صادرات به کویت

صادرات از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های اقتصادی برای رشد و رونق تولید کشور است. با اتکا به بخش صادرات، صادرکنندگان می‌توانند کالای خود را در سطح جهانی به فروش برسانند. برای همین است که بازرگانان دنبال صادر کردن محموله خود به دیگر کشورها از جمله صادرات به کویت و درآمدزایی بیشتر هستند. برای صادرات به کویت و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات به کویت

برای صادرات به کویت و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

ایران هم به‌عنوان یکی از کشورهای مطرح در حوزه تولیدات بوده و به فکر صادرکردن کالاهای خود به بازارهای جهانی است. دراین‌بین کویت، از جمله مقاصد مهم برای محصولات ایران محسوب می‌شود. در ادامه مقاله از وبلاگ شرکت وانیکس قصد داریم درباره صادرات به کویت، قوانین موجود، محصولات صادراتی و مسیرهای صادراتی به این کشور توضیحاتی ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

لیست موارد بیان شده در مطلب صادرات به کویت:

 • برای صادرات به کویت چه باید کرد؟
 • مدارک لازم برای صادرات به کویت
 • بهترین کالا برای صادرات به کویت
 • لیست کالاهای صادراتی به کویت
 • چگونگی صادرات کالا به کشور کویت
 • شرایط صادرات به کویت
 • چرا کویت مورد توجه ویژه تجار ایرانی قرار گرفته است؟

برای صادرات به کویت چه باید کرد؟

صادرات به کشور کویت مثل دیگر کشورها از دو راه امکان‌پذیر است. با داشتن کارت بازرگانی می‌توان کل مراحل صادرات را انجام داد. علاوه بر آن می‌توان از شرکت‌های بازرگانی فعال در این زمینه کمک گرفت که در این صورت درصدی از سود حاصل از آن، به شرکت اختصاص داده می‌شود.

برای صادرات به کویت چه باید کرد؟
برای صادرات به کویت چه باید کرد؟

کویت از کشورهایی است که فقط کالاهای با کیفیت خوب را برای واردات می‌پذیرد. اگر که کالا از کیفیت مطلوب و بالایی برخوردار نباشد، امکان فروش در کشور کویت، وجود نخواهد داشت. برای صادرات به کویت می‌توان از استان خوزستان و شهرهایی مانند بوشهر و خرمشهر اقدام کرد. مرز مشترک موجود بین ایران و کویت دریایی است و باید از طریق کشتی‌های تجاری و لنج‌های بزرگ اقدام به صادرات نمود.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

مدارک لازم برای صادرات به کویت

 مدارک لازم جهت صادرات که برای فعالیت در حوزه تجارت باید به آن توجه ویژه داشته باشید؛ عبارت‌اند از:

۱- اخذ کارت بازرگانی معتبر به نام صادرکننده کالا

دارنده کارت بازرگانی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی اجازه فعالیت در امر تجارت خارجی را دارند. اعتبار کارت بازرگانی از زمانی که صادر می‌شود، یک سال است. برای اخذ کارت بازرگانی از طریق وب‌سایت اتاق بازرگانی استان می‌توانید اقدام کنید.

۲- اخذ مجوز صدور

اخذ مجوز صدور، زمانی لازم است که توسط وزارت بازرگانی موافقت کلی اعلام نشده باشد. از جمله کالایی که نیاز به صدور مجوز دارد: نان، روغن نباتی، شیر، آرد، کودهای شیمیایی، سیمان خاکستری، انواع مختلف واکسن دام، ضدعفونی‌کننده‌ها، تراکتور ۳۹۹ تک و جفت دیفرانسیل، لاستیک ماشین‌آلات سنگین، مواد مخدر، اقلام دامی، اقلام نباتی، ماشین‌آلات خط تولید، چوب خام، ۵۱ قلم محصول پتروشیمی‌، حلال‌ها، روغن‌موتور، نفت خام، گاز طبیعی و فرآورده‌های پالایشگاهی هستند.

۳- اخذ گواهی بهداشت و مجوز قرنطینه

گواهی بهداشت نباتی، گواهی است که به‌عنوان سند سلامت بهداشتی نباتات در دنیا شناخته و در کشورهای مختلف توسط سازمان‌های تابع کشاورزی صادر می‌شود؛ از جمله کالاهایی که نیاز به گواهی بهداشت دامی طبق ماده ۷ قانون دامپزشکی کشور دارند: ورود و صدور هر نوع دام زنده، تخم‌مرغ نطفه‌دار، اسپرم دام، فرآورده‌های خام دامی، داروها، واکسن‌ها، سرم‌ها، سموم دام‌پزشکی، مواد بیولوژیکی، مواد ضدعفونی، مواد غذایی متراکم، مکمل غذای دام و طیور.

۴- اخذ گواهی استاندارد

از دیگر مدارک لازم جهت صادرات کالا، گواهی استاندارد است.

۵- اخذ گواهی انرژی اتمی که به آن گواهی‌های مرسوم هم گفته می‌شود.

این گواهی در کالاهای زیر لازم است: مواد غذایی یا انواع فلزات اسقاط

۶- تهیه و تنظیم عدل‌بندی Packing List در صورتی که کالا متنوع و بسته‌بندی متفاوت باشد. در غیر این حالت گمرک باید کلیه بسته‌ها را باز کند و بازرسی بکند.

۷- اخذ شناسنامه فرش تنها برای فرش دستباف کاربرد دارد.

اسنادی که در زیر به آن اشاره می‌شود برای صادرات ضروری نمی‌باشد؛ اما در صورت مطالبه توسط کشور مقصد باید ارائه شود: گواهی مبدأ، کارنه تیر، سیاهه خرید، بارنامه حمل، گواهی بازرسی.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

یکی از مهم‌ترین قدم‌ها برای صادرات به کویت، آشنایی با بازار نیازهای این کشور است. بعد از آن می‌توانید کالاهای صادراتی را تعیین کرده و فعالیت خود را آغاز کنید. کویت یکی از مقصدهای مهم تجاری و اقتصادی به شمار می‌رود. تأثیرگذارترین محصول در این کشور، نفت و سوخت فسیلی است. رویه اقتصاد تک محصولی در این کشور سبب شده تا بخش زیادی از کالاهای ضروری خود را از طریق واردات تأمین بکندف از جمله بهترین کالاهای وارداتی به این کشور در زیر آورده شده است.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

بهترین کالا برای صادرات به کویت

اقتصاد تک‌محصولی وابسته به نفت و عدم وجود تولیدات کشاورزی سبب شده است که کویت جهت رفع نیاز خود و تأمین نیاز غذایی، واردات این محصولات را در دستور کار قرار دهد. صادرات محصولات کشاورزی و غذایی به کویت از سوی ایران از جنبه‌های مهم همکاری دو طرف به‌حساب می‌آید.

بهترین کالا برای صادرات به کویت
بهترین کالا برای صادرات به کویت

صادرات میوه به کشور کویت

این نوع صادرات به کشور کویت از ارزش بالای اقتصادی برخوردار بوده و از آنجایی که این کشور به خاطر شرایط آب و هوایی، امکان کشاورزی و تولید میوه‌جات را ندارد، صادرات میوه می‌تواند سودآور باشد.

به طور کلی:

 • رتبه اول صادرات: محصولات کشاورزی شیلات
 • از جمله محصولات معدنی: سیمان بیشترین سهم را دارد.
 • صنعت کشتی‌سازی و مصالح ساختمانی هم جزو صنایع پرکاربرد هستند.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

لیست کالاهای صادراتی به کویت

 زعفران، بستنی، میوه، پیاز، حیوانات، سیمان، فرش‌های بافتنی سنتی و کف‌پوش‌های زیبا، گچ، حلوا ماهی، سنگ، گچ، خشکبار، سقز، سیر، هندوانه، کاه. کالاهایی که سهم بیشتری از صادرات ایران به کویت را به خود اختصاص داده‌اند عبارت‌اند از:

 • محصولات معدنی از جمله: گچ، آهک، سیمان، گوگرد، سنگ، نمک
 • محصولات کشاورزی و سبزی‌ها
 • آهن و فولاد
 • ماهی و آبزیان دیگر
 • گوسفند و دام زنده
 • میوه و مرکبات از جمله هندوانه
 • دانه روغنی
 • آثار هنری – فرهنگی
 • محصولات غذایی از جمله: آرد، غلات، لبنیات

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

چگونگی صادرات کالا به کشور کویت

یکی از مسیرهای صادرات به کشور کویت از ایران، روش سنتی و از راه آبی است که توسط سرمایه‌گذاران و تاجران خوزستانی و بوشهری انجام می‌شود. ایران با کویت به‌وسیله یک مرز آبی در ارتباط است. البته علاوه بر بازرگانان خوزستانی و بوشهری، تاجران دیگری هم در این حوزه فعالیت دارند.

شرایط صادرات به کویت

بر اساس قوانین گمرک، تعرفه واردات اغلب کالاها از دیگر کشورها و بر اساس مصوبه متحدالشکل شورای همکاری در حومه خلیج فارس، ۵ درصد است. ولی این تعرفه برای دخانیات ۱۰۰ درصد است. از جمله موارد مهم برای ترخیص محموله ارائه گواهی مبدأ همراه با دیگر اسناد و مدارک تجاری است.

شرایط صادرات به کویت
شرایط صادرات به کویت

ثبت شرکت در کشور کویت چگونه امکان‌پذیر است؟

برای ثبت شرکت در کویت یا باید تابعیت داشته باشید یا این که یک فرد کویتی با شما سهام‌دار باشد. در صورتیکه شرکت مشترک ثبت شود حداکثر سهام تخصیص یافته به طرف غیر کویتی در حدود ۴۹ درصد است. در کویت اگر اتباع خارجی قصد فعالیت تجاری و صادرات به کویت را داشته باشند باید توسط یک تابعیت کویتی این کار صورت بگیرد.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

چرا کویت مورد توجه ویژه تجار ایرانی قرار گرفته است؟

 • نزدیک بودن و همسایگی با کشور ایران
 • دارابودن بنادر مختلف
 • ثبات اقتصادی در کویت
 • ثروتمند و شیخ‌نشین بودن کویت
 • دور بودن از هرگونه حواشی و جنگ‌های موجود در خاورمیانه
 • برقراری ارتباط مؤثر با تجار در سراسر جهان
 • دسترسی بالا به شرکت‌های بین‌المللی
 • موقعیت جغرافیایی بی‌نظیر و داشتن مرز دریایی با ایران
 • حضور زیاد و تأثیرگذار ایرانی‌ها در این کشور
 • داشتن تنوع ملیت
 • از جمله کشورهای امن خاورمیانه

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

سخن پایانی با وانیکس

شرایط اقتصادی کویت از قابلیت و توانایی بالایی جهت صادرات محصول و ارائه بهترین خدمات برخوردار است؛ از جمله ویژگی‌های اصلی در شرایط اقتصادی کویت، کیفیت بالای کالا و داشتن استانداردهای لازم است. اگر می‌خواهید به بازار کویت وارد شوید باید محصولاتی با کیفیت و با استانداردی بالا را ارائه دهید؛ بسته‌بندی مناسب و برچسب‌گذاری به زبان عربی نیز اهمیت زیادی دارد و در فروش محصولات شما تأثیرگذار است.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

انعقاد و تنظیم قراردادها و معاملات صادراتی از مسائل مهم و پیچیده و همچنین بسیار فنی و حقوقی است که دارای مراحل گوناگونی بوده و طی‌کردن کل مراحل آن ساده نیست. اگر در حوزه مدارک و مجوزهای صادرات نیاز به راهنمایی دارید، تیم حقوقی شرکت بازرگانی وانیکس آماده ارائه بهترین خدمات و تنظیم مطمئن‌ترین قراردادها برای شماست.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

48 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست