لیست کالاهای صادراتی ایران به اروپا

کالاهای صادراتی ایران به اروپا چیست ؟ همه ما می‌دانیم که صادرات کالا و واردشدن به بازارهای جهانی فرصت‌های عالی و پرسودی را در اختیار تجار قرار داده و باعث رونق اقتصادی کشور می‌شود. ایران کشوری است که به دلیل شرایط اقلیمی و منطقه‌ای خویش، تعاملات تجاری فراوانی با کشورهای اروپایی و آسیایی دارد. برای صادرات و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

کالاهای صادراتی ایران به اروپا

برای صادرات و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

درباره صادرات کالا به سایر کشورها، اغلب تاجران، به دلیل سودآوری زیادی که فروش محصول به کشورهای اروپایی دارد، به این سمت کشیده شده‌اند؛ به‌طوری‌که اروپا به یک مقصد بزرگ و مهم برای همه بازرگانان تبدیل شده و واردات و صادرات به این منطقه، در همه کشورها حائز اهمیت است. تاجران می‌توانند با آگاهی از لیست کالاهای صادراتی ایران به اروپا، برای ورود به بازارهای این منطقه برنامه‌ریزی نمایند.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

البته فعالان در حوزه تجارت باید به این نکته ضروری دقت داشته باشند که کشورهای اتحادیه اروپا همواره تفاوت‌های باهم دیگر دارند؛ پس برای صادرات کالا به هرکدام از کشورهایی اروپایی باید قوانین و مقررات خاص به آن کشور بررسی شود.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

حال با این وجود، شاید سؤالی که ذهن بسیاری از تجار را به خود درگیر کرده این باشد: «لیست کالاهای صادراتی ایران به اروپا شامل چه مواردی است؟» با این مقدمه، در ادامه این مقاله از وبلاگ وانیکس، ابتدا به‌طورکلی به بررسی برخی شرایط صادراتی به اروپا پرداخته و سپس با معرفی مهم‌ترین و بیشترین محصولات صادراتی ایران به این منطقه و موارد مرتبط به آن، به سؤال مطرح شده در بالا پاسخ می‌دهیم. با ما همراه باشید.

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

لیست موارد آورده شده در مقاله” لیست کالاهای صادراتی ایران به اروپا”:

 • قبل صادرات به اتحادیه اروپا چه مواردی را باید بدانیم؟
 • دانستن شرایط صادرات به اروپا
 • دانستن مبنایی مجوزهای لازم برای صادرات به اروپا
 • آگاهی از مدارک لازم برای صادرات به اروپا
 • بیشترین کالاهای صادراتی ایران به اروپا
 • آخرین اخبار مربوطه به تجارت بین ایران و اروپا

 قبل صادرات به اتحادیه اروپا چه مواردی را باید بدانیم؟

همان‌طور که در ابتدای نوشتار اشاره کردیم، صادرات به اروپا از مزیت زیادی برخوردار بوده ویک مقصد ایدئال برای کالاهای صادراتی به شمار می‌رود. اما این منطقه نیز مانند هر کشور دیگری، برای واردات کالا یکسری اصول و قوانین خاصی دارد که آگاهی از آن‌ها برای داشتن یک تجارت پرسود، ضروری است.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 قبل صادرات به اتحادیه اروپا چه مواردی را باید بدانیم؟
قبل صادرات به اتحادیه اروپا چه مواردی را باید بدانیم؟

قبل شروع صادرات به اروپا باید در باره تقاضای بازار اروپا نسبت به محصولات مختلف، تحقیق کرده و متناسب با آن دست به تولید بزنید. همچنین باید روابط میان کشور ایران و آن کشور اروپایی مدنظرتان برای تجارت را بررسی کنید. شناسایی ویژگی‌های اجتماعی و جامع شناسی کشور مقصد نیز روی تجارت شما تأثیرگذار خواهد بود. در ادامه به طور جزئی به برخی موارد که قبل صادرات باید به آن توجه کرد، اشاره کرده‌ایم:

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

۱-دانستن شرایط صادرات به اروپا

اتحادیه اروپا متشکل از تعداد زیادی از کشورها بوده و بنابراین قوانین و مقررات تجارتی در هر بخش مختلف آن، متفاوت است. مثلاً قوانین مربوط به بسته‌بندی کالا، یکی از مقررات‌هاست. رعایت استانداردهای وضع شده توسط کشورهای اروپایی برای نصب اتیکت روی بسته‌بندی کالاهای صادره، به‌ویژه دقت دربسته بندی مواد غذایی و شیمیایی و منسوجات، ضروری است. در ارتباط با مقررات ایمنی، در کشورهای اتحادیه اروپا، مهری با عنوان مهر CE وجود دارد که کشورهای این اتحادیه، این مهر را فقط روی برخی کالاها می‌کوبند و دقت زیادی در کوبیدن آن به خرج می‌دهند.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

۲-دانستن مبنایی مجوزهای لازم برای صادرات به اروپا

برای صادرات کالا به اروپا، بر اساس سیاست‌های اقتصادی موجود در این منطقه، قوانین خاصی وجود دارد. اتحادیه اروپا قوانین موجود برای واردات را طوری تنظیم کرده که از واردات بی‌رویه جلوگیری به عمل آورد. با وجود موارد گفته شده، درمی‌یابیم که دشواری‌های زیادی در تجارت با اروپا وجود دارد. چند دسته از کالاها وجود دارند که اتحادیه اروپا برای واردات آنها، مجوزهای خاصی را صادر کرده است از جمله این کالاها عبارت‌اند از: فولاد، آهن، منسوجات و اقلام کشاورزی.

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

۳-آگاهی از مدارک لازم برای صادرات به اروپا

برای صادرکردن کالاهای خود به اروپا، به برخی از مدارک نیاز دارید که یکی از مهم‌ترین آنها اظهارنامه گمرکی است. این اظهارنامه باید توسط شخصی تکمیل شود که مقیم یکی از کشورهایی اروپایی بوده و یا ساکن اتحادیه اروپا باشد. صورت‌حساب تجاری یکی دیگر از مدارک مهم موردنیاز برای تجارت با اتحادیه اروپا است.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بررسی شرح دقیق کالای وارداتی به اروپا، توسط صورت‌حساب تجاری انجام می‌شود؛ یعنی در این صورت‌حساب، ابعاد محموله و وزن آن به طور دقیق مشخص می‌شود. علاوه بر اینها در صورتحساب تجاری، بخش‌های دیگری نیز وجود دارد که مربوط به مشخصات صادرکننده، واردکننده و کشورهای مبدأ و مقصد است. برای ورود برخی کالاها به کشورهای اروپایی، گواهی‌های مثل بهداشت و سلامت و یا گواهی دامپزشکی نیز نیاز است.

بیشترین کالاهای صادراتی ایران به اروپا

در بخش قبلی شرایط و ضوابط لازم برای تجارت با کشورهای اروپایی به طور مختصر بررسی شد حال در ادامه می‌خواهیم به بررسی لیست کالاهای صادراتی ایران به اروپا پرداخته و شرایط صادراتی آنها را توضیح دهیم.

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

بیشترین کالاهای صادراتی ایران به اروپا
بیشترین کالاهای صادراتی ایران به اروپا

۱. مواد غذایی

از جمله مهم‌ترین نیازهای مصرفی در همه کشورها، مواد غذایی است. برخی از کشورها به دلیل عدم برخورداری از خاک مناسب یا نداشتن وضعیت جوی متعادل، امکان کشت و برداشت بسیاری از اقلام کشاورزی را نداشته و یا تولید آنها بسیار کمتر از نیاز کشورشان است. بهترین راه برای تأمین نیاز در این‌گونه کشورها، واردات مواد غذایی و محصولات کشاورزی است. کشورهای اروپایی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و یکی از مقاصد مهم، برای صادرات انواع متنوع مواد غذایی به شمار می‌روند.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 ایران نیز یکی از کشورهای است که در زمینه صادرات مواد غذایی به اروپا و ورود به بازارهای این منطقه، تلاش فراوانی می‌کند. همان‌طور که می‌دانید کشور ما به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد امکان کشت و برداشت محصولات متنوع کشاورزی و مواد غذایی را دارا بوده و تنوع بالایی از این اقلام را می‌تواند صادر کند. در زیر برخی از مواد غذایی و محصولات پرطرف‌دار کشاورزی ایران در بازارهای اروپایی را آورده‌ایم:

 • آجیل و پسته
 • انواع میوه‌ها
 • تره‌بار
 • زعفران و کشمش
 • خرما و خشکبار
 • خاویار
 • میوه خشک

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

۲. سنگ

در حال حاضر استخراج سنگ و صادرات آن در همه جای دنیا به یکی از صنایع پرسود تبدیل شده است. ایران نیز باتوجه‌به داشتن معادن زیاد سنگ و قرارگرفتن در رتبه ده جهان از نظر معادن سنگی، به صادرات این مورد رو آورده و به کشورهای زیادی سنگ صادر می‌کند. کشورهای اروپایی ذیل جزو واردکنندگان سنگ ایران، هستند:

آلمان، ایتالیا، فرانسه، انگلستان، لهستان و بلژیک

برای صادرات انار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

۳. فرش

از گذشته تاکنون تاجران زیادی روی صادرات فرش سرمایه‌گذاری می‌کنند. فرش دستباف ایرانی جزو اقلام صادراتی مطرح در جهان بوده و جایگاه ویژه‌ای دارد. این محصول همواره موردتوجه کشورهای خارجی قرار گرفته است. پس با شرایط ویژه‌ای که صادرات فرش دارد، می‌توان از تجارت آن سود زیادی کسب کرد. از جمله کشورهای اروپایی واردکننده فرش ایرانی، می‌توان به سوئد و آلمان اشاره کرد.

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

آخرین اخبار مربوطه به تجارت بین ایران و اروپا

بر اساس آخرین اخبار به دست رسیده از اتاق بازرگانی ایران، واردات از اروپا به ایران در چند دهه اخیر روند نزولی به خود گرفته است؛ اما صادرات از ایران به اروپا افزایش محدودی یافته است؛ بنابراین می‌توان گفت، به‌طورکلی مبادلات تجاری بین این دو طرف، نشان از بهبودی نسبی دارد.

برای صادرات پسته با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

از میان کشورهای اروپایی که از ایران کالا وارد می‌کنند، همچنان مانند سال‌های پیش، آلمان در صدر قرار داشته و اصلی‌ترین شریک تجاری ایران محسوب می‌شود.۳۶ درصد از کل صادرات ایران به اروپا در چند سال اخیر که معادل ۳۲۳ میلیون یورو است، به این کشور اختصاص دارد. پس از آلمان کشورهای هلند با ۱۱۰ میلیون یورو، اسپانیا با ۴۵ و بلژیک با ۳۰ میلیون یورو جزو برترین واردکنندگان محصولات ایرانی به شمار می‌روند.

برای صادرات تابلو فرش با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

آخرین اخبار مربوطه به تجارت بین ایران و اروپا
آخرین اخبار مربوطه به تجارت بین ایران و اروپا

در بین لیست کالاهای صادراتی ایران به اروپا نیز به ترتیب مواد غذایی و حیوانات زنده با ۴۰ در صد از کل اقلام صادراتی در رتبه نخست قرار دارند بعد آنها به ترتیب، مواد شیمیایی با ۱۹ درصد، سوخت‌های معدنی با ۱۶ درصد، کالای صنعتی با ۱۱درصد ، مواد خام غیرخوراکی با ۱۰ درصد و سایر مواد با ۴ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

برای صادرات حبوبات با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

سخن پایانی با وانیکس

در این مقاله از وبلاگ وانیکس به بررسی تجارت با اروپا پرداختیم. همان گونه که ذکر شد صادرات به اروپا یک تجارت پرسود را برای تاجران به ارمغان می‌آورد. بازرگانان با اطلاع از شرکای تجاری ایران اتحادیه اروپا و لیست کالاهای صادراتی ایران به اروپا می‌توانند برای تجارت خود بهتر برنامه‌ریزی کرده و ارزآوری زیادی داشته باشند.

برای صادرات پلاستیک با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

اما هرچه که صادرات به اروپا پرسود است، سختی‌های زیادی نیز به نسبت آن دارد؛ به‌طوری‌که تاجران بدون دانش و مهارت کافی نمی‌توانند وارد آن شده و در آن موفق شوند. شرکت تجاری و بازرگانی وانیکس با اطلاع از قوانین و مقررات تجاری اروپا مثل یک راه بلد می‌تواند شمارا یاری کرده و روند صادراتی را تسریع و تسهیل ببخشد.

این شرکت می‌تواند از ریسک‌های مالی که ممکن است متحمل شوید شما را آگاه کرده و جهت کاهش آنها برنامه‌ریزی نماید. مشاوران مجموعه وانیکس در هر لحظه آماده خدمت‌رسانی به شما تجار عزیز هستند. شما می‌توانید با کمک این مشاوران، از معاملات، سود زیادی را نصیب خود کنید. جهت اطلاع از خدمات شرکت وانیکس می‌توانید به سایت این شرکت مراجعه نمایید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

20 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست