صادرات زغال در سریع ترین زمان و با بهترین هزینه با وانیکس

زغال از خاک اره و ضایعات چوبی تولید شده، با توجه به ارزان بودن مواد اولیه سازنده آن و وجود بازار خوب داخلی صادرات زغال بسیار سودآور است. منابع گیاهی و چوبی در کشورمان از کیفیت بسیار مرغوبی برخوردار هستند، مواد اولیه زغال همان خاک اره حاصل شده نیز بسیار با کیفیت بوده و از مرغوبیت بیشتری برخوردار است. برای صادرات زغال و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات زغال

برای صادرات زغال و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

مواد اولیه ارزان و در عین حال با کیفیت، سبب شده تا زغال تولیدی در کشورمان به خوبی در دیگر کشورها بخصوص همسایگان به فروش برسد. در سال‌های اخیر ایران توانسته با تولید زغال‌های مرغوب و با کیفیت در زمینه صادرات رشد چشمگیری داشته باشد و همچنین با داشتن مواد اولیه مرغوب و فراوان صادرات زغال به کشورهای خلیج فارس را توسعه بدهد.

 زغال‌هایی که صادر می‌شوند از بهترین و با کیفیت‌ترین نوع آن هستند. این کیفیت و مرغوبیت زغال تولید شده در ایران در کشورهای همسایه و خلیج فارس مشتریان فراوانی دارد. برترین صادرکنندگان زغال چوب در دنیا کشورهایی همچون ویتنام، لهستان، کوبا، مکزیک، مالزی، هلند، آرژانتین ، اوکراین، اندونزی و چین می‌باشند.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

در ادامه مقاله صادرات زغال در سریع ترین زمان و با بهترین هزینه با وانیکس به مطالب زیر می‌پردازیم:

 • چگونه صادرات زغال را شروع کنیم؟
 • بهترین کشورها برای صادرات زغال
 • ویژگی زغال مرغوب
 • برای صادرات زغال چه مجوزهایی لازم است؟
 • حداقل سرمایه برای صادرات زغال
 • سود صادرات زغال چقدره؟
 • نحوه صادرات زغال
 • صادرات زغال با وانیکس

چگونه صادرات زغال را شروع کنیم؟

پیش از شروع هر کاری در هر زمینه‌ای ، لازم است تا آشنایی‌های ابتدایی با کسب و کار مورد نظرتان داشته باشید. داشتن اطلاعات کافی از زمینه کاری و نیازمندی‌های آن، یکی از رموز داشتن کسب و کاری موفق است.

به این نکته توجه کنید که اگر هیچ سررشته و دانشی از خط تولید زغال نداشته باشید هم می‌توانید وارد این کار شوید و نیاز به تحصیلات، پیشینه و دانش خاصی نیست. هر شخصی با داشتن سرمایه اندک می‌تواند وارد این کار شود.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

چگونه صادرات زغال را شروع کنیم؟
چگونه صادرات زغال را شروع کنیم؟

برای شروع کار صادرات زغال باید مشتری یا مشتری‌های خارجی را از پیش پیدا کرد و هماهنگی‌های لازم را انجام داد. همچنین می‌توان با شرکت‌های بازرگانی که در امور صادرات به کشورهای خارجی فعالیت دارند راهنمایی خواست و کار صادرات را به آن‌ها واگذار کرد.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

بهترین کشورها برای صادرات زغال

ایران صادر کننده انواع زغال به تمام کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس، عراق، ترکیه، افغانستان، پاکستان، آذربایجان، قطر، لبنان، کویت و برخی کشورهای اروپایی است. جمعیت بالا و بازار مصرف نسبتا خوب و همچنین مرز مشترک با اکثر کشورهای ذکر شده از مزایای بزرگ صادرات به این کشورها هستند.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

به علت قوانین سخت صادرات، موقعیت جغرافیایی، صادرات به کشورهای اروپایی دشوارتر است. در کشورهای اروپایی از زغال برای پخت و پز و سوخت شومینه استفاده می‌کنند. کشورهای سردسیر ازجمله نروژ، فنلاند، سوئد از خریداران اصلی محصولات زغالی هستند. با این همه تعداد صادرکننده‌ها به اروپا کم است و فرصت مناسبی برای ارزآوری و دریافت سود بالا به شمار می‌روند. هر کدام از کشورهای ذکر شده قوانین گمرکی صادراتی مخصوص به خودشان را دارند.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

ویژگی زغال مرغوب

 • نداشتن بوی نامطبوع
 • داشتن حرارت کافی
 • زود سرخ شدن
 • دیر خاموش شدن
 • نداشتن جرقه هنگام سوختن
 • داشتن خاکستر کم
 • پودر نشدن هنگام سوختن
 • بادوام باشد

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

برای صادرات زغال چه مجوزهایی لازم است؟

برای صادرات، باید از قوانین صادرات و گمرکی به خوبی آگاهی داشته باشید و طبق آن‌ها شروع به صادرات کنید. بر اساس قوانین صادراتی جمهوری اسلامی ایران، منعی برای صادرات این محصول وجود ندارد. در طی سال‌های گذشته، این نوع صادرات تحت تعرفه گمرکی ۴۴۰۲ صادر شده است و مجوز آن به متقاضیان داده می‌شود.

برای صادرات زغال چه مجوزهایی لازم است؟
برای صادرات زغال چه مجوزهایی لازم است؟

توجه داشته باشید که شما نیازمند دریافت مجوز از وزارت صنعت و معدن و اخذ مجوزهای مربوطه هستید. پس از اخذ مجوزهای گمرکی برای صادرات و مجوزهای مربوطه، در مورد شرایط صادرات نیز باید مشتری مورد نظر خود را در کشور مقصد نیز پیدا کنید.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

حداقل سرمایه برای صادرات زغال

سود حاصل از صادرات این محصول در ایران بسیار خوب است که بخش زیادی از این سود، مربوط به صادرات زغال فشرده ایرانی می‌شود. یکی از دلایل مهمی که باعث شده تا به یک تجارت بسیار سودآور تبدیل شود، مسئله ارزان بودن مواد اولیه است که زغال از آن تشکیل می‌شود.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

موادی مانند خاک اره و دیگر ضایعات چوبی از مهم‌ترین مواد اولیه تولید زغال به حساب می‌آیند، بنابراین این محصول با هزینه کمی که برای تولید آن صرف می‌شود با این مواد اولیه ارزان و دم‌دستی، می‌تواند سود زیادی را از فروش خود، به تاجران ایرانی ببخشد. در مقابل زغال، تجارت زغال فشرده سود خیلی بیشتری را برای صادرکننده ایرانی به ارمغان می آورد.

سود صادرات زغال چقدره؟

امروزه برای تولیدکنندگان زغال، تهیه مواد لازم و اولیه مرغوب و درجه یک با قیمت مناسب و هزینه کمتر بسیار اهمیت دارد. از سوی دیگر با گسترش میزان تولید زغال در داخل کشور، این محصولات را به کشورهای همسایه صادر کرده است.

تولید زغال از دسته شغل‌های پردرآمد و سودمند است. اولین موردی که درآمد و سوددهی تولید زغال تاثیر دارد، کیفیت محصول نهایی شماست هرچه زغال تولید شده با کیفیت‌تر باشد مشتری نیز رضایت بیشتری دارد. در نتیجه فروش آن در بازار بهتر و راحت‌تر و سود شما هم بیشتر خواهد بود.

افرادی که از مواد اضافه و غیر مجاز و نامرغوب و روش‌های نادرست در تولیدات خود استفاده می‌کنند نه تنها سودی نمی‌کنند، بلکه به مرور زمان مشتری‌های خود را هم از دست می‌دهند، بنابراین شرط اول در سوددهی تولیدات زغال داشتن کیفیت خوب آن‌ها است .

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

دلایل پر سود بودن صادرات زغال

۱- بازار فروش داخلی زغال و امکان صادرات

می‌دانیم که زغال در کشور ما بسیار پرمصرف بوده و مصرف‌کنندگان زیادی دارد، پس بازار داخلی ما اوضاع خوبی دارد. بازار خارجی نیز از زغال در مصارف آشپزی، گرم کردن منازل و نیز مصرف دخانیات استفاده زیادی دارند. کشور ما یکی از بهترین صادرکنندگان زغال فشرده به کشورهای خارجی می‌باشد.

۲– ارزان و دردسترس بودن مواد اولیه

همانطور که در بالا اشاره شد؛ مواد اولیه مرغوب جهت تولید زغال فشرده در دسترس و بسیار فراوان است. پس تهیه مواد اولیه هزینه بالایی ندارد.

۳- وابسته نبودن به ارز خارجی

اغلب کسب و کارها اخیرا، به دلیل وابسته بودن به مواد اولیه خارجی یا ارزهای خارجی در اثر نوسانات دچار آسیب‌هایی می ‌شوند. اما در تولید زغال نیازی به وارد کردن مواد اولیه و قطعات خارجی ندارید؛ زیرا کشور ما تولیدات و افتخارات ملی را در تولید زغال دارد به همین دلیل وابستگی به ارز خارجی ندارید.

۴- شروع کار با سرمایه کم و مناسب

امروزه می‌دانیم راه اندازی کسب و کار تولیدی نیازمند سرمایه و هزینه‌های زیادی است، همین امر باعث شده بیشتر افراد برای راه اندازی یک کسب و کار در سرمایه و هزینه اولیه مشکل داشته باشند، درصورتی که راه‌اندازی خط تولید زغال در مقایسه با سایر کسب و کارها نیازمند سرمایه معقول‌تری است.

نحوه صادرات زغال

زغال معمولا به دو صورت بسته‌بندی و فله انجام می‌شود. زغال تولید شده برای پخت و پز، قلیان، سوخت کاربرد دارد. این محصول با توجه به نوع مواد اولیه و روش تهیه، در شکل، اندازه‌ و نوع‌های متنوعی تولید می‌شود. مانند زغال لیمو، زغال کبابی، زغال بلوط، زغال نارگیل، زغال بامبو، پسته، سیب، انجیر و زغال فشرده.

شرط موفقیت در زمینه صادرات کیفیت بالای کالای تولیدی مطابق با استانداردها، کیفیت بسته‌بندی، پشتیبانی قوی و قیمت مناسب می‌باشد. با توجه جمعیت بالای کشور، ارزان بودن مواد اولیه برای تولید زغال فعالیت در این حوزه را مقرون به صرفه خواهد بود.

صادرات زغال به کشور های اروپایی

اگرچه بیشتر مصرف‌کنندگان زغال را کشورهای خاورمیانه و نزدیک ایران شامل می‌شوند، اما جالب است بدانید که صادرات این محصول به اروپا نیز انجام می‌شود. در کشورهای غربی استفاده از زغال برای قلیان محدودتر است، اما برای پخت و پز و گرمایش کم و بیش رواج دارد.کشورهای سردسیر اروپایی مانند نروژ، سوئد، فنلاند، گرینلند، از بریکت آن به عنوان هیزم استفاده می‌کنند.

صادرات زغال به کشور های اروپایی
صادرات زغال به کشور های اروپایی

در بسیاری از این کشورها هنوز هم از شومینه‌های هیزمی برای گرمایش استفاده می‌شود که با توجه به قوانین محیط زیست، بیشتر این هیزم‌ها از بریکت‌ها به دست می‌آیند تا درختان کمتری قطع شده و به محیط زیست آسیب نرسد. قوانین صادرات به اروپا پیچیده‌تر و دشوارتر از کشورهای همسایه است، اما در صورتی که مشتری مناسب را پیدا کنید با توجه به کم بودن صادر کننده‌ها و ارز دریافتی، می‌تواند سودآور باشد.

صادرات زغال با وانیکس

صدور زغال به دیگر کشورها بسیار سود آور است، اما باید آگاهانه و با کسب اطلاعات در زمینه‌های لازم باشد در غیر این صورت می‌تواند چالش برانگیز و دشوار باشد .اگر شما نیز تمایل به صادرات دارید، و استانداردها و مجوزهای لازم را نیز اخذ کرده‌اید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید و مشتری مورد نظر را ندارید، نگران این موضوع نباشید.

شرکت وانیکس با سال‌های سال تجربه در زمینه تولید و صادرات، ضمن اخذ استاندارد ایزو مربوطه از سازمان‌های بین‌المللی، راهنما و مشاور شما در امر ارسال زغال است. مخاطبین عزیز می‌توانند بدون دغدغه و نگرانی، با مشاوره و راهنمایی کارشناسان ما وارد امر بسیار سودآور شوند. در صورتی که نیاز به هرگونه مشاوره برای صادرات دارید، با مشاورین ما تماس بگیرید، تا هماهنگی‌های لازم برای جلسات مشاوره به عمل آید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

42 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست