صادرات قیر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس

قیر یکی از فرآورده‌های نفتی است. صادرات قیر به صورت کیسه، بشکه و فله‌ای و با دو حمل دریایی و زمینی صادر می‌شود. قیرهای فله با استفاده از کشتی‌های مخصوص از مسیرهای دریایی ارسال، قیرهای بشکه و کیسه‌‌ای به ‌صورت کانتینر، از طریق زمینی یا دریایی به کشورهای دیگر ارسال می‌شوند. برای صادرات قیر با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات قیر

برای صادرات قیر با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

کشور ایرانا در حجم‌های گوناگون به کشورهای مختلف مخصوصا کشورهای همسایه ارسال می‌کند. سالانه میزان قیر صادراتی از ایران حجم چشمگیری را در بر می‌گیرد. ایران پتانسیل بالایی در تولید و ارسال این محصول کاربردی دارد. به‌طور میانگین تولیدات قیر در ایران بیشتر از ۴ میلیون تن و به بیش از ۳۰ کشور دنیا صادر می‌شود. این حجم از تولید، ایران را به بزرگ‌ترین صادرکننده قیر در خاورمیانه تبدیل کرده است. افزایش صادرات قیر باعث افزایش درآمدهای ملی و اشتغال‌زایی می‌شود.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

دراین مقاله مطالب زیر یررسی می‌شود:

 • چگونه صادرات قیر را شروع کنیم؟
 • مراحل صادرات قیر
 • بهترین کشورها برای صادرات قیر
 • برای صادرات قیر چه مجوزهایی لازم است؟
 • مدارک مورد نیاز برای صادرات قیر
 • حداقل سرمایه برای صادرات قیر
 • سود صادرات قیر چقدر است؟
 • آیا صادرات قیر ممنوع است؟
 • صادرات قیر با وانیکس

چگونه صادرات قیر را شروع کنیم؟

قیر ماده‌ای بسیار کاربردی برای عایقکاری رطوبتی است. این ماده به شکل خمیری است و بیشتر برای آسفالت خیابان‌ها کاربرد دارد. این ماده به‌صورت طبیعی نیز یافت می‌شود؛ اما بیشتر قیر مورد استفاده در دنیا از نفت خام به دست می‌آید. ایران با توجه به داشتن منابع نفتی فراوان، شرایط خوبی برای تولید و صادرات آن دارد. این نوع از صادرات باعث ارزآوری بسیار زیادی به کشور می‌شود.

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

چگونه صادرات قیر را شروع کنیم؟
چگونه صادرات قیر را شروع کنیم؟

برای آشنایی با شرایط صادرات قیر، ابتدا باید بازار کشورهای مقصد را به‌ خوبی بررسی کنید تا بتوانید بهترین بازار و خریدار را برای صادرات خود را بیابید. در غیر این صورت تجارت شما با شکست مواجه می‌شود. ایران بزرگ‌ترین صادرکننده قیر در خاورمیانه است. بعضی از کشورها نظیر امارات، بخشی از قیر وارداتی از ایران  را گرفته و بخش دیگری را مجدداً به کشورهای دیگر صادر می‌کنند. بعد از تعیین بازار مناسب، باید مذاکرات و رایزنی با بخش‌های خصوصی و دولتی کشور هدف را شروع کنید تا بتوانید خریداران مناسب را برای کالای خود جذب کنید.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مراحل صادرات قیر

صادارت محصولی مانند قیر، همانند سایر کالاهای دیگر مراحلی دارد که فرد باید این مراحل را با آگاهی کامل انجام دهد تا بتواند تجارت سودآوری را تجربه کند.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

این مراحل شامل: تاسیس شرکت، دریافت کارت بازرگانی، ایجاد یک حساب بانکی، صدور پیش فاکتور، بسته‌بندی قیر، امور گمرکی، دریافت مجوز صادرات، امور گمرکی و بیمه کالا و ارائه قیر به گمرکات است. فرد بدون داشتن کارت بازرگانی نمی‌تواند تجارت قیر را شروع کند؛ بنابراین یکی از شرایط اخذ مجوز صادرات قیر، داشتن کارت بازرگانی است.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بهترین کشورها برای صادرات قیر

تاجران ایرانی ابتدا بهترین بازار برای صادرات را انتخاب می‌کنند و با آن کشور وارد معامله می‌شوند. در سال‌های اخیر تجارت و صدور قیر به عراق افزایش یافته است و بازرگانان از طریق توانستند ارزآوری خوبی به کشور داشته باشند.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

هند از جمله کشورهایی است که برای تامین نیازهای داخلی خود قیر را از کشورهای نفت‌خیز وارد می‌کند. صدور قیر به هند شرایط دشواری ندارد و بازرگانان به راحتی می‌توانند از صادرات این محصول سود کسب کنند. ترکیه یکی از شرکای تجاری ایران است که همیشه بیشترین سهم صادراتی کالا به این کشور انجام می‌شود. با رعایت شرایط صادرات به کشور ترکیه میتوان تجارت پررونقی داشت.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بهترین کشورها برای صادرات قیر
بهترین کشورها برای صادرات قیر

در کنار کشورهای عراق، هند و ترکیه صادرات به ترکمنستان و پاکستان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. چین نیز قیر مورد نیاز خود را از کشورهای نفت‌خیز وارد می‌کند. به علت مراودات تجاری چین و ایران، بازار چین برای صادرات قیر مناسب است. تجارت و ارسال قیر به چین نیز نیازمند طی نمودن مراحلی است که بهتر است با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. امارات نیز از مهم‌ترین خریداران قیر ایران است؛ علاوه بر این کشور ها گرجستات، عمان، هند، پاکستان، سریلانکا، کنیا، چین و بنگلادش نیز جزو مقاصد صادراتی محصول قیر ایران هستند.

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

برای صادرات قیر چه مجوزهایی لازم است؟

با رعایت قوانین وزارت نفت میتوان مجوز این نوع صادرات را دریافت کرد. وزارت نفت بر این اساس دو دستور‌العمل برای صادرات فرآورده‌های نفتی تعبیه کرده است که آنها عبارتند از :

۱- تمامی سرمایه‌گذاری‌های صنعت نفت در کشور تابع قوانین و مقررات واحدهای مربوطه است. اگر در صورتیکه قانون خاصی وجود نداشت افراد باید طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت خود را انجام دهند.

 • وزارت نفت باید افرادی که علاقه‌مند به فعالیت در این زمینه هستند را آموزش داده تا زمینه‌ساز موفقیت آنها شود.
 • خرید قیر از طریق بورس کالا انجام شده و این سازمان مجوز صادرات آن را صادر می‌کند. در گذشته به همین صورت بوده و اکنون هم باید طبق این دستور العمل‌ها قیر صادر شود.

۲- وکیوم باتوم ماده تولید شده از قیر است که در پالایشگاه‌های نفتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای صادرات آن باید مجوز از سازمان بورس گرفته شود.

۳- وکیوم باتوم یکی از مهم ترین مواد نفتی است که به صورت رایگان به سازمان‌های دیگر ارسال می‌شود و وزارت نفت برای تجارت برون‌مرزی قیر، کارمزد زیادی دریافت نمی کند.

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

مدارک مورد نیاز برای صادرات قیر

 1. کارت معتبر بازرگانی به نام صادر کننده
 2. تهیه فاکتور فروش
 3. تهیه لیست عدل بندی در صورتیکه موارد کالا مختلف باشد
 4. عقد قرارداد حمل و بیمه
 5. اخذ اظهارنامه گمرکی
 6. اخذ بارنامه
 7. اخذ گواهی مبدا
 8. صادرات کالا طبق اسناد اخذ شده

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

حداقل سرمایه برای صادرات قیر

نوسانات دلار تأثیر زیادی بر قیمت قیر صادراتی می‌گذارد. عامل تأثیرگذار دیگر بر قیمت قیر صادراتی، هزینه‌های حمل‌ونقل است. مهم‌ترین عامل تأثیرگذار بر قیمت قیر، قیمت جهانی نفت است که تأثیر چشم‌گیری بر آنارد؛ زیرا با افزایش قیمت نفت خام، قیمت وکیوم باتوم نیز افزایش میابد.

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

وکیوم باتوم ماده اولیه تولید قیر است که از ته مانده برج تقطیر در خلاء پالایشگاه‌های نفت به دست می‌آید. میزان بازیابی به ازای هر واحد، سفارش یا قرارداد به شما بستگی دارد. این هزینه ها باید قبل از افزودن هزینه‌های صادرات و مالیات در نظر گرفته شوند .در میان کشورهای دنیا، امارات، پاکستان، میانمار، قطر، هند، عمان و چین از عمده‌ترین بازارهای صادرات و تجارت قیر ایران محسوب می‌شوند.

برای صادرات انار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

سود صادرات قیر چقدر است؟

سود به دست آمده از صادرات این فرآورده نفتی بالاست. بر این اساس اگر می‌خواهید سود به دست آمده و خالص از صادرات برای شما و شرکت‌تان زیاد باشد، بهتر است تمامی شرایط اخذ مجوز را رعایت کنید. مهمترین قدمی که برای به دست آوردن مجوز صدور قیر باید بردارید، این است که به وزارت نفت مراجعه کنید تا شرایط اخذ مجوز را برای شما تعیین کنند.

برای صادرات پسته با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

سود صادرات قیر چقدر است؟
سود صادرات قیر چقدر است؟

آیا صادرات قیر ممنوع است؟

صادرات فرآورده‌های نفتی مانند قیر به دلیل کوچک بودن حجم محموله‌ها، تعداد زیاد خریداران و تجار، انواع مختلف صادرات، متمرکز شدن بر بازارهای منطقه‌ای به جای بازارهای جهانی و کاهش حجم تراکنش‌های بانکی در شرایط تحریم نسبت به صادرات نفت خام آسان‌تر است. درآمدزایی بالایی نیز برای کشور به همراه دارد، موضوعی که در تجارت فرامرزی قیر ایران به خوبی قابل مشاهده است.

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

علیرغم پتانسیل و توان بالای صادرات و تحریم‌گریزی آن، چند سالی است که تجارت قیر از مرزهای شمال غربی کشور دچار مشکل شده است. از سال ۹۸ تا به الان ترکیه به دلایلی نامشخص واردات قیر از ایران را ممنوع کرده است. به این ترتیب با ممنوعیت ترانزیت قیر از ترکیه، نه تنها بازار این کشور بلکه سایر کشورهای شمال غرب ایران نیز در حال کم شدن است.

برای صادرات تابلو فرش با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 در سال‌های گذشته حجم صادرات فرآورده نفتی یعنی قیر ایران به بازار کشورهای ذکر شده در پاراگراف قبلی سالانه حدود ۵۰۰ هزار تن برآورد شده است.

برای صادرات حبوبات با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

از طرفی وضعیت نامطلوب اقتصاد واحدهای قیرساز شمال غرب کشور به دلیل عدم دریافت مطالبات از دولت، خرید مواد اولیه با رقابت از بورس کالا باعث شده است که این واحدها در آستانه ورشکستگی قرار بگیرند. در این صورت نه تنها بازارهای صادراتی ایران از دست می‌رود، بلکه اشتغالزایی که به واسطه این کارخانه‌ها ایجاد شده است نیز تعطیل خواهند شد.

برای صادرات پلاستیک با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات قیر با وانیکس

شرکت وانیکس در زمینه صادرات قیر با بهره‌گیری از تجربیات و اطلاعات کارشناسان زبده خود، قیر را در بسته‌بندی‌های مناسب در مدت زمان اندک به کشور مقصد ارسال می‌کند. در آنجا به بازرگانی که قیر را از شما خریداری کرده، تحویل می‌دهد‌‌.

در واقع صادرکننده قیر بدون کمک از افراد حرفه‌ای به هیچ عنوان نمی‌تواند در تجارت خود با کشور های خارجی موفق باشد؛ زیرا اطلاعات کاملی در رابطه با قوانین تجارت برون‌مرزی قیر به صورت عامیانه در دسترس نیست.

وانیکس یک شرکت ترخیص کالا با سابقه است. مشاوران و کارشناسان با تجربه و زبده مجموعه می‌توانند شما را در زمینه ترخیص یا صادرات انواع کالا یاری کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارسال قیر به کشورهای همسایه، می‎توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

91 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست