لیست کشورها بر پایه صادرات

لیست کشورها بر پایه صادرات چگونه است؟ صادرات نقش بسیار حائز اهمیتی در پویایی اقتصاد و همچنین اشتغالزایی کشورها داشته و شناخت لیست. در ادامه این صفحه از سایت شرکت بازرگانی وانیکس با لیست کشورهای بر پایه صادرات آشنا خواهیم شد.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات در تجارت بین الملل چه معنایی دارد؟

کشورها بر پایه صادرات یکی از مهم‌ترین لیست‌ها است. درواقع به خاطر اهمیت خیلی زیاد صادرات بوده که تمام کشورهای دنیا به صادرات خدمات و کالاهای گوناگون توجه ویژه‌ای دارند و تلاش می‌کنند که در بازار صادراتی بشدت سهیم باشند؛ اما قابل توجه است که بیشتر بازار صادراتی دنیا در اختیار تنها چند کشور است.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

آیا می‌دانید آن‌ها کدام کشورها هستند؟ آیا ایران نیز جزو این کشورها است یا خیر؟ با توجه به اینکه سوالات بسیاری در‌ رابطه با این امر فکر افراد را مشغول کرده‌ است، تصمیم گرفتیم با بررسی لیست کشورها بر پایه صادرات، سوالات شما را پاسخ داده و مباحثی در این زمینه برای‌تان بیان کنیم، بنابراین همراهمان باشید.

برای واردات ته لنجی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

آنچه در مطلب لیست کشورها بر پایه صادرات خواهید خواند:

  • صادرات در تجارت بین الملل چه معنایی دارد؟
  • مزایای صادرات
  • چه کشورهایی دارای مزیت نسبی هستند؟
  • بررسی لیست کشورها بر پایه صادرات
  • بررسی لیست کشورها بر پایه صادرات با وانیکس

صادرات در تجارت بین الملل چه معنایی دارد؟

صادرات خدمات یا کالاهای گوناگون در تجارت بین الملل درواقع به این معنی بوده که یک کشور که یکسری خدمات یا حتی محصولات تولید می‌کند آن خدمت یا محصول تولید شده را به کشور همسایه خود یا هر کشور دیگری می‌فروشد. در حقیقت می‌توان کفت که شخص تولیدکننده و همینطور فروشنده‌ی کالاهای گوناگون یا خدمات، صادر کننده محسوب می‌شود و کشوری که این کالاهای تولید شده یا خدمات را خریداری می‌کند وارد کننده به حساب می‌آید.

برای خرید از علی بابا چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات یک مقوله بسیار حائز اهمیت برای اقتصاد سایر کشورها بو‌ده و در حقیقت صادرات، بازار به مراتب وسیع‌تر و بزرگ‌تری را در اختیار شرکت‌ها، تولید کنندگان و همچنین بنگاه‌های اقتصادی می‌گذارد و موجب می‌شود کالاهای گوناگونی که تولید شده‌اند، نه تنها در بازار داخلی و توسط مردم همان کشور خریداری شوند بلکه در در خارج از کشور هم به فروش برسند. نه تنها این امر، بلکه تجارت اقتصادی، از جمله مولفه‌های اصلی و بسیار اصولی دیپلماسی و همچنین سیاست خارجی میان دولت‌ها است.

برای خرید از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات در تجارت بین الملل چه معنایی دارد؟
صادرات در تجارت بین الملل چه معنایی دارد؟

سایر کشورهای دنیا توجه ویژه‌ای به صادرات داشته و آن را بسیار تشویق می‌کنند. تمام این کشورها جهت ترویج و همینطور توسعه صادرات تصمیمات فوق‌العاده حائز اهمیتی می‌گیرند و به صورت کلی قصد آنها این بوده که حجم صادرات خدمات ‌و کالاهای گوناگون را نسبت به واردات به مراتب افزایش بدهند.

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مزایای صادرات

صادرات موجب به وجود آمدن شغل و به مراتب بیشتر شدن درآمد افراد می‌شود. علاوه بر اینها، صادرات در بالا بردن سطح زندگی سایر ساکنان در یک کشور و همچنین افزایش یافتن ذخایر ارزی و نقدینگی نیز بسیار تاثیرگذار است. کشورها اکثرا از حمایت‌های تجاری که تشکیل شده از تعرفه هستند، جهت افزایش دادن مبلغ واردات استفاده می‌کنند تا اینگونه به صنایع خود در سایر بازارها برتری بدهند. جالب است بدانید که با کاهش یافتن حمایت از تجارت و به وجود آوردن روابط تجاری بسیار سودمند با دیگر کشورهای همسایه و همینطور سایر کشورهای خارجی با آن‌ها در رابطه با توافق نامه‌های تجاری یکسری مذاکره‌ها می‌کنند.

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

چه کشورهایی دارای مزیت نسبی هستند؟

تمام کشورهایی که دارای کالاهای تولیدی و همینطور صادرات محور هستند یک مزیت نسبی در مقایسه با دیگر کشورها دارند؛ درواقع این هنگامی بوده که یک کشور با صرف کردن هزینه به مراتب کمتر و در تایم فوق‌العاده کمتری نسبت به دیگر کشورها محصولات صادرات محور، تولید می‌کند.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

برای مثال، جمعیت کشور هند درواقع مزیت نسبی این کشور در مقایسه با دیگر کشورها بوده؛ زیرا که تعداد بسیار زیادی از مردم این کشور، توانایی انگلیسی صحبت کردن را داشته و علاوه بر این امر نیروی کار نیز در این کشور پر جمعیت، برای تولیدکنندگان بسیار مقرون به صرفه بوده و کاملا در دسترس اشخاص تولیدکننده قرار دارند.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بعضی از کشورها دارای آب و هوای مناسب و فوق‌العاده مطلوبی جهت پرورش یکسری محصولات خاص و ویژه هستند؛ برای مثال، کشور جامائیکا آب و هوای مناسب و فوق‌العاده مطلوبی جهت پرورش دادن قهوه دارد و این امر، امتیاز حائز اهمیتی برای جامائیکا در حوزه صادرات قهوه بوده و این ویژگی مثبت، این کشور را کاملا نسبت به سایر کشورها متمایز می‌کند.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

چه کشورهایی دارای مزیت نسبی هستند؟
چه کشورهایی دارای مزیت نسبی هستند؟

بررسی لیست کشورها بر پایه صادرات

در این بخش از مطلب قصد داریم لیست کشورها را بر پایه صادرات مورد بررسی قرار دهیم:

۱.    چین:

جدا از اتحادیه اروپا، کشور بزرگ و پر جمعیت چین بزرگترین صادرکننده در دنیا به حساب می‌آید. در سال ۲۰۱۷ میلادی افراد تخمین زدند که این کشور پر جمعیت، کالاهای گوناگون و خدمات مختلفی به ارزش حدودا ۲.۱۶ تریلیون دلار، که سایر این محصولات شامل تجهیزات و همینطور ماشین آلات الکترونیکی می‌شد را به سایر کشورهای دنیا صادر کرد. این رقمی که برای شما بیان کردیم تقریبا ۱۹.۶ درصد از تمام تولید ناخالص داخلی این کشور بزرگ و پر جمعیت در سال ۲۰۱۷ میلادی را شامل می‌شود. جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۸ میلادی صادرات چین، تقریبا ۱۲.۹ درصد از تمام صادراتی که در دنیا اتفاق افتاده را تشکیل داده بود.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

۲.    ایالات متحده آمریکا:

ایالات متحده آمریکا درواقع دومین صادر کننده بزرگ و موفق در دنیا به حساب می‌آید و بر اساس محاسبات تخمین زده شده توسط افراد، حجم صادرات آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی به ارزش تقریبا ۱.۵۸ تریلیون دلار بوده.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

اگر بخواهیم محصولاتی که بیشترین حجم صادرات در این کشور را مختص خود کرده‌اند نام ببریم می‌توانیم به محصولاتی همچون هواپیما، فضاپیما، داروهای مختلف، هلی کوپتر و همینطور نفت تصفیه شده اشاره کنیم. یکی از علت‌هایی که آمریکا در صادر کردن خدمات مختلف و کالاهای گوناگون از کشور بزرگ چین عقب است این بوده که نمی‌تواند تعداد بسیار زیادی از محصولات را با قیمتی مناسب و قابل مقایسه نسبت به کشور پر جمعیت چین، تولید کند.

۳.    آلمان:

آلمان، درواقع سومین صادر کننده موفق و بزرگ دنیا محسوب می‌شود و حجم صادرات کالاهای گوناگون و خدمات مختلف این کشور موفق در سال ۲۰۱۷ میلادی به ارزش تقریبا ۱.۴۰ تریلیون دلار بوده. البته توجه داشته باشید که این عدد توسط افراد تخمین زده شده است. صادرات اصلی و مهم آلمان که از جمله پیشرفته‌ترین کشورهای جهان در حوزه فناوری به حساب می‌آید، شامل ماشین (به ویژه ماشین‌هایی همچون بی‌ام‌و و همینطور فولکس واگن)، داروسازی، سایر ماشین آلات، وسایل و لوازم الکترونیک و سایر مواد شیمیایی است.

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

  1. ژاپن:

صادرات خدمات مختلف و کالاهای گوناگون ژاپن در سال ۲۰۱۷ میلادی تقریبا ۶۸۳.۳ میلیارد دلار بوده. البته قابل توجه است که این عدد نیز توسط افراد تخمین زده شده و دقیق نیست. بیشترین کالاهایی که از ژاپن به سایر کشورهای همسایه آن و کشورهای خارجی صادر می‌شود شامل ماشین (سومین تولید کننده بزرگ ماشین)، قطعات مربروط به خودرو و وسایل الکترونیکی (همچون نینتندو، پاناسونیک و همینطور سونی) می‌شود. تقریبا ۲۰.۲ درصد از کالاها و خدمات صادراتی ژاپن به کشور بزرگ امریکا و تقریبا ۱۷.۶ درصد از کالاها و خدمات صادراتی به چین، صورت گرفته است.

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

بررسی لیست کشورها بر پایه صادرات
بررسی لیست کشورها بر پایه صادرات

بررسی لیست کشورها بر پایه صادرات با وانیکس

در این مطلب در رابطه با کشورهای صادر کننده مباحثی‌ برای شما بیان کردیم و لیست کشورها بر پایه صادرات را مورد بررسی قرار دادیم. اگر شما نیز قصد دارید در کشور خود صادرات خدمات مختلف و محصولات گوناگون را آغاز کنید بهتر است، از همین حالا در زمینه صادرات اطلاعات جمع آوری کرده و از متخصصین این کار مشاوره بگیرید. همینطور می‌توانید به یک شرکت بازرگانی مراجعه کرده و در کنار آنها پروسه صادرات را طی کنید.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

اگر تصمیم گرفتید به یک شرکت بازرگانی مراجعه کنید، نیاز است توجه داشته باشید که هم اکنون تعداد بسیار زیادی شرکت در این زمینه تاسیس شده است. شما باید به یکی از کاربلدها و شرکت‌های معتبر مراجعه کنید تا اینگونه بدون نگرانی پروسه صادرات را در کنار آنها به نحو احسن طی کنید. از جمله شرکت‌هایی‌ که شما می‌توانید با خیالی آسوده به آنها مراجعه کنید و کار بسیار حساس و حائز اهمیت صادرات خدمات مختلف و محصولات گوناگون را به آنها بسپارید، شرکت وانیکس است.

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

این مجموعه بسیار معتبر بوده و دارای سال‌ها تجربه است. علاوه بر این پرسنل این مجموعه توسط متخصصین آموزش دیده‌اند از این رو می‌توانند کار شما را بسیار حرفه‌ای و عالی به‌ انجام برسانند. همینطور مجموعه وانیکس یک چک تضمینی نیز به عنوان ضمانت به شما دوستان عزیز می‌دهد تا بتوانید با خیالی آسوده بر روی شغل خود تمرکز کنید. از جمله خدمات مجموعه وانیکس می‌توان به واردات از دبی، واردات از چین، واردات ته لنجی و واردات چراغ قوه و رنگ از چین اشاره کرد.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

81 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست