صادرات گوجه فرنگی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس

همه شما از شرایط اقلیمی خوب کشورمان آگاه هستید؛ این شرایط به علاوه خاک حاصلخیز، باعث شده امکان کشت و برداشت انواع متفاوت محصولات کشاورزی در خاک ایران وجود داشته باشد. یکی از محصولات کشاورزی که در ایران بسیار تولید می‌شود، گوجه فرنگی است؛ این محصول یکی از سبزیجات سرخ و خوش‌رنگ است که مصارف زیاد و گوناگونی دارد. از این رو صادرات گوجه فرنگی رونقی خاصی دارد. برای صادرات گوجه فرنگی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات گوجه فرنگی

برای صادرات گوجه فرنگی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

باید بگوییم که همه کشورها قادر به تولید این محصول نبوده و برای تأمین نیازهای خود مجبور به واردات گوجه فرنگی از کشورهایی مثل ایران هستند. گوجه فرنگی سرشار از ویتامین‌های مختلف بوده و ارزش غذایی بسیار بالایی دارد. به‌خاطر همین موضوع، صادرات آن می‌تواند یک گزینه عالی برای تاجران ما باشد. علاوه بر صادرات گوجه فرنگی، افراد می‌توانند از فروش محصولات به دست‌ آمده از گوجه، مثل رب نیز ارزآوری زیادی نصیب خود کنند. پس حتماً باید به فروش این محصول به بازارهای بین‌المللی فکر کنید!

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

با توجه به اینکه گوجه فرنگی در بازارهای داخلی نیز طرفداران زیادی دارد؛ باغداران به تولید باغی این محصول بسنده نکرده و آن را به‌صورت گلخانه‌ای نیز تولید می‌کنند. با افزایش تولیدات گوجه فرنگی، افراد زیادی به سمت صادرات گوجه کشیده می‌شوند. برای صادرات، تنها تولید زیاد کافی نبوده و تجار ملزم به آشنایی با برخی از قوانین و طی مراحلی هستند.

در این مطلب از سری مقالات صادراتی شرکت وانیکس، قصد داریم شما را با پیچ‌وخم مسیر صادرات گوجه فرنگی آشنا کرده و اطلاعات مفیدی را برای ورود شما به این عرصه ارائه کنیم. از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای مقاله ما را همراهی فرمایید.

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

لیست موارد آورده شده در مقاله صادرات گوجه فرنگی:

 • چگونه صادرات گوجه فرنگی را شروع کنیم
 • بهترین کشورها برای صادرات گوجه فرنگی
 • برای صادرات گوجه فرنگی چه مجوزهایی لازم است
 • مدارک مورد نیاز برای صادرات گوجه فرنگی
 • حداقل سرمایه برای صادرات گوجه فرنگی
 • سود صادرات گوجه فرنگی چقدر است
 • برای صادرات گوجه فرنگی چه باید کرد
 • آیا صادرات گوجه فرنگی ممنوع است
 • صادرات گوجه فرنگی با وانیکس

چگونه صادرات گوجه فرنگی را شروع کنیم

چگونگی شروع صادرات کالای مدنظر، یکی از سخت‌ترین مراحل تجاری است. به‌عبارت دیگر فقط کافی است یکبار این مراحل مورد نیاز برای شروع صادرات را یاد گرفته و در تجارت خود به کار بگیرید؛ بعد از آن، در تجارت هر محصولی، شروع صادرات، تکرار همین مراحل اشاره شده در زیر است.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 1. انتخاب کالای مد نظر

در انتخاب کالای صادراتی، باید پتانسیل‌های تولید این محصول در ایران، مدنظر قرار گرفته شود. اگر تولیدات، مازاد بر نیازهای بازار داخلی بود، کالای مدنظر می‌تواند صادر شود. در مثال ما نیز، همانگونه که در فوق اشاره کردیم، گوجه فرنگی در ایران به روش‌های مختلفی کشت شده و پتانسیل صادراتی دارد.

 1. چگونه صادرات گوجه فرنگی را شروع کنیم
  چگونه صادرات گوجه فرنگی را شروع کنیم

  انتخاب کشور مقصد

آشنایی با اینکه که کدام کشورها تقاضای بیشتری را برای واردات گوجه فرنگی دارند یکی از الزامات در فرایند شروع تجارت است. با شناخت کشورهای متقاضی واردات گوجه فرنگی خواهید دانست که:

 • سلایق بازار آنها به چه صورتی است؟
 • چه نوع گوجه فرنگی بیشترین مقدار مصرف را در آن کشور دارا است؟ گلخانه‌ای یا باغی؟
 • قیمت محصول صادراتی شما در کشور مقصد چگونه تعیین می‌شود؟

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

استفاده از آمارهای صادرات در سال‌های گذشته، بهترین منبع برای فهم این موضوعات هستند. با بررسی این آمارها می‌توانید آن دسته از کشورهایی که بیشترین مقدار واردات محصول شما را دارند، انتخاب نمایید.

 1. تحقیقات بازار

در هر دو حوزه داخلی و خارجی، تحقیقات بازاریابی ضروری است. منظور از تحقیقات داخلی بررسی شرایط صادراتی گوجه فرنگی، حمایت دولت از صادرات محصول مدنظر، شناخت محصولات تولیدی رقبای تجاری از لحاظ کیفیت و قیمت است.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

منظور از تحقیقات بازاریابی خارجی نیز این است که درباره سلایق مصرفی، آداب‌ورسوم و مقدار تقاضای آن بازارها اطلاعاتی به دست آوریم. همچنین در حوزه بین‌المللی باید با انواع برندهای معروف و استانداردهای بسته‌بندی موجود آشنا باشیم.

 1. آشنایی با روش‌های حمل و ارسال محموله

شما می‌توانید کالاهای صادراتی خود را از طریق ۳ روش دریایی، زمینی و آبی به کشورهای مقصد ارسال کنید؛ این روش‌ها باتوجه‌به بودجه، نوع محصول و اهمیت زمان در صادرات شما تعین می‌شوند. باید توجه کنید که هدف شما رساندن سالم محموله بدون افت کیفیت به مقصد است.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 1. آشنایی با رویه‌های گمرکی در کشور مبدأ و مقصد

یکی از مهم‌ترین رویه‌های گمرکی، ترخیص محموله از گمرک است. اگر در این مرحله دچار اشتباهی شوید ممکن است محصول صادراتی شما قاچاق محسوب شده و ضبط و ذخیره شود؛ پس در نتیجه شما باید با اصول و قوانین گمرکی آشنا شده و شناخت مجوزها و مدارک لازم جهت ترخیص بار از گمرک را در دستور کار خود قرار دهید. در این مرحله شما باید سؤال‌های زیر را از خود بپرسید:

 • آیا ترخیص گوجه فرنگی به مدارک خاصی نیاز دارد؟
 • آیا برای صادرات این محصول مجوز خاصی باید اخذ شود؟
 • آیا باید از بسته‌بندی و یا برچسب خاصی برای محصول استفاده کرد؟
 1. بیمه کردن محموله گوجه صادراتی

در نظر داشته باشید، در بعضی مواقع ممکن است بار صادراتی شما بنا به دلایل مختلفی در بین راه از بین رفته یا غیرقابل استفاده شود. همچنین در شروع کار ممکن است به دلیل آشنا نبودن تجار با فرایندهای گمرکی، ترخیص محموله طولانی شده و در نتیجه گوجه صادراتی پلاسیده و ارزش خود را از دست دهد. با بیمه کردن محصول خود می‌توانید در چنین شرایطی ضررهای حاصل را کاهش دهید.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 1. ارزیابی صادراتی

در این مرحله دررابطه با فروش گوجه فرنگی، از اتاق‌های بازرگانی، وب‌سایت‌ها و سفارتخانه‌ها اطلاعات کسب نمایید. چالش‌های زبانی و فرهنگی را در نظر گرفته و در نمایشگاه‌های کشور مقصد شرکت کنید.

اگر برایتان مقدور است از بازارچه‌های مرتبط نیز بازدید نمایید. بررسی قواعد و اصول حاکم بر روابط تجارت بین‌الملل نیز ضروری است. در نهایت با اشراف بر اینکه کالای شما چه نیازهایی را از بازار جهانی برطرف می‌کند، برای محصول خود در کشور مدنظر مشتری پیدا کنید.

 1. نقل و انتقالات ارزی

یکی از مهم‌ترین بخش‌های زنجیرۀ صادرات، تبادلات بانکی و نقل و انتقالات ارزی به شمار می‌روند. بهتر است برای شروع تجارت، نسبت به شناسایی تفاوت‌های حقوقی و بانکی میان کشورهای مختلف اقدام نمایید.

باتوجه‌به وضعیت کشور ما و تحریم‌های موجود، حساسیت تبادلات بانکی دوچندان شده است. از همین رو ضروری است در ابتدای کار این تفاوت‌ها را شناسایی کرده و بعد از آن، اقدام به انجام تراکنش‌های بانکی نمایید.

بهترین کشورها برای صادرات گوجه فرنگی

اگر خاطرتان باشد در بخش بالا، شناسایی بهترین کشورها برای فروش گوجه فرنگی را یکی از ضروری‌ترین اقدامات برای شروع تجارت این محصول دانستیم؛ حال در این بخش از مقاله می‌خواهیم، لیستی از بهترین واردکنندگان گوجه ایرانی را در اختیار شما قرار دهیم.

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

این کشورها عبارت‌اند از:

 • عراق

یکی از بهترین بازارها برای صادرات انواع محصولات کشاورزی برای تجار ایرانی، کشور عراق است. این کشور به‌خاطر جنگ‌های پی‌درپی و تحریم‌ها، برای تأمین بازار خود، نیاز مبرم به مواد غذایی دارد. همچنین از نظر سیاسی و تجاری روابط دوستانه‌ای بین ایران و عراق حاکم است. علاوه بر این، وجود مرز خاکی زیاد بین این دو کشور، موجب تمایل تجار ایرانی به صادرت انواع محصولات و گوجه فرنگی به عراق شده است.

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

بهترین کشورها برای صادرات گوجه فرنگی
بهترین کشورها برای صادرات گوجه فرنگی
 • روسیه

به دلیل آب‌وهوای سرد و زمین‌های نامرغوب در روسیه، این کشور استعداد زیادی در تولید و پرورش انواع محصولات کشاورزی ندارد؛ بنابراین بیشتر محصولات کشاورزی روسیه، مثل گوجه فرنگی از سایر کشورها وارد می‌شوند.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

یکی از مراکز خرید روسیه، کشور ایران است. به دلیل همسایگی و داشتن مرزهای مشترک و نیز به‌خاطر کیفیت و مرغوبیت محصولات ایرانی، این کشور به واردات از ایران تمایل زیادی نشان می‌دهد.

 • پاکستان

به دلیل قیمت بالای گوجه فرنگی در پاکستان، این کشور اقدام به واردکردن گوجه فرنگی از ایران نموده است. گوجه‌فرنگی‌های گلخانه‌ای ایران با قیمت بالایی به پاکستان صادر می‌شوند.

 • ارمنستان

در ارمنستان نیز قیمت گوجه فرنگی بالا بوده و از همین رو این کشور مجبور به وارد کردن این محصول شده است.

 • ترکیه

ترکیه یکی از همسایه‌های ایران بوده و بیشتر محصولات کشاورزی خود را از کشور ما وارد می‌کند که گوجه فرنگی نیز جزو آنان محسوب می‌شود.

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

برای صادرات گوجه فرنگی چه مجوزهایی لازم است

با افزایش یافتن صادرات محصولات کشاورزی کشورمان، مخصوصاً گوجه فرنگی، نیاز است به بررسی مجوزهای لازم برای تجارت این محصول بپردازیم. داشتن اطلاعات درباره قوانین و مجوزات صادرات مواد غذایی، از مهم‌ترین اطلاعات در این حیطه هستند.

 این نوع از صادرات نیز همانند دیگر صادرات‌ها قوانین ثبت شده‌ای در گمرک‌ها و وزارت صنعت و معدن و تجارت داشته و نیازمند اخذ برخی مجوزها است.

از جمله این مجوزات:

 • مجوزهای وزارت بهداشت و قرنطینه
 • غذا
 • دارو

مجوز صادرکردن مواد غذایی و همچنین اخذ گواهی انرژی اتمی از جمله گواهی‌های دیگری هستند که برای صادرات محصولات غذایی مورد نیازند.

برای صادرات انار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مدارک مورد نیاز برای صادرات گوجه فرنگی

علاوه بر مجوزهای اشاره شده در بخش بالا، برای انجام صحیح و بی‌دردسر مراحل صادرات گوجه فرنگی، نیاز به ارائه برخی مدارک نیز است که در ذیل مهم‌ترین این مدارک را لیست کرده‌ایم:

 • کارت بازرگانی و مالکیت معنوی
 • صادرکردن پروفرما یا پیش‌فاکتور برای کشور مقصد یا خریدار کالا
 • اخذ گواهی بازرسی کالا
 • اخذ گواهی استاندارد
 • گرفتن گواهی مبدأ و صدور فاکتور
 • فرم عقد قرارداد حمل و بیمه محصول برای صادرات
 • فرم اظهارنامه
 • اخذ واریزنامه و یا گواهی صدور

برای صادرات پسته با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

حداقل سرمایه برای صادرات گوجه فرنگی

بسیاری از افراد به دنبال این هستند که با هزینه کم، کار تجاری خود را به انجام برسانند؛ برای همین، اکثر اوقات، سؤالی که از تیم ما توسط تاجران پرسیده می‌شود این است که با حداقل چقدر هزینه می‌توانیم به کار فروش گوجه فرنگی به کشورهای خارجی وارد شویم؛ در پاسخ این سؤال، به‌طورکلی باید بگوییم میزان هزینه لازم برای این کار به طور دقیق در دست نیست؛ اما با آگاهی از برخی هزینه‌های لازم از شروع تولید تا ارسال، می‌توانید مقدار سرمایه لازم را حدس بزنید.

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

حداقل سرمایه برای صادرات گوجه فرنگی
حداقل سرمایه برای صادرات گوجه فرنگی

در زیر هزینه‌های لازم برای ارسال گوجه به خارج از کشور آورده شده است:

 • شستشوی گوجه‌های صادراتی
 • سورتینگ گوجه‌های صادراتی
 • بسته‌بندی گوجه‌های صادراتی
 • هزینه خالی‌کردن گوجه‌ها از روی تریلی یا کامیون
 • هزینه بازرس کیفی در گمرک
 • اجاره کردن کانتینر یخچال‌دار برای نگهداری از گوجه‌های صادراتی
 • بارگیری کردن گوجه‌ها به داخل کانتینر
 • هزینه‌های انبارداری بار در گمرک

برای صادرات تابلو فرش با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

سود صادرات گوجه فرنگی چقدر است

اغلب هدف از انجام هر کاری، رسیدن به سود زیاد است. در تجارت گوجه فرنگی نیز این مورد پابرجا بوده و همه افراد بدون استثنا به‌خاطر سوددهی وارد این کار می‌شوند؛ بنابراین نیاز است که از میزان سود حاصل از فروش گوجه فرنگی به بازارهای جهانی اطلاع کسب کنید.

سود حاصل از تجارت گوجه فرنگی مانند حداقل هزینه‌های لازم برای صادرات آن، به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ مثلاً نوع گوجه صادراتی شما که گلخانه‌ای است یا باغی، نوع کانتینر صادرتی، نوع حمل‌ونقل و کشوری که قصد صادرات به آن را داریم.

برای صادرات حبوبات با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 مثلاً اگر شما محصول خود را با هواپیما ارسال کنید هزینه‌های بیشتری داشته و میزان سوددهی نیز پایین می‌آید. یا مثلاً برخی کشورها مایل به واردات گوجه گلخانه‌ای هستند و با صادرات این نوع گوجه، فروش بیشتر و درنتیجه میزان سوددهی نیز بیشتر خواهد بود.

برای صادرات گوجه فرنگی چه باید کرد

برای تجارت گوجه، تجار باید برخی از قوانین را به‌منظور حفاظت از سلامت گوجه‌های صادراتی رعایت کنند. رعایت این قوانین منجر به شناخته شدن کالای شما در بازار کشور مقصد شده و فروش آنها را بالا می‌برد.

از این قوانین می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • مهر تأیید بر کیفیت گوجه‌فرنگی‌ها و داشتن نشان حد مجاز بر روی محصول

برای ارزیابی کیفیت محصولات، از جدیدترین قوانین وضع‌شده، وجود علامت حد مجاز بر روی محصولات است. این علامت توسط سازمان استاندارد به گلخانه‌های مورد تأیید این سازمان، اعطا می‌شود.

 • تلاش برای حفظ سلامت محیط‌زیست و مصرف‌کنندگان

از دیگر قوانین موردتوجه برای حفظ سلامت گوجه‌فرنگی و دیگر محصولات گلخانه‌ای، تلاش برای حفظ محیط‌زیست و سلامت مصرف‌کنندگان این محصولات است. به همین دلیل تولیدکنندگان نباید از سموم کشاورزی برای ازبین‌بردن آفات کشاورزی استفاده کنند. همچنین برای بسته‌بندی بهداشتی این محصولات، بهتر است از بسته‌های کارتونی استفاده شود.

 • کیفیت عالی در بسته‌بندی محصول برای فروش گوجه فرنگی به خارج

کیفیت و بسته‌بندی عالی و شکیل، از روش‌هایی است که موجب متمایز شدن محصولات صادراتی در جهان می‌شود. قراردادن گوجه‌های صادراتی در بسته‌بندی‌های استاندارد و باکیفیت، هم عمر محصولات را طولانی‌تر می‌کند و هم سبب جذب مشتریان بیشتری می‌شود.

 • صرفه‌جویی در مصرف آب

استفاده از روش هیدروپونیک یا کاشت بدون خاک، از انواع روش‌های مدرنی هستند که سبب صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شوند.

همچنین باتوجه‌به رونق گرفتن صادرات گوجه‌فرنگی، تجار باید به دنبال روشی برای استفاده هدفمند از آب باشند. به‌منظور رعایت این قانون، پیشنهاد ما به شما این است، در گلخانه هیدرپونیک، گوجه‌فرنگی را کشت کرده و سپس به کشورهای دیگر صادر کنید.

برای صادرات پلاستیک با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 آیا صادرات گوجه فرنگی ممنوع است

درباره ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی باید بگوییم، در کل ممنوعیتی نیست؛ ولی اگر کشور با کبود این محصول مواجه شود محدودیت‌های از سوی دولت ابلاغ می‌شود؛ مثلاً در چند سال اخیر چون معاملات گوجه فرنگی زیاد شده و قیمت این محصول در بازارهای داخلی افزایش‌یافته، دولت برای جلوگیری از صادرات بیش از حد، عوارض صادرات را برای این محصول زیاد کرده است.

 آیا صادرات گوجه فرنگی ممنوع است
آیا صادرات گوجه فرنگی ممنوع است

صادرات گوجه فرنگی با وانیکس

در این مقاله از وبلاگ وانیکس سعی کردیم از صفر تا صد تجارت گوجه فرنگی را باهم برسی کنیم. امیدواریم با خواندن این مقاله توانسته باشید پاسخ پرسش‌های خود را بیابید. در صورت هرگونه سؤال و ابهامی، شما می‌توانید به مجموعه ما مراجعه کرده و یا به مشاوران ما تماس حاصل فرمایید. شرکت تجاری وانیکس در همه مراحل تجاری هم پای شما است.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

66 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست