چگونه به کشورهای همسایه صادرات کنیم در سریع ترین زمان و با بهترین هزینه با وانیکس

سؤالی که در ذهن بسیاری از افراد علاقه‌مند به حوزه تجارت شکل می‌گیرد این است که “چگونه به کشورهای همسایه صادرات کنیم؟ “این سؤال به دنبال خود پرسش‌های دیگر مثل نحوه صادرات و مجوزهای صادرات را به دنبال دارد. این سؤالات در مجموع نشان‌دهنده اهمیت آموزش مراحل و چگونگی صادرات به کشورهای همسایه است. همان‌طور که می‌دانید تجارت یک امر مهم و چندمرحله‌ای است که قبل شروع آن باید همه جوانب آن را تحت بررسی قرار دهیم. برای صادرات به کشورهای همسایه و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

چگونه به کشورهای همسایه صادرات کنیم

برای صادرات به کشورهای همسایه و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

در پاسخ پرسش بالا به طور خلاصه باید بگوییم، هر کشوری برای واردات کالا قوانین و مجوزهای خاصی دارد که تاجران و شرکت‌های فعال در این حوزه باید از آنان آگاهی داشته باشند. در ادامه این مقاله از وبلاگ وانیکس می‌خواهیم پاسخ پرسش” چگونه به کشورهای همسایه صادرات کنیم؟” و مراحل صادرات را به‌صورت جزئی بررسی کرده و تمام موارد مرتبط به آن را بازگو کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

لیست موارد بیان شده در مقاله “چگونه به کشورهای همسایه صادرات کنیم”:

 • بررسی مراحل صادرات کالا به کشورهای همسایه
 • تعیین استراتژی، مرحله اول
 • شناسایی نیاز بازار، مرحله دوم
 • انتخاب بهترین کالا برای صادرات، مرحله سوم
 • شناسایی فرایندهای موردنیاز برای صادرات به کشورهای همسایه، مرحله چهارم

بررسی مراحل صادرات کالا به کشورهای همسایه

پیش از آنکه بخواهیم برای صادرات به کشورهای همسایه اقدام کنیم، باید از مراحل اصلی و مهم صادارت آگاهی داشته باشید. مواردی مثل:

تعیین استراتژی، مرحله اول

بررسی تمام جوانب کار، در این مرحله صورت می‌گیرد؛ مثلاً کسب اطلاعات درباره کشور مقصد مثل آداب و رسوم، تقاضای بازار برای انواع کالاها، قیمت انواع اقلام، قوانین و مجوزات وارداتی. همچنین افزون بر شناسایی کشور مقصد کالاها صادراتی، بازرگانان باید وضعیت تجاری خود را بررسی کنند.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

بررسی مراحل صادرات کالا به کشورهای همسایه
بررسی مراحل صادرات کالا به کشورهای همسایه

مثلاً نوع کالایی که می‌خواهند صادر کنند و قیمت‌گذاری روی این کالا، نحوه پیدا کردن بازار هدف کالا، بررسی سرمایه و هزینه‌های لازم برای صادرات به کشور همسایه را مشخص کنند. در واقع آشنایی با مسائل گفته شده در فوق و تعیین استراتژی‌ها، برای شروع صادرات یک امر مهم و حیاتی به شمار می‌رود؛ چون بدون برنامه‌ریزی دقیق، معامله شما با شکست مواجه خواهد شد. اگر در مراحل اولیه تجارت خود، همه موارد فوق را رعایت کنید روند تجاری شما تسریع و تسهیل خواهد شد.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

شناسایی نیاز بازار، مرحله دوم

در این مرحله برای دستیابی به اطلاعات دقیق، شما باید وقت و هزینه زیادی را صرف نمایید. تاجران در این مرحله باید آن بازارهای همسایه را که قصد فروش محصول خود به آن را دارند به دقت بررسی کنند و از بین چند بازار مختلف، بهترین آن را با توجه به شرایط خود انتخاب کنند. بررسی بازارها و نیاز آنان به کالای شما باعث می‌شود در زمینه معامله خود موفق‌تر عمل کرده و سودآوری زیادی داشته باشید.

توصیه ما به شما این است برای موفقیت در این راه، پیش از هرگونه اقدام برای صادرات کالا به کشورهای همسایه، از روش‌های مختلف مثل مذاکره با انواع خریداران در کشور مقصد، شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی و یا کسب اطلاع از اتاق بازرگانی و سفارتخانه‌ها، نیازهای کشور مد نظرتان را به دقت بررسی کرده و با بازارهای آنان آشنا شوید. همچنین شما باید کالاهای رقیب را شناسایی کرده و کالای خود را از نظر کیفیت و قیمت با آنان مقایسه کنید.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

انتخاب بهترین کالا برای صادرات، مرحله سوم

مرحله بعدی که نیاز به توجه ویژه‌ای دارد، مرحله انتخاب کالای صادرتی است. برای گذر موفق از این مرحله و انتخاب یک کالای درست، تاجران باید مرحله قبلی یعنی شناسایی تقاضای بازار را به‌درستی انجام داده باشند؛ در واقع این‌گونه می‌توان گفت که انتخاب کالا دقیقاً وابسته به شناسایی بازار بوده و ارتباط تنگاتنگی میان این دو مرحله وجود دارد.

انتخاب بهترین کالا برای صادرات، مرحله سوم
انتخاب بهترین کالا برای صادرات، مرحله سوم

تاجران با بررسی بازار یک کشور متوجه می‌شوند که آن کشور چه کالایی را نیاز داشته و ارزش کدام کالاها در کشور بیشتر مد نظر است. اگر تاجران این مراحل را به خوبی طی کرده و کالا را به درستی شناسایی کنند می‌توانند سود کلانی را به دست آورند.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

شناسایی فرایندهای موردنیاز برای صادرات به کشورهای همسایه، مرحله چهارم

در این مرحله تاجران باید از اسناد و مدارک مورد نیاز برای صادرات آگاه شده و جهت فراهم آوردن مدارک تلاش کنند. برخی از مهم‌ترین فرایندهای صادراتی عبارت‌اند از:

 • اخذ کارت بازرگانی

داشتن کارت بازرگانی برای هر تاجری که می‌خواهد در حوزه بین‌المللی فعالیت کند ضروری است؛ بنابراین قبل از انجام سایر مراحل تجاری باید نسبت به اخذ این کارت از سازمان‌های مربوطه اقدام کنید.

 • بازاریابی صادراتی

اینکه محصول صادراتی شما در کشور مقصد به فروش برسد یک مسئله مهم در این زمینه است؛ بنابراین برای رسیدن به این هدف باید روش‌های بازاریابی نوین را شناسایی کرده و برای معرفی کالای خود از تبلیغات مؤثر بهره ببرید.

 • پیش‌فاکتور یا پروفورما

بعد از اینکه کشور مقصد را تعین کرده و برای کالای خود مشتری پیدا کردید نوبت این است که قیمت، تعداد، نوع و سایر موارد مرتبط با محصول خود را در یک پیش‌فاکتور به خریدار ارائه نمایید.

 • قرارداد صادراتی

پس از ارائه پیش‌فاکتور و توافق بین طرفین معامله، آنان قرارداد صادراتی بین‌المللی را برای معامله با هم امضا می‌کنند.

 • امور گمرکی

پس از اینکه طرفین معامله توافق کردند و قرارداد صادرات محصول بسته شد. برای خارج کرده اقلام صادراتی از کشور لازم است تمامی امور گمرکی توسط صادرکننده انجام شود. مواردی همچون عقد قرارداد حمل کالا، بیمه کردن کالاها، تعین ارزش گمرکی محصولات، اخذ گواهی بازرسی اقلام، صدور گواهی مبدأ، صدور فاکتور و در نهایت بارگیری و ارسال کالا در این مرحله به انجام می‌رسد.

 • انتقال وجه

انتقال وجه یکی از مراحل اصلی هر معامله‌ای است. برای این کار می‌توان از مواردی مثل صرافی‌های مجاز و یا سیستم‌های بانکی و اعتبارات اسنادی استفاده کرد.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

شناسایی فرایندهای موردنیاز برای صادرات به کشورهای همسایه، مرحله چهارم
شناسایی فرایندهای موردنیاز برای صادرات به کشورهای همسایه، مرحله چهارم

سخن پایانی با وانیکس

در نهایت می‌توان گفت شما با آگاهی کامل از قوانین صادراتی کشورهای همسایه و رعایت موارد آورده شده در فوق می‌توانید در حوزه صادرات بین‌المللی قدم گذاشته و ارزآوری زیادی را نصیب خود کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که تنها با شناخت سطحی از این موارد نمی‌توانید در کار خود موفق باشید. چراکه ورود به عرصه حساس تجارت نیازمند تجربه عملی بوده و دقت زیادی را می‌طلبد؛ بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که پیش از هرگونه اقدامی در حوزه تجارت، با متخصصان این حوزه مشورت کرده و از تجربیات آنان جهت بهبود روند تجاری خود استفاده نمایید.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

شرکت بازرگانی وانیکس از جمله شرکت‌های فعال حوزه تجاری، در کشور است. شما می‌توانید از خدمات این شرکت به دو نوع استفاده کنید اول اینکه به این شرکت مراجعه کرده و یا از طریق تماس تلفنی با مشاوران مجموعه، درباره روند تجاری خود راهنمایی دریافت کنید.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

دوم اینکه می‌توانید این شرکت را به‌عنوان وکیل صادراتی خود انتخاب کرده و تنها با دادن درصد کمی از سود تجاری خود به آن، تمامی مراحل صادراتی از بازاریابی گرفته تا بارگیری و حمل کالا را به این شرکت بسپارید؛ در این روش خیال شما از همه جهات راحت شده و معامله شما ریسک کمتری پیدا می‌کند. برای آشنایی با سایر خدمات شرکت وانیکس می‌توانید به سایت این شرکت مراجعه کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

22 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست