صادرات کاشی و سرامیک در سریع ترین زمان و با بهترین هزینه با وانیکس

صادرات کاشی و سرامیک به دیگر کشورهای همسایه‌ ایران همچون عراق، ارمنستان، گرجستان، روسیه، ترکیه، پاکستان، تاجیکستان، آذربایجان، کویت، عمان، امارات، ترکمنستان و کشورهای دور دست مانند کشورهای اروپایی یا آفریقایی یک تجارت پردرآمد غیرنفتی برای کشورمان خواهد بود. اما صادرات کاشی و مشکلات آن باعث شده تا برخی بازرگانان اقدام به تجارت این نوع کالا نکنند. برای صادرات کاشی و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات کاشی و سرامیک

برای صادرات کاشی و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات کاشی و سرامیک یکی از تجارت‌هایی است که می‌تواند درآمد زیادی را برای تولیدکنندگان صنعت کاشی در ایران داشته باشد.  همچنین در کنار این درآمد، صادرات کاشی و سرامیک به رونق اقتصادی ایران قدرت مضاعف بخشد. برای دستیابی به سود بیشتر در این تجارت لازم است تا بازرگانان به طور کامل با صادرات کاشی و سرامیک و مشکلات آن آشنایی داشته باشند. در این رابطه به موارد زیر پرداخته خواهد شد:

  • صنعت کاشی و سرامیک در ایران
  • مهم ترین مشکلات صادرات کاشی و سرامیک چیست؟
  • نکات مهم برای صادرات کاشی و سرامیک
  • صادرات کاشی و سرامیک از ایران به چه کشورهایی بهتر است؟
  • سخن پایانی

صنعت کاشی و سرامیک در ایران

در ایران تعداد بسیاری کارخانه‌های کاشی و سرامیک وجود دارد. اما باید بیان کرد که تعداد شرکت‌ها و کارخانه‌های عرضه‌کننده کاشی و سرامیک صادراتی باکیفیت بالا زیاد نیست. در واقع تنها تعداد کمی از این کارخانه‌ها هستند که محصولات آنها مطابق با استانداردها بوده و قابلیت صادرات به دیگر کشورها را دارند. افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند لازم است تا از قوانین و هزینه‌های صادرات این محصولات آگاهی لازم داشته باشند.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

صنعت کاشی و سرامیک در ایران
صنعت کاشی و سرامیک در ایران

به همین منظور این دسته از افراد علاوه بر توجه به کیفیت اجناس تولیدی، روی قیمت و بهای آنها حساس هستند. در واقع هدف آنها توانایی برآمدن از پس مخارج گمرک و ترخیص است. میزان سود و قیمت نهایی کاشی و سرامیک‌هایی که به دیگر کشورها صادر می‌شود به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. علاوه بر اینکه هزینه‌های گمرکی بر قیمت آنها اثر می‌گذارد، حجم خرید واردکنندگان در کشورها دیگر نیز نقش مهمی دارد. در واقع هر چه حجم سفارش بیشتر باشد، سودآوری بیشتری برای تولیدکنندگان داخلی دارد.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

مهم ترین مشکلات صادرات کاشی و سرامیک چیست؟

بهترین کاشی و سرامیک در کشور ما در استان‌های اصفهان و یزد تولید می‌شود. ایران به دلیل وجود منابع معدنی فراوانی را که در خود جای داده است، مشکلاتی به جهت تولید مصالح ساختمانی مرغوب نخواهد داشت. با این وجود، مشکلاتی در این راه وجود دارد. بحران‌های بسیاری که در اقتصاد جهان نیز وجود دارد یکی از مهم‌ترین مسائلی است که صنعت کاشی و سرامیک ایران را هم تحت تأثیر خود قرار داده است. از مهم‌ترین مشکلات صادرات کاشی و سرامیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

عدم رابطه مثبت تجاری

توسعه و پیشرفت صنعت کاشی و سرامیک ایران، ظرفیت‌های تولید را افزایش می‌دهد. همچنین با افزایش تولید اشتغال‌زایی به وجود آمده و سبب از بین رفتن بیکاری می‌شود. تقریباً ۵۰ درصد از کل سرامیک و کاشی کشور در استان یزد تولید می‌شود.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

یکی از مهم‌ترین علت‌هایی که سبب کاهش صادرات سرامیک شده است، عدم وجود ارتباطات تجاری مثبت بین ایران و مهم‌ترین کشورهای هدف برای این مصالح ساختمانی است. هم‌اکنون، کاشی و سرامیک ایران به کشور‌های متعددی صادر می‌شود؛ این در شرایطی است که بازار مساعدی در این کشورها وجود ندارد.

افزایش تعرفه های گمرکی

افزایش تعرفه‌های گمرکی برای تجارت کاشی، چالش دیگری است که سبب افزایش هزینه‌ها می‌شود. گمرک برای صادرات کاشی و سرامیک از کشور، تعرفه‌هایی را وضع کرده است. مطابق با این قوانین هر چه حجم کالاها بیشتر بوده و همچنین ارزش بالاتری داشته باشند، مشمول پرداخت هزینه‌های بیشتری هستند. علاوه بر این در کشورهای مقصد نیز، برای واردات کالاها تعرفه وجود دارد. همه این عوامل سبب افزایش هزینه‌ها شده و در نتیجه، صادرات  این کالا مقرون‌به‌صرفه نخواهد بود. در پی افزایش تعرفه‌های گمرکی، ظرفیت صادراتی کاهش خواهد یافت.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

 نکات مهم برای صادرات کاشی و سرامیک

صادرات سرامیک و کاشی نیز مثل صادرات سایر محصولات از کشور دارای مراحلی است. صادرات کاشی و سرامیک معمولاً به طور مستقیم و بدون واسطه از کارخانه یا انبار به مقصد گمرک انجام می‌شود. در زیر به بررسی مهم‌ترین نکات صادرات کاشی و سرامیک می‌پردازیم.

 نکات مهم برای صادرات کاشی و سرامیک
نکات مهم برای صادرات کاشی و سرامیک

بررسی بازار خارجی

شرکت‌های صادرکننده این کالا‌ها در ابتدا باید حجم مورد نیاز این مصالح ساختمانی را در کشورهای مختلف بررسی نمایند. در واقع هر چه میزان کاشی و سرامیک در کشورهای مقصد کمتر باشد، صادرات آنها می‌تواند سودآوری بهتری داشته باشد. زیرا تقاضا برای این کالاها بیشتر بوده و به‌راحتی فروش می‌روند. لازم به ذکر است که بدون تحقیق بازار، فرایند صادرات، عملاً کاری بیهوده است و جز ضرر و زیان برای صادرکنندگان نتیجه‌ای به دنبال نخواهد داشت.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

در نظر گرفتن ظرفیت کارخانه

بعد از آنکه بازار کشورهای مختلف مورد ارزیابی قرار گرفت در این مرحله باید ظرفیت‌های کارخانه تولیدی نیز در نظر گرفته شود. زیرا باید کارخانه ظرفیت تولید سرامیک‌ها و کاشی‌های باکیفیت، به تعداد مورد نیاز را داشته باشد. درصورتی‌که کارخانه نوپا بوده و ظرفیت بالایی ندارد بهتر است که صادرات کاشی و سرامیک به مشتریانی که توان خرید انبوه را دارند، از لیست انتخابی خود حذف کنند.

اخذ مجوز

برای صادرات کاشی و سرامیک از کشور نیازمند به اخذ مجوزهایی از وزارت صنعت معدن و تجارت و مجوزهای قانونی برای بازرگانی است. در واقع با وجود این مجوزها، صادرات به‌صورت قانونی انجام شده و در این فرایند با مشکلات در این زمینه روبرو نخواهد شد. نکته‌ای که باید مد نظر قرار بگیرد این است که اخذ این مجوزها معمولاً زمان‌بر بوده لازم است تا توسط افراد متخصص انجام شود.

تدارکات حمل‌ونقل

لازم است تا از روش‌های مناسب برای حمل کالاها به دیگر کشورها استفاده شود. در واقع نظارت و انتخاب روش حمل کالاها، سلامت آنها را تضمین کرده و خساراتی به آن وارد نمی‌شود. نکته‌ای که در فرایند صادرات کاشی و سرامیک حائز اهمیت است، محموله باید حتماً بیمه صادراتی داشته باشد؛ می‌توان همه یا بخشی از کالاها را تحت پوشش بیمه قرار داد.

صادرات کاشی و سرامیک از ایران به چه کشورهایی بهتر است؟

کشورهای زیادی به‌عنوان مشتریان کاشی و سرامیک ایران هستند. اما آنچه که در این رابطه اهمیت دارد، صادرات کاشی و سرامیک به بهترین کشورها است. صادرات این کالاها باید سودآوری خوبی برای بازرگانان داشته باشد. در زیر به مهم‌ترین کشورهای واردکننده کاشی و سرامیک پرداخته خواهد شد.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

صادرات کاشی و سرامیک از ایران به چه کشورهایی بهتر است؟
صادرات کاشی و سرامیک از ایران به چه کشورهایی بهتر است؟

صادرات کاشی و سرامیک به گرجستان

 مقدار بهای صادرات کاشی و سرامیک به گرجستان در سال ۱۳۹۵ مبلغ ۸,۴۴۹,۷۲۸ میلیون دلار بوده است. ارزش صادرات کاشی به این کشور طبق آمارهای اعلام شده فقط ۲.۴۷ درصد از ظرفیت صادرات کل کاشی و سرامیک است. با توجه به امکانات موجود در کشور این مقدار بسیار کمی است. از این رو صادرات این محصول به گرجستان می‌تواند سودآور باشد.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

 لازم به ذکر است که در سال‌های گذشته مقدار تعرفه‌های گمرکی برای صادرات کالا از گرجستان حذف شده است. به این ترتیب برخی بازرگانان با ورود محصولات به کشور گرجستان و بسته‌بندی مجدد آن، بدون پرداخت‌های مخارج گمرکی آن را به کشورهایی مثل آمریکا و اروپا ارسال می‌نمایند. به عبارتی کشور گرجستان یک پل ارتباطی برای عرضه محصولات ایرانی به دیگر کشورهایی است که به دلیل تحریم‌ها، منع صادرات مستقیم دارند.

صادرات کاشی و سرامیک به عراق

 در سال‌های گذشته عراق یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان محصولات ایرانی بوده است. دارا بودن مرز زمینی، نزدیکی فرهنگ‌ها و آداب و رسوم سبب شده است که بازرگانان ایرانی حضور بیشتری در بازار این کشور داشته باشند. مرزهای زمینی بهترین راه برای صادرات کاشی و سرامیک است. با توجه به تعداد پایانه‌های مرزی کشور ایران با عراق، مرز مهران یکی از بهترین پایانه‌های مرزی برای صادرات کاشی و سرامیک است.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

صادرات کاشی و سرامیک به روسیه

 از میان کشورهای همسایه روسیه بازار به نسبتاً بزرگی دارد. به صورتی که مقدار زیادی از بازرگانان ایرانی خواهان صادرات و فروش محصولات خود در کشور روسیه هستند. اما پیچیدگی‌هایی که در بازار روسیه وجود دارد، لزوم حضور فیزیکی، عدم دسترسی به اطلاعات دقیق و بروز، می‌تواند مانع حضور موفق بازرگانان در کشور روسیه گردد. به طور کلی برقراری ارتباط با روس‌ها از پیچیدگی بیشتری برخوردار است. شرکت‌های روسی تمایل دارند که بیشتر با شرکت‌های محلی معامله نمایند.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

سخن پایانی

ایران دارای زیرساخت‌هایی برای تولید کاشی و سرامیک است. افزایش تولید این کالاها باعث ایجاد زمینه منتسب برای صادرات آنها است. اما وجود برخی مشکلات باعث کاهش صادرات این محصولات شده است. عدم وجود روابط مثبت تجاری با برخی کشورها و همچنین تعرفه‌های بالای گمرک از جمله مشکلات صادرات کاشی و سرامیک است. با بررسی کشورهای متقاضی کاشی و سرامیک و همچنین آشنایی با قوانین و مقررات صادرات می‌توان این مشکلات را تا حد زیادی کاهش داد.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

47 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست