صادرات زرشک با وانیکس

زرشک از جمله مرغوب‌ترین محصولات صادراتی ایران که به کشورهای مختلف صادر می‌شود، به شمار می‌آید. هرچند صادرات زرشک در بازارهای جهانی به پای دیگر محصولات خشکبار ایرانی مثل پسته صادراتی، نمی‌رسد، ولی صادرات این محصول هم می‌تواند رونق پیدا کند. برای صادرات زرشک و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات زرشک

برای صادرات زرشک و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

کشور ایران از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های انواع زرشک است. یکی از این انواع زرشک که خریداران زیادی دارد، زرشک سیاه، بی‌دانه است. این نوع زرشک بازار خوبی در سطح جهان دارد؛ ولی متأسفانه مقدار تولید سالانه این محصول در ایران پایین است. از آنجایی که صادرات زرشک خواهان زیادی داشته و می‌تواند ارزآوری خوبی به همراه داشته باشد، از جمله تجارت های  پرسود محسوب شده و برای بازرگانان اهمیت خاصی دارد. همین‌طور صادرات این محصول می‌تواند سبب افزایش سطح معیشت افراد، به‌ویژه فعالان در این حوزه شود.

زرشک علاوه بر هزینه کاشت و پرورش، در بخش صادرات، هزینه‌هایی همچون هزینه فراوری و خشک‌کردن  و بسته‌بندی زیادی دارد. ولی می‌توان با بسته‌بندی مناسب و جذاب، نظر خریداران را در بازارهای جهانی جلب کند و سود زیادی را نصیب تاجران و فروشندگان زرشک کند.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

باتوجه‌به شرایط خاص کشت و تولید این دانه ارزشمند، تعداد اندکی از کشورها در صادرات آن فعالیت دارند که یکی از بالقوه‌ترین کشورها در این حوزه، ایران است؛ این موضوع یک فرصت فوق‌العاده برای به دست گرفتن بازار جهانی برای تاجران ما محسوب می‌شود که باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم. ما می‌توانیم با کمی تلاش در این زمینه در سطح بازارهای بین‌الملل بی‌رقیب باشیم. در این مقاله از وبلاگ شرکت وانیکس، قصد داریم شما را با تجارت این دانه ارزشمند صادراتی آشنا کنیم.

در ادامه به توضیح مطالب صادرات زرشک با وانیکس در عناوین زیر پرداخته ایم:

 • چگونه صادرات زرشک را شروع کنیم؟
 • بهترین کشورها برای صادرات زرشک
 • برای صادرات زرشک چه مجوزهایی لازم است؟
 • مدارک مورد نیاز برای صادرات زرشک
 • حداقل سرمایه برای صادرات زرشک
 • سود صادرات زرشک چقدر است؟
 • برای صادرات زرشک چه باید کرد؟
 • آیا صادرات زرشک ممنوع است؟
 • صادرات زرشک با وانیکس

چگونه صادرات زرشک را شروع کنیم؟

در بخش بالا به طور جامع با تجارت زرشک آشنا شدیم؛ حال اگر قصد ورود به این تجارت را دارید در ادامه با ما همراه باشید.

صادرات یاقوت سرخ ایران، نیازمند طی مراحل گونان است؛ در ابتدا شما باید با انواع زرشک آشنا شوید، تا بدانید ویژگی‌های هرکدام چیست و کدام کیفیت خوبی داشته و پتانسیل صدور به دیگر کشورها را دارد؛ زرشک سیاه، قرمز، دانه اناری، پفکی و زرشک کوهی از جمله انواع این محصول هستند که هر کدام باتوجه‌به ویژگی‌ها و کاربردهایی که دارند، به کشورهای مختلفی صادر می‌شوند.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

 بعد از آشنایی با انواع زرشک باید باتوجه‌به آن، بازاریابی کنید و ببینید زرشک مدنظر شما در کدام کشور بازار خوبی دارد، بعد مشتری یابی کرده و قرارداد ببندید. باید ببینید مشتری شما چقدر زرشک می‌خواهد که آن را تهیه کنید. البته مشخص است در تجارت اول، چون مشتری از کیفیت محصول صادراتی شما اطلاعی ندارد، مقدار کمی را به‌عنوان نمونه درخواست می‌کند تا کیفیت آن را بسنجد و قیمت‌گذاری انجام شود.

چگونه صادرات زرشک را شروع کنیم؟
چگونه صادرات زرشک را شروع کنیم؟

بعد از انجام تمامی مراحل بالا و بستن قرارداد با مشتری و بسته‌بندی زرشک که متأسفانه به دلیل نبود سیستم پیشرفته برای بسته‌بندی در ایران، زرشک به‌صورت فله‌ای و در کارتن صادر می‌شود، باید تمام مجوزها و مدارک لازم برای صادرات یاقوت سرخ ایران را تهیه کنید تا در روند ترخیص کالا دچار مشکل نشوید. در ادامه مطلب به مدارک و مجوزهای لازم برای صادرات اشاره خواهد شد. انتخاب روش حمل‌ونقل که دریایی یا زمینی باشد یا هوایی، به مقصد، زمان و سرمایه شما بستگی دارد.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

به‌طورکلی تا این بخش  متوجه شدیم  که برای شروع صادرات چه کاری باید انجام دهیم، البته امور مربوط به گمرک، شرکت حمل‌ونقل، مراحل ترخیص کالا و طی‌کردن روند اداری پیچیدگی‌های زیادی دارد. برای آشنایی با این مسیر وجود یک شرکت معتبر با کادر مجرب می‌تواند شما را از سردرگمی دربیاورد و راه را به شما نشان دهد تا بتوانید با چالش‌های پیش‌آمده کنار بیایید و آن‌ها را حل کنید، شرکت وانیکس در این مسیر همراه شماست.

همان‌طور که در بالا ذکر شد، زرشک از محصولات بومی کشور است که از لحاظ صادراتی هم اهمیت فراوانی دارد. ازاین‌رو بازرگانان زیادی به خریدوفروش زرشک روی آورده‌اند.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

بهترین کشورها برای صادرات زرشک

در سطح جهان، کشورهای ایران، هند و چین طبق آمار منتشر شده، در تولید و همچنین مصرف زرشک سابقه دیرینه و باستانی دارند و قرن‌هاست که این محصول را به‌عنوان گیاه دارویی و درمانی و ماده غذایی، تولید و صادر می‌کنند.

حال که با بزرگ‌ترین کشورهای تولیدکننده و صادرکننده زرشک در سطح جهان آشنا شدیم، نوبت آن است که بدانیم کدام کشورها از بزرگ‌ترین صادرکنندگان این کالا هستند. ایالات متحده آمریکا، ایالات متحده عربی، کشورهای اروپایی، کشورهای شمالی ایران و مراکش از جمله واردکنندگان اصلی زرشک در جهان به شمار می‌آید.

زرشک تولیدشده در ایران به نقاط دیگر دنیا صادر می‌شود و هر کشور باتوجه‌به بازار داخلی خود و ذائقه مردمش، زرشک خاصی را وارد می‌کند.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

دراین‌بین برخی کشورها هستند که از واردکنندگان و مشتریان ثابت زرشک ایران هستند، آشنایی با این کشورها و سلیقه‌شان به شما کمک خواهد کرد که یک تجارت مطمئن و پرسود داشته باشید. از جمله این کشورها می‌توان به کشور امارات متحده عربی، عراق، کویت، ترکیه، روسیه، چین، بلژیک، فرانسه، استرالیا، آلمان، هلند، ارمسنان، جمهوری آذربایجان، امریکا، کانادا اشاره کرد.

برای صادرات زرشک چه مجوزهایی لازم است؟

بعد از انجام تمامی مراحل صادرات، یک قسمت مهم وجود دارد و آن  آماده‌سازی و تهیه مجوزهای لازم برای تجارت زرشک و همچنین تهیه فاکتور پروفرما است. این مجوزها را باید از سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط تهیه کنید و بدون وجود آن‌ها، فروش زرشک در بازار مقصد و حتی ترخیص بار در گمرک  امکان‌پذیر نخواهد بود.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

فاکتور پروفرما از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مجوزهایی است که در تجارت صادرات به آن توجه می‌شود. در این فاکتور تمام اطلاعات مربوط به صادرات محموله مدنظر ثبت شده و باید تمام آن موارد رعایت شود.

برای صادرات زرشک چه مجوزهایی لازم است؟
برای صادرات زرشک چه مجوزهایی لازم است؟

از طرفی می‌دانیم که صادرات محصولات غذایی به تمامی کشورها به‌شدت حساس است. به همین دلیل تاجران باید در هنگام انجام این معاملات، علاوه بر قوانین داخل کشور، با قوانین کشوری که محموله به آنجا ارسال می‌شود هم آشنایی داشته باشند و طبق آن عمل کنند.

یکی از قوانین مهم دیگر، اخذ مجوز محصولات غذایی است. در گام اول برای گرفتن این مجوزها باید کارت بازرگانی تهیه کنید یا از یک صادرکننده معتبر که دارای این کارت است، کمک بگیرید. از دیگر مجوزهای لازم در این تجارت، دریافت مجوز از وزارت بهداشت، قرنطینه و گواهی استاندارد محصول است.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز برای صادرات زرشک

اکنون که با روند کلی صادرات تا حدودی آشنا شدیم، باید بدانید که این پروسه، روند ساده و روانی ندارد. اخذ مجوزهای لازم و آماده‌سازی مدارک موردنیاز می‌توانند پرچالش و زمان‌بر باشند. با توجه به حساسیت این فرایند و نیاز به ارسال سریع زرشک که محصول کهنه نشده و از کیفیت آن کاسته نشود، صادرکننده باید با مدارک و مجوزهای لازم آشنایی داشته باشد و طریقه دریافت آن‌ها را به خوبی بداند. برخی از مدارک لازم برای تجارت زرشک در بازارهای جهانی عبارت‌اند از:

 • داشتن کارت بازرگانی
 • رسید پرداخت تعرفه
 • گواهی استاندارد
 • گواهی بهداشت
 • تنظیم و تهیه اظهارنامه صادراتی
 • بستن قرارداد حمل‌ونقل
 • بیمه‌نامه
 • گواهی بازرسی محصول
 • گواهی مبدأ
 • جواز خروج از گمرک

حداقل سرمایه برای صادرات زرشک

برای شروع هر کسب‌وکار قطعاً علاوه بر اطلاعات کافی، نیاز به سرمایه کافی هم است. در تجارت هم همین رویه وجود دارد. برای دانستن اینکه چقدر سرمایه نیاز داریم باید بدانیم چقدر زرشک برای صادرات نیاز داریم؟ چه نوع زرشکی نیاز داریم؟

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

بعد از مرحله خرید، گفتیم که برای حمل‌ونقل هم مطمئناً یک مقدار هزینه لازم است که بر اساس نوع حمل‌ونقل قیمت متفاوتی خواهد داشت. علاوه بر این هزینه‌ها، هزینه بسته‌بندی با توجه به نوع آن، هزینه‌های لازم برای اخذ مجوزهای لازم هم جزو سرمایه اولیه است. از طرف دیگر قیمت ارز جهانی ثابت نیست و مدام در حال تغییر است‌. پس به طور دقیق نمی‌توانیم بگوییم چقدر سرمایه اولیه برای شروع صادرات نیاز است.

سود صادرات زرشک چقدر است؟

کسب درآمد دلاری، ارزآوری و توسعه تجارت جهانی، تعادل بین عرضه و تقاضای بازار از جمله مهم‌ترین اهداف صادرات هستند. شواهد موجود نشان می‌دهد که به دلیل تفاوت ارز داخلی و بین‌المللی مقدار سودآوری، بسیار قابل‌توجه و حائز اهمیت است.

سود صادرات زرشک چقدر است؟
سود صادرات زرشک چقدر است؟

از طرفی مشخص است که فروش زرشک در بازار کشورهای اروپایی و روسیه و کشورهای ثروتمند عربی به طبع سودآوری قابل‌توجهی نسبت برخی کشورها از جمله عراق دارد. همچنین حجم، تعداد صادرات، نوع حمل‌ونقل، مقررات حاکم در صادرات کشور مبدأ و مقصد و همچنین نوع ارز و شرایط خریدار، در مقدار سودآوری صادرات این میوه، نقش کلیدی و اساسی دارد.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

برای صادرات زرشک چه باید کرد؟

در این بخش از مقاله، می‌خواهیم نکات مهم و مراحل فروش زرشک به بارارهای جهانی را به طور مختصر به شما بیان کنیم.

مرحله اول یافتن کشورهای هدف و جذب مشتری است. در واقع باید مشتریان بالقوه زرشک را شناسایی کنید. این کار را می‌توانید توسط یک تیم متخصص انجام دهید و از تجربه و راهنمایی آن‌ها کمک بگیرید‌. کادر مجرب شرکت وانیکس آماده ارائه خدمات گونان به شما در زمینه بازاریابی و دیگر مراحل صادرات است.

مرحله بعدی انتخاب زرشک مرغوب و آشنایی با انواع آن، جهت فروش در بازارهای جهانی است. زرشک بر حسب نوع فرآوری، انواع گوناگونی داشته و هرکدام از این انواع، ویژگی‌ها متفاوتی دارند؛ بر اساس همین تفاوت‌ها، هر کدام از انواع زرشک، مشتری‌های خاص خودش را دارد. کیفیت و مرغوبیت زرشک و همچنین نحوه بسته‌بندی محموله بسیار اهمیت دارد و سبب می‌شود در سطح بازار جهانی خوش بدرخشید و مشتریان ثابت خود را داشته باشید.

از آنجایی که زرشک از جمله محصولات غذایی است، بسته‌بندی آن اهمیت زیادی در ماندگاری و کیفیت آن خواهد داشت. علاوه بر سفارش و سلیقه مشتری مبنی بر نوع بسته‌بندی، توجه به استاندارد بودن آن هم مدنظر است.

انتخاب نحوه ارسال محموله به مقصد هم چالش‌های خاص خودش را دارد. در این قسمت باید روشی انتخاب شود که بار در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد برسد. علاوه بر زمان ارسال، باید به هزینه آن هم دقت شود. درواقع در حین انتخاب نوع مسیر، فاکتور زمان و هزینه، حجم کالای ارسالی و نوع محموله بر روش ارسال تأثیرگذار خواهد بود.

بیمه کردن محصول هم اهمیت خاص خودش را دارد، اگر بار ارسالی خود را بیمه کنید، خیالتان از سلامت و امنیت آن تا رسیدن به مقصد نهایی آسوده خواهد شد. آشنایی و تخمین هزینه‌های مربوط به گمرک و ترخیص کالا هم از جمله مواردی است که نیازمند توجه جدی است. بعد از طی همه مراحل و بیمه کردن بار زرشک، مرحله بعد آماده‌کردن مجوزها و مدارک لازم حین صادرات است که در قسمت بالا به آن اشاره شد.

آیا صادرات زرشک ممنوع است؟

صادرات برخی محصولات از داخل کشور به بیرون ممنوع است و در برخی مواقع برخی کشورهای واردکننده واردات برخی محصولات را برای حمایت تولیدات داخلی و یا دلایل دیگر ممنوع اعلام می‌کنند.

برای صادرات و واردات زرشک ممنوعیت خاصی وجود ندارد؛ مگر در شرایط خاص که در داخل کشور با کمبود زرشک مواجه بشویم و برای تنظیم بازار داخلی صادرات آن را ممنوع اعلام خواهند کرد‌.

صادرات زرشک با وانیکس

در آخر باید بگوییم که صادرات زرشک از جمله فعالیت‌های سودآور اقتصادی و موردتوجه بازرگانان است. اگر شما هم می‌خواهید به این زمینه ورود کنید و در آن فعالیت داشته باشید باید که با همه مراحل و شرایط آن آشنا باشید و بتوانید به‌خوبی آن را مدیریت کنید.

همان‌طور که گفته شد این کار پتانسیل سوددهی بسیار بالا و شرایط کارآفرینی بی‌نظیری دارد. اگر قصد شروع تجارت را دارید و محصول زرشک جهت تجارت مدنظر شماست، بعد از خواندن این مقاله برای گرفتن راهنمایی بیشتر و دریافت خدمات گونان با شرکت وانیکس همراه باشید.

شرکت تجاری وانیکس آماده همراهی شما در مسیر پر پیچ‌وخم تجارت است.  شما می‌توانید یکبار به شرکت معتبر وانیکس اعتماد کنید و نتیجه آن را در کار تجاری خود دیده و هرگز نگران ازدست‌دادن سرمایه خود نباشید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

65 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست