایران را برعهده گفته و به‌سادگی و با هزینه اندک برای شما انجام دهد.

 

 

حرف آخر

واردات تجهیزات آبیاری از چین و دبی را می‌توان یکی از پرسود ترین واردات کالا به ایران دانست. علت آن هم کاربردی است که این واردات برای بخش کشاورزی و مدیریت فضای سبز دارد. بسیار از کشاورزان امروزه موظفند به سمت آبیاری قطره‌ای بروند. عملیاتی که کمترین مصرف آب را دارد و بوسیله تجهیزات آبیاری قابل انجام است. به‌همین دلیل دراین مقاله به این موضوع پرداختیم. امیدواریم نکات گفته شده برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول درباره واردات تجهیزات آبیاری

  • برای واردات تجهیزات آبیاری از چین و دبی به ایران چه مراحلی باید پشت‌سر گذاشته شود؟

برای انجام این عملیات باید سه مرحله خرید تجهیزات، ترخیص آنها از گمرک چین و دبی و ارسالشان به ایران پشت‌سر گذاشته شود.

  • بهترین روش برای ارسال تجهیزات آبیاری خریداری شده از چین و دبی به ایران کدام است؟

بهترین روش ارسال آنها با کارگو دریایی است. چراکه هم کم هزینه‌ترین روش ارسال بوده و هم اینکه امن‌ترین نوع کارگو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *