صادرات میوه خشک در سریع ترین زمان و با بهترین هزینه با وانیکس

در چند سال اخیر، میوه خشک به‌عنوان یکی از تنقلات سالم، در سرتاسر جهان طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روزها در سوپرمارکت‌ها و آجیل‌فروشی‌های هر شهری چه در ایران و چه در کشورهای خارجی، انواع مختلف میوه خشک یافت می‌شود. برخی از این کشورها، مثل ایران خودشان تولیدکننده میوه و خشکبار بوده‌اند؛ ولی برخی دیگر مجبور به واردات این محصول از کشورهای دیگر هستند. چون کشور ما از آب‌وهوای خوبی برای کشت انواع میوه‌ها برخوردار است، قطعاً در زمینه صادرات میوه خشک یکی از فعالین جهانی محسوب می‌شود. برای صادرات میوه خشک و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات میوه خشک

برای صادرات میوه خشک و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

کشورهایی همچون ترکیه، عمان، عراق و حتی روسیه در بازارهای خود، از میوه خشک صادراتی ایران استفاده می‌کنند. با توجه به اهمیت و سود حاصل از صادرات میوه خشک شده، تجار زیادی به سمت تجارت این محصول کشیده می‌شوند؛ اما باید به‌خاطر داشته باشید که واردشدن به معاملات میوه خشک با کشورهای خارجی، اصول و قواعدی دارد که باید با آنان آشنا بوده و برای چالش‌های پیش رو آمادگی داشته باشید.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

 این مقاله از وبلاگ وانیکس سعی دارد یک راهنمایی ساده و جامع برای کسانی که به فکر فروش میوه خشک به کشورهای خارجی هستند، ارائه نماید. هدف ما از نگارش این محتوا آشناکردن علاقه‌مندان به تجارت میوه خشک با صادرات این محصول است. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

لیست موارد آورده شده در مقاله صادرات میوه خشک:

 • چگونه صادرات میوه خشک را شروع کنیم
 • بهترین کشورها برای صادرات میوه خشک
 • برای صادرات میوه خشک چه مجوزهایی لازم است
 • مدارک مورد نیاز برای صادرات میوه خشک
 • حداقل سرمایه برای صادرات میوه خشک
 • سود صادرات میوه خشک چقدر است
 • برای صادرات میوه خشک چه باید کرد
 • آیا صادرات میوه خشک ممنوع است

چگونه صادرات میوه خشک را شروع کنیم

صادرات محصولات کشاورزی و خوراکی مثل میوه خشک، در تنظیم بازار و قیمت‌ها نقش مهمی ایفا می‌کنند. با این حال، مثل صادرات هر کالایی، واردشدن به صادرات این‌گونه میوه‌ها نیز آسان نبوده و اصول و مراحل مختص به خودش را دارد.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

اولین قدم برای شروع معامله میوه خشک با تاجران خارجی، تهیه میوه‌های با کیفیت و مناسب و سپس خشک‌کردن اصولی این میوه‌ها است. این مرحله سختی چندانی نداشته و به تجهیزات خاصی هم نیاز دارد؛ تاجران می‌توانند با یک دستگاه خشک‌کن خانگی از پس خشک‌کردن میوه‌های صادراتی برآیند؛ اما در صورتیکه فرد قصد صادرت فله‌ای میوه خشک را داشته باشد، دیگر این کار امکان‌پذیر نبوده و نمی‌توان در مقیاس خانگی اقدام به تولید میوه خشک نمود. به‌طورکلی برای شروع صادرات میوه‌های خشک شده، افراد باید مراحل ذیل را طی کنند:

چگونه صادرات میوه خشک را شروع کنیم
چگونه صادرات میوه خشک را شروع کنیم
 • خرید ابزارآلات موردنیاز و شروع تولید: این تجهیزات عبارت‌اند از: پوسته گیر آبگیر، هسته‌گیر، خشک‌کن، وان شستشوی میوه، دستگاه بسته‌بندی
 • برندینگ: برای واردشدن محصول به بازارهای جهانی، کالای صادراتی باید شکیل بوده و لگو مناسبی داشته باشد. هرگز فراموش نکنید که این برندینگ محصولتان است که شما را به بازارهای خارجی و تاجران آن معرفی می‌کند؛ پس هر هزینه‌ای که برای برندسازی میوه خشک صادراتی خود انجام دهید در نهایت به خودتان بر می‌گردد.
 • اخذ مجوز: مراجعه به سازمان صنعت و معدن و سازمان ملی استاندارد برای دریافت مجوزهای صادراتی یکی از مراحل اصلی در شروع صادرات است.
 • تحقیقات بازار: در این مرحله فرد صادرکننده باید با خریداران خارجی صحبت کرده و همچنین از افراد با تجربه و کارشناسان تجاری برای تحقیقات بازاریابی راهنمایی بخواهد.
 • انتخاب کشور هدف و شروع صادرات: در انتخاب کشور هدف صادراتی باید بسیار تحقیق شود تا با شناسایی تقاضای بازار و یک برنامه‌ریزی دقیق، سود حاصل از تجارت افزایش یابد. برای کمک هر چه بیشتر به شما، در ادامه به معرفی برخی از کشورهای مطرح در امر صادرات و واردات میوه خشک پرداخته‌ایم.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

بهترین کشورها برای صادرات میوه خشک

حدود ۰.۰۱۳ درصد از کل تجارت جهانی به تجارت میوه خشک اختصاص یافته که دراین‌بین کشورهای ترکیه، تایلند، آلمان، آمریکا و ایران از جمله بزرگ‌ترین صادرکنندگان آن به شمار می‌روند. کشورهایی مثل آلمان، انگلستان، چین و فرانسه نیز بزرگ‌ترین واردکنندگان میوه خشک در سطح جهان هستند. این موارد یک اطلاعات کلی از واردکنندگان و صادرکنندگان میوه خشک را در اختیار شما قرار داد، ولی موضوع اصلی بحث ما در این بخش مربوط به بهترین کشورهایی است که می‌توانیم از ایران به آنها میوه خشک صادر کنیم.

موقعیت جغرافیای ایران به‌گونه‌ای است که می‌تواند به ۴۰ کشور میوه خشک صادر کند؛ اسامی این کشورها که اصلی‌ترین واردکنندگان این محصول از ایران هستند در زیر آورده شده است:

 • امارات، دبی، عمان، ترکیه، قطر، هند، استرالیا، چین، کویت، روسیه، عراق و برخی از کشورهای اروپایی.

بعد از آشنایی با کشورهایی که بیشترین واردات میوه خشک از ایران را دارند، حال نوبت این است که با مجوزها و مدارک لازم برای خارج‌کردن میوه خشک از کشور نیز آشنا شوید.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

برای صادرات میوه خشک چه مجوزهایی لازم است

اگر یادتان باشد در بخش مربوط به شروع صادرات، یک اشاره کلی به اخذ مجوزهای مربوط به تجارت میوه خشک داشتیم؛ همان‌طور که می‌دانید صادرات هر کالایی نیازمند به دریافت مجوز از سازمان‌های مربوطه است که در این قسمت می‌خواهیم به طور اختصاصی این مجوزها برای میوه خشک را بررسی کنیم. از جمله مهم‌ترین مجوزها که به‌منزله اجازه صدور کالاست، دریافت مجوز برای اخذ کارت بازرگانی است که اعتبار ۵ ساله دارد. مجوزهای سازمان غذا و دارو و مجوز بهداشت از جمله دیگر مجوزهای موردنیاز هستند. البته شما تاجران عزیز ایرانی باید به این نکته نیز توجه ویژه نمایید که صادرات به کشورهای اروپایی نیازمند به برخی از مجوزهای خاص دیگر نیز است؛ مثلاً برخی از این مجوزهای خاص عبارت‌اند از:

 • گواهی امنیت میوه، چیزهایی مثل: BRC/FSSC22000/ IFS
 • گواهی‏های کالای ارگانیک و حفاظت از محیط‌زیست
 • IFOAM
 • رعایت حداکثر وزن بسته (۱۰ کیلوگرم)
برای صادرات میوه خشک چه مجوزهایی لازم است
برای صادرات میوه خشک چه مجوزهایی لازم است

مدارک مورد نیاز برای صادرات میوه خشک

بعد از بررسی مجوزهای لازم، اکنون می‌رسیم به مدارکی که برای فروش میوه خشک به کشورهای خارجی، نیاز داریم.

 1. داشتن کارت بازرگانی معتبر به نام صادرکننده و یا نماینده قانونی وی
 2. در صورت عدم موافقت با صدور کالای مدنظر از طرف وزارت بازرگانی، دریافت مجوز صدور نیز الزامی است.
 3. دریافت گواهی قرنطینه و بهداشت
 4. گواهی استاندارد

بعد از دریافت مجوزها و مدارک لازم، سؤالی که در ذهن اکثر تجار شکل می‌گیرد این است که با چقدر سرمایه می‌توانیم به خارج از کشور میوه خشک صادر کنیم. در بخش بعدی موارد مؤثر در تخمین حداقل هزینه لازم برای صادرات میوه خشک شده را برایتان آورده‌ایم.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

حداقل سرمایه برای صادرات میوه خشک

همان‌طور که می‌دانید از شروع تولید تا بارگیری میوه خشک یکسری هزینه‌ها وجود دارد که پرداخت آنها برعهده صادرکننده است؛ بنابراین تاجر باید از سرمایه کافی برخوردار باشد. برخی از هزینه‌های اولیه در فروش میوه به بازارهای بین‌المللی که باید در برآورد حداقل هزینه لحاظ شوند، شامل موارد زیر هستند:

 • هزینه شستشوی میوه‌های که قرار است خشک شوند
 • سورتینگ میوه‌های خشک، ینی جداسازی از لحاظ رنگ و نوع
 • هزینه بسته‌بندی میوه‌های خشک صادراتی
 • هزینه کانتینر و حمل‌ونقل کالا تا گمرک
 • هزینه‌های انبارداری میوه‌های خشک در گمرک
 • هزینه حمل کانتینر میوه خشک از انبار گمرک تا عرشه کشتی

تاجران با آگاهی از هزینه هرکدام از این موارد، می‌توانند برنامه‌ریزی دقیقی برای کار تجاری خود داشته باشند. همچنین انتخاب نوع بسته‌بندی، نوع میوه خشک صادراتی و نوع وسیله حمل‌ونقل کالا و کشور مقصد نیز در میزان هزینه‌ها مؤثرند.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

سود صادرات میوه خشک چقدر است

تناسب هزینه با میزان در آمد، یکی از موارد مهم در هر کاری است. تاجران قبل شروع به صادرات همیشه به فکر این هستند که چقدر سود از این کار، کسب می‌کنند. میزان سود حاصل از تجارت میوه خشک به عوامل زیر بستگی دارد:

 • وضعیت ارزی و اقتصادی کشور در حال حاضر
 • کشور مقصد صادراتی
 • آشنایی با انواع هزینه‌های صادراتی
 • اینکه به چه صورت میوه خشک صادر می‌کنید به‌صورت فله‌ای یا بسته‌بندی شده
 • نوع میوه خشکی که صادر می‌کنید

آمارهای به دست آمده از سازمان‌های مربوط به تجارت و بازرگانی خبر از آن می‌دهد که در دو سال گذشته کشور ما بیش از ۹۵۰ میلیون دلار میوه خشک صادر کرده که این رقم امسال با افزایش ۱۰۰درصدی روبه‌رو بوده و به ۸۳۳ میلیون دلار به آن اضافه شده است.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

حال می‌خواهیم به طور اختصاصی به شما یاد دهیم که چگونه باید سود حاصل از معاملات میوه خشک را حدس بزنید:

اغلب از فراوری هر ۱۰ کیلو میوه تازه، ۱ کیلو میوه خشک حاصل می‌شود. اگر قیمت هر کیلو میوه را ۱۰ الی ۲۰ هزار تومان فرض کنیم، قیمت ۱۰ کیلو میوه ۲۰۰ هزار تومان می‌شود. در سال جاری قیمت هر کیلو میوه خشک به‌صورت مخلوط در بازارهای داخلی ۲۰۰ الی ۴۰۰ تومان بود؛ با این تفاسیر تولیدکنندگان و فروشندگان میوه خشک می‌توانند با کم‌کردن برخی از هزینه‌ها مثل انرژی و حمل‌ونقل، یک سود ۷۰ درصدی را تجربه نمایند. در فروش میوه خشک به بازارهای خارجی نیز، این روال برقرار بوده و با توجه به کشور هدف و قیمت زیاد میوه خشک در بازارهای خارجی، میزان سود حاصل بیشتر نیز می‌شود.

این روزها حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان سرمایه ثابت و ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان سرمایه در گردش برای تولید حدود ۳۰۰ کیلو میوه خشک، نیاز است؛ بااین‌وجود باز با فروش تقریبی ۳۰ میلیون تومانی، بیش از ۵ میلیون سود خالص در ابتدای راه برای تاجران در پی خواهد بود.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

سود صادرات میوه خشک چقدر است
سود صادرات میوه خشک چقدر است

برای صادرات میوه خشک چه باید کرد

عدم آشنایی با جزئیات قانونی در صادرات انواع محصولات خوراکی و میوه خشک، باعث به وجود آمدن اختلال در کار صادراتی شده و حتی می‌تواند آن را متوقف کند؛ بنابراین آشنایی با مراحل و چگونگی فروش میوه خشک به بازارهای خارجی، یکی از گام‌های اساسی در ورود به حیطه تجارت میوه خشک است.

وقتی از کارگاه تولیدی شما، یک بسته میوه خشک صادراتی بیرون می‌آید، با عبور از مراحل مختلفی به بازار هدف می‌رسد. برای عبور از این مراحل و صادرات آسان میوه خشک، از قبل یکسری استانداردها و قوانین وضع شده که با رعایت این قوانین تاجران می‌توانند از اشتباه جلوگیری کرده و یک محصول با کیفیت را به بازارهای بین‌المللی عرضه کنند. بیایید با هم این قوانین را مرور کنیم:

 • برای اخذ مجوز صادرات، شما باید نام کامل کشور مبدأ را روی بسته‌بندی‌های میوه خشک ذکر کنید.
 • نشانه استاندارد عمومی حتماً باید روی محصول صادراتی درج شود؛ ضمناً اگر گواهی استاندارد خاص دیگری را نیز اخذ کرده‌اید باید این گواهی نیز روی کالا مشخص باشد.
 • اگر کشور مقصد صادراتی شما اروپایی است، باید روی میوه‌های خشک صادراتی یک تست با عنوان حداکثر میزان آلاینده نیز انجام شود.
 • تست محصولات از نظر خطرات غذایی و بهداشتی و اخذ گواهی‌های موردنیاز قبل از فروش.
 • درج اندازه، میزان مواد نگهدارنده، حداکثر میزان رطوبت و رتبه کیفی روی بسته‌بندی میوه خشک صادراتی الزامی است.
 • اعلام این مورد که میوه به‌صورت طبیعی خشک شده یا با اضافه‌کردن شکر، روی بسته‌بندی و نام میوه خشک شده لازم است
 • درج دانه‌دار یا بدون دانه بودن میوه خشک‌روی برچسب.
 • درج تاریخ تولید، انقضا و رتبه‌بندی روی محصول.

همچنین قابل‌ذکر است که در مورد چگونگی بسته‌بندی میوه خشک صادراتی، قانون و یا محدودیت خاصی وجود ندارد و شما می‌توانید به هر شکلی که دوست دارید محصول خود را بسته‌بندی کنید البته با رعایت استانداردها!

بسته‌بندی محصولاتی مثل آجیل و میوه خشک، با هر شکل و تنوعی باید برخی از ویژگی‌ها را داشته باشد مثل: حفاظت از کیفیت، محافظت در برابر آلودگی و محافظت از بو و مزه و دیگر خصوصیات.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

آیا صادرات میوه خشک ممنوع است

خیر؛ صادرات میوه‌های خشک شده از تمامی گمرکات ایران انجام‌پذیر بوده و هیچ ممنوعیت و محدودیتی برای صادرات این نوع کالا وجود ندارد.

سخن پایانی با وانیکس

برای شروع کردن کارهای بزرگی مثل صادرات، نباید به دانش خودتان متکی باشید. در همه مراحل تجاری از گرفتن مجوزها تا خرید وسایل و برقراری ارتباط با تاجران سایر کشورها، شما نیاز به مشاوره دارید. مطمئن باشید کسانی که قبل از شما این مسیر را چندین بار رفته‌اند و همچنین کارشناسان حقوقی و تجاری شرکت‌های بازرگانی می‌توانند شما را به‌صورت تخصصی در این حوزه راهنمایی کنند.

شما برای دریافت مشاوره و راهنمایی می‌توانید به شرکت تجاری وانیکس مراجعه کرده و یا با تماس با مشاوران زبده این مجموعه راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید. مجموعه وانیکس یک شرکت تجاری است که با داشتن ده‌ها کارشناس و سال‌ها تجربه در زمینه معاملات خارجی و صادرات انواع کالا می‌تواند در هر مرحله‌ای از تجارت کمک‌کننده شما تجار عزیز باشد. پیشنهاد ما به شما این است، برای جلوگیری از اشتباهات تکراری و از دست دادن سرمایه خود، در این راه تنها قدم نگذارید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

45 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست