صادرات سیر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس

سیر یکی از گیاهان خوراکی است که خواص درمانی آن از گذشته‌های دور بر انسان‌ها ثابت شده است. خواص سیر موجب می‌شود این گیاه سفید و ریز همیشه در فصل رشد خود به صورت تازه و خام و در سایر فصول به صورت ترشی استفاده شود. این گیاه دارویی در مصر باستان نیز استفاده می‌شد. برای صادرات سیر با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات سیر

برای صادرات سیر با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

سیر طبع گرم و خشک دارد و سرشار از ویتامین‌های فولیک اسید، کلسیم، ویتامین، آهن، پتاسیم، منیزیم و مقدار کمی روی و ویتامین های B2 ،B1  و B3 است. صادرات سیر با توجه به خواص فوق‌العاده همواره مورد توجه صادرکنندگان قرار گرفته است.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

در این مقاله قصد مطالعه مطلب صادرات سیر مباحث زیر را داریم:

 • چگونه صادرات سیر را شروع کنیم؟
 • بهترین کشورها برای صادرات سیر
 • انواع سیر برای صادرات
 • مدارک و مجوزهای مورد نیاز برای صادرات سیر
 • انواع روش های صادرات سیر
 • حداقل سرمایه برای صادرات سیر
 • سود صادرات سیر چقدر است؟
 • استان های تولیدکننده سیر در ایران
 • آیا صادرات سیر ممنوع است؟
 • صادرات سیر با وانیکس

چگونه صادرات سیر را شروع کنیم؟

برای پرداختن به این فعالیت، همانند صادرات سایر محصولات کشاورزی، رعایت یک سری نکات مهم است. تهیه انواع سیر صادراتی با کیفیت و خرید عمده از تولید کننده با قیمت مناسب، اولین و مهم‌ترین قدم است. خرید و فروش سیر صادراتی از طریق شرکت‌های بازرگانی یا نماینده فروش مستقیم این محصولات صورت می‌گیرد. فرد به تنهایی نمی‌تواند وارد بازار جهانی شود و سفارش خود را ثبت کند؛ زیرا صادرات کالا، قوانین و مراحل ویژه خود را دارد.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

چگونه صادرات سیر را شروع کنیم؟
چگونه صادرات سیر را شروع کنیم؟

این محصول به دو صورت تازه و خشک شده، بسته‌بندی می‌شود. قیمت سیر خشک صادراتی متفاوت با نوع تازه و مرغوب خود است. زمانیکه مشتری خارجی، سفارش خرید خود را ثبت می‌کند، نماینده شرکت صادراتی موظف است نمونه‌ای از محصول را در اختیار او قرار دهد. درصورتیکه کیفیت محصولات و نحوه بسته‌بندی مورد تایید قرار بگیرد، مراحل بستن قرارداد و  تسویه حساب انجام می‌شود.

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

یکی از فاکتورهای مهم در صادرات سیر خشک و تازه، کیفیت و بسته‌بندی استاندارد آن است. تعداد زیادی از مشتریان به دنبال محصول ارگانیک هستند، یعنی محصولاتی که در پرورش آن‌ها هیچ ماده شیمیایی آفت‌کش یا مواد خطرناک به کار نرفته باشد. معمولاً کیفیت انواع سیر صادراتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا این مسئله تایید شود.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بهترین کشورها برای صادرات سیر

سیرهای صادراتی ایران یکی از پر طرفدارترین محصولاتی است که در بازار میوه و تربار کشورهایی مانند روسیه، عراق، چین و کویت بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد. ایران سالانه مقدار قابل توجهی از این سبزی خوش عطر و طعم را به این کشورها ارسال می‌کند.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

البته بیشترین فروش سیر و صادرات آن به کشورهای روسیه است که سهمی در حدود ۸۵ درصد از صادرات ایران را به خود اختصاص می‌دهند. به علت ایجاد بازار فروش بسیار خوبی که در روسیه دارد و نیز قیمت پایین‌تر از قیمت واقعی صادر می‌شود صادرات این محصول برای تجاران بسیار جذاب بوده و پرسود است. جالب است بدانید پرویزخان، بند آستارا و آبادان از مهم‌ترین گمرک‌های تجارت این محصول هستند.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

انواع سیر برای صادرات

انواع سیر صادراتی به دو رنگ برای بازارهای داخل و برای صادرات به کشورهای متفاوتی در حاشیه خلیج فارس برداشت می‌شود و در بسته‌بندی‌های سفارشی صادر می‌گردد.

 • سیر سفید
 • سیر قرمز

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

سیر قرمز متمایز از سیر سفید است. طعم این سیر کمی تند بوده و خواص درمانی خوبی دارد. این محصول علاوه بر ارتقای سلامت عمومی بدن همه افراد به رفع مشکلات زنانه نیز کمک می‌‌کند. سیر تازه صادراتی را می‌توان در اردبیل، دشت مغان، طارم و تبریز یافت.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

انواع سیر برای صادرات
انواع سیر برای صادرات

ترکیبات این سیر از تغییرات غیرعادی در سلول‌‌های سرطانی و بافت‌‌های تخمدان، رحم و سینه پیشگیری می‌کند. سیر ایران به دلیل کیفیت بالایی که دارد در بازارهای فروش بین‌المللی دارای طرفداران زیادی است و هر روز بر تعداد مشتریان آن اضافه می شود. این محصول دارای طعم بی نظیری است و می‌توان در بازارهای داخلی از طریق نمایندگی های فروش محصولات کشاورزی این محصول را خریداری کرد.

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

سیر خشک صادراتی دارای قیمت های فروش متفاوتی با سیرهای عرضه شده در داخل کشور است؛ چون هزینه‌های تولید و عرضه آن ها یکسان نیست. سیر خشک مرغوب دارای خواص اولیه سیر تازه است و با مصرف آن نیز می توان از خاصیت‌های زیاد سیر تازه بهره‌مند شد.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مدارک و مجوزهای مورد نیاز برای صادرات سیر

تجار باید برای داشتن صادراتی بدون مشکل و دردسر با قوانین امور گمرکی و ترخیص کالا و مراحل تشریفات گمرکی، مجوزها و اسناد لازم مانند:

بارنامه، گواهی مبدا و بیمه نامه، تنظیم اظهارنامه وارداتی، فاکتور، لیست بسته‌بندی، صدور پروانه سبز گمرکی، پرداخت مالیات‌های وارداتی و مجوز بهداشت جهت مواد غذایی از جمله سیر آشنایی داشته باشند.

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

انواع روش های صادرات سیر

صادرات سیر تازه خشک، به صورت عمده و در بسته‌بندی‎های زیبا انجام می‌شود. شرکت‎های بازرگانی معمولاً برای سیرخشک، بسته‌بندی های جذاب‌تری را انتخاب می کنند، چون برگ‌های خشک سیر در مدت طولانی ماندگاری داشته باشند.

برای صادرات انار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بسته بندی ها باید بهداشتی بوده و از نظر ابعاد و اندازه ها به گونه‌ای باشد که آسیبی به سیر ر هنگام حمل و نقل وارد نشود.. سیر صادراتی به سه روش دسته بندی می شود؛ استفاده از از کارتن های مقاوم و ضخیم، توری و بسته بندی در سبد.
مشتریان خارجی باتوجه به اهمیتی که به بسته‌بندی اصولی می‌دهند معمولاً سبد یا توری را انتخاب می‌کنند. در حالیکه نگهداری سیر در کارتن، کمی دشوارتر است، اما برای فروش عمده سیر از کارتن استفاده می‌شود. قیمت این محصول بسته به نوع بسته‌بندی به هر یک از سه روش فوق متفاوت است. در هنگام انجام قرارداد صادرات سیر حتماً روش بسته ‌بندی باید ذکر شود و زیرا قیمت بر همان اساس تعیین می‌شود.

برای صادرات پسته با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

حداقل سرمایه برای صادرات سیر

سیر یکی از فرآورده‌های کشاورزی پر فروش در بازارهای بین‌المللی است. به طور قطع یکی از عوامل موفقیت شرکت‌های بازرگانی در بازار شناخت دقیق از کشورهایی است که پتانسیل واردات سیر از ایران را دارند.

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

حداقل سرمایه برای صادرات سیر
حداقل سرمایه برای صادرات سیر

سیر صادراتی ایران به کشورهای روسیه، ترکیه، امارات، کویت، عمان، عراق، ترکمنستان، آذربایجان و قزاقستان و اندونزی صادر می‌شود. پیدا کردن مشتری خارجی خوش حساب متعهد یکی دیگر از شرط اصلی برای موفقیت به شمار می‌رود.

برای صادرات تابلو فرش با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بسته‌بندی های صحیح، استعلام قیمت روز، ارتباط با کشاورزان و نحوه تسویه حساب مطابق با نوسانات قیمت دلار در بازار عناوینی هستند که در صادرات سیر اهمیت دارند. پرورش انواع سیر صادراتی با کیفیت و مرغوب موجب می‌شود تا مشتریان بیشتری را به سمت محصولات جذب کند.

برای صادرات حبوبات با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

اگر شرکت ‌های بازرگانی سیر صادراتی را بدون خرید از واسطه برای صادرات تهیه کنند سودآوری بیشتری خواهد داشت. ارتباطات موثر با فروشنده و مشتری خارجی به روش های مختلف به انجام مراحل صادرات کمک بسیاری خواهد کرد.

سود صادرات سیر چقدر است؟

ایران جزء کشورهایی است که به دلیل در دست داشتن منابع کشاورزی، صادرات زیادی در زمینه خشکبار دارد، تا جایی که امروزه با به کارگیری روش‌های نوین در تولید، میزان تولید انواع خشکبار در کشور افزایش چشمگیری داشته است. با توجه به روند صادرات محصولات کشاورزی، بسیاری از تولیدکنندگان به فکر صادرات مستقیم محصولات خود هستند.

بعضی از افراد صرفا با دیدن سود حاصل از صادرات محصولی مانند سیر و بدون در نظر داشتن سختی‌هایی که در این مسیر وجود دارد و بدون هیچ تجربه‌ای اقدام به صادرات می‌کنند. این در صورتی است که سود صادرات سیر به عوامل زیادی مانند کشور مقصد، فصل، کیفیت کالا، توان رقابت با سایر کشورهای صادرکننده و میزان تقاضا بستگی دارد.

برای صادرات پلاستیک با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

این دسته از افراد متاسفانه با شکست مواجه خواهند شد و نه تنها از صادرات این محصول سود نمی کنند، بلکه ضررهای زیادی نیز به بار می آورند. از آنجایی که هزینه اولیه تولید سیر به نسب سایر محصولات صادراتی کم است، معمولا تاجران زیادی به سمت بازار آن جذب می‌شوند. اگر با تحقیقات و اطلاعات کافی و لازم به امر صادرات بپردازید می‌توانید درآمدزایی بالایی داشته باشید.

دقت داشته باشید در خصــوص محصولات غذایــی و کشــاورزی همــواره نگرانــی‌هــای بهداشــتی و ســلامت وجــود دارد.

بایــد قبــل از اقـدام بـه صـادرات از شـرایط قرنطینـه، نحـوه اخـذ گواهـی‌هـای سلامت و بهداشت اطـلـاع دقیقــی کســب کــرد تــا منجــر بــه برگشــت بــار از بــازار مقصد نشــود.

استان های تولیدکننده سیر در ایران

یکـی از محصولات صادراتـی مهم در کشور سـیر اسـت که عــلاوه برمصــرف مســتقیم توســط خانــوار، در مــوارد صنعتــی مانند تولید دارو و مـواد نگهدارنـده و کاربـرد دارد. مهـم‌تریـن قطـب تولیـد ایـن محصـول استان همـدان اسـت کـه در سالهای اخیر میزان تولیدات آن از تولیـد کل کشــور در حــدود ۶۲ درصــد بــوده اســت و دارای ســهم ۲۵ درصـدی ازسـطح زیـر کشـت ایـن محصـول در کشـور را به خود اختصاص می‌دهد.

 وجود کشاورزان توانمند در تولید ادوات مکانیزه سیر و استقبال از کشت مکانیزه و کیفیت بالای سیر از مزیت‌های استان همدان در کاشت این محصول است که باعث شده سیر همدان شهرت جهانی داشته باشد.

استان های تولیدکننده سیر در ایران
استان های تولیدکننده سیر در ایران

مناطق طارم (استان زنجان)، استان‌های مازندران، دزفول و گیلان در فصل بهار سیر برداشت می‌کنند و استان‌های همدان، آذربایجان شرقی، فارس و خراسان رضوی تولیدکننده سیر در تابستان هستند.

آیا صادرات سیر ممنوع است؟

میزان تولید سیر استان در سالهای اخیر حدود ۴۴ هزار تن است که هفت هزار تن آن صادر و بقیه به صورت تازه خوری، فرآوری شده و سیر خشک استفاده می‌شوند.

 معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی عنوان کرد: بالا بودن هزینه تولید سیر درجه یک در داخل کشور و بازار‌های هدف صادراتی و به صرفه نبودن قیمت تمام شده سیر بسته‌بندی شده با قیمت جهانی از عمده دلایل کاهش صادرات سیر است.

صادرات سیر با وانیکس

شرکت وانیکس، به صادرکنندگان محترم کمک می‌کند، با اطمینان خاطر از کیفیت بالای کالاها، محصولات کشاورزی متنوع از جمله سیر صادراتی را خرید و سپس صادر کنند. در شرکت وانیکس برای صادرات محصولات کشاورزی، از بهترین و با کیفیت‌ترین نوع بسته‌بندی استفاده می‌شود. کارتن‌های با کیفیت و بسته‌بندی استاندارد، از مزایای این شرکت است. برای صادرات سیر به کشور هدف با گرفتن مشاوره از ما به راحتی به شرکت وانیکس اعتماد کنید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

76 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست