بدون دیدگاه
154 تعداد بازدید

عجایب کشور چین

عجایب کشور چین چیست ؟ چین سرزمینی است که در زمان مطالعه آن با تضادهای بسیاری روبرو خواهید شد. این سرزمین قرن‌ها یکی از با فرهنگ‌ترین مناطق جهان بوده و هست و نوآوری‌ اکتشافات و همچنین اختراعاتی بزرگ در آن انجام شده است که تا سال های سال بعد در مناطق غربی دنیا کشف نشده بودند. اما در قرن ۱۹، اوضاع کشور چین شیب رو به پایین اسف باری پیدا کرد؛ به صورت مکرر مورد حمله کشورهای خارجی قرار ‌گرفت و جنگ های زیاد زیر ساخت‌های آن را بطور کامل از بین برد.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

عجایب کشور چین

آنها در ۱۰۰ سال اخیر ضربات سهمگینی از نا امنی منطقه‌ای خوردند. اوایل جنگ جهانی دوم، که این سرزمین هنوز در گیر و داد اشغال کشور ژاپن بود، جبهه کمونیست‌ها تحت فرمان مائو تسه‌تونگ توانست کنترل کشور چین را به دست بگیرد. طی سلطنت کوتاه مدت مائو، میلیون ها نفر چینی جان خود را از دست دادند. به‌ خصوص در قحطی بزرگ سال‌های ۱۹۵۸ تا ۱۹۶۱ میلادی برآوردها در این مورد بسیار متناقض هستند. بعضی ارقامی در حدود ۱۵ میلیون مرگ‌ و میر و بعضی دیگر بیش از ۴۵ میلیون مرگ‌ و میر را مدعی می شوند. اما با تمام این داستان ها عجایب کشور چین ماندگار و همچنین بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

البته خوشبختانه شرایط مردم چین در سال‌های اخیر دست خوش تغییرات فراوانی بوده است. کشور چین به بزرگ‌ ترین تولید کننده در دنیا تبدیل شده است و در اقتصاد بین المللی نقش بسیار ویژه‌ای ایفا می‌کند. اما ردپای گذشته آن از قبیل سیاست تک‌ فرزندی همچنان پا برجاست. در ادامه با این مقاله از تیم وانیکس درباره چند جنبه عجیب‌ و غریب زندگی در پرجمعیت‌ترین کشور دنیا متوجه خواهید شد. کشوری که در همین روزها سر آغاز بحرانی بین المللی شد که نه تنها تاثیرات عجیبی بر اقتصاد خودش گذاشت، بلکه مابقی کشورهای دنیا را نیز به شدت تهدید کرد. در ادامه با مقاله عجایب کشور چین با تیم وانیکس همراه شوید.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

در مقاله عجایب کشور چین به موضوعات زیر می‌پردازیم:

  • دانستنی هایی درباره چین
  • عجایب چین باستان
  • انجام کلیه امور بازرگانی (واردات و صادرات) به چین امارات و قطر با وانیکس

 

دانستنی هایی درباره چین

یکی از موضوعات عجیب در کشور چین وجود مراکز ترک اعتیاد به اینترنت است. وجود ۶۳۵ میلیون کاربر که ۲۵ میلیون آنها زیر ۱۸ سال سن دارند. اعتیاد به اینترنت را به یک مشکل خیلی جدی در این کشور مبدل کرده است. بر این اساس، بی دلیل نیست که مراکز بازپروری اعتیاد به اینترنت را به عنوان یکی از عجایب در کشور چین معرفی می‌کنند.

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

یکی از سیاست‌های حکومت چین، قانون تک فرزندی است. هیج زوجی حق داشتن فرزند دوم را در این سرزمین ندارد. البته در سال‌های اخیر این سیاست جهت معقوله تنظیم خانواده دست خوش تغییراتی شده است.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

یکی دیگر از موضوعات عجیب در چین استفاده از اسم AOYUN است که یکی از محبوب‌ترین نام‌ها در چین می‌باشد که به معنای المپیک می‌باشد. از دیگر موضوعات عجیب کشور چین می‌توان به ورزش نخست این کشور اشاره کرد. این ورزش پینگ پنگ می‌باشد که بالق بر ۳۰۰ میلیون نفر در کشور چین این ورزش را بصورت حرفه‌ای انجام می‌دهند.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

هر روزی که در کشور چین می‌گذرد حدود ۲۰۰ نوع تظاهرات صورت می‌گیرد. دلیل اصلی آن هم دستمزد اندک آنها برای جمعیت پر مشغله این کشور می‌باشد. همچنین کارفرایان در چین در بیشتر اوقات حقوق پرسنل را بصورت تاخیری پرداخت می‌نمایند.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

دانستنی هایی درباره چین
دانستنی هایی درباره چین

در کشور چین، تقلب ها بسیار پیشرفته هستند. امروزه شاهد کالاهایی هستیم که با برچسب ساخت کشور چین وارد انواع بازارها می‌شوند. کالاهای تقلبی بسیار فراوان می‌باشد؛ برای مثال، فروشگاه‌های برند اپل تقلبی، رستوران‌های جعلی و حتی دیزنی‌لند تقلبی موجود است!

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

رشد خیلی سریع کشور چین در همه موضوعات باعث شده که تا سال ۲۰۲۵ تخمین بزنند، ۱۰ شهر به اندازه شهر بزرگ و پیشرفته نیویورک در این کشور ایجاد شود.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

در کشور چین بصورت روزانه ۴۵ میلیارد چاپستیک یک بار مصرف (چوب مخصوص غذاخوری) جهت خوردن غذا استفاده می‌شود.

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

در کشور چین موضوعی به نام بدل مجازات وجو دارد. اگر شما یک انسان ثروتمند در کشور چین باشید میتوانید شخص دیگری را بجای خود به زندان بفرستید و او در ازای این کار پولی از شما دریافت می کند. هرچند که مقامات چینی این پدیده را با قاطعیت انکار کرده‌اند. اما آن‌ گونه که مشخص است پنهان‌ کارهای ماهری نیستند، چرا که این افراد شباهت چندانی به متهمان اصلی ندارند و نرم‌ افزارهای تشخیص چهره بارها این نکته را ثابت کرده‌ است.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

عجایب چین باستان

۱-دیوار بزرگ چین:

دیوار بزرگ چین یکی از مکان های معروف چین است و قدمتی بالغ بر ۲۰۰۰ سال دارد. دیوار بزرگ چین یکی از عجایب هفتگانه کشور چین محسوب می‌شود. که البته تماما به دست انسان های باستانی چینی ساخته شده است. و در سال ۱۹۸۷ به لیست آثار میراث بین المللی اضافه شده است. دیوار بزرگ چین در سمت شمال کشور چین واقع شده است و مجموع طول آن به شش هزار و هفتصد کیلومتر می رسد. هدف از ساخت بنای دیوار بزرگ چین به عنوان یکی از عجایب هفتگانه کشور چین این بوده است که از تهاجم دشمن ها بصورت کامل جلوگیری شود و در واقع یکی از موانع و روش دفاعی نظامی در چین باستان بوده است. دیوار بزرگ چین به اندازه‌ای سازه بزرگی است که به آسانی می توان عنوان یکی از عجایب هفتگانه کشور چین را به آن اعطا کرد.

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

۲-شهر ممنوعه:

شهر ممنوعه که به آن کاخ موزه امپراتوری نیز می گویند، در مرکز شهر پکن پایتخت کشور چین واقع شده است. تمامیه این کاخ، زمانی در سلسله های مینگ و کینگ، محل اقامت امپراتوران پین بوده است و تاریخی در حدود ۵۰۰ سال دارد. و در طول تاریخ محل اسکان بیست و چهار امپراتور بوده است. اگر برای شما هم سوال پیش آمده که چرا یک مجموعه کاخ باید در لیست عجایب هفتگانه کشور چین جای بگیرد، باید از شما سوال شود که در چه کشور دیگری به جز کشور چین می‌توانید کاخی را بیابید که مساحتش به چیزی در حدود ۲۱۸،۰۰۰ متر مربع برسد و ۹،۹۹۹ اتاق را در خود قرار داده باشد؟ شهر ممنوعه عظیم ترین مجموعه کاخی در دنیا است و با دیواری به ارتفاع سه متر و بصورت دور تا دور احاطه شده است. در این دیوار چهار برج دیدبانی بزرگ وجود دارد و همچنین چهار دروازه بزرگ ورودی و خروجی آن را تشکیل می دهند.

برای صادرات انار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

۳-لشکر سفالین:

لشکر سفالین در شی-آن واقع جای گرفته است و آن را به عنوان شگفتی هشتم کل دنیا می شناسند. در حال حاضر مجموعه لشکر سفالین به یک موزه بزرگ و شگفت انگیز تبدیل شده است که در آن می توانید مجسمه هایی از سربازان و اسب هایشان مشاهده کنید. در حقیقت این موزه آرامگاه امپراتور کینگ شی هوانگ است که نخستین ارتش فئودال کشور چین را بنیان گذاری کرد. و با اینکه آرامگاهش در طول گذر زمان بر اثر فرسایش آب و خاک به نصف سایز اولیه‌اش کاهش پیدا کرده است، هنوز هم آدمی را به وجد می‌آورد. این مقبره ۷۶ متر ارتفاع دارد و مجموع مساحتش به صد و بیست هزار متر مربع می رسد. ساخت مقبره آن سی و نه سال به طول انجامیده است و بیان شده است که هفتصد هزار کارگر در ساخت آن مشارکت داشته اند.

برای صادرات پسته با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

آوازه لشکر سفالین به آنجایی بر می‌گردد که در قرن بیست کشاورزان در حال کندن و شخم زدن زمین زراعی خود بودند و ناگهان به مجموعه‌ای تاریخی بر خوردند که در آن یک لشکر سفالین با هزاران سرباز از جنس سفال وجود داشت! مجموعه‌ای که هیچ فردی از وجود آن کوچکترین خبر نداشت و سر و صدای فراوانی در دنیا به پا کرد. شگفت انگیز بودن این داستان هم به دلیل این است که قدمت مقبره کینگ شی هوانگ و ارتش سفالین که از او پس از مرگش حفاظت می‌کردند، به حدود دو هزار سال قبل بر می‌گردد و وجود چنین مقبره عظیم و چنین ارتش سفالین بزرگی تا همین چند دهه قبل بصورت کامل مخفی مانده بود!

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

هزاران مجسمه ای که از متریال سفال ساخته شده اند و چهره هیچ کدامشان شبیه به دیگری نیست و همین موضوع باعث شده که لشکر سفالین را به عنوان یکی از عجایب هفتگانه کشور چین مطرح کنند و در حقیقت استحقاق چنین عنوانی را هم دارد.

۴-غار موگای:

عجایبی دیگر به نام غار موگای یا غار هزار بودا در ناحیه دامنه شرقی بلندی‌های مینگشا در ناحیه دون هوانگ کشور چین واقع شده است. و یکی از عجایب هفتگانه کشور چین محسوب می‌شود. در سال ۱۹۸۷ میلادی بود که غار موگای را به عنوان یکی از آثار میراث بین المللی یونسکو مطرح کردند و در هر حال حاضر آن را به عنوان یکی از عجایب هفتگانه کشور چین معرفی کرده‌اند. ساخت مجموعه غار موگای تقریبا در سال ۳۶۶ میلادی شروع شد و اتمام ساخت آن در طی سلسله های بعدی کامل شده است.

برای صادرات تابلو فرش با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

این مجموعه غول پیکر از ۷۳۵ غار تشکیل شده است که مساحتی در حدود چهارصد و هجده هزار متر مربع از آن ها از دیوارنگارها تشکیل شده است و  در مساحتی در حدود دویست و بیست و چهار متر مربع از آن مجسمه های سفالی رنگی تدارک دیده شده است. غارهای موگای عظیم‌ترین، تاریخی ترین و چشم نواز ‌ترین نمونه غارهای مربوط به مذهب بودا هستند که زمانی پرستشگاه مطرح پیروان آیین بودا بوده است.

۵-بودای بزرگ لشان

بودای بزرگ لشان اسمی است که به عظیم‌ترین مجسمه سنگی بودای دنیا، که یکی از عجایب هفتگانه کشور چین اطلاق می‌شود. این مجسمه با تراشیدن یک صخره تشکیل شده است و در سال ۱۹۹۶ میلادی در لیست آثار میراث بین المللی یونسکو قرار گرفته است. مجسمه بودای بزرگ لشان در محل برخورد رودخانه های مین جیانگ، دادو و کینگ-یی جای گرفته است. در حقیقت این مجسمه عظیم و بزرگ در کناره کوهی به نام امی ساخته شده است و این رودخانه ها از زیر پاهای مجسمه بودای بزرگ لشان بصورت شگفت انگیزی می‌گذرد.

برای صادرات حبوبات با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

عجایب چین باستان
عجایب چین باستان

لازم به ذکر است که ساخت بودای بزرگ لشان در سال ۷۱۳ میلادی شروع شد. جالب توجه است که بدانید انشعابات زهکشی زیدی در میان موها، گردن، قفسه سینه و گوش های مجسمه بودای بزرگ لشان بصورت نامحسوس قرار داده شده که این مجسمه عظیم الجسه را از فرسایش سریع محفوظ نگه دارد. اینکه معماران آن زمان به این موضوعات توجه کردند و همچین آیتم‌هایی را در ساخت آن اعمال کردند مو را به تن مردمان نسل حال حاضر سیخ می‌کند.

۶-سامانه آبیاری دوجیانگ یان

سیستم آبیاری دوجیانگ یان در چهل و پنج کیلومتری منطقه چنگ دو جای گرفته است و بزرگرتین دستاورد فناوری و مهندسی دنیای باستان کشور چین بوده است. این سیستم آبیاری بیش از دو هزار سال متواری به ساکنین این منطقه برای آبیاری کمک کرده است و قدمت تاریخی این سازه همیشه مورد بحث بر گفتگو بوده است. گفتنی است که، بدانید سیستم آبیاری دوجیانگ یان در طی زلزله سال ۲۰۰۸ میلادی هم به خاطر استحکام مهندسی بصورت کامل حفظ شد و همین موضوع هم باعث حیرت مردم جهان شد. در هر حال سامانه آبیاری دوجیانگ یان را هم به عنوان یکی از عجایب هفتگانه کشور چین معرفی می‌کنند و قدمت تاریخ‌اش هم به دویست سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد.

برای صادرات پلاستیک با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

انجام کلیه امور بازرگانی (واردات و صادرات) به چین امارات و قطر با وانیکس

شرکت وانیکس ارائه دهنده کلیه خدمات بازرگانی اللخصوص واردات می‌باشد. امروزه با پیشرفت تولیدات کشور چین در همه صنایع تاجران و بازرگانان بسیاری جهت تامین انواع کالاهای مورد نیاز در داخل کشور، به کشور چین و یا امارات سفر می‌کنند. همچنین با گسترش حیطه کاری شرکت وانیکس در امور بازرگانی، شرکت وانیکس مفتخر است در راستای ارز آوری به سیستم اقتصادی کشور امور صادرات بازرگانان را هم بصورت قانونی و کاملا امن انجام دهد.

انجام کلیه امور بازرگانی (واردات و صادرات) به چین امارات و قطر با وانیکس
انجام کلیه امور بازرگانی (واردات و صادرات) به چین امارات و قطر با وانیکس

روش کار با شرکت وانیکس بصورتی است که رضایت و اطمینان مشتری در تمامیه مراحل حمل و نقل کالا (دریایی-هوایی) سر لوحه پرسنل محترم این شرکت می‌باشد. شما میتوانید پس از خرید کالای خود و ارسال آن به دفاتر شرکت وانیکس در کشورهای نامبرده حمل و نقل کالای خود را طی یک قرارداد معتبر و قانونی به قید تضمین و بیمه صد در صدی به این شرکت بسپارید. شرکت وانیکس برای اطمینان بیشتر مشتریان خود به ارزش ریالی کالای شما چک تضمین به مشتریان خود تقدیم می‌کند. پس از دریافت کالای حمل و نقل شده در محل مورد نظر مشتری چک تضمین را به شرکت پس دهد.

همین حالا می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید و مشاوره رایگان جهت حمل و نقل کالای مورد نظر خود دریافت کنید. شرکت وانیکس جهت تسهیل در امور بازرگانان خود بصورت کاملا قانونی برای مشتریان خود توسط صرافی های قانونی سطح کشور انجام حواله را بدون دریافت کارمزد انجام می‌دهد.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

154 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست