صادرات هندوانه در سریع ترین زمان و با بهترین هزینه با وانیکس

از آنجا که در فصل‌های مختلف سال، بیشتر شهرهای ایران هندوانه کشت می‌کنند، برای تاجران ایرانی  صادرات هندوانه جذابیت خاصی دارد. نظر بسیاری از تاجران این است که صادر کردن هندوانه به عنوان محصولی از دسته میوه و صیفیجات، از صادر کردن نفت به صرفه‌تر خواهد بود. صادرات در این زمینه سود زیادی را برای تجار به همراه دارد. برای صادرات هندوانه و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات هندوانه

برای صادرات هندوانه و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

کشور ایران با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب برای کشت و برداشت هندوانه، رتبه پنجم جهانی این محصول را از آن خود کرده است. هندوانه انواع مختلفی دارد، از جمله پوست سفید همدان، قرق، خانمی، شریف‌آبادی. صادرات هندوانه برای تاجران ایرانی با توجه به انواع مختلف آن، سود زیادی به همراه دارد. آنچه که در ادامه این مطلب از بخش وبلاگ وانیکس خواهید خواند:

 • مراحل صادرات هندوانه
 • مدارک مورد نیاز برای صادرات هندوانه
 • شرایط صادرات هندوانه
 • آیا مرز برای صادرات هندوانه باز است
 • هندوانه ایران به چه کشورهای صادر می شود؟
 • آیا صادرات هندوانه آزاد میشود
 • صادرات هندوانه با شرکت وانیکس

مراحل صادرات هندوانه

 • بسته بندی کردن محصول

صادر کننده  محصول را مطابق با توافقی که از قبل با خریدار خود در کشور مقصد توافق کرده، بسته‌بندی می‌کند. بسته‌بندی محصول را طبق استانداردهای آن منطقه انجام می‌دهد تا محصول آماده ارسال از راه‌های دریایی، زمینی و هوایی شود.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

 • گرفتن مجوزهای لازم برای صادرات هندوانه

صادر کننده برای این‌که در زمان صادر کردن محصول خود با مشکلی رو به رو نشود، باید مجوزهای لازم را بگیرد. مجوزها را  از ارگان های مرتبط ، سازمان‌ها و نهادهایی که در کار صادرات مشغول به فعالیت هستند، باید دریافت کند.

مراحل صادرات هندوانه
مراحل صادرات هندوانه
 • اظهار کردن هندوانه صادراتی به گمرک و حمل آن

صادر کننده در این مرحله بعد از آن‌که محصول هندوانه خود را بسته‌بندی کرد، محصول خود را جهت صادر کردن به دیگر کشورها  به گمرک حمل خواهد کرد. سپس از آن سازمان اظهارنامه صادراتی و یا خروجی محصول خود را می‌گیرد.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

 • تهیه کردن وسیله حمل ونقل برای صادر کردن هندوانه

بعد از آن‌که محصول خود را بسته بندی کرده و برای صادر کردن آن به کشورهای دیگر مجوزهای لازم گرفته شد. پس از اظهار محصول هندوانه خود  وحمل آن به گمرک، باید جهت خروج محصول از مرز گمرکی وسیله حمل را آماده کند، تا محصول به کشور مقصد ارسال شود.

 • گرفتن فاکتور و گواهی مبدأ

پس از طی مراحلی که در قسمت فوق گفته شد صادر کننده هندوانه باید فاکتور فروش را صادر کرده  و به تایید اتاق بازرگانی برساند. اتاق بازرگانی پس از بررسی و مشاهده فاکتور فروش گواهی مبدأ را ارائه ‌می‌دهد. همچنین مجوز خارج شدن محصول از کشور را صادر خواهد کرد.

 • خارج شدن محصول از کشور

در مرحله خارج شدن محصول از کشور شرکت حمل و نقل پس از آن‌که از صادر کننده محصول مجوز خروج محصول از گمرک را دریافت کرد، محصول را بارگیری کرده و سپس به کشور مقصد حمل خواهد کرد.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

مدارک مورد نیاز برای صادرات هندوانه

 • کارت بازرگانی
 • استانداردهای لازم، بازرسی محصول، و مجوزهای مربوطه (استاندارد شامل توافقات مستندی هستند که حاوی ویژگی و شرایط دقیق است و به عنوان راهنمایی برای مشخص شدن و معرفی محصول و اطمینان پیدا کردن از مناسب بودن محصول و کیفیت آن است. استاندارد ها در زمینه‌های مختلفی از جمله کیفیت محصول و نوع بسته‌بندی آن وجود دارد.)
 • فاکتور و پکینگ لیست
 • قبض باسکول و تاییدیه وزن
 • اظهارنامه صادراتی
 • گواهی مبدأ
 • مانیفست و بارنامه

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

شرایط صادرات هندوانه

هر محصولی برای صادرات در گمرک جهانی با کدی معرفی می‌شود. محصول هندوانه نیز در گمرک جهانی با کد تعرفه به شماره ۰۸۰۷۱۱ شناخته شده است. بازارهای کشورهای حاشیه خلیج‌فارس مقصد مناسبی برای صادرات سبزیجات ومیوه مانند هندوانه محسوب می‌شوند. کشورهایی مانند عمان، قطر، عراق، روسیه و هم‌چنین کشورهای اروپایی برای صادرات میوه از جمله هندوانه بسیار مفید هستند. صدرات هندوانه  در ایران مانند سایر میوه‌ها و صیفی جات دارای شرایطی است. هندوانه با ابعاد بزرگ و وزن بیشتی که به نسبت میوه‌های دیگر دارد، می‌تواند از مهمترین صیفیجات برای صادرات باشد.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

شرایط صادرات هندوانه
شرایط صادرات هندوانه

آیا مرز برای صادرات هندوانه باز است

با توجه به اینکه  شرایط آب و هوایی ایران برای کشت هندوانه بسیار مناسب است و کشورهای همسایه شرایط آب وهوایی خوبی برای کشت این میوه ندارند. به همین دلیل ایران مرز کشورهایی مانند روسیه، عمان، امارات، عراق، قطر، ترکیه و اروپا برای صادرات هندوانه به روی ایران باز است.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

هندوانه ایران به چه کشورهای صادر می شود؟

کشور ایران که یکی از برجسته ترین کشورهای تولید کننده محصول هندوانه است، به گونه‌ای که میزان صادرات این محصول به حدود ۸۵۰/۸۱۳/۳ تن می‌رسد. بعد از برداشت هندوانه می‌توان این محصول را به کشورهای دیگر صادر کرد. تولید کنندگان بعد از ایجاد تعادل در بازار داخلی، اضافه محصول هندوانه را به کشورهایی که خواستار این محصول هستند صادر خواهند کرد. از جمله مقاصد صادراتی ایران که امکان ارسال هندوانه برای آن‌ها وجود دارد، کشورهای زیر هستند:

صادرات هندوانه به روسیه

روسیه یکی از کشورهایی است که تجارت با آن، سود خوبی را به همراه خود دارد. یکی ازشرایط صادرات هندوانه به این کشور این است که محصول حتما باید بر اساس اصول کشاورزی ارگانیک رشد و پرورش داده شود. صادرکنندگان باید محصول هندوانه را در بهترین شکل، کیفیت عالی و شیرین بودن مزه آن جهت صادرات به روسیه انتخاب کنند. روسیه، نمونه محصول هندوانه را برای اطلاع از کیفیت و سموم کشاورزی آن را مورد آزمایش قرار می‌دهد. در صورتی که هندوانه بی کیقفیت باشد، معامله تجاری صورت نخواهد گرفت.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

صادرات هندوانه به عراق

تاجران عراقی اهمیت زیادی به سبزی، میوه و صیفیجات‌ می‌دهند. عراق به دلیل آب و هوایی نامناسب، توانایی پروش هندوانه شیرین را ندارد. به همین خاطر صادر کردن محصول هندوانه از کشور ایران به عراق سود خوبی را به همراه دارد.

صادرات هندوانه به ترکیه

ترکیه از جمله کشورهایی است که بازار بسیار خوبی برای فروش هندوانه دارد و سود خوبی از این تجارت به دست می‌آید. تجارت با کشور ترکیه و صادر کردن محصول به این کشور رشد قابل توجهی دارد. کشور ترکیه یکی از شرکای تجاری ایران به حساب می‌آید که بازرگانان زیادی خواستار تجارت با این کشور هستند. بسته‌بندی مناسب وشیک هندوانه، یکی از شرایطی است که باید در صادر کردن آن به ترکیه رعایت شود.

صادرات هندوانه به برخی کشورهای اروپایی

کشورهای اروپایی با وجود سختگیری‌هایی که در انجام معاملات تجاری خود دارند، توجه بیشتری به کیفیت محصول می‌کنند، اما تجارت با آن‌ها می‌تواند بسیار مفید و پرسود واقع شود. تجارت با ر اروپا و صادرکردن هندوانه به کشورهای آن بیشتر از صادرات به کشورهای دیگر سودآور است.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

صادرات هندوانه به عمان

کشورهای حاشیه نشین خلیج فارس مانند عمان به دلیل وجود شرایط آب و هوایی گرم و خشکی که دارند امکان کشت محصول هندوانه و رشد و پرورش وجود ندارد. در نتیجه محصول هندوانه ایران در این کشور خواهان زیادی دارد. صادر کردن هندوانه به عمان شرایط ویژه‌ای دارد؛ از جمله اینکه هندوانه شیرین و آبدار باشد. به این دلیل که خریداران در کشور عمان به مرغوب بودن و کیفیت هندوانه اهمیت می‌دهند.

صادرات هندوانه به امارات

ایران هندوانه با کیفیت و خوش رنگ و لعابی  کاشت و پرورش می‌دهد و برای ارسال محصول با بسته‌بندی شکیل و زیبا همواره اعلام آمادگی می‌کند. یکی از شرایط صادر کردن محصول هندوانه به کشور امارات این است که محصول در کشتی بار زده شود و در اسکله کشور امارات به خریداران ارائه دهند.

صادرات هندوانه به قطر

کشور ایران بزرگ ترین معاملات خود را در گروه صیفیجات در صادرات هندوانه به کشور قطر انجام می‌دهد. کشور قطر که به یکی از ثروتمندترین کشورهای منطقه خاورمیانه معروف است، شرایط آب و هوایی مساعدی برای پرورش میوه ندارد. صادر کردن هندوانه به قطر با رشد اقتصادی و سود بسیاری به همراه بوده است. یکی از مشکلات صادرات به قطر این است که قطر در میان کشورهای عربی قرار دارد و معاملات تحت تأثیر تحریم‌های موجود قرار می‌گیرد.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

آیا صادرات هندوانه آزاد میشود

هم اکنون با توجه به اینکه کشور ما از نظر کشت هندوانه غنی است و نیاز بازار داخلی هم تامین می‌شود، مانعی برای صادرات آن وجود ندارد. اما نکته مهم اینجاست که قیمت هندوانه صادراتی تفاوتی با قیمت بازار داخلی ندارد، شاید همین امر گاهی دلیلی برای تردید در صادرات این محصول شیرین به سایر کشورها باشد.

آیا صادرات هندوانه آزاد میشود
آیا صادرات هندوانه آزاد میشود

صادرات هندوانه با شرکت وانیکس

برای رشد اقتصادی و به دست آوردن سود بیشتر صادرات این محصول برای تاجران ایرانی فوق‌العاده سودآور است. شرکت بازرگانی وانیکس با ارائه خدمات مشاوره‌‌های مفید در زمینه صادرات این امکان را برای بازرگانان ایرانی به وجود آورده که تجارت بی‌دغدغه‌ای را تجربه کنند.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

22 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست