صادرات سبزیجات در سریع ترین زمان و با بهترین هزینه با وانیکس

در حوزه صادرات، بازرگانان زیادی فعالیت دارند و حوزه تخصصی برخی از این تجار، صادرات سبزیجات تازه و خشک است. باتوجه‌به اعلام سازمان کشاورزی و مواد غذایی، جمعیت جهان در حال افزایش است و تا سال ۲۰۳۰ این تعداد به ۸ میلیارد نفر می‌رسد، بنابراین تقاضا برای مواد غذایی و به‌ویژه واردات سبزیجات از کشورهای تولیدکننده افزایش چشمگیری خواهد داشت. برای صادرات سبزیجات و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات سبزیجات

برای صادرات سبزیجات و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

کشورهایی مثل ایران، به‌عنوان رهبران تولید و فروش سبزیجات به کشورهای توسعه یافته در سطح جهان معروف هستند. صادرات سبزی را می‌توان یکی از بخش‌های در حال توسعه حوزه صادرات دانست، به‌گونه‌ای که امروزه تعداد زیادی از تجار در این زمینه در حال فعالیت هستند و روزبه‌روز بر تعداد این افراد افزوده می‌شود.

باتوجه‌به آب‌وهوای ایران و شرایط اقلیمی، در ایران سبزی‌های متنوع کشت می‌شود که در سراسر جهان خواهان زیادی دارد. سبزی‌های تولید شده در داخل کشور را هم می‌توان به‌صورت تازه، خشک و منجمد در بازارهای جهانی عرضه کرد. وبلاگ شرکت وانیکس قصد دارد شما را در این مقاله با خرید و فروش سبزیجات در سطح جهانی آشنا کند.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

در ادامه مقاله صادرات سبزیجات در سریع ترین زمان و با بهترین هزینه با وانیکس همراه ما باشید تا شما را بیشتر با عناوین زیر آشنا کنیم:

 • چگونه صادرات سبزیجات را شروع کنیم؟
 • بهترین کشورها برای صادرات سبزیجات
 • برای صادرات سبزیجات چه مجوزهایی لازم است؟
 • مدارک مورد نیاز برای صادرات سبزیجات
 • حداقل سرمایه برای صادرات سبزیجات
 • سود صادرات سبزیجات چقدر است؟
 • برای صادرات سبزیجات چه باید کرد؟
 • آیا صادرات سبزیجات ممنوع است؟

چگونه صادرات سبزیجات را شروع کنیم؟

شروع صادرات و به‌ویژه صادرات محصولات کشاورزی، یکی از اساسی‌ترین دغدغه‌های کسانی است می‌خواهند وارد دنیای تجارت شوند. سؤال این است که چگونه صادرات محصول مدنظر را آغاز کنیم. قبل از فهمیدن اینکه برای تجارت سبزیجات، چه مجوز و مدارکی نیاز است و کدام کشورها مقاصد خوبی برای محصولات ما هستند، ابتدا باید بدانیم چگونه می‌توانیم وارد این عرصه شویم و به فعالیت بپردازیم.

پیش از ورود به دنیای تجارت بین‌الملل، باید به یک شناخت منطقی و درست از خود و ظرفیت‌های محصول صادراتی خودتان برسید. برآورد سرمایه لازم برای خرید محصول هم جزو ارکان مهم و تأثیرگذار در موفقیت کاری است. البته داشتن سرمایه بالا، تنها عامل موفقیت نیست، در کنارش عوامل دیگر هم مؤثر است. باید توجه کنید که محصول کشاورزی مدنظر شما در همه جای دنیا خریدار ندارد و ارزیابی و انتخاب بازار هدف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

حال که به شناخت کافی از خود، سرمایه و محصول صادراتی رسیدیم نوبت آن است که از یک فرد آگاه و یا شرکت معتبر مشاوره بگیریم، شرکت معتبر تجاری وانیکس، می‌تواند راهنما و مشاور خوبی در این مسیر برای شما باشد. فروش سبزیجات در بازارهای جهانی، نیازمند این است که از کیفیت خوبی برخوردار باشد و در بسته‌بندی‌های مناسب و استاندارد در بازار عرضه شود، وگرنه مشتری‌های خود را از دست داده و خسارت‌های زیادی متحمل خواهید شد.

چگونه صادرات سبزیجات را شروع کنیم؟
چگونه صادرات سبزیجات را شروع کنیم؟

بسته‌بندی محصولات کشاورزی باید متناسب با بازار هدف باشد. حتماً باید رقبای تجاری خود را بررسی کنید و رمز موفقیتشان را الگوی خود قرار دهید، توجه داشته باشید که کوچک‌ترین خطا موجب از بین رفتن سرمایه‌تان خواهد شد، پس بدون برنامه‌ریزی و یک راهنمای با تجربه صادرات را شروع نکنید.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

به‌طورکلی، شروع این کار به خودشناسی، برآورد هزینه و تأمین سرمایه و برنامه‌ریزی متناسب با بازار هدف نیاز دارد. توجه به این موارد گفته شده موجب می‌شود که شما بهتر و سریع‌تر وارد تجارت بین‌الملل شوید و در کار خود به سرعت پیشرفت کنید.

بهترین کشورها برای صادرات سبزیجات

همان‌طور که در بالا اشاره شد، بازاریابی یکی از مؤلفه‌های مهم در زمینه صادرات بوده و از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. برای اینکه یک تاجر خوب شویم باید بدانیم که محصول صادراتی ما در کدام کشور، بازار خوبی دارد و بهتر به فروش می‌رسد.

از جمله کشورهای واردکننده سبزیجات تولید شده در ایران، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عراق با ۱۰۹ میلیون دلار، امارات متحده عربی با ۵۳ میلیون دلار و کشور عمان با ۱۲ میلیون دلار واردات از جمله مقاصد اصلی برای بازرگانان صادرکننده سبزی به شمار می‌ر‌‌‌وند‌‌‌.

همان‌طور که گفتیم علاوه بر سبزی تازه، سبزی خشک تولید شده در ایران هم مشتری‌های زیادی دارد، از جمله برترین کشورهای واردکننده سبزی خشک در سطح جهان می‌توان کشورهای زیر را نام برد:

 • ژاپن: با واردات به ارزش ۳۱۸ میلیون دلار
 • آلمان: واردات به ارزش ۲۶۶ میلیون دلار
 • آمریکا: به ارزش حدودی ۲۴۲ میلیون دلار
 • چین و هنگ‌کنگ: واردات به ارزش حدودی ۱۹۳ میلیون دلار
 • هلند: واردات به ارزش حدودی ۱۶۰ میلیون دلار

کشور ایران، در بخش صادرات این ماده غذایی، در خاورمیانه رتبه اول و در سطح جهان رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

برای صادرات سبزیجات چه مجوزهایی لازم است؟

با اهمیت مجوزها برای شروع صادرات در بخش بالا آشنا شدید؛ حال میخواهیم این مجوزها را به طور اختصاصی نام ببریم. مجوزهای لازم برای فروش سبزیجات در بازارهای بین‌الملل به شرح زیر هستند:

 • مجوز صدور
 • دریافت گواهی بهداشت و قرنطینه
 • دریافت گواهی استاندارد
 • اخذ گواهی انرژی اتمی
 • دریافت صورت عدل‌بندی Packing List

مدارک مورد نیاز برای صادرات سبزیجات

هر کشوری برای واردات و صادرات میوه‌ و سبزیجات، مقررات خاص خودش را دارد. علاوه بر مجوزهای گفته شده، یکسری مدارک و اسناد هم لازم است. برخی از مدارک مورد ‌نیاز در طی فرایند صادرات محصولات کشاورزی به شرح ذیل است:

 • دریافت گواهی قرنطینه، و تأییدیه گمرک
 • تأیید و ارزیابی قوانین و مشخصه‌های بسته‌بندی توسط وزارت جهاد کشاورزی
 • دریافت مجوز آزمایش سلامت
 • اخذ بارنامه صادرات
 • داشتن فاکتور خرید، مانیفست و پکینگ لیست قبل از صادرات
 • ثبت و تأیید ارزش صادراتی کالا، مشخص‌کردن اختلاف تعرفه‌ای در دفتر تعرفه گمرک
مدارک مورد نیاز برای صادرات سبزیجات
مدارک مورد نیاز برای صادرات سبزیجات

بعد از بررسی مدارک ذکر شده در گمرک مرزی، مدارک لازم به بخش حسابداری ارجاع می‌شوند.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

حداقل سرمایه برای صادرات سبزیجات

حداقل سرمایه لازم برای شروع این تجارت، به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه این مطلب، آن را بررسی می‌کنیم.

 • هزینه لازم برای شستشوی برخی سبزیجات صادراتی

بعد از برداشت سبزیجات، باید سموم و آلاینده‌هایی که روی آن است، شست‌وشو و تمیز شود که این مقوله هزینه‌بر است.

 • هزینه سورتینگ محصولات کشاورزی صادراتی

منظور از سورتینگ، این است که سبزیجات را از نظر سایز، رنگ و دیگر پارامترها به شکل یکسان طبقه‌بندی کنید که این عملیات هم نیازمند نیروی انسانی و برخی دستگاه‌ها است که نیاز به هزینه دارد.

 • شوک انجماد سبزیجات صادراتی

یعنی سبزیجات را در شرایطی قرار می‌دهید که به آن دمای خیلی پایین داده و محصول دچار شوک می‌شود و یخ می‌زند تا ماندگاری آن بالا رود. این مرحله هم نیازمند هزینه است.

 • هزینه بسته‌بندی

در مرحله بسته‌بندی کالا، هزینه‌هایی از جمله هزینه برای نیروی انسانی جهت بسته‌بندی و کارگرانی که محصول را داخل تریلی یا ترانزیت حمل می‌کنند و هزینه خرید قوطی یا هر بسته‌بندی دیگر مورد توجه است.

 • هزینه برای راننده ترانزیت

در مرحله آخر، مسلماً راننده تریلی هم یک هزینه‌ای برای کاری که انجام می‌دهد دریافت خواهد کرد.

علاوه بر موارد گفته شده، هزینه لازم برای اخذ مجوزها از جمله موارد هزینه‌بر است.

از دیگر هزینه‌های صادرات، هزینه خالی کردن بار از تریلی، هزینه بازرس کیفی گمرک، هزینه اجاره کردن کانتینر یخچال‌دار، بارگیری کردن محموله داخل کانتینر، هزینه پلمب گمرکی کانتینر و هزینه‌های انبارداری در گمرک هستند.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

سود صادرات سبزیجات چقدر است؟

میزان سود صادرات محصولات کشاورزی و سبزیجات بستگی به نوع سبزیجات، مقدار آن، کشور مقصد و نرخ ارز مبادله‌ای دارد. مشخص است که صادرات به کشور‌های اروپایی و روسیه و برخی کشورهای عربی ثروتمند، سود بیشتری نسبت به کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس دارد. اگر به مواردی مانند مرغوبیت محصول، بسته‌بندی متناسب با استاندارد‌های بین‌المللی و مقررات کشور مقصد و نحوه حمل‌و‌نقل توجه شود، سود‌دهی بالا و یک تجارت موفق تضمین شده است.

پس به طور کلی حجم محموله صادراتی، تعداد معاملات صورت گرفته، نحوه و نوع حمل‌ونقل، مقررات صادرات مبدأ و مقصد، نرخ ارز و شرایط خریدار، در سوددهی و موفقیت در امر تجارت، نقش کلیدی دارد.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

برای صادرات سبزیجات چه باید کرد؟

حال که با سود حاصل از صادرات محصولات کشاورزی و سرمایه اولیه مورد نیاز آن آشنا شدید، اگر می‌خواهید وارد این بخش از تجارت شوید، باید با مراحل فروش سبزیجات در بازارهای بین‌الملل آشنا شوید. در اینجا به‌صورت کلی مراحلی که باید برای صادرات انجام داد را بررسی می‌کنیم.

 • مرحله اول دریافت کارت بازرگانی

در مرحله اول باید به فکر اخذ مجوزات و کارت بازرگانی باشد.

 • مرحله دوم انتخاب روش صادرات محصول کشاورزی مدنظر

برای این منظور، می‌توان از شرکت‌های بازرگانی استفاده کرد و یا اقدام به تأسیس شرکت کرد.

 • مرحله سوم، یافتن و بستن قرارداد با تأمین‌کننده سبزی صادراتی

این مرحله از اصلی‌ترین مراحل صادرات است، این مرحله تعیین‌کننده موفقیت در بازار جهانی است چون کیفیت و قیمت محصول صادراتی در این مرحله  تعیین می‌شود.

 • مرحله چهارم، پیدا کردن خریدار و مشتری خارجی

این موضوع هم به‌اندازه یافتن تامین‌کننده، پر اهمیت است و از عوامل تأثیرگذار در روند صادرات و موفقیت در امر تجارت محسوب می‌شود.

 • مرحله پنجم، انتخاب نوع حمل‌ونقل است که با توجه به نوع محموله و مقصد و طبق توافق با خریدار یک روش حمل‌ونقل را تعیین می‌شود.
 • مرحله ششم، بسته‌بندی محصول و ارسال محموله به مقصد مدنظر

بسته‌بندی مواد غذایی فاسدشدنی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر بسته‌بندی و روش ارسال محموله به شیوه درستی انجام نشود، بار ارسالی شما فاسد خواهد شد و سرمایه‌تان از بین خواهد رفت‌. پس برای جلوگیری از زیان‌ها و خسارت‌های احتمالی، بار صادراتی خود را بیمه کنید.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

برای صادرات سبزیجات چه باید کرد؟
برای صادرات سبزیجات چه باید کرد؟

آیا صادرات سبزیجات ممنوع است؟

ممنوعیت کلی برای صادرات محصولات کشاورزی وجود ندارد، ولی هر کشوری برای خودش قوانین خاصی دارد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

کشور عمان: برای حمایت از تولید داخلی خود واردات گوجه‌فرنگی، خیار، بادمجان، گل‌کلم، کدوسبز، کاهو را ممنوع کرده است.

کشور عراق: دلیل رسمی برای ممنوعیت اعلام نکرده‌اند. محصولاتی که وارداتش ممنوع شده: شلغم، کاهو، چغندر، کلم، گل‌کلم.

روسیه: باقی‌مانده سموم بر روی محصولات کشاورزی علت اصلی این مسئله است. محصولاتی که وارداتش ممنوع شده، انواع فلفل‌دلمه‌ای است.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

سخن پایانی با وانیکس

در این مقاله از شرکت بازرگانی وانیکس به بررسی فروش سبزیجات به بازارهای جهانی پرداختیم. ما با تکیه بر دانش و تخصص در حوزه بازرگانی و تجارت و با داشتن اطلاعات و سال‌ها تجربه در زمینه صادرات بین‌الملل انواع مختلف کالاها، آماده ارائه هرگونه خدمات بازرگانی و مشاوره برای شما هستیم. شما می‌توانید با خدمات شرکت وانیکس با خیالی آسوده وارد حوزه تجارت شوید و نگران از دست دادن سرمایه خود نباشید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

23 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست