صادرات کشمش در سریع ترین زمان و با بهترین هزینه با وانیکس

بسیاری از بازرگانان و تجار و حتی کسانی که قصد ورود به حوزه صادرات را دارند، درباره چگونگی صادرات کشمش از شرکت وانیکس سؤالات زیادی می‌پرسند. برای پاسخ به این پرسش، در ادامه مقاله همراه ما باشید. باید بگوییم که صادرات این میوه خشک تقریباً مشابه فروش آن در بازار داخلی می‌باشد. برای صادرات کشمش و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات کشمش

برای صادرات کشمش و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

تنها موردی که در فروش کشمش به بازارهای جهانی با فروش آن در بازار داخلی فرق می‌کند، این است که باید به کیفیت کشمش، نحوه و نوع بسته‌بندی و همچنین برندسازی کشمش توجه ویژه شود؛ چرا که در بازار جهانی، رقیبان زیادی وجود دارند که اگر صادرات کشمش ما، به خوبی بسته‌بندی و لیبل‌گذاری نشود و یا کیفیت خوبی نداشته باشد، به‌ راحتی از میدان رقابت و بازار جهانی کنار خواهیم رفت.

یکی دیگر از رازهای موفقیت در این زمینه، بازاریابی درست و ارزیابی آن، تحقیقات و داشتن اطلاعات کافی درباره بازار هدف است. اگر به فکر فروش کشمش به کشورهای خارجی هستید؛ جهت دستیابی به نحوه شروع صادرات این محصول و اطلاعات مرتبط دیگر، از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

لیست موارد آورده شده در مطلب صادرات کشمش:

 • چگونه صادرات کشمش را شروع کنیم؟
 • بهترین کشورها برای صادرات کشمش
 • برای صادرات کشمش چه مجوزهایی لازم است؟
 • مدارک مورد نیاز برای صادرات کشمش
 • سود صادرات کشمش چقدر است؟
 • برای صادرات کشمش چه باید کرد؟
 • حداقل سرمایه برای صادرات کشمش
 • صادرات کشمش با وانیکس

چگونه صادرات کشمش را شروع کنیم؟

برای شروع صادرات کشمش، باید یک سری مراحل را طی کنیم؛

 • قدم اول:

ابتدا باید درباره بازار هدف، تحقیقاتی انجام داده و رفتار مردم هر منطقه، نحوه و نوع خرید و ذائقه آنها را بفهمید.

 • قدم دوم:

در قدم بعدی، محصول صادراتی را باید تهیه بکنیم؛ البته در این مرحله توجه به منابع مالی و بررسی کیفیت محصول صادراتی بسیار اهمیت دارد.

 • قدم سوم:

 سپس باید خریدار پیدا کنید؛ و درباره قیمت، نوع حمل و نقل و نحوه بسته‌بندی محصول به توافق برسید.

کار بعدی در این مرحله، این است که اخذ مجوزهای صادرات و آزمایش‌های لازم برای محصول و بسته‌بندی آن را انجام دهید.

 • قدم چهار:

در گام چهارم، ارسال محموله کشمش، طبق زمان‌بندی و برنامه قبلی از طریق مبادی رسمی انجام می‌شود.

 • قدم پنجم:

مرحله آخر، مرحله تحویل بار به خریدار در محل توافق شده است. علاوه بر مراحل فوق، آشنایی با بهترین کشورهای واردکننده کشمش نیز بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل در ادامه به بررسی مفصل این موضوع پرداخته‌ایم.

چگونه صادرات کشمش را شروع کنیم؟
چگونه صادرات کشمش را شروع کنیم؟

بهترین کشورها برای صادرات کشمش

حال که در رابطه با روند صادرات این محصول خشک آشنا شدیم؛ باید بدانیم که کدام کشورها مقصد خوبی برای این محصول هستند .با توجه به اینکه، کشمش‌های صادراتی انواع مختلفی دارند، کشورهای مختلف هم با توجه به ذائقه و بازار داخلی خود، کشمش‌های متنوعی را خریداری می‌کنند.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

از جمله انواع کشمش‌ها و خریداران آن در بازارهای خارجی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کشمش ملایر: این نوع از کشمش در صدر صادرات قرار دارد.
 • کشورهای واردکننده: امارات، روسیه، آمریکای شمالی و لاتین، قطر، عراق، و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس
 • کشمش تاکستان: بعد از کشمش ملایر در رتبه دوم صادرات قرار دارد.
 • کشورهای واردکننده: روسیه و شرق آسیا
 • کشمش زرد یا دودی: از کشمش‌های زینتی هستند که در کشورهای عربی و اروپایی خواهان زیادی دارند.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

همان‎طور که گفته شد، مشتری‌های اصلی کشمش صادراتی ایران، کشورهای حاشیه خلیج‌فارس هستند. علاوه بر این موارد، کشورهای دیگری که در ادامه می‌گوییم خواهان و خریداران کشمش ایران هستند.

به طور کلی کشور آلمان با ۳۱ درصد، عربستان با ۷۳ درصد، امارات با ۲۵ درصد و استرالیا با ۱۲ درصد، در صدر لیست واردکنندگان کشمش ایران هستند؛ از جمله سایر کشورهای واردکننده کشمش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کانادا:

کشور کانادا، نهمین اقتصاد برتر جهان، طی سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱، از واردکنندگان اصلی انگور ایران بود. کشمش هم از جمله محصولاتی است که در کانادا خواهان زیادی دارد.

روسیه:

کشمش در روسیه مصرف زیادی دارد؛ به‌گونه‌ای که این کشور، از بزرگ‌ترین واردکنندگان کشمش ایران به شمار می‌رود.

قطر:

کشمش طلایی یکی از محصولات وارداتی به قطر است که طرف‌داران زیادی داشته و از ایران به قطر صادر می‌شود.

اروپا:

کشور انگلستان بزرگ‌ترین واردکننده کشمش است. به‌جز انگلستان، سایر کشورهای اروپایی هم به این محصول علاقه خاصی دارند، به‌گونه‌ای که ۴۰% کل خشکبار تولیدی در جهان را اروپا وارد می‌کند.

دبی:

با اینکه امارات و دبی کشمش تولید می‌کنند، ولی کشمش تولید شده، پاسخگوی نیاز داخلی‌شان نیست، بنابراین مجبور به واردکردن این محصول هستند. از آنجایی که دبی از جمله کشورهای ثروتمند، در همسایگی ایران است، حمل و نقل و صادرات به آنجا به‌راحتی امکان‌پذیر بوده و یکی از سودآورترین بازارها برای فروش کشمش به شمار می‌رود.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

حال که با بهترین کشورهای واردکننده کشمش آشنا شدیم، باید در رابطه با مجوزهای لازم برای صادرات اطلاعاتی کسب کنیم. در رابطه با این مجوزها در ذیل توضیحاتی ارائه داده‌ایم.

برای صادرات کشمش چه مجوزهایی لازم است؟

در صادرات، هم محصول مدنظر و هم شخص صادرکننده آن، یکسری گواهی و مجوزهایی باید داشته باشد که در ادامه از جمله مهم‌ترین آنها را آورده‌ایم:

 • محصول باید گواهی استاندارد یا منطبق با استاندارد داشته باشد.
 • از سازمان قرنطینه، گواهی بهداشت دامی نباتات دریافت نماید.
 • محصول صادراتی نباید بیماری و ناخالصی داشته باشد.
 • کشمش باید دربسته بندی با قالب‌های استاندارد، همراه با لیبل‌گذاری متناسب با مقصد باشد.
 • قیمت‌گذاری محصول منطبق با قیمت گمرکی و همچنین قیمت کشمش در بازار کشور هدف انجام شود.
 • تجار و سایر افراد علاقه‌مند به صادرات کشمش هم باید کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی تهیه کنند.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

مدارک مورد نیاز برای صادرات کشمش

حال نوبت آن است که مدارک موردنیاز برای صادرات کشمش را بررسی کنیم؛

 • مدارک لازم حین ارائه محموله کشمش به گمرک

باید محموله را به‌صورت بسته‌بندی به گمرک فرستاد و در این مرحله، اظهارنامه مربوط به فاکتور و تمام مشخصات محصول را تحویل داد.

مدارک مورد نیاز برای صادرات کشمش
مدارک مورد نیاز برای صادرات کشمش
 • مدارک حین تسلیم محموله به شرکت‌های حمل و نقل

بعد از تکمیل مدارک فوق، مرحله بارنامه کردن محصول است که توسط شرکت حمل و نقل انجام می‌شود.

 • دریافت بارنامه و برگه تسویه مالی

از آخرین شرایط صادرات کشمش دریافت بارنامه و برگه تسویه مالی است. در این مرحله، پیش‌نویس بارنامه همراه با بار و نام و مشخصات گیرنده به بارنامه بین‌المللی تحویل داده می‌شود.

 • ارسال مدارک لازم جهت ترخیص بار، به خریدار

در مرحله آخر، با تحویل دادن مدارک گرفته شده از گمرک و بارنامه از شرکت حمل و نقل، می‌توان برای گرفتن گواهی مبدأ به اتاق بازرگانی مراجعه کرد و مدارک لازم جهت ترخیص محصول را دریافت نمود.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

سود صادرات کشمش چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در صادرات و خریدوفروش هر کالایی مطرح می‌شود، مقدار سود حاصل از فروش آن است. پاسخ این سؤال مشخص است؛ هرچقدر کیفیت محصول بالا باشد، بسته‌بندی و بازاریابی صحیح صورت گرفته باشد، به طبع سود حاصل هم زیاد خواهد بود. تقریباً می‌توان گفت این سود، در فروش کشمش به بازارهای بین‌المللی، بین ۳۰ تا ۲۰۰ درصد است.

برای اینکه بهتر متوجه شوید، یک محاسبه انجام می‌دهیم. یعنی اگر هر کیلو کشمش را ۱۵ هزار تومان بخریم، در بازار می‌توانیم آن را به‌راحتی بیشتر از ۵۰ هزارتومان بفروشیم. خرید و فروش در سطح بازار جهانی، چندین کانتینری است؛ یعنی می‌تواند سود حاصل از فروش، چندین میلیارد تومان باشد. تنها کافی است در زمان مناسب کشمش بخرید و سپس بازاریابی خوبی داشته باشید.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

برای صادرات کشمش چه باید کرد؟

همه علاقه‌مندان به حوزه صادرات می‌توانند وارد تجارت کشمش شوند؛ تنها باید شرایط خاصی را رعایت کرده و از برخی نکات آگاهی داشته باشند.کشمش همانند سایر محصولات، برای صادرات به یکسری گواهی‌ها و مجوزها نیاز دارد که در بالا به آن اشاره شد. بعد از کسب تمامی مجوزها و گواهی‌ها، در مرحله فروش و صادرات محصول، خریدار، کشمش را به مقدار زیاد و حدود یک کانتینر بیست فوتی سفارش می‌دهد؛ البته امکان دارد خریدار، در مرحله اول برای تست کشمش خریداری شده، مقدار کمتری را سفارش دهد. در صورتیکه برندسازی و کیفیت و نوع بسته‌بندی مورد قبول و تأیید مشتری باشد، ادامه مراحل خرید و سفارش طی می‌شود.

برای صادرات کشمش چه باید کرد؟
برای صادرات کشمش چه باید کرد؟

نحوه و چگونگی تجارت کشمش، شبیه سایر محصولات خشکبار است. فقط کافیست شما در رابطه با شرایط و سرمایه‌های مورد نیاز برای شروع تجارت، آگاهی‌های لازم را داشته باشید.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

حداقل سرمایه برای صادرات کشمش

در بحث تجارت، یکی از چالش‌هایی که همیشه تجار در شروع با آن مواجه هستند، مربوط به حداقل سرمایه لازم برای صادرات است. بسیاری از افراد به دنبال این هستند که با حداقل سرمایه، سود زیادی کسب کنند؛ اما باید توجه کنیم که صحبت درباره حداقل سرمایه لازم برای تجارت کشمش تا حدودی سخت است؛ چون قیمت کشمش مانند سایر محصولات ثابت نبوده و مدام بنا بر دلایلی مانند تحریم‌ها، محدودیت کالا، تغییر نرخ ارز در حال تغییر است.

علاوه بر موارد بالا، روش‌های حمل و نقل نیز متفاوت بوده و هرکدام هزینه متفاوتی دارند. هزینه گمرک و تهیه مجوزها و هزینه کار نیروی انسانی نیز با توجه به تعداد افراد و نوع محصول متفاوت خواهد بود.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

صادرات کشمش با وانیکس

در این مقاله از وبلاگ رسمی وانیکس، به طور جامع و کلی در رابطه با صادرات کشمش صحبت کردیم؛ اگر علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه بوده و یا نیاز به اطلاعات بیشتر درباره صادرات انواع محصولات دارید، یک شرکت تجاری با سابقه می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

شرکت تجاری وانیکس، با سال‌ها سابقه در زمینه صادرات انواع محصول و خشکبار به کشورهای مختلف، آماده ارائه خدمات گوناگون تجاری، برای تمامی تاجران و بازرگانان و علاقه‌مندان این حیطه است.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

24 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست