صادرات قارچ با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس

قارچ جزو محصولات کشاورزی با ارز آوری بالا در کشور است که بیشتر در ۳ استان تهران، البرز و اصفهان تولید می‌گردد. صادرات قارچ به کشور‌های خارجی باعث شده است که هرساله میزان قارچ بیشتری در ایران برداشت شود و تولید این محصول رونق یابد. برای صادرات، محبوبیت قارچ‌های خوراکی بیشتر از قارچ‌های صنعتی است که دلیل آن را می‌توان کیفیت بالای قارچ‌های خوراکی دانست. برای صادرات قارچ و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات قارچ

برای صادرات قارچ و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

شاید برایتان جالب باشد، اگر بدانید که قارچ برای درمان بعضی بیماری‌ها مثل  سرماخوردگی کاربرد دارد.  قارچ  یکی از مواد غذایی مفید است که امروزه در اکثر کشور‌های دنیا  مصرف می‌شود. قصد داریم تا در این قسمت از وبلاگ وانیکس، در مورد  صادرات قارچ  صحبت کنیم. اگر قصد صادرات این محصول را دارید، ادامه مقاله را بخوانید تا با راه و روش صادرات آن به طور کامل آشنا شوید. موضوعاتی که در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • چگونه صادرات قارچ را شروع کنیم؟
  • بهترین کشور‌ها برای صادرات قارچ
  • برای صادرات قارچ چه مجوز‌هایی لازم است؟
  • مدارک مورد نیاز برای صادرات قارچ
  • حداقل سرمایه برای صادرات قارچ
  • سود صادرات قارچ چقدر است؟
  • برای صادرات قارچ چه باید کرد؟
  • واردات کالا از طریق شرکت وانیکس
  • سخن پایانی

چگونه صادرات قارچ را شروع  کنیم ؟

توجه به ویژگی‌های ظاهری قارچ قبل از صادرات آن اهمیت دارد. مثلاً باید حتما قارچ‌ها هم اندازه باشند. این مورد باعث می‌شود که بسته‌های حاوی قارچ زیباتر به نظر برسند. بسته‌بندی قارچ اهمیت زیادی دارد. علاوه بر این که  باعث زیبایی بیشتر محصول می‌شود،  قارچ‌ را از بسیاری آسیب‌های فیزیکی  محفوظ می‌دارد.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

چگونه صادرات قارچ را شروع  کنیم ؟
چگونه صادرات قارچ را شروع  کنیم ؟

باید توجه کنید که در ساخت ظروف بسته‌بندی از مواد شیمیایی استفاده نشده باشد و شکل ظاهری محصول از بیرون بسته‌بندی دیده شود.استفاده از مواد شیمیایی باعث تخریب زودتر قارچ خواهد شد. بر روی بسته‌ها باید لیبل‌هایی نیز چسبانده شود. معمولا اسم برند و نوع محصول  بر روی این لیبل ثبت می‌شود. اطلاعاتی مثل کیفیت محصول، تاریخ تولید و انقضا نیز باید به صورت خوانا بر روی لیبل نوشته شود. بنابراین توجه به یک‌سری نکات برای صادرات محصول ضروری است و حتما باید به آن‌ها توجه کرد.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

بهترین کشور‌ها برای صادرات قارچ

هم اکنون، قارچ تولید داخل به کشور‌های زیادی صادر می‌شود که از میان این کشور‌ها می‌توان به  ارمنستان، انگلیس ، امارات و کویت اشاره کرد.

در این بین، مراودات اقتصادی بین ایران و ارمنستان از بقیه کشور‌ها بهتر صورت می‌گیرد. و از نظر مقدار صادرات نیز، بیشترین قارچ تولید کشور به انگلیس صادر می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که کشور انگلیس جزو طرفداران قارچ ایرانی محسوب می‌شود. اکثر تاجران ایرانی کشور‌های ارمنستان و انگلیس را بازار هدف خود قرار داده و قارچ تولید داخل را به این کشور‌ها صادر می‌کنند.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

برای صادرات قارچ چه مجوز‌هایی لازم است؟

برای یک تاجر ضروری است که  اطلاعات کافی در زمینه قوانین و مقررات مربوط به صادرات داشته باشد. قوانین مربوط به صادرات مواد غذایی در گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت گردیده است.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

بعد از کسب اطلاعات کامل در مورد قوانین، رعایت یک‌سری مجوز‌ها نیز الزامی است. به عنوان مثال برای صادرات مواد غذایی مثل قارچ به مجوز‌هایی مثل مجوز وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو و همچنین به کارت بازرگانی نیاز است. لازم به ذکر است که دریافت کارت بازرگانی فقط باید توسط شخصی انجام شود که صادر کننده کالا است‌.

برای صادرات قارچ چه مجوز‌هایی لازم است؟
برای صادرات قارچ چه مجوز‌هایی لازم است؟

برای یک تاجر الزامی است که اطلاعات دقیقی در مورد استانداردها، اصول بسته‌بندی محصول و مواردی از این قبیل داشته باشد. بعد از اتمام تمامی کار‌ها و دریافت‌ مجوز‌های لازم، لازم است تاجر لیست عدل‌بندی را آماده کند تا بتواند مجوز نهایی را از گمرک بگیرد.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

مدارک مورد نیاز برای صادرات

داشتن یکسری مدارک برای ارسال قارچ به کشور‌های دیگر ضروری است که از میان آن‌ها می‌توان به

۱) گواهی بهداشت و قرنطینه

۲) تهیه Packing list  یا صورت عدل بندی

۳ ) دریافت کارت بازرگانی

۴) گواهی انرژی اتمی یا گواهی مرسوم

و موارد دیگر اشاره کرد.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

حداقل سرمایه برای صادرات قارچ

 قاعدتا ارسال قارچ به کشور‌های دیگر نیاز به سرمایه دارد اما مسائل و مشکلاتی نیز در این مسیر وجود دارند که باید آن‌ها را در نظر گرفت. چرا که ممکن است لازم باشد بودجه بیشتری صرف این کار کنید. یکی از مشکلاتی که کیفیت قارچ‌های صادراتی را تهدید می‌کند، مسئله فساد‌پذیری قارچ است‌.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

در صورتی که یکسری تجهیزات سردخانه‌ای وجود نداشته باشند، قارچ به سرعت خراب شده و صادر‌کننده متحمل ضرر و زیان جبران‌ناپذیری خواهد شد. بنابراین باید مقداری از بودجه خود را صرف خرید این تجهیزات کنید. بهتر است که صادرات بیشتر به کشور‌های همسایه مثل ترکیه و آذربایجان یا حتی تاجیکستان که از نظر مسافت نزدیک هستند انجام شود. در این صورت احتمال آسیب دیدن قارچ صادراتی کاهش می‌یابد.

سود صادرات قارچ چقدر است؟

از جمله عواملی که باعث شده‌اند ارسال قارچ به خارج از کشور سودآور باشد، گران‌تر بودن قارچ در کشور‌های دیگر است. همین تفاوت قیمت و ارزان بودن هزینه حمل و نقل، باعث شده که تاجران بتوانند سود خوبی از طریق صادرات این محصول کسب کنند.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

سود صادرات قارچ چقدر است؟
سود صادرات قارچ چقدر است؟

قارچ‌های صادراتی دستچین و با کیفیت هستند. همچنین بسته‌بندی آن‌ها نیز به دلیل مسائل بهداشتی و موارد دیگر، با بسته‌بندی قارچ‌های تولید کشور متفاوت است. تمام این عوامل باعث شده‌اند که قیمت قارچ نسبت به موارد داخلی تفاوت چشمگیری داشته و بالاتر باشد.

برای صادرات قارچ چه باید کرد؟

صادرات محصولات غذایی بیشتر به نظارت و بررسی احتیاج دارند. در مورد قارچ، قبل از صادرات باید کیفیت آن‌ را به خوبی بررسی کرد. مثلاً باید حواستان باشد که اثری از آفت و بیماری در قارچ وجود ندارد، رنگ قارچ کاملا سفید باشد و هیچ‌گونه لک روی آن وجود نداشته و همچنین هرگونه بریدگی یا آسیب‌دیدگی در آن مشاهده نشود.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

صادرات کالا از طریق شرکت وانیکس:

امروزه صادرات کالا از ایران به سرتاسر جهان انجام و بخش مهمی از سرمایه در گردش کشور توسط تاجران ایرانی تامین می‌شود. لازم به ذکر است که در حال حاضر کالاهای صادراتی مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیستند و راه‌های صادراتی هموارتر از گذشته شده‌اند.

شرکت بازرگانی وانیکس، دارای کارشناسان خبره و کاربلدی است. آن‌ها به شما می‌آموزند که چگونه با کمترین هزینه به کشور‌های خارجی محصول صادر کنید. بنابراین بهتر است با شرکت وانیکس همکاری کرده و کالای مورد نظرتان را بدون هیچ مشکلی از کشور خارج کنید.

سخن پایانی

این مقاله را به یکی از محصولات صادراتی مهم یعنی قارچ اختصاص دادیم که خواص متعددی دارد و برای صادرات بسیار مناسب است. ارسال قارچ به کشور‌های خارجی ارزآوری بالایی برای کشور دارد‌. سعی کردیم تا  راه و روش صادرات قارچ، مدارک لازم برای این‌کار و مواردی از این قبیل را برای شما بیان کنیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشید اطلاعات کافی از آن به دست بیاورید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

39 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست