صادرات تابلو فرش در سریع‌ترین زمان و با پایین‌ ترین کارمزد با وانیکس

علاوه بر انواع فرش‌ها، جاجیم‌ها و گلیم‌هایی که برای زینت بخشیدن به کف خانه‌ها و اتاق‌ها کاربرد دارند، برای آراستن دیوارهای منازل نیز تابلوفرش‌ها کاربرد داشته و یک کالایی دکوری و تزیینی محسوب می‌شوند. در بافت و تولید تابلوفرش‌ها، ایران یکی از کشورهای پیشرو در جهان است. خواهان زیادی برای فرش و تابلوفرش‌های ایران در بازار کشورهای قطر، آمریکا و اروپا وجود دارد. صادرات تابلو فرش به این مناطق شامل سود بالایی می‌باشد. برای صادرات صادرات تابلو فرش و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات تابلو فرش

برای صادرات تابلو فرش و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

دو نوع تابلوفرش وجود دارد: دست‌بافت و ماشینی. این نوع فرش‌ها اغلب در اندازه‌های بین ۵۵ در ۴۰  سانتیمتر و ۲ در ۳ متر بافته می‌شوند. تابلوفرش‌ها در بازارهای داخلی و خارجی قیمت بسیار بیشتری از فرش‌های دیگر دارند؛ چون برای بافت آنان زحمت بیشتری خرج شده و همچنین از مواد گران‌تری نیز در بافت آن‌ها استفاده شده است. همچنین صادرات تابلو فرش دستباف حاوی سود بسیار چشمگیری می‌باشد.

یکی از اصیل‌ترین هنرهای ایرانی فرش آن به شمار می‌رود که در سراسر جهان زبانزد خاص و عام است. شهر کوچک ولی سه هزار‌ساله سردرود در تبریز پایتخت تابلوفرش جهان محسوب می‌گردد. با این تفاسیر، بازارهای خارجی رغبت زیادی برای واردات تابلوفرش از ایران نشان می‌دهند؛ برای همین یکی از تجارت‌های سودآور که افراد زیادی در ایران به آن روی آورده‌اند یا می‌خواهند وارد آن شوند، تجارت فرش است.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

صادرات و تجارت تابلوفرش مانند هر کالای دیگری اصول و قواعد خاص خودش را دارد. آگاهی از این قوانین برای هر تاجر و فردی که قصد صادرات تابلوفرش به کشورهای خارجی را دارد ضروری است. در این مقاله از وبلاگ شرکت تجاری وانیکس می‌خواهیم شمارا با اصول و چگونگی تجارت تابلوفرش آشنا کرده و موارد مرتبط به آن را بیان کنیم. اگر به حوزه تجارت جذاب تابلوفرش علاقه دارید از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

لیست موارد آورده شده در مقاله صادرات تابلوفرش:

 • چگونه صادرات تابلو فرش را شروع کنیم
 • بهترین کشورها برای صادرات تابلو فرش
 • برای صادرات تابلو فرش چه مجوزهایی لازم است
 • مدارک مورد نیاز برای صادرات تابلو فرش
 • حداقل سرمایه برای صادرات تابلو فرش
 • سود صادرات تابلوفرش چقدر است
 • برای صادرات تابلو فرش چه باید کرد
 • آیا صادرات تابلو فرش ممنوع است
 • صادرات انار با وانیکس

چگونه صادرات تابلو فرش را شروع کنیم

برای شروع فعالیت در حوزه فروش تابلوفرش به بازارهای جهانی، در ابتدای راه آشنایی با قوانین تجارت تابلو فرش ضروری است. داشتن کارت بازرگانی، یکی از مهم‌ترین قوانین صادرات تابلو فرش است. برای صدور تابلو فرش در ابتدا باید به اتاق بازرگانی مراجعه کرده و یک درخواست مبتنی بر دریافت کارت بازرگانی ارائه دهید. پس از این مرحله، با اخذ کارت بازرگانی معتبر و همچنین اخذ گواهی مبدأ از اتاق بازرگانی، می‌توانید در حیطه فروش تابلو فرش به کشورهای خارجی اقدام کنید.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

داشتن شماره تعرفه فرش، یکی دیگر از قوانین تجارت تابلوفرش است که افراد می‌توانند با در دست داشتن آن، به بخش آمار واردات و صادرات سایت تجارت مراجعه کرده و لیست کشورهایی را که سابقه واردات تابلو فرش را دارند، استخراج نمایند.

چگونه صادرات تابلو فرش را شروع کنیم
چگونه صادرات تابلو فرش را شروع کنیم

از جمله مواردی که سهل‌انگاری در آن در خصوص ارسال تابلو فرش به بازارهای خارجی موجب به بار آمدن خسارت و یا هزینه‌های اضافی برای مسافرین یا تجار می‌شود، اشتباه در تهیه لیست بسته‌بندی و همچنین عدم کیفیت مرغوب بسته‌بندی کالای مثل تابلو فرش است. پس فعالان این حوزه در شروع کار باید این موارد را نیز در نظر داشته باشند تا دچار ضرر مالی نشوند.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

همچنین توجه به این نکته ضروری است که برای فروش تابلو فرش به بازارهای بین‌المللی، ارائه نسخه ترجمه لاتین لیست به گمرک مقصد نیز جو الزامات به شمار می‌رود. علاوه بر موارد فوق، آشنایی با لیست کشورهای که می‌توانند مقصد صادراتی ما در فروش تابلو فرش باشند نیز مهم است. در ادامه بهترین این بازارها را معرفی کرده‌ایم.

بهترین کشورها برای صادرات تابلو فرش

 برای تجربه یک صادرات خوب، باید یک آشنایی کلی با کشورهایی که برای فرش ایران اهمیت قائل هستند داشته باشیم. کشورهایی مثل چین، آمریکای لاتین و روسیه از بزرگ‌ترین بازارهای تابلو فرش ایرانی به شمار رفته و نقش مؤثری در رشد تجارت تابلوفرش داشته‌اند. یکی دیگر از کشورهای دارای اهمیت در زمینه صدور تابلو فرش ایران و فرش دستباف در بازار جهانی، امارات است.

طبق آمارهای به دست آمده از سازمان‌های مربوطه، ۸۰ درصد از تابلو فرش‌های صادراتی فقط به ۱۰ کشور جهان صادر می‌گردند. همچنین در میان تولیدات تابلو فرش دستباف ایرانی، بیش از ۸۰ درصد آنها به کشورهای خارجی فروخته می‌شوند.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

کشورهای اروپایی مانند فرانسه، آلمان، سوییس، هلند ایتالیا، لوکزامبورگ و شیخ‌نشین‌های حاشیه خلیج‌فارس بیشترین واردات تابلو فرش ایرانی را به خود اختصاص داده‌اند. به‌طورکلی در بخش واردات این محصول کشورهای آلمان، آمریکا و عراق به ترتیب در رتبه‌های یک تا سه قرار دارند؛ با فراهم آمدن زیرساخت‌های برای صادرات فرش‌ها و تابلو فرش‌های ایرانی به این کشورها، می‌توان سود حاصل را بیشتر از قبل کرد.

برای صادرات تابلو فرش چه مجوزهایی لازم است

هر اقدامی در زندگی به آماده‌سازی شرایطی از قبل نیازمند بوده و با افزوده شدن تجربه و دانش به آن، امکان موفقیت آن بیشتر خواهد بود. در زمینه تجارت تابلو فرش نیز دریافت مجوزهای لازم برای صادرات، قبل از شروع فرایند ضروری بوده و برای ادامه روند صادراتی، نقش حیاتی دارد.

برای صادرات تابلو فرش چه مجوزهایی لازم است
برای صادرات تابلو فرش چه مجوزهایی لازم است

از جمله مجوزهایی که برای صادرات تابلو فرش‌های ایرانی لازم هستند:

 • در صورت متفاوت بودن انواع تابلوفرش‌ها، تهیه صورت عدل‌بندی یا Packing List.
 • درصورتی‌که تابلو فرش صادراتی دستباف باشد، تهیه شناسه فرش.

برخی از مجوزها نیز وجود دارد که برای صادرات کالا ضروری نیستند؛ اما باتوجه‌به کشور مقصد صادراتی شما، ممکن است مطالبه شوند؛ از جمله این مجوزها عبارت‌اند از:

 • گواهی مبدأ
 • کارنه تیر
 • سیاهه خرید
 • بارنامه حمل و گواهی بازرسی

برای دریافت مجوزهای اشاره شده در فوق، تاجران باید یکسری از مراحل را به ترتیب طی کنند. موارد زیر بیان‌کننده این مراحل است:

 • بستن قرارداد با یک شرکت حمل‌ونقل معتبر.
 • بیمه کردن کالای صادراتی.
 • اخذ گواهی بازرسی کالا.
 • دریافت گواهی مبدأ.

مدارک مورد نیاز برای صادرات تابلو فرش

در بخش بالا با مجوز‌های صادراتی و مراحلی که باید برای اخذ آن‌ها طی شود، آشنا شدید. باید بگوییم برای گذر از این مراحل باید یکسری از مدارک را دریافت کرده و به سازمان‌های ذی‌ربط ارائه دهید. مهم‌ترین این مدارک در ذیل آورده شده‌اند:

 • اخذ کارت بازرگانی به نام تاجر
 • دریافت گواهی بهداشت، گواهی استاندارد و قرنطینه
 • تهیه صورت عدل‌بندی از مراکز مربوطه
 • داشتن شماره تعرفه فرش

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

حداقل سرمایه برای صادرات تابلو فرش

یکی از سؤالات اساسی در ذهن همه افراد علاقه‌مند به این حوزه که به‌تازگی می‌خواهند وارد آن شوند این است که حداقل با چقدر سرمایه می‌توانند فروش تابلو فرش به بازارهای جهانی را آغاز کنند. در پاسخ به این پرسش باید بگوییم آمار دقیقی از میزان حداقل سرمایه لازم در دست نیست و این هزینه می‌تواند تحت شرایطی تغیر کند.

حداقل سرمایه برای صادرات تابلو فرش
حداقل سرمایه برای صادرات تابلو فرش

مثلاً در ۱۰ سال قبل صادرات فرش و تابلو فرش ایرانی رونق بسیاری داشت و سود زیادی از صادرات آن نصیب تاجران می‌شد؛ به‌خاطر همین هزینه‌های صرف شده هرچقدر که بود با سود حاصل از صادرات جبران می‌شد؛ ولی در چند سال اخیر این حوزه با رکود همراه بوده و تولیدکنندگان فرش دستبافت و همچنین صادرکنندگان از این وضع راضی نبوده و در این حوزه سرمایه‌گذاری نمی‌کنند.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

سود صادرات تابلو فرش چقدر است

در زمینه قوانین تجارت تابلو فرش، یکی از مواردی که می‌تواند راهنما باشد، اطلاع از میزان فروش آن در جهان و سهم ایران از صادرات این کالا است. در این باره باید بگوییم، میزان صادرات ایران در حوزه تابلو فرش ۷ درصد از سهم بازار جهانی و ۳۶۶,۴۵۳ دلار است. در هرسال تجارت انواع فرش دستباف که تابلو فرش‌های دستبافت هم جز آن است، در جهان حدود ۲۰۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود که ۳۰ درصد از این مقدار سهم ایران است.

برای صادرات تابلو فرش چه باید کرد

برای تجارت تابلو فرش افراد باید با قوانین صادرات فرش و تابلو فرش آشنایی داشته و به یک شناخت کلی از بازارهای بین‌المللی تابلو فرش دست یابند. باید توجه داشته باشید تنها با دانستن و آشنایی با قوانین فروش تابلو فرش به بازارهای جهانی، نمی‌توانید یک تجارت آسان تجربه کنید؛ زیرا این فرایند بدون مانع نبوده و همواره با مشکلات و موانع خاصی بر سر راه خود روبه‌رو بوده است.

 وجود مشکلاتی در داخل کشور، توجه نکردن به گسترش بازارهای جدید و عدم مطالعه دقیق و کارشناسی بر نیازها و سلیقه‌های متفاوت بازار بین‌المللی به همراه آشنا نبودن با  فرهنگ کشورها در زمینه تابلو فرش وارداتی و دلخواه آنها، از جمله این مشکلات بزرگ هستند.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

آشنایی با تولیدکنندگان و افراد فعال این حوزه و همچنین شناخت مراحل ترخیص و امور گمرکی، هماهنگی با شرکت‌های حمل‌ونقل از جمله موارد مهم و قابل تمرکز دیگر در این حیطه به شمار می‌روند. شناخت عوامل کاهنده و افزایش‌دهنده صادرات کالای مدنظر هم مهم است؛ چون با شناخت آنها می‌توان در صدد رفع این موارد تلاش کرد.

آیا صادرات تابلو فرش ممنوع است

به‌طورکلی قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای تجارت تابلو فرش با سایر کشورها وجود ندارد؛ اما یکی از این قوانین که به‌موجب آن صادرات برخی تابلو فرش‌ها محدود و ممنوع می‌شود این است:

فروش تابلو فرش‌هایی که از نخ‌های رنگ شده زیر استاندارد بافته شده‌اند و تاروپود آنها از الیاف مصنوعی است، به بازارهای جهانی ممنوع بوده و در صورت صدور، عودت داده می‌شوند.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

صادرات انار با وانیکس

 افراد و واسطه‌هایی هستند که از عدم آشنایی شما با نحوه و چگونگی تجارت فرش، به سود خود استفاده کرده و موانع زیادی را پیش پای شما می‌گذارند. اگر می‌خواهید در زمینه صدور تابلو فرش فعالیت کنید؛ اما با قوانین آن به طور کامل آشنایی ندارید، بهتر است کار خود را به شرکت‌های تجاری معتبر سپرده و یا با افراد با تجربه در این حوزه مشورت نمایید.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

پیشنهاد ما به شما تاجران عزیز این است که برای اطمینان هرچه بیشتر و کاهش دادن ریسک‌ها، بهترین گزینه، کمک‌گرفتن از شرکت‌های تجاری فعال در حوزه صادرات و واردات است. یکی از این شرکت‌های معتبر که سال‌ها در حوزه تجارت فعالیت داشته و به‌تمامی مسیر صادرات آشنایی دارد، شرکت تجاری وانیکس است؛ شما می‌توانید با خیال راحت صادرات کالای مدنظر خود را به این شرکت سپرده و نگران هیچ‌چیز نباشید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

39 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست