انواع صادرات موقت و صادرات مجدد

همانطور که در مقاله‌های قبلی گفته شد یکی از موارد مهم آشنایی با اصطلاحات حوزه صادرات و واردات است و در این مقاله به معرفی اونواع صادرات موقت و صادرات مجدد می‌پردازیم. آشنایی با این اصطلاحات تا حدودی روند کاری شما را تسهیل می‌بخشد. برای صادرات با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات موقت و صادرات مجدد

برای صادرات با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

قبل از اینکه با انواع صادرات موقت و صادرات مجدد آشنا شویم نگاهی به ماهیت این صادرات‌ها می‌اندازیم تا کمی بیشتر و بهتر آنها را درک کنیم.

 • معرفی صادرات موقت و صادرات مجدد
 • مقررات مربوط به صادرات موقت
 • ۳ منطقه مهم در حوزه صادرات مجدد
 • انواع صادرات موقت
 • صادرات موقت و صادرات مجدد با وانیکس

معرفی صادرات موقت و صادرات مجدد

صادرات موقت (کالا): برای ارسال محموله به خارج «رویه گمرکی است که به موجب آن کالاهایی که در یک ناحیه گمرکی در گردش آزاد هستند می‌توانند به طور موقت برای ساخت، پردازش یا تعمیر به خارج از کشور صادر شوند و سپس با معافیت کلی یا جزئی از حقوق ورودی مجدداً وارد شوند.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

معرفی صادرات موقت و صادرات مجدد
معرفی صادرات موقت و صادرات مجدد

برای صادرات پسته با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

اگر به طور موقت کالایی را به خارج از اتحادیه اروپا (EU) صادر می‌کنید، شما یا نماینده شما باید یک اظهارنامه به گمرک تکمیل کنید. بسته به نوع کالایی که صادر می‌کنید باید آنها را به صورت زیر اعلام کنید:

 • اظهارنامه الکترونیکی گمرکی
 • ATA Carnet
 • اظهارنامه شفاهی گمرکی

هنگامی که کالاهای خود را مجدداً وارد می کنید، می توانید بدون پرداخت حقوق گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده (امداد کالای برگشتی) این کار را انجام دهید. کالای شما باید ظرف ۳ سال از تاریخ صادرات مجددا وارد شود.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

شما باید مدرکی مبنی بر صادرات داشته باشید. کالای شما باید در همان حالتی باشد که هنگام صادرات وجود دارد. آنها نمی‌توانند در خارج از کشور پردازش شده یا تغییر کنند.

صادرات مجدد: فرآیندی که در طی آن کالاهای وارداتی بدوت تغییر در پردازش و لدون اعمال ارزش افزوده از سوی تاجر به کشور مقصد ارسال می‌شود. این کالاها به کشورهایی که تحت حمایت و نظارت گمرک نبدا هستند ارسال خواهند شد.

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات مجدد در دنیای امروز به خصوص در تجارت بین الملل اهمیت بالایی دارد. بسیاری از کشورها از این طریق می‌توانند درآمدهای دلاری بالایی کسب کنند.

برای صادرات انار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

اگر قصد داشته باشید کالای وارداتی را بدون هیچ تغییری یه خارج از مرز ارسال کنید باید مجوز صادرات مجدد دریافت کنید. هنگام صادرات چیزی با ارزش تجاری قابل توجه که به مبدا بازگردانده می‌شود، ممکن است ترتیبی داده شود که کشور مقصد آن را به عنوان یک واردات موقت تلقی کند و در صورت لزوم از پرداخت عوارض واردات و مالیات بر ارزش افزوده خودداری شود.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بسیاری از کشورها برای واردات موقت تا یک سال کارنه تیتر (نوعی پاسپورت کالا) را می‌پذیرند که ورود بدون عوارض گمرکی به کشور مقصد را تسهیل می‌کند. مهم است که کالا را به موقع صادر کنید و مطمئن شوید که تراکنش صادراتی نیز از همان کارنه برای بستن واردات موقت استفاده می‌کند، در غیر این صورت ممکن است عوارض و مالیات بر ارزش افزوده از شما دریافت شود و رفع این مشکلات بعد از این واقعیت احتمالا دشوار یا غیرممکن باشد.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

جایگزین‌ها دست و پا گیرتر هستند. امکان درخواست برای واردات موقت تحت ضمانت (TIB) در کشور مقصد وجود دارد، یا می‌توانید عوارض و مالیات بر ارزش افزوده واردات به کشور مقصد را پرداخت کنید و پس از بازگرداندن کالا به کشور مبدا، درخواست بازپرداخت (بازپرداخت) دهید. برای این کار باید با یک کارگزار گمرکی در کشور مقصد هماهنگ شوید.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مقررات مربوط به صادرات موقت

در صادرات موقت کالا با هدف مشخصی به کشور دیگری ارسال می‌شود و در مدت زمان معین باید به کشور مبدا برگردانده شود. شما برای صادرات موقت ملزم به رعایت برخی از قوانین هستید که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 • طبق ماده ۷۲ قانون گمرک اگر کالای صادر شده ظرف مدت تعیین شده به کشور مبدا بازگردانده نشود، بر اساس قوانین باید نسبت به پیگیری و وصول کالا اقدام شود. اگر کالای صادر شده غیرمجاز باشد همانند کالای قاچاق با آن رفتار می‌شود.
 • همچنین اگر در مدت زمان تعیین شده به کشور بازنگردد صادرات به صادرات قطعی تبدیل می‌شود. اگر کالا پس از ۱۰ روز موعد گذشته به کشور بازگردد گمرک می‌تواند جریمه تعیین کند.
 • طبق قانون ۷۳ اگر مهر و پلمپ بسته از بین برود یا در گمرک به خوبی تشخیص داده نشود کالای بازگردانده شده همانند کالای وارداتی می‌شود و طبق قوانین واردات کالا با آن برخورد می‌شود.
 • طبق قانون ۷۴ کالای صادرات موقت معاف از مالیات خواهند بود. اگر در زمان تعمیر قظعات تعویض شوند یا تغییر پیدا کنند قطعه جدید شامل تعرفه واردات خواهند شد.
 • طبق قانون ۷۵ زمانی که دام‌ها به صورت صادرات موقت به خارج از کشور ارسال شوند از تعرفه و مالیات وارداتی معاف خواهند بود.

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مقررات مربوط به صادرات موقت
مقررات مربوط به صادرات موقت

برای صادرات تابلو فرش با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

انواع صادرات موقت

در این قسمت از مقاله قرار است درباره انواع صادرات موقت صحبت کنیم. انواع صادرات موقت منظور همان کالاهایی هستند که برای صدور موقت به خارج از ایران ارسال می‌شوند. در ادامه لیست کالاهایی که در این نوع صادرات قرار می‌گیرند را ارائه می‌کنیم:

 • کالاهایی که به منظور تعمیر و تکمیل ارسال می‌شوند
 • وسایل نقلیه
 • ماشین آلات
 • برخی از دام‌ها

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

انواع صادرات موقت
انواع صادرات موقت

۳ منطقه مهم در حوزه صادرات مجدد

 • دبی
 • هنگ کنگ
 • سنگاپور

درآمدی که از طریق صادرات بدست می‌آید بیش از درآمد حاصل از ارز ملی است. شما می‌توانید کالاهای وارداتی خود را به خارج از مرزهای کشور خود ارسال کنید و از این طریق درآمد مضاعف برای خود ایجاد کنید.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات موقت و صادرات مجدد با وانیکس

اگر قصد ارسال کالا و خدمات خود با استفاده از صادرات موقت و یا صادرات مجدد را دارید می‌توانید با استفاده از شرکت بازرگانی وانیکس کالای خود را سالم و صحیح به مقصد وارد کنید. از آنجایی که کالای ارسال شده با این دو روش باید در مدت زمان معین جابجا شوند پس بهتر است با یک شرکت مطمئن که هیچ گونه بدقولی و تاخیری در ارسال و دریافت کالاهای شما ندارند همکاری کنید.

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

شرکت بازرگانی وانیکس با چند سال سابقه درخشان کالاهای شما را به روش دریایی، هوایی و زمینی به مقصد دلخواه شما ارسال می‌کنند. همچنین در زمینه صادرات و واردات به شما مشاوره می‌دهند. برای بهره مندی از خدمات وانیکس کافی است با شماره شرکت تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید. مشاوران وانیکس با حوصله به سوالات و نیازهای شما پاسخ می‌دهند. همچنین اگر علاقمند به این صنعت هستید می‌توانید در دوره آموزش جامع واردات و صادرات ثبت نام کنید.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

265 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست