نئوویو چیست؟

نئوویو چیست

بازارهای مالی یکی از بزرگترین و مهم‌ترین بازار‌های دنیا برای دستیابی به استقلال مالی است. برای رسیدن به اینگونه سود‌ها نیاز است که انواع چارت‌ها و نمودارها را بخوانید، یکی از شیوه‌های تحلیل تکنیکال که در این راه به شما کمک بزرگی می‌کند روش نئوویو است. در ادامه مقاله نئوویو چیست در بخش آموزش اقتصادی وبلاگ مجموعه وانیکس قصد داریم بیشتر در این باره صحبت کنیم.

فهرست مطالب نئوویو چیست:

 • تعریف نئوویو
 • ویژگی های نئوویو
 • ابعاد تحلیلی نئوویو
 • بازارهای مناسب سبک نئوویو
 • ارکان اساسی شیوه نئوویو
 • سخن پایانی

تعریف نئوویو

نئوویو چیست ؟ کلمه NEoWave برگرفته از عبارت Neely Extensions of Wave Theory به معنی پیوست‌های نیلی به تئوری موجی است، گلن نیلی تاکید می‌کند به دلیل اینکه روش موج شماری را از پایه به وجود نیاورده و اساس این شیوه روش الیوت است، نام این روش را به شکل مجزا از روش Elliott Wave انتخاب نمی کند.

با‌ استفاده از این ایده، گلن نیلی کتاب‌های مختلف را که در مبحث الیوت یافت می‌شد، جمع‌آوری کرد و بررسی نمود،  بعد از گذشت مدتی و با بررسی منابع موجود در این زمینه، به مهارت بالایی در مبحث الیوت دست پیدا کرد، اما متوجه شد که این تئوری نواقصی هم دارد که کسی به آن نپرداخته است، مثلا این سوال که تحلیل را از کجا شروع کنیم؟ روی چه بازارهایی باید کار شود؟

NEoWave شیوه به روز شده سبک الیوت است که در هر زمان ماهیت الگو‌های متشکل در نمودار قیمت‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کند. برخلاف سایر شیوه ‌های موجود روش الیوت نئوویو است که دیدگاهی روشن از نمودار را به شما نشان دهد تا در انتخاب سیستم معاملاتی هماهنگ با رفتار قیمت‌ها تصمیمی صحیح جهت ورود به بازار اتخاذ کنید.

تعریف نئوویو
تعریف نئوویو

این موضوع تشریح می‌کند که این روش نسبت به الیوت ویو روشی جداگانه نیست، بلکه ارتقا یافته آن است. قواعد و اصولی که الیوت کشف کرده را الیوت ارتدکس یا کلاسیک نامیده می‌شود و یافته‌های گلن نیلی نیز به عنوان مکمل به سبک الیوت اضافه و نئوویو نام گذاری شد. امروزه اکثر بازارها بیشتر زمان خود را در اصلاحی‌ها به سر می‌برند؛ بنابراین برای تحلیل رفتار قیمت‌ها نیاز به ابزاری قوی و فنی‌تر هستیم تا درک صحیحی از نمودارهای قیمت در دست داشته باشیم.

 

 

در کل هرجا و در هر پدیده‌ای که انسان‌ها در روند آن نقش داشته باشند و بتوانند آن را با اعداد اندازه بگیرند، این امکان وجود دارد که از قوانین NEoWaveاستفاده شود. با آگاهی از این روش و به کارگیری آن جهت تحلیل بازار مالی می‌توان پیشرفتی شگفت‌انگیز را در روند پیش‌بینی قیمت احساس کرد و با اعتماد به نفس بیشتری وارد معاملات بازارهای مالی شد.

ویژگی های نئوویو

اکنون که میدانید نئوویو چیست کمی هم با ویژگی‌های آن آشنا شوید. در کل نئوویو یک روند گام به گام برای تجزیه و تحلیل نمودار قیمت و پیش‌بینی مطابق با این تجزیه و تحلیل است، این روش به شما امکان می‌دهد تا موج‌شماری با ترتیب خاصی انجام دهید که منطقی، عینی و قابل درک باشد.

در این روش شاهد تکامل در قواعد قوانین موج‌شماری هستیم و به سوالات مبهمی که در سبک الیوت به شکلی فراوان وجود داشت پاسخی جامع داده شود، در روش NEoWave آگاه می‌شویم تا:

 • چارت مناسب موج‌شماری
 • نقطه آغاز شمارش امواج
 • شناسایی و تفکیک الگوها
 • بررسی کامل الگو‌ها تا مطمئن شدن از صحت آن
 • تجمیع الگوها تا رسیدن به دید جامعی از چارت
 • پیش‌بینی مارکت ها بر اساس تحلیل‌های انجام شده
 • شرایط مورد نیاز پس از موج‌شماری جهت تایید شمارش
 • چگونگی اکتیو تریدینگ

ویژگی های نئوویو

بازارهای مناسب سبک نئوویو

روش NEoWave برای اکثر بازار‌های مالی امروزی موثر است و می‌توانیم برای تجزیه و تحلیل این نوع از بازارها از آن بهره‌مند شویم، همانگونه که در پاسخ به این سوال که نئوویو چیست توضیح داده شد، برای داشتن درکی عمیق لازم به تذکر است که سبک الیوت و NEoWave بر پایه اصول روانشناسی جمعی در انسان‌ها پایه‌گذاری شده‌اند، بنابراین این شیوه‌ها در آن دسته از بازار‌هایی استفاده می‌شود که دو عامل اصلی در آنها موجود باشد :

 • انسان‌ها آن را به وجود آورده باشند.
 • عمری پایدار داشته باشد.

این عوامل در بیشتر بازارهای مالی مانند بازارهای بورس، فارکس و رمز ارزها مشاهده می شوند اما در مقابل محصولاتی که طبیعت آنها را به وجود آورده باشد نمی‌تواند گزینه‌ ای اثر گذار برای تجزیه و تحلیل به شیوه‌های الیوت و یا نئوویو باشند، اگر بازار مد نظر شما دارای بازاری ساختاری و با مشارکت مردم باشد و همچنین عمر آن فصلی نباشد هم می‌توان از این روش برای تحلیل آن بازارها بهره‌مند شد.

ابعاد تحلیلی نئوویو

روشی کامل و جامع در مبحث تجزیه و تحلیل چارت‌های قیمتی محسوب می‌شود و با قاطعیت می‌توان اظهار کرد که در زمان حاضر جامع‌ترین روش تجزیه و تحلیل در کل دنیا به حساب می‌آید، با این شیوه هر چارتی در ابعاد زیر را می‌توان مورد بررسی قرار داد:

 • بعد از الگویی
 • بعد از قیمتی
 • بعد از زمانی
 • بعد از مومنتومی
 • بعد از حجمی

روشن است که تمام ابعاد یک چارت را می‌توان توسط روش نئوویو بررسی کرد و روشی مشابه را نمی‌توان یافت که به تحلیلگران این اطمینان را بدهد که در همه ابعاد، یک چارت را بررسی کند.

از این روش می‌توان به عنوان یک شیوه تکامل یافته نام برد که به شما این امکان را می دهد که در اکثر اوقات یک چارت را به طور کامل بررسی کرده تا از موقعیت قیمتی آن مطلع شوید و بعد از آن به پیش‌بینی روند برای مارکت‌ها اقدام کنید. این یک مزیتی بزرگ برای پایین آوردن ریسک در معاملات و مدیریت سرمایه به شمار می‌آید.

ارکان اساسی شیوه نئوویو

 • قواعد منطق از ارکان اصلی این روش است که بر اساس قوانین منطقی نئوویو الگوی نزولی و صعودی هر الگو باید متناسب با ساختار الگوی قبل و بعد خود باشد. در غیر این صورت باید موج‌شماری باز‌تعریف شود. برای عنوان مثال بعد از اصلاح جاری، بازار باید بازگشتی قدرتمندتر داشته باشد.
 • بر اساس قواعد خود تعریفی الگوهای کوچک‌تر نمی‌توانند در مقایسه با الگوهای بزرگتر پنجره‌های زمانی و قیمتی بزرگتری داشته باشند.
 • قواعد خود نشان می دهد که حرکت‌های پسا الگویی باید الگوی قبلی خود را تایید کند.

 

 

با به کارگیری این رکن‌ها یک تحلیلگر نئوویو می‌تواند با استفاده از الگوهای قبلی نسبت به روند پیش بینی دقیق‌تر از میزان جابجایی بازار در بعد قیمتی و زمانی بپردازد. در کل این شیوه از هزاران قاعده و قانون در ابعادی گوناگون تشکیل شده که سبب می‌شود تجزیه و تحلیلی که توسط این روش انجام می‌شود، تحلیلی همه جانبه در ابعاد یک چارت باشد. این موضوع باعث می شود که به اشرافی کامل و دقیق نسبت به چارت دست یابیم که در نوع خود شگفت‌انگیز و بی‌رقیب است.

ارکان اساسی شیوه نئوویو

ابزار و روش‌هایی که در تحلیل‌های تکنیکالی انواع بازار‌‌های مالی به کار می‌روند، کاربرد‌ها، نقاط ضعف و قوتی دارند، اما در این بین سبک نئوویو که تکامل یافته روش تحلیلی امواج الیوت است، در حال حاضر یکی از پرکاربرد‌ترین و مطمئن‌ترین ابزارهای تحلیلی تکنیکال در بازارهای مالی به حساب می‌آید.

این سبک به ما نشان می دهد که فقط دانستن الگوی‌های امواج الیوت کفایت نمی‌کند، بلکه شما باید با توجه به شرایط بازار، استراتژی خود را به کار ببرید؛ بنابراین توجه داشتن به شرایط بازار، یکی از مهم‌‌ترین اصول و قواعد تحلیل تکنیکال بازار به شیوه نئوویو به شمار می‌رود.

سخن پایانی

بازار‌ها عموما با سرمایه‌گذاری انسان‌ها سر و کار دارند. کوچک‌ترین خطا می‌تواند به ضررهای جبران‌ناپذیر ختم شوند، از این رو تحلیلگران بازار در تلاش هستند تا با معرفی ابزارهای جدید و یا شرکت‌های سرمایه‌گذاری، نقاط ضعف سبک‌های قدیمی را بین ببرند.

امروزه شرکت‌هایی نیز مشغول به سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار هستند که شما می‌توانید از طریق آن ها در بازارهای مالی بزرگ سرمایه‌گذاری مطمئن و با ریسک کم داشته باشید. شرکت وانیکس یکی از شرکت‌های پیشرو و موفق هم در زمینه سرمایه‌گذاری در بازارهای بزرگ مالی و هم در زمینه واردات است.

 

  

شرکت وارداتی و بازرگانی وانیکس، با تجربه‌ای طولانی و بهره‌گیری از کادری مجرب در زمینه واردات و حمل کالا و همچنین سرمایه‌گذاری در بازارهای معاملاتی، آماده هر گونه خدمات به شما متقاضیان محترم می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات در زمینه‌های یاد شده از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان خبره این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره‌های این شرکت در انواع بازارها بهره‌مند شوید.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش واردات از چین وانیکس