صادرات گل با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس

شرایط آب‌وهوایی ایران در کنار  ۴ فصل بودن و داشتن خاکی حاصلخیز، موجب آسان شدن پرورش انواع مختلف گل‌ها در آن شده است. با توجه به این شرایط ایده‌آل کشور، با بستر سازی مناسب، تجار می‌توانند از صادرات گل، سود زیادی را نصیب خود بکنند. برای صادرات گل با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات گل

برای صادرات گل با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

ایران از نظر تولید گل‌وگیاه در رتبه ۷ جهان قرارداد؛ ولی متأسفانه این رتبه در صادرات گل و انواع آن بسیار کاهش‌یافته، به‌طوری‌که ایران در این بخش رتبه ۱۰۷ جهان را دارا است. پس با این تفاسیر، کشور ما به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گل در جهان به شمار می‌رود؛ اما به نسبت همین پتانسیل بالا در تولید، عملکرد خوبی در صادرات این محصول نداشته است.

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

اکثر تاجران به دلیل این پتانسیل تولید بالا، مایل به فروش گل ایرانی به بازارهای جهانی هستند. اگر شما نیز جزو آن دسته از افراد سخت‌کوش بوده و دوست دارید در تجارت گل فعالیت کرده و عملکرد خوبی داشته باشید، مثل همیشه، تأکید ما به مشورت گرفتن از افراد باتجربه و کار با شرکت‌های بازرگانی معتبر است.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

در این مقاله از سری مقاله‌های صادراتی وبلاگ وانیکس، قصد داریم پیچ‌وخم راه تجارت گل را به شما تجار عزیز و علاقه‌مندان این حوزه نشان داده و در جهت بهبود کیفیت کار صادراتی شما گامی مفید برداریم؛ از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مطلب، ما را همراهی فرمایید.

لیست موارد آورده شده در مقاله صادرات گل:

 • چگونه صادرات گل را شروع کنیم
 • بهترین کشورها برای صادرات گل
 • برای صادرات گل چه مجوزهایی لازم است
 • مدارک موردنیاز برای صادرات گل
 • حداقل سرمایه برای صادرات گل
 • سود صادرات گل چقدر است
 • برای صادرات گل چه باید کرد
 • آیا صادرات گل ممنوع است
 • صادرات گل با وانیکس

چگونه صادرات گل را شروع کنیم

یکی از سؤالات اساسی در ابتدای هر کاری این است که چگونه آن کار را شروع کنیم؛ در فروش انواع گل به بازارهای جهانی نیز، تجار این سوال را باید از خود پرسیده و جهت یافتن پاسخ مناسب برای آن تلاش کنند. در این بخش، تیم مجموعه وانیکس سعی دارد به این سؤال، تا حدودی پاسخ دهد.

یکی از پیش‌نیازهای اصلی برای صادرات هر کالایی، تأسیس یک شرکت قانونی از نوع سهامی خاص یا عام است؛ به‌واسطهٔ شرکت تأسیسی، تجار می‌توانند تمامی فرایندهای قانونی و دفتری را به‌صورت رسمی به انجام برسانند. پس از اینکه شرکت موردنظر تأسیس شد و به ثبت رسید، برای صادرات محصول مدنظر خود، نیاز به افتتاح دو حساب بانکی دارید؛ یک حساب در یکی از بانک‌های معتبر مبدأ (ایران) و یک حساب در کشور مقصد صادراتی.

چگونه صادرات گل را شروع کنیم
چگونه صادرات گل را شروع کنیم

برای انجام مبادلات مالی و ارزی بین خریدار و فروشنده، افتتاح این دو حساب بانکی، لازم و ضروری است. البته قبل از اینکه کشور مقصد را برای صادرات انتخاب کنید، لازم است که در باره آن کشور تحقیقات بازاریابی انجام دهید؛ در این تحقیقات شما باسلیقه‌های مصرفی و میزان تقاضای بازار کشور مدنظر آشنا شده و بسته‌بندی و میزان و نوع گل‌های صادراتی را با سلایق آنها هماهنگ می‌کنید؛ با انجام و رعایت این مراحل، میزان سود دریافتی شما، بیشتر خواهد بود. همچنین علاوه بر موارد فوق، شما ملزم به رعایت برخی استانداردها در تهیه و فروش گل‌های صادراتی هستید که این استانداردها باتوجه‌به نوع گل‌های صادراتی متغیرند.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

اغلب، فروش گل به بازارهای خارجی، به‌صورت شاخه بریده شده و یا دسته‌ای انجام می‌پذیرد. در ذیل چند مورد از استانداردهای مهم این حیطه را برای آشنایی بیشتر شما عزیزان آورده‌ایم:

 • استانداردهای جهانی برای صادرات گل‌های شاخه بریده
 • شاخه گل دهنده باید بلند و محکم بوده و توانایی نگهداری گل را داشته باشد.
 • در زمان برداشت گل‌ها، یکنواختی باید رعایت شود.
 • عاری بودن گل‌ها از انواع عوارض مثل سوختگی، بافت‌مردگی، رنگ‌پریدگی و همچنین بیماری‌ها و آفات
 • یکنواختی در طول شاخه گل دهنده
 • کیفیت، اندازه و ظاهر مناسب
 • دارابودن عملکرد بالا در سیستم‌های هیدروپونیک و خاکی
 • جذابیت از نظر مشتری
 • استانداردهای جهانی برای صادرات دسته‌گل

همان‌طور که اشاره شد این استانداردها در دسته‌گل متفاوت با گل‌های شاخه بریده است. برای تولید دسته‌گل‌هایی بی‌نقص و صادرات آن، باید یکسری الزامات کیفی مخصوص به دسته‌گل را رعایت فرمایید که عبارت‌اند از:

 • طول: دسته کردن تمامی شاخه‌های گل و مساوی قراردادن ساقه‌های دسته در پایین
 • مادگی
 • تعداد غنچه‌های شکوفه‌پذیر
 • ارتفاع غنچۀ گل
 • تعداد ساقه‌ها در هر دسته

اکنون که با این استانداردها و الزامات تجارت گل در بازارهای جهانی آشنا شدید، اگر خاطرتان باشد در میان این الزامات، یک اشاره گذرا به انتخاب کشور مقصد صادراتی کرده بودیم؛ به دلیل نقش حیاتی که این انتخاب در آینده تجارت شما دارد، لازم دانستیم در ادامه، بهترین کشورهای که پتانسیل واردات گل را دارند به شما معرفی نماییم.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 بهترین کشورها برای صادرات گل

باتوجه‌به آمارهای به دست رسیده، از میان کشورهای که واردات گل دارند، بهترین بازار روبه‌رشد به‌عنوان مقصد صادراتی را کشور لهستان دارا است. رتبه‌ها بعدی را نیز کشورهای آمریکا، هلند، فرانسه، سوئد و ایتالیا از آن خود کرده‌اند.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

اگر بخواهیم این مقاصد وارداتی را به‌صورت اختصاصی برای ایران مورد بررسی قرار دهیم، باید بگوییم: کشورهای آلمان، روسیه، چین، ایتالیا و ترکیه بیشترین پتانسیل وارداتی گل از ایران را دارا هستند. اما اگر از منظر آسان بودن روند صادراتی بخواهیم چند کشور را برای مقصد انتخاب کنیم، کشورهای ترکمنستان، عراق و آذربایجان در اولویت قرار دارند.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

آمارها حاکی از آن است که در سال گذشته، حدود  ۲ هزار ۳۵۶ تن گل از ایران به سایر کشورها صادر شده است که بیشترین سهم را از این مقدار، عراق با ۱۵۴۳ تن گل به خود اختصاص داده است.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 بهترین کشورها برای صادرات گل
بهترین کشورها برای صادرات گل

 برای صادرات گل چه مجوزهایی لازم است

برای هر کار رسمی تجاری و یا غیرتجاری، افراد ملزم به اخذ برخی مجوزها و رعایت برخی قوانین هستند. این مجوزها در تجارت گل نیز وجود داشته و با توجه با حساسیت این کار، خیلی مهم شمرده می‌شوند. اگر در اخذ مجوزهای لازم کوتاهی کنید ممکن است روند ترخیص گل‌های صادراتی شما از گمرک به طول انجامیده و در نهایت از کیفیت آنان کاسته شود؛ با پلاسیده شدن گل‌ها، دیگر امکان صادرات آن‌ها وجود نخواهد داشت و یا در صورت ارسال، توسط خریدار مرجوع داده می‌شوند. با بیان این مطالب خواستیم شما را از اهمیت این موضوع بیشتر آگاه کنیم تا مبادا در انجام این مرحله دچار اهمال شوید.

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

این مجوزها برای صدور گل به خارج از کشور، به شرح زیر اند:

کارت بازرگانی

“کارت بازرگانی” مهم‌ترین مدرک موردنیاز برای صدور کالا، است. تاجران و تولیدکنندگان، با دریافت این کارت قادر به فعالیت مجاز در حوزهٔ تجارت بین‌المللی می‌شوند. هم اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی می‌توانند این کارت را دریافت کنند. مدت اعتبار کارت بازرگانی، حداکثر تا یک سال پس از صدور آن است. تاجران برای دریافت این کارت باید به وب‌سایت رسمی اتاق بازرگانی کشور مراجعه کنند.

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

مجوز صدور کالا

اگر از سوی وزارت بازرگانی کشور برای صدور گل، موافقت کلی اعلام نشده باشد، اخذ مجوز صدور الزامی است.

گواهی استاندارد

انواع زیادی از محصولات صادراتی، مشمول قانون اجباری استاندارد هستند. اگر نوع گل تجاری شما، جزو این اقلام باشد، دریافت گواهی استاندارد نیز برای صادرات آن الزامی است.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

لیست صورت عدل‌بندی

در شرایطی که بسته‌های ارسالی شما، شامل انواع مختلفی از گل‌ها باشند، تهیهٔ لیست عدل‌بندی و ارائهٔ آن به سازمان گمرک، لازم و ضروری است.

گواهی بهداشت و قرنطینه

برای صادرات اقلام دامی و نباتی، این گواهی اختصاصی بوده و حداقل یک سازمان معتبر در هر کشوری، برای صدور و بررسی آن وجود دارد.

مدارک موردنیاز برای صادرات گل

در بخش فوق به مجوزها و مدارکی که خود کالا برایی صدور نیاز دارد اشاره کردیم. در این بخش می‌خواهیم شما را با مدارکی که برای تأسیس یک شرکت صادراتی گل نیاز دارید آشنا کنیم. همان‌طور که در بخش شروع صادرات گل اشاره کردیم، تأسیس یک شرکت جز پیش‌نیازهای کار تجاری شماست.

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مدارک لازم جهت تأسیس و ثبت شرکت بازرگانی شامل موارد ذیل‌اند:

 • تصویر کارت ملی و شناسنامه تمامی اعضای شرکت که متشکل از ۳ نفر اعضای هیئت مدیره و ۲ نفر بازرسین اصلی و علی‌البدل هستند
 • تهیه مدارک شرکت مثل دو نسخه اساسنامه، اظهارنامه ثبت شرکت و صورت‌جلسه مجمع عمومی شرکت امضا شده توسط تمامی اعضا (دریافت از سامانه)
 • امضا اقرارنامه به عدم داشتن مشاغل دولتی برای اعضای هیئت مدیره (به جز سهام‌داران، چون سهامدارن شرکت سهامی خاص، حق این را دارند که در سازمان‌ها و ادارات دولتی، شاغل باشند.)

تذکر: قبل از سال ۹۸  برای ثبت شرکت نیاز به ارائه گواهی عدم سوئ پیشینه بود که این قانون بعد از سال ۹۸ برداشته شده و دیگر نیازی به ارائه این گواهی ندارید.

حداقل سرمایه برای صادرات گل

آشنایی با هزینه‌های که تجارت گل برای شما دارد، یکی از موارد مهم و ضروری به شمار می‌رود؛ چون با آگاهی از این هزینه‌ها می‌توانید برای سرمایه‌گذاری خود در این حیطه، بهتر برنامه‌ریزی نمایید.

برای صادرات انار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

در تجارت گل، هزینه‌های تمام شده خیلی زیاد بوده و همین موضوع سبب عدم رونق این تجارت شده است. هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل از محل کشت و از گمرک به کشور مقصد (چون امکان پلاسیده شدن گل‌ها زیاد است، اغلب تاجران این محصول را از طریق هوایی ارسال می‌کنند که هزینه زیادی نسبت به سایر روش‌های حملی دارد)،بسته‌بندی کالا، انبارداری (گل به دلیل شرایط خاصی که دارد باید در محیط‌های سردی نگهداری شود) ، از جمله مواردی هستند که در تخصیص منابع و سرمایه باید در نظر گرفته شوند.

برای صادرات پسته با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

حداقل سرمایه برای صادرات گل
حداقل سرمایه برای صادرات گل

پس باید بگوییم، حداقل سرمایه‌ای که برای فروش گل به بازارهای خارجی نیاز دارید متغیر بوده و نمی‌توان مقدار دقیقی را بیان کرد.

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

سود صادرات گل چقدر است

مثل حداقل هزینه لازم برای تجارت گل، نمی‌توانیم مقدار دقیق سود حاصل از این کار را نیز بیان کنیم؛ اما آمارهای کلی و مواردی که می‌توانند در سوددهی بیشتر سهیم باشند را بیان خواهیم کرد.

در سال گذشته، ایران از فروش گل به کشورهای خارجی، حدود ۱۴۰ میلیون دلار ارزآوری کرده است که این مقدار می‌تواند با به‌کارگیری استراتژی‌های جدید در تولید و صادرات این محصول افزایش چند ده‌درصدی داشته باشد. همچنین شما می‌توانید با شناسایی رقبای تجاری خود در این حیطه، کالای صادراتی خود را با آنان مقایسه کرده و با افزایش کیفیت گل‌های صادراتی و بسته‌بندی آنها، میزان فروش خود را در بازار کشورهای دیگر بیشتر کنید.

برای صادرات تابلو فرش با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

متأسفانه، در صادرات انواع گل، مشکلی که پیشروی تاجران ما قرار دارد این است که در برخی کشورها هزینه‌های تمام شده گل‌های تولیدی به نسبت ایران کمتر است و این موضوع سبب می‌شود، قیمت گل‌های صادراتی این کشورها پایین آمده و مشتریان زیادی را به خود جلب کنند.

سود صادرات گل چقدر است
سود صادرات گل چقدر است

 برای صادرات گل چه باید کرد

 اینکه برای تجارت گل ملزم به انجام چه‌کارهایی و رعایت چه مواردی هستید، سؤال همه علاقه‌مندان و تاجران این حیطه است. ما در این بخش از مقاله تصمیم گرفتیم موارد مهمی که باید در فروش گل به کشورهای خارجی در نظر داشته و رعایت کنید را برایتان بیاوریم.

برای صادرات حبوبات با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

این موارد عبارت‌اند از:

 • آشنایی با رقبای تجاری در بازار گل؛ هلند، ایتالیا، آلمان اسپانیا و بلژیک از جمله رقبای شما در این بازار هستند.
 • دقت در بسته‌بندی گل‌های صادراتی؛ اینکه باتوجه‌به نیاز و سلایق بازار اقدام به بسته‌بندی کرده و صادرات کنید روی بازاریابی فروش شما تأثیر بسیاری می‌گذارد. همچنین یک بسته‌بندی شکیل و استاندارد، می‌تواند روی کیفیت گل‌ها و زمان ماندگاری آنان نیز تأثیر داشته باشد.
 • توجه کنید که گل‌های برداشت شده شما در تمام مراحل حمل‌ونقل و انبارداری باید در محیطی خنک نگهداری شوند.
 • تولید و صادرات گل‌های گلخانه‌ای نسبت به گل‌های باغی انرژی کمتری می‌طلبد و نحوه حمل و نگهداری آنان نیز راحت‌تر از گل‌های باغی است؛ پس بهتر است باتوجه‌به امکانات خود به این مسائل دقت داشته باشید.

 آیا صادرات گل ممنوع است

دولت ایران محدودیتی را برای خارج‌کردن انواع گل‌وگیاه از کشور تعین نکرده است و تاجران می‌توانند، به‌راحتی این محصولات را از کشور خارج کنند. اما استثنای که در این بین وجود دارد این است که برخی گل‌ها جزو گونه‌های تهدید شونده و در حال انقراض شمرده می‌شوند که بهره‌برداری و تجارت این گل‌ها به طور مطلق ممنوع است. در صورت صادرات این نوع گل‌ها، عواقب بدی در انتظار صادرکننده خواهد بود.

برای صادرات پلاستیک با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات گل با وانیکس

در هر کشوری خروج و صادرات کالا، باید طبق قوانین آن کشور و باتوجه‌به سازوکارهای قانونی انجام بگیرد. باتوجه‌به سیاست‌گذاری‌های متفاوت دولت‌ها، این سازوکارها می‌تواند در هر کشوری متفاوت بوده و روند تجارت بین‌المللی را پیچیده نماید. تجارت بین‌المللی گل نیز از این قاعده مستثنی نبوده و پیچیدگی‌های خاصی خودش را دارد، برای عبور از مراحل و حل این پیچیدگی‌ها نیاز به دریافت مشاوره و مشورت با افراد باتجربه دارید.

شرکت تجاری وانیکس در زمینه صادرات انواع مختلف کالا تجربه داشته و می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. در صورت برخورد به مشکل در هر مرحله از کار تجاری خود، می‌توانید به این شرکت مراجعه کرده و از کادر مجرب و باتجربه آن برای حل مشکلتان بهره ببرید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

35 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست