نظر مردم چین در مورد ایران چیست

در سال اوایل ۲۰۲۱ میلادی میزان رضایت مسافران چینی از سفر به ایران در حدود ۷۹.۲۰ ٪ بوده که در میان ۱۰۲ ملیتی که به کشور ایران سفر کرده‌اند رتبه رضایت‌مندی چینی‌ها عدد ۵۹ بوده است. در ۸ ماه اول سال ۲۰۲۲ مقدار رضایت چینی‌ها از سفر به کشور ایران ۷۷.۳۸ ٪ بوده که رتبه آن در میان ملیت‌های دیگر عدد ۷۸ بوده است. در ادامه با این مقاله با موضوع نظر مردم چین در مورد ایران با ما همراه شوید.

 

 

میزان رضایت چینی‌ها از گردشگری در ایران

چینی‌ها از بعضی زیر ساخت‌ها شامل مکان‌های تاریخی و کاخ‌های قدیمی، مراکز خرید، حمل و نقل، تصویر مقصد، رقابت‌ پذیری بهای مقصد و آگهی های دهان به دهان رضایت نسبی داشته‌اند ولی در مورد مدیریت و برنامه‌ریزی گردشگری مقدار رضایت آن‌ها زیر ۷۰ ٪ بوده است؛ میزانی پایین‌تر از میانگین سطح رضایت مابقی ملت‌ها. قبل از سفر بیشترین جست‌وجوی اینترنتی مسافران چینی در مورد مسجد نصیرالملک واقع در شیراز، تخت جمشید واقع در استان فارس و میدان امام  واقع در اصفهان بوده است. تصویر ذهنی مسافران قبل از سفر به ایران در مورد ایران برابر با نفت، انقلاب و امپراتوری پرشیا بوده است.

میزان رضایت چینی‌ها از گردشگری در ایران

توریست های چینی بعد از سفر به ایران بیشتر اینچنین نظر داده‌اند: کشور ایران بهتر از چیزی است که در رسانه های دنیا در مورد آن صحبت می‌شود. شهر اصفهان بسیار دوست داشتنی است و شهر سر زنده‌ای است که با چرخ زدن در این شهر، فرهنگ و زندگی مردم اصفهان به خوبی پدیدار می‌شود. میدان امام اصفهان پس از غروب با توجه به پیک نیک کردن خانواده‌های ایرانی جذابیت بسیاری دارد که توریست های چینی می‌توانند از ایشان به‌ آسانی عکاسی کنند. چینی ها معتقدند که سازه تاریخی تخت جمشید واقع در استان فارس حسی غرور آمیز مشابه دیوار بزرگ چین می‌دهد. معماری خاص آن و البته امکان استفاده از کرایه دوربین ۳ بعدی احساس خاصی از تاریخ را القا می‌کند.

 

 

دلایل سفر به ایران از دیدگاه توریست های چینی

در گزارشی که با بشتر توریست‌های چینی انجام شده لغو روادید و حذف هزینه آن یکی از دلایل مهم و اصلی انتخاب ایران به عنوان مقصد خود بوده است. قبل از سفر به ایران اطلاعات زیادی راجع به این کشور پیدا نداشته ولی بعد از بازدید از ایران بسیار راضی بوده و باز هم قصد بازگشت به ایران را دارند. بیشتر آنها گفته‌اند اگر نام کشور ایران به گوش‌‌هایتان بخورد در ابتدا احساس ناامنی القا می‌‌شود. اما بعد از بازدید در حدی احساس‌تان تغییر می‌کند که حتی نمی‌خواهید آنجا را ترک کنید. یکی دیگر از دلایل سفر توریست های چینی و برگشت آنها برای گردش به ایران قیمت مناسب در حمل و نقل بین شهری در ایران می‌باشد. چینی‌ها معتقدند که مردم ایران نسبت به خارجی‌ها بسیار خوش‌قلب هستند ولی در بسیاری از اوقات بیش از اندازه به یک فرد خارجی توجه نشان می‌دهند.

دلایل سفر به ایران از دیدگاه توریست های چینی

غذایی مانند پلو زعفرانی، روسری و پوشش زنان ایرانی، نان‌های سنتی ایرانی، مردم بسیار سر زنده و مهمان‌نواز، سرزمین های گوناگون با طبیعت زیبا، مسجد صورتی، چشم‌ها با تنوع رنگی گوناگون، همه‌چیز واقعی و زیبا، قصه هزار و یک‌شب از قبیل موضوعاتی است که به عقیده بیشتر توریست‌های چینی تداعی‌ کننده کشور ایران است.

 

 

کامنت‌ چینی‌‌ها در مورد عکس‌های داخل ایران

یک خبرنگار جوان چینی در یک سفر گردشی به ایران از اکانت ویبو (برنامه‌ای شبیه به توییتر در چین) خود استفاده کرده و با اشتراک گذاشتن عکس‌ها و تصاویر در داخل ایران نظرات کاربران در داخل چین را مورد بررسی قرار داد. نظرات به این صورت بود:

در اولین روزهای سفر به کشور ایران از کاربران و دنبال کننده‌های خود پرسیدم که تصور می‌کنید ایران چه جور سرزمینی با چه مردم و فرهنگی است؟

یکی از کاربران نوشت: ایران کشوری است که نفت دارد و همیشه در حال جنگ با همسایگان خود می باشد.

کاربر دیگر نوشته بود: هر روز که بیشتر به کشور ایران دقت می‌کنیم، می‌بینیم کشور ایران یک مقصد توریستی و تفریحی بسیار چشم نواز که چیزهای ناشناخته زیادی برای دیدن دارد.

 

 

دیگری نوشته بود: کشور ایران، سرزمینی است که همواره درحال نبرد است. ولی بعد از پیام‌ها، تصاویر و ویدئو‌هایی که از سفر به کشور ایران در ویبو منتشر کردید، فهمیدیم که نمی‌توان به شنیده‌ها و رسانه‌های بین‌المللی اطمینان کرد باید حتما خودمان برویم، از نزدیک لمس کنیم و ببینیم و تصمیم بگیریم که ایران چگونه کشوری است.

کاربر دیگری نوشت: مقصد بسیار خوب و جذابی برای گردشگری است. جایی است که هم معماری خاص و چشم نواز دارد هم مردم مهمان‌نواز  و خونگرمی دارد.

کامنت‌ چینی‌‌ها در مورد عکس‌های داخل ایران

کاربران چینی در این اپلیکیشن قبل از دیدن تصاویر مربوط به ایران هیچ تمایلی به سفر در این کشور نداشتند و حتی مایل به صحبت در مورد آن هم نبودند. ولی پس از دیدن این تصاویر و نظرات تصور آنها کاملا در مورد ایران عوض شد. آنها می‌گفتند ما تصور می‌کردیم که شهر تهران بسیار عقب مانده و نا امن باشد. ولی پس از سفر به آن و لمس کردن ایران از نزدیک و دیدن شهرهای گردشگری نظرات آنها به کل تغییر می‌کند.

تاریخ رابطه چین و ایران در دوران باستان

نوشته‌ها و اطلاعات مورخان چینی و گزارش‌ها و سالنامه‌های منظم آنها که به یادگار در میان ما مانده است صحت این مساله را تایید می‌‏نماید. بررسی‌های دقیق کارشناسان نشان می‌دهد تاریخ روابط ایران و چین به بیش از دو هزار و ششصد سال پیش می‌رسد و تعامل این دو کشور باستانی و کهن از عهد سلسله‌ی ساسانیان ادامه داشته و در زمان احداث جاده باستانی ابریشم، این روابط به اوج و شکوفایی خود رسیده و هر چند در برهه‌‌های مختلف ارتباطات کمرنگ شده ولی پس از ورود دین اسلام به ایران این مناسبات، مجددا توسعه و پیشرفت پیدا کرده است.

تاریخ رابطه چین و ایران در دوران باستان

تاریخدان و کارشناس مطرح (پرفسور تریان دولای کوپری) معتقد است که این قوم در حدود ۲۳ قرن قبل از میلاد مسیح از ناحیه‌‏ای واقع در جنوب دریای خزر به طرف شرق قاره آسیا مهاجرت کرده‌اند. او نظرات و عقاید خود را به ادله‌های محکم و غیر قابل انکار زیر تایید می‏‌کند:

  • وجود روابط قابل مشاهده بین حروف کتابت زبان باستانی آکاد و چینی
  • شباهت بسیار زیاد در قوانین، مذاهب، مسایل اجتماعی، و قواعد علمی و اعتقادات میان این ۲ قوم
  • امپراتوری چینیان، سرزمین خود را میان ۱۲ نفر با الهام از دسته‌بندی دوازده‏گانه سوزیان (ایلام) و استان خوزستان باستان

واردات انواع کالا از چین با وانیکس

شما تاجران و بازرگانان ایرانی می‌توانید کالای مورد احتیاج خود را از طریق شرکت‌های مورد اعتماد که در کشور چین دارای دفتر معتبر و انبار هستند وارد کنید. شما می‌توانید به وسیله شرکت وانیکس واردات را به خودیه خود انجام دهید. شرکت بازرگانی وانیکس ارائه دهنده خدمات وارداتی از صفر تا صد می‌باشد. شما می‌توانید واردات خود را از ۲ کشور چین و دبی انجام دهید. واردات کالای مورد نظر به وسیله شرکت بازرگانی وانیکس دارای ضمانت صد در صدی کالا می‌باشد. به این صورت که شما در زمان بستن قرارداد واردات هر کالایی با شرکت تجاری و بازرگانی وانیکس، چک ضمانت به اندازه ارزش کالای وارداتی خود دریافت کنید.

 

 

درباره وانیکس

شرکت حمل و نقل بین المللی شهریار سازان سرمستان با نام تجاری وانیکس فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با هدف تسهیل فرآیند واردات آغاز نمود. شرکت وانیکس از انتخاب تامین کننده و خرید کالا برای شما در کشورهای چین امارت و هند سپس حمل و نقل آن از کشور انتخابی و تحویل کالا درب انبار در کنار شما می باشد و به سرتاسر ایران نیز خدمات می دهد. تفاوت کار با وانیکس این است که این شرکت بازرگانی برای گارانتی به مشتریان خود چک تضمین می هد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *