صادرات چمدانی چیست؟ | صادرات چمدانی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس

صادرات چمدانی یعنی مسافری که به خارج از کشور رفته است، چمدان خود را پر از کالاهای فرنگی کند و هنگام ورود به کشور کالاهای شخصی خود را، از گمرک عبور داده و در نتیجه موفق شود بدون پرداخت عوارض، در زمان مناسب آن‌ها را به فروش رسانده و از این راه سود به دست آورد. همچنین افرادی که با انجام سفرهای مداوم به کشورهای اطراف، در حجمی محدود کالا وارد یا صادر می‌کنند. این افراد با بهره‌گیری از مقررات گمرکی مسافرین، به دنبال به راه انداختن کسب و کار برای خودشان هستند و اقدام به انجام تجارت در قالب یک مسافر که تجارت آن به اندازه یک چمدان است، می‌نمایند. برای صادرات چمدانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات چمدانی

برای صادرات چمدانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

اقتصاددانان بی انظباطی بازرگانی و بحران اقتصادی را زاییده تجارت چمدانی می‌دانند. این بستر موجب می‌شود تا تجاری که به این کار احتیاج دارد برای اینکه عوارضی پرداخت نکنند، آن را به صورت چمدانی انجام می‌دهد. از دیدگاه نظری، تجارت چمدانی نوعی فرصت‌آفرینی است؛ زیرا تجارت کننده عوارض کمتری به دولت پرداخت می‌کند همین تهدیدی برای دولت است. از لحاظ آماری، این تجارت عدد بزرگی را نشان نمی‌دهد.

در این مقاله قصد مطالعه مباحث زیر را داریم:

  • آموزش صادرات چمدانی
  • انواع صادرات چمدانی
  • مزایا صادرات چمدانی
  • معایب صادرات چمدانی
  • علت گسترش صادرات چمدانی
  • صادرات چمدانی با وانیکس

آموزش صادرات چمدانی

تجارت چمدانی می‌تواند برای بهبود اقتصاد کشور مفید باشد، اگر به درستی انجام شود؛ اما اگر از آن سوءاستفاده‌هایی مانند قاچاق شود می‌تواند برای اقتصاد کشور و تولید داخلی بسیار مضر باشد. بسیاری از افراد با سفرهای متعدد به کشورهای همسایه این عمل را انجام می‌دهند. اگر مقدار صادرات از حجم مجاز تعیین شده بیشتر باشد، قاچاق کالا محسوب شده و مجازات خاص خود را دارد.

آموزش صادرات چمدانی
آموزش صادرات چمدانی

این مورد توسط قانون‌گذاران کنترل‌ و برای آن مجازات تعیین شده است که بسته به نوع کالای و حجم وارداتی متفاوت است. البته اگر طبق مواردی که در بالا گفته شد محدودیت حجم صادرات رعایت شود، بازرگان مشمول جریمه نخواهد شد.

انواع صادرات چمدانی

یکی از روش‌هایی که بسیاری از بازرگانان برای امور تجارت از آن استفاده می‌کنند صادرات چمدانی است. در این نوع تجارت، هر جنسی را که مدنظر داشته باشید در صورت مجاز بودن با قوانین کشور، می‌توانید وارد کنید. به دلیل هزینه و ریسک پایین نوع تجارت، برای کسانی که می‌خواهند به تازگی وارد تجارت شوند مناسب است.

 همچنین یکی دیگر از مزایای آن، نبود هزینه و مالیات است. در ایران نیز یکی از کشورهایی که افراد زیادی تمایل به واردات چمدانی از آن دارند، کشور ترکیه است. صادرات چمدانی به علت اعتمادسازی خریدار انجام می‌شود؛ خریدار یکبار جنسی را از شما خریداری می‌کند و به واسطه اعتمادی که ایجاد شده خریدهای بعدی را انجام داده و حتی حاضر است قیمت بالاتری را پرداخت کند.

قدم اول در انجام این نوع صادرات برندسازی است، زمانیکه شما این نوع صادرات را بدون برندسازی انجام می‌دهید مشتری تا جایی که بتواند از شما تخفیف می‌گیرد. این کار باعث کم شدن سود شما می‌شود؛ اما اگر شما یک برندسازی قوی انجام دهید، مشتری فقط به صرف برندتان به راحتی اعتماد کرده و پول پرداخت می‌کند.

مزایا صادرات چمدانی

۱- محدود بودن حجم این نوع صادرات

۲اعتمادسازی با توجه به حضوری بودن فروش محصول.

۳معامله بیشتر به صورت نقدی انجام می‌شود.

۴از مالیات معاف است.

۵-بالا بودن امنیت

معایب صادرات چمدانی

زمانیکه شما کالایی را در کشور خودتان خریداری می‌کنید و آن را به صورت چمدانی به کشور دیگری حمل کنید؛ با توجه به محدود بودن زمان سفر اگر برای محصول خود مشتری از قبل نداشته باشید، در فروش دچار مشکل می‌شوید و باید آن را به ایران بازگردانید.

معایب صادرات چمدانی
معایب صادرات چمدانی

اگر شما از قوانین حاکم بر کشورهای دیگر آگاه نباشید، جنس شما مصادره می‌شود؛ در چنین مواقعی مجبور هستید جنس خود را زیر قیمت فروخته تا ضرر زیادی نکنید. برای جلوگیری از ضرر احتمالی بهتر است قبل از انجام هر کاری اول با افراد زبده در این کار مشورت و از تجارب آن‌ها استفاده کنید.

علت گسترش صادرات چمدانی

عوارض گمرکی بالا و وجود قوانین سختگیرانه برای دریافت مجوز منجر به افزایش حجم قاچاق و تجارت چمدانی در کشور شده است. برخی از افراد با هدف فرار مالیاتی و عدم پرداخت عوارض گمرکی، به قاچاق کالا در این قالب اقدام می‌کنند.

 این در شرایطی است که تولیدکننده داخلی باید تمام مراحل پرداخت هزینه‌ها و عوارض گمرکی مربوط به واردات کالا و محصولات مورد نظر خود را تقبل کند و همین موضوع موجب خسارات و تحمیل ضربات جبران‌ناپذیری به اقتصاد کشور می‌شود.

برخی از محدودیت ها و موانع در عرصه تولید کشور، شرایط را برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان دشوار و نامناسب کرده و عده‌ای در این میان با سودجویی و سوءاستفاده به صادرات آن هم از نوع چمدانی می‌پردازند. پوشاک، لوازم الکترونیک، عطر و ادکلن و زعفران بخش عمده از کالاهای چمدانی را شامل می‌شوند. این در صورتی است که این کالاها از جهت بهداشتی و استانداردهای امینتی، دارای مشکلات و نقص‌هایی هستند.

برای مقابله با تجارت چمدانی نمی‌توان به‌صورت دستوری اقدام کرد و منع مسافران از خروج یا ورود کالا نیز منطقی نیست، بنابراین انتظارمی‌ورد برای کنترل و مهار این عارضه با اتخاذ تدابیر هوشمندانه، شرایطی فراهم کرد تا افراد به چنین اقدامی دست نزنند.

علل عدم سخت گیری دولت برای صادرات چمدانی

این نوع صادرات در همه جای دنیا وجود دارد و معمولا دولت‌ها هم در این زمینه سختگیری نمی‌کنند.

علت عدم سختگیری دولت‌ها نیز می‌تواند به دو دلیل باشد:

  • دلیل اول اینکه کالاهای تولید کشور به روشی غیر از صادرات قانونی به کشورهای دیگر ارسال می‌شود. این موضوع تاثیرات مثبتی بر وضعیت اشتغال و تولید در داخل کشور خواهد داشت.
  • دلیل دوم کمک برای تامین بخشی از هزینه‌های مرزنشینان کشور است.
علل عدم سخت گیری دولت برای صادرات چمدانی
علل عدم سخت گیری دولت برای صادرات چمدانی

تجارت چمدانی در همه دنیا رواج دارد. به عنوان نمونه، مکزیک و آمریکا از جمله کشورهایی هستند که این نوع تجارت را برای مرزنشینان خود را راحت کرده‌اند. حجم این سبک و نوع تجارت در مقیاس اقتصاد کشور بسیار ناچیز است، اما از جهت ایجاد شغل برای ساکنان شهرهای مرزی، موثر است. این نوع تجارت که شامل مالیات و عوارض گمرک نمی‌شود، فقط در زمینه ایجاد اشتغال برای مرزنشینان اهمیت دارد.

صادرات چمدانی با وانیکس

یکی از روش‌های رایجی که بسیاری از تاجران و بازرگانان جهت انجام امور تجارت خود آن را مورد استفاده قرار می‌دهند، صادرات چمدانی است. در این نوع صادرات، هر نوع کالایی که در نظر داشته باشید را می‌توانید به کشور هدف صادر یا از آن کشور به داخل وارد کنید، تنها به شرطی که واردات یا صادرات آن محصول به کشور مدنظرتان مجاز باشد.

به این دلیل که تجارت کالا با این روش ریسک خیلی پایین و هزینه کمی دارد، برای اشخاصی که به تازگی وارد تجارت شده‌اند و قصدتجارت کالا را دارند بسیار مناسب است. یکی دیگر از مزیت‌های واردات از نوع چمدانی این است معاف از پرداخت مالیات است. برای صادرات چمدانی با وانیکس تماس بگیرید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

19 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست