صادرات شیشه با وانیکس

ایران، منابع انرژی زیادی دارد و این منابع زیاد باعث مطرح شدن کشور ما در مبحث صادرات انواع مختلف کالاها شده است؛ به‌طوری‌که ایران یکی از فعالان این زمینه در جهان به شمار می‌رود. صادرات شیشه، از جمله تجارت‌های گسترده‌ای است که کشور ایران در آن بسیار پیشرو بوده و قدرتمند عمل کرده است. برای صادرات شیشه و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات شیشه
صادرات شیشه

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید         تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

پاپ آپ آموزش واردات

برای صادرات شیشه و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

همان‌طور که در فوق نیز اشاره شد، ایران منابع ارزشمند زیادی دارد که این منابع، برای تولید شیشه نیز بسیار غنی بوده و سبب می‌شوند میزان تولید شیشه و درنتیجه صادرات شیشه افزایش پیدا کند. اکنون که به تجارت شیشه اشاره کردیم، شاید این سؤال در ذهنتان به وجود آید که چرا این محصول را به سایر کشورها صادر می‌کنیم؟ آیا کشورهای که شیشه وارد می‌کنند خودشان توانایی تولید شیشه را ندارند؟

از چند جهت، پاسخ به‌تمامی این سؤال‌ها قابل بررسی است. در فروش شیشه از ایران به بازارهای خارجی، عوامل زیادی تأثیر گذارند. به عنوان نمونه در یک سری از کشورها، تولید برخی از محصولات، ارزان‌تر از سایر کشورها است؛ برای واردات از کشور دیگری، همین مناسب بودن قیمت می‌تواند عامل مهمی باشد.

کیفیت در کنار قیمت، نیز از موارد مورد اهمیت دیگر است. کشور ایران از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها برای ساخت شیشه‌هایی باکیفیت بهره برده که موجب شده شیشه تولیدی آن، طرفداران زیادی داشته باشد هم در کشورهای همسایه و هم در کشورهای اروپایی. ایران از لحاظ موقعیت جغرافیایی، در موقعیتی قرار گرفته که دسترسی سایر کشورهای همسایه به آن مناسب بوده و همین مسئله باعث تسهیل تعاملات ایران با سایر دولت‌ها شده است.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

 به‌طورکلی کشور ما، هم از نظر منابع و هم از نظر شرایط جغرافیایی به‌گونه‌ای است که موقعیت مناسبی برای تولید شیشه و صادرات آن داشته و قیمت پایین در کنار کیفیت مناسب کالاهای تولیدی، ایران را به یکی از سرآمدهای تجارت شیشه در جهان تبدیل کرده است. با این مقدمه، اکنون در ادامه این مقاله از وبلاگ وانیکس قصد داریم تا مطالب بیشتری را در باره فروش شیشه به کشورهای خارجی بررسی کنیم. از شما نیز می‌خواهیم تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایید.

لیست موارد آورده شده در مقاله صادرات شیشه:

 • چگونه صادرات شیشه را شروع کنیم
 • بهترین کشورها برای صادرات شیشه
 • برای صادرات شیشه چه مجوزهایی لازم است
 • مدارک مورد نیاز برای صادرات شیشه
 • حداقل سرمایه برای صادرات شیشه
 • سود صادرات شیشه چقدر است
 • برای صادرات شیشه چه باید کرد
 • آیا صادرات شیشه ممنوع است
 • صادرات شیشه با وانیکس

چگونه صادرات شیشه را شروع کنیم

با مواردی که در فوق اشاره کردیم، متوجه شدید که فروش شیشه به بازارهای خارجی می‌تواند یک تجارت سودمند بوده و ارزآوری زیادی داشته باشد؛ حال شاید به فکر این هستید که صادرات این کالا را از کجا باید شروع کنید؟ چه‌کارهای باید انجام دهید؟ اصلاً نگران نباشید، مجموعه وانیکس در این مقاله از صفر تا صد چگونگی شروع تجارت شیشه را بررسی کرده است.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

چگونه صادرات شیشه را شروع کنیم
چگونه صادرات شیشه را شروع کنیم

برای شروع و قبل از پرداختن به سایر مباحث، لازم به ذکر این مورد دانستیم که شما می‌توانید در شروع کار خود، هر نوع شیشه‌ای را صادر کنید و هیچ محدودیتی در انتخاب مدل‌های مختلف شیشه ندارید. انواع شیشه معمولی، شیشه ضدگلوله، شیشه دوجداره، شیشه ضد اغتشاش، شیشه ضد هجوم، شیشه سکوریت، شیشه خم می‌توانند به عنوان شیشه‌های صادراتی به کشورهای همسایه انتخاب شوند. بعد از اینکه نوع شیشه که قصد صادرات آن را دارید انتخاب کردید، نوبت این می‌رسد که با موارد زیر آشنایی داشته باشید:

 • شناخت قوانین، مجوزات و مدارک لازم

برای موفقیت در تجارت هر کالایی لازم است تاجران با قوانین و مقررات مربوط به صادرات کالای مدنظر آگاهی داشته باشند؛ مثلاً در تجارت شیشه، شاید واردات یک نوع شیشه خاص به کشور مدنظر شما ممنوع باشد و یا یکسری قوانین و مدارک خاص برای ترخیص آن از گمرک وجود داشته باشد که بی‌اطلاعی از این قوانین و عدم رعایت آن، ممکن است بار صادراتی شما را مرجوعی کرده و یا قاچاق محسوب کند.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

 • شناخت سازمان‌های دخیل در صادرات

همان‌طور که اشاره شد، شروع صادرات ملزم به ارائه برخی مدارک و اخذ برخی مجوزها است که تاجران باید سازمان‌های مرتبط به این مسائل را شناسایی کرده و نسبت به اخذ هر چه سریع مجوزها و مدارک لازم از سازمان‌های دخیل، اقدام نمایند.

 • شناخت آیین‌نامه‌ها و قرار دادها

مسئله شناخت آیین‌نامه‌ها و قراردادها نیز یک مسئله کاملاً مشابه با مجوزها و مدارک است.

 • آشنایی با چگونگی بازاریابی صادراتی

منظور از بازاریابی صادراتی این است که درباره بازار کشورهای مختلف اقدام به کسب اطلاعات کرده و با رویه‌های مصرفی و تقاضای آن بازارها آشنا شد.

 • مسلط بودن به رویه‌های گمرکی و ترخیص کالا

ترخیص کالا و انجام امور گمرک یکی از فرایندهای زمان بر در روند صادراتی به شمار می‌روند؛ آشنایی کامل با مراحل گمرکی می‌تواند در ترخیص به هنگام کالا مؤثر بوده و از ضررهای احتمالی حاصل از انبارشدن بار جلوگیری کند.

 • دانستن نکات مربوط به بیمه

همان‌طور که می‌دانید زمان حمل کالا، می‌تواند به آن آسیب‌های وارد شود که تاجران برای جبران این آسیب‌ها اقدام به بیمه کردن کالای صادراتی خود می‌کنند.

 • شناخت روش مناسب حمل‌ونقلی

شیشه یک ‌بار آسیب‌پذیر است و اگر برای جابه‌جایی آن از تجهیزات و وسایل حمل مناسب بهره گرفته نشود با آسیب رسیدن به بار، تجار ضررهایی زیادی را متحمل می‌شوند.

 • مسلط بودن به اصول مکاتبات بازرگانی خارجی

این مورد نیز برای برقراری ارتباط با تاجران و فروشندگان سایر کشورها ضروری است.

 • یادگیری اصطلاحات مهم بازرگانی

آشنایی با اصطلاحات مهم حوزه تجارت یکی دیگر از الزامات شروع فرایند تجاری است. همان‌طور که در بخش بازاریابی صادراتی اشاره کردیم، آشنایی با کشورهای مقصد که قصد واردات شیشه از ایران را دارند یک امر ضروری بوده و در سود حاصل از تجارت بسیار تأثیرگذار است. در ادامه به بررسی بیشتر این مورد پرداخته‌ایم.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

 بهترین کشورها برای صادرات شیشه

عمده شیشه تولیدی ایران به کشورهای همسایه مثل عراق، ترکیه، هند، عربستان، افغانستان صادر می‌شود. اما بازارهای وارداتی شیشه ایران فقط به بازار این کشورها محدود نشده و شیشه‌های باکیفیت ایران به کشورهای اروپایی نیز صادر می‌شوند.

 برای صادرات شیشه چه مجوزهایی لازم است

در بخش بالا نیز اشاره کردیم که برای طی روند صادراتی، نیاز به دریافت برخی مجوزها و مدارک است که در ذیل به آنها اشاره کرده‌ایم:

 • دریافت پروانه صادرات

اطلاعات مختلفی بر روی پروانه صادراتی، درج می‌شود. با دریافت این پروانه قادر به مشاهده یکسری از اطلاعات مهم می‌شوید از جمله: مشخصات کامل کالاهای صادراتی، کد کشور مقصد صادرات، کد کشور مبدأ برای صادرات، مشخصات کامل وسیله حمل‌ونقل کالاهای صادراتی، نرخ ارز در زمان درخواست پروانه صادراتی و مشخصات بانکی

 برای صادرات شیشه چه مجوزهایی لازم است
برای صادرات شیشه چه مجوزهایی لازم است
 • اخذ مجوز ثبت سفارش بازرگانی
 • اخذ مجوز از اداره استاندارد برای محصولات مشمول استاندارد اجباری
 • اخذ مجوز از سازمان انرژی اتمی

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

 مدارک مورد نیاز برای صادرات شیشه

 • از جمله مدارک مورد نیاز برای فروش شیشه به بازارهای جهانی عبارت‌اند از:
 • اخذ کارت بازرگانی معتبر به نام فرد صادرکننده یا نماینده قانونی وی
 • اخذ مجوز صدور (در صورت عدم موافقت کلی برای صدور کالای موردنظر، توسط وزارت بازرگانی)
 • گواهی استاندارد (در صورت مشمول بودن کالا برای مقررات اجباری استاندارد صادراتی)
 • گواهی انرژی اتمی یا گواهی‌های مرسوم
 • در صورت متفاوت بودن کالا، تهیه صورت عدل‌بندی Packing List

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

 حداقل سرمایه برای صادرات شیشه

یکی از سؤالات و دغدغه‌های همه افراد در شروع کار تجاری این است که با چقدر سرمایه می‌توانند آن را شروع کنند. درباره تجارت شیشه نیز این قاعده پابرجا بوده و اکثر مراجعان شرکت وانیکس از مشاوران مجموعه، این سؤال را جویا هستند.

 حداقل سرمایه برای صادرات شیشه
حداقل سرمایه برای صادرات شیشه

درباره این سؤال در تجارت شیشه، باید بگوییم آمار دقیقی در دست نیست و سرمایه لازم برای شروع کارتان به عوامل زیادی بستگی دارد؛ مثلاً نوع شیشه‌ای که می‌خواهید صادر کنید، هزینه‌های حمل‌ونقل، هزینه‌های نیروی انسانی، هزینه‌های اخذ مجوزها و امورات گمرکی، هزینه انبارداری و همچنین کشور مقصد صادراتی شما. با آگاهی از این موارد شما می‌توانید هزینه‌های لازم برای شروع کار تجاری خود را تخمین بزنید.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

 سود صادرات شیشه چقدر است

بعد از تخمین هزینه‌های مورد نیاز برای فروش شیشه به بازارهای خارجی، اکنون این سؤال مطرح می‌شود که سود حاصل از این صادرات چقدر است و آیا این سود جبران‌کننده هزینه‌ها خواهد بود یا نه؟

در پاسخ این پرسش‌ها نیز باید بگوییم سود حاصل مانند هزینه‌های مورد نیاز وابسته به نوع شیشه صادراتی شما و کشورهای مقصد مدنظر شما است. مثلاً اگر شما دست به صادرات شیشه سکوریت بزنید، باتوجه‌به اینکه این نوع شیشه در کشورهای همسایه تقاضای زیادی داشته و نرخ بالایی از صادرات را به خود اختصاص داده است، سود زیادی نصیبتان خواهد شد.

علاوه بر این موارد، شما می‌توانید با شناسایی رقبای خود در بازار جهانی و مقایسه کیفیت کالای صادراتی خود با آنها، درصدد ارتقای کیفیت و بسته‌بندی شیشه‌های صادراتی خود برآمده و با افزایش فروش، میزان ارزآوری خود را زیاد کنید.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

برای صادرات شیشه چه باید کرد

با توجه به اینکه بازار شیشه به دلیل آسیب‌پذیری این محصول و در نتیجه نیاز دوباره مشتری به آن، همیشه در حال گردش است؛ بعد از اشاره به چگونگی شروع و مجوزها و مدارک لازم، شاید برای افرادی که با خواندن این مقاله به تجارت شیشه علاقه‌مند شدند و می‌خواهند وارد آن شوند این سول پیش بیاید که برای فروش شیشه به بازارهای بین‌المللی چه باید کرد؟ چه نکاتی را باید دانست؟

برای صادرات شیشه چه باید کرد
برای صادرات شیشه چه باید کرد

در ادامه برای کمک به شما عزیزان به طور مختصر به بررسی این موارد پرداخته‌ایم.

در ابتدای کار شما باید یک طرح صادراتی تهیه کرده و اهداف و محدودیت‌های کار تجاری خود را در آن مشخص نمایید. در این طرح همچنین باید یک برنامه زمان‌بندی‌شده را برای خود تعین کرده و طبق آن اقدام به طی مراحل کنید. شما باید برای اندازه‌گیری میزان موفقیت خود در تجارت شیشه، نقاط عطفی را تعیین کنید که به نسبت آن بتوانید میزان پیشرفت خود را بسنجید. برای درک عمیق شما عزیزان، در ذیل چند سؤال اساسی که باید هنگام تهیه یک طرح صادرات پرسیده و پاسخ‌دهی شود را آورده‌ایم.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

این سؤالات اساسی عبارت‌اند از:

 • کدام نوع شیشه باید برای صادرات انتخاب شود؟
 • باتوجه‌به رقبای موجود و نیازهای بازار، چه تغییراتی در شیشه صادراتی اعمال شود که موجب تطبیق آن با بازارهای خارجی شود؟
 • آیا برای تجارت شیشه، نیاز به تهیه گواهینامه صادرات است؟
 • برای توسعه فعالیتتان، بهتر است کدام کشور را به عنوان مقصد انتخاب نمایید؟
 • کانال‌های توزیع و بازاریابی برای دسترسی به مشتریان کدام‌اند؟
 • چه چالش‌ها و محدودیت‌های را پیشرو دارید؟
 • نحوه قیمت‌گذاری محصول صادراتی شما چگونه خواهد بود؟
 • برای صادرات به چه نیروهای نیاز دارید؟
 • چه شرکت‌های برای انجام کار تجاری شما موجودند؟
 • چقدر هزینه زمانی و پولی نیاز دارید؟
 • نحوه ارزیابی نتایج چگونه خواهد بود؟

بعد از اینکه پاسخ این پرسش‌ها را در طرح صادراتی خود مشخص کردید،

اکنون نوبت این است که ما نیز، برخی نکات که در تجارت شیشه به دردتان می‌خورد را بازگو کنیم:

 • استفاده از فناوری‌های جدید در تولید شیشه می‌تواند شمارا از سایر رقبا جلو بیندازد.
 • ارتباط‌گیری با خریداران خارجی بزرگ و اعتمادسازی در بالا آمدن و بولد شدن شما در بازارهای خارجی بسیار تأثیر دارد
 • گمرک‌های منطقه پیرانشهر و شهید رجایی بهترین منطقه‌ها برای حمل شیشه‌های صادراتی هستند

 آیا صادرات شیشه ممنوع است

در بخش مربوط به آشنایی قوانین و مقررات صادراتی به این نکته اشاره کردیم که عدم آگاهی از ممنوعیت‌‌هایی محصول صادراتی، می‌تواند عواقب بسیار بدی برای تجار به همراه داشته باشد. در خصوص ممنوع بودن تجارت شیشه، باید بگوییم توسط کشور ایران محدودیت خاصی اعمال نشده است و شیشه‌های صادراتی با اخذ مجوزهای لازم امکان ترخیص از همه گمرکات کشور را دارا هستند. اما توجه کنید این قضیه فقط برای ایران است و ممکن است در کشور مدنظر شما برای صادرات، ممنوعیت‌های اعمال شده باشد.

واردات شیشه با وانیکس

در این مقاله از وبلاگ وانیکس سعی کردیم، نحوه فروش شیشه به کشورهای خارجی را بررسی کنیم. در جمع‌بندی مطالب ارائه شده در فوق، باید بگوییم تجارت شیشه مزایای زیادی به همراه دارد. همان‌طور که می‌دانید شیشه یکی از کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در همه برهه‌ها به شمار می‌رود پس سرمایه‌گذاری در این بخش، هم برای کشور و هم برای خود تاجر منفعت زیادی داشته و کمک زیادی به اقتصاد کشور می‌کند.

همان‌طور که با خواندن این مقاله متوجه شدید، تجارت شیشه ملزم به رعایت برخی قوانین و طی برخی مراحل است که برای گذر از آنها نیاز دارید از شرکت‌های باتجربه در این حیطه کمک بگیرید. شرکت تجاری وانیکس در حوزه صادرات کالاهای مختلف، یکی از شرکت‌های صاحب‌نام به شمار رفته و با داشتن کادری مجرب و آشنا به تمام امور گمرکی می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. در صورت هرگونه سؤال و ابهامی می‌توانید با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

پاپ آپ آموزش واردات
264 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
پاپ آپ آموزش واردات