لیست صادرات گمرک

لیست صادرات گمرک چیست؟ هرکدام از کالاهای که کشورهای مختلف صادر می‌کنند، فرصت بسیار خوبی را در اختیار تجار و بازرگانان قرار می‌دهند و پیشرفت اقتصادی برای کشور ارمغان می‌آورند. ایران کشوری ثروتمند است که در تمام نقاط آن می‌توانید محصولی برای صادرات پیدا کنید.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

لیست صادرات گمرک

برای صادرات با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

با شناخت اقلام عمده صادراتی آن و همچنین آشنایی با تولیدات کشور برای تجار پر اهمیت است. محصولات صادراتی ایران با توجه به اهمیت آن‌ها به دو دسته کالاهای نفتی و کالاهای صادراتی غیر نفتی تقسیم می‌شوند. البته به دلیل اینکه نفت از منابع تجدید ناپذیر است و سالها زمان می‌برد تا دوباره ساخته شود نیاز است که صادرات کالاهای غیر نفتی افزایش یابد.

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

عناوینی که در مطلب لیست صادرات گمرک خواهید خواند.

 • لیست کالاهای مهم صادراتی نفتی گمرک
 • لیست کالاهای غیر نفتی صادرات گمرک
 • لیست کالاهای ممنوعه صادراتی گمرک
 • صادرات با وانیکس

لیست مهم‌ترین محصولات صادراتی نفتی گمرگ

کشور ما دارای کالاهای صادراتی نفتی و غیر نفتی بسیاری است که بعضی از این کالاها بیشترین آمار صادرات را، درمیان محصولات صاراتی دارند. بر همین اساس محصولات و مشتقات نفتی و شیمیایی از مهمترین گروه کالاهای صادراتی ایران هستند که سهم بسیار زیادی در میزان کل صادرات ایران دارند.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 • میعانات گازی: مهمترین محصول صادراتی ایران است و رتبه نخست صادرات محصولات نفتی را به خود اختصاص داده است.
 • روغن‌های سبک و فرآورده‌های آن: رتبه دوم محصولات صادراتی ایران را دارند، بنزین جزو این گروه ار فرآورده‌های نفت محسوب نمی‌شود.
 • پلی اتیلن گرید فیلم: رتبه سوم محصولات صادراتی ایران را دارا است که سهمی معادل با ۶/۳ بیشترین صادارات را داشته است.
 • متانول: به طور تقریبی سهمی معادل ۱۷/۳ درصد را از ازش کل محصولات صاداراتی را از آن خود کرده است. این ماده هرساله با مقدار زیادی به کشورهای خارجی ارسال میزان سود قابل توجهی را برای کشور به همراه می‌آورد.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

لیست مهم‌ترین محصولات صادراتی نفتی گمرگ
لیست مهم‌ترین محصولات صادراتی نفتی گمرگ

اقلام صادراتی دیگر در صنایع نفتی، که اخیرا سودآوری بسیار بالایی برای ایران داشته است می‌توان به محصول نیمه تمام از آهن و فولاد، هیدروکربن‌های گازی شکلی که مایع تبدیل شده‌اند، اتیلن گلیکول، بوتان مایع شده و سایر گازهای نفتی و … اشاره نمود.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

لیست کالاهای غیر نفتی صادرات گمرک

 • محصولات ساختمانی ومعدنی: مصالح ساختمانی همچون سنگ آهن، خاک سرخ، سنگ مس، سنگ مرمر، سنگ روی، سنگ گچ، سرامیک، شن و ماسه، سیمان، آجرهای تزئینی از مهترین محصولات صادراتی این قسمت هستند که سالانه از طریق صادرات آنها میزان قابل توجهی درآمد را وارد کشور می‌نمایند. در سال گذشته مقدار زیادی کفپوش و سرامیک و… به کشورهای عراق، ترکیه، افغانستان، امارات و چین ارسال شده است.
 • محصولات کشاورزی و دامی: محصولاتی مانند میوه‌های تازه و خشک، مغز بادام، سبزیجات، زیره کوهی، پسته، زعفران، انگور، هندوانه، سیب، خرما، انجیر، ماهی، خاویار، میگو، کرک، پوست و چرم، کراست و روده محصولات صادراتی در عرصه محصولات کشاورزی هستند. البته لازم است بگوییم از میان محصولات کشاورزی گفته شده پسته و زعفران و خرما علاقه‌مندان بسیاری در کشورهای خارجی دارند پس می‌توانید با صادرات این محصولات به دست آورید.
 • کالاهای سنتی و صنایع دستی: فرش‌های دستبافت، گلیم، ظروف مسی، گلابتون، ظروف و مشتقات سفالگری، قلمکاری و…. اشاره نمود. بیشترین حجم صادرات در عرصه صنایع دستی، در اختیار صادرات فرش دستبافت ایرانی می‌باشد؛ که به کشورهای آمریکا، آلمان،،ایتالیا، امارات، لبنان، سوئیس، فرانسه، ژاپن و انگلستان صادر می‌‌‌شود.

کشورما در زمینه کالاهای سنتی و صنایع دستی توانسته است که نشان ۲۷۳ یونسکو را دریافت کند. این صنایع دستی شامل کلاه نمدی، سراجی سنتی، دولچه دوزی، پارچه بافی، حوله بافی، عبا‌بافی و گلیم اشاره کرد.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

لیست کالاهای غیر نفتی صادرات گمرک
لیست کالاهای غیر نفتی صادرات گمرک

باعث افتخار است که بگوییم از ۴۶۰ رشته موجود که در زمینه صنایع دستی  در تمام نقاط جهان وجود دارد ۳۷۰ رشته آن‌ها، از آن ایران است. صادرات صنایع دستی در کشور ما از پتانسیل بسیار فراوانی برخوردار است که می‌توان با یک برنامه‌ریزی دقیق و با یک مدیریت صحیح تجارتی پرسود را انجام دهید.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 • کالاهای گران قیمت صادرات: کالاهایی همچون فلزات گرانبها و ترکیبات طلا، ساعت مچی، ترکیبات آلی، واکسن، سمعک، داروهایی که حاوی پنی‌سیلین از گران قیمت‌ترین محسولات صادراتی کشور هستند که با هزینه‌های بسیاری به کشورها فروخته و ارسال می‌گردند.

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

لیست کالاهای ممنوعه صادرات گمرک

اغلب کشور‌ها به جهت مجاز شمردن یا ممنوعیت کالاهای صادراتی  قوانین خاصی قرار داده‌اند. هم اکنون در کشور ما هم قانون ممنوعیت صادرات برای بعضی از کالاها و محصولات قرار داده شده است. علت وضع این قوانین، پیشرفت صنایع، تشویق نمودن تولید‌کنندگان داخلی کشور به جهت افزایش تولید کالاها و افزایش کیفیت این محصولات، ثبات قیمت کالاهای موجود در بازار داخلی کشور است.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بر طبق ماده ۱۲۶ قانون امور گمرکی، محصولات و کالاهایی که قابلیت صادرات قطعی به کشورهای دیگر را ندارند به چهار دسته تقسیم می‌شوند. در نهایت صادرات کالاهایی که در این دسته بندی‌ها قرار نگرفته‌اند مجاز خواهند بود و مانعی نخواهند داشت. محصولات و کالاهای زیر قابلیت صدور قطعی به کشورهای خارجی ندارد:

 • کالاهای ممنوع الصدور بر اساس شرع مقدس اسلام و یا به‌موجب قانون جمهوری اسلامی ایران.
 • اشیاء عتیقه یا اشیا مطلق به گمرک.
 • فرهنگی با تشخیص سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور.
 • محصولات دامی یا نباتی و به صورتی‌ که جانوری برای حفظ ذخایر ژنتیک یا حفاظت محیط‌زیست طبق فهرست اعلامی از طرف سازمان‌های مربوطه.
 • ۱۸ نوع کالا که شامل آرد، گندم، جو و به طور کلی غلات، خوراک آبزیان و افزودنی‌های خوراک آبزیان می‌شوند.
 • کره بسته‌بندی شده، شیر خشک، کاغذ، چای، تایرهای فرسوده و لاستیک.

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

لیست بهترین مقاصد صادرات گمرک ایران

 • روسیه: این کشور فرهنگی و مصرف‌گرا می‌باشد و این به معناست که روسیه متکی به واردات کالا است. کالاهایی که به  کشور روسیه ازکیفیت بسیاربالایی برخوردار هستند.
 • چین: از صادرکنندگان اصلی کالا به ایران است بااین حال در لیست مقاصد کالاهای صاردات گمرک جزاولین کشورها می‌باشد. سهم میزبانی چین از کالاهای ایرانی حدود ۷۸/۹ درصد است. گفتنی است این میزان در سال جاری ۱۱ درصد افزایش داشته است.

برای صادرات تابلو فرش با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 • عراق: در چند سال گذشته کشور عراق توانسته است رتبه نخست واردات کالا از ایران را که در گذشته در اختیار چین بوده است از آن خود کند. ارزش کالاهای صادراتی به عراق در سال گذشته به طور تقریبی ۲۱ درصد از کل اقلام صادراتی کشور می‌باشد.
 • امارات: کشور امارات روابط سیاسی خوبی با ایران ندارد، اما در عرصه تجارت روابط خود را چه در صادرات و چه در واردات حفظ نموده است.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 • لیست بهترین مقاصد صادرات گمرک ایران
  لیست بهترین مقاصد صادرات گمرک ایران

  هند: پنجمین کشور میزبان محصولات ایرانی در سال گذشته بوده است ارزش کالاهای صادراتی به هند به طور تقریبی ۵ درصد از کل میزان صادرات کشور می‌‌باشد. اما ارزش کالاهای صادراتی به هند ۵/۷ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 • کشورهای خریدار کالاهای گران قیمت ایرانی: کشورهایی که خریدار کالاهای گران قیمت غیر نفتی ساخت ایران هستند شامل کوبا، استکاتلند، لوکزامبورگ، بولیوی، آمریکا، سوئیس، دومینیکن، گینه‌ی بیسائو، سوریه و آلمان در سال‌های اخیر بوده‌اند.

برای صادرات انار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات با وانیکس

در کشور ما اقلام صادراتی بسیاری وجود دارد که در بین آن‌ها می‌توان به انواع صنایع دستی و محصولات کشاورزی اشاره کرد. وجود چنین کالاهایی این فرصت را در اختیار تجار قرار می‌دهد که علاوه برمحصولات نفتی و فرآورده‌های آن به صادرات این محصولات غیر نفتی بپردازند.  کشورهایی همچون عراق، چین و روسیه و… بهترین مقاصد برای صادرات کالا از کشورمان هستند.

برای صادرات پسته با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

شرکت بازرگانی وانیکس با ۱۱ سال تجربه در زمینه حمل و نقل بین المللی می‌تواند همراه و همکار خوبی در زمینه صادرات کالا به کشورهای مختلف باشد. همچنین شرکت وانکیس جهت آسودگی خاطر بازرگانان داخلی چک ضمانت شرکت را تقدیم خواهد نمود. همکاران ما در بخش پشتیبانی شرکت بازرگانی وانیکس ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

118 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست