صادرات به قطر

قطر از لحاظ موقعیت جغرافیایی در شرق شبه‌جزیره عربستان و در کرانه‌های جنوبی خلیج  فارس قرار دارد. این کشور از طریق دریا با کشورهایی مانند عربستان، ایران، بحرین، امارات متحده عربی دارای مرز مشترک بوده است و تنها با عربستان از طریق خشکی هم مرز است. قطر یکی از ثروتمندترین کشورهای منطقه است که دلیل آن وجود ذخایر بزرگ نفتی در این کشور است، اما صادرات به قطر به دلیل شرایط جغرافیایی و اقتصادی آن زیاد است. برای صادرات به قطر با وانیکس با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات به قطر

برای صادرات به قطر با وانیکس با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

قطر از نظر اقتصادی بیشتر به‌صورت تک‌محصولی بوده و یکی از بزرگ‌ترین واردکنندگان کالا به شمار می‌آید. با توجه به این موضوع صادرات به قطر می‌تواند موقعیت ویژه‌ای برای بازرگانان و تاجران ایرانی باشد. قطر به غیر از تولید مواد پتروشیمی، صنایع خاصی در اختیار ندارد. صادرات به کشور قطر می‌تواند سود خوبی به همراه داشته باشد؛ اما انجام اقدامات نامناسب می‌تواند موجب از دست دادن سرمایه شود. به همین خاطر قصد داریم به معرفی راه‌های متنوع و چگونگی صادرات کالا به قطر و مهم‌ترین کالاها و محصولات وارداتی به این کشور بپردازیم. مواردی که در این محتوا مورد بررسی قرار می‌گیرد به شرح زیر است:

 • برای صادرات به قطر چه باید کرد؟
 • بهترین کالا برای صادرات به قطر
 • مدارک لازم برای صادرات به قطر
 • لیست کالاهای صادراتی به قطر
 • چگونه به قطر صادرات کنیم؟
 • صادرات به قطر با وانیکس

برای صادرات به قطر چه باید کرد؟

برای صادرات به قطر لازم است تا برخی الزامات رعایت شود. در واقع فرقی نمی‌کند که صادرات به‌صورت کلی یا جزئی انجام می‌شود، بلکه توجه به قوانین و رعایت آنها شرط لازم است. در ابتدا لازم به ذکر است که بازرگانان برای صادرات به قطر نیاز دارند که به زبان عربی تسلط کافی داشته باشند؛ البته آنها می‌توانند از طریق شرکت‌های بازرگانی مجرب یک مترجم به همراه خود داشته باشند. گام‌های اساسی برای صادرات به این کشور به شرح زیر است.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

برای صادرات به قطر چه باید کرد؟
برای صادرات به قطر چه باید کرد؟

توجه به قوانین و مقررات

برای هر تجارت بین‌المللی قوانین و مقرراتی وجود دارد. در واقع هم از طرف کشور صادرکننده و هم کشور واردکننده قوانینی وجود دارد که بازرگانان ملزم به رعایت آنها هستند. عدم توجه به این قوانین می‌تواند سبب شکست تجارت شده و هزینه‌های زیادی را به همراه داشته باشد. همچنین آشنایی با آداب و رسوم کشور قطر، شرایط اجتماعی و سیاسی آن و فرهنگ از اهمیت زیادی برخوردار است.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنی

بررسی بازار قطر

یک تاجر و صادرکننده باید به طور منظم و مستمر شرایط بازار کار کشور قطر را ارزیابی و از این طریق نیازهای این کشور را شناسایی و همچنین مشتری مورد نظر خود را در کشور قطر پیدا کند. این اقدامات باعث می‌شود تا نیازهای بازار قطر را شناسایی کرده و بر همین اساس محصولات را صادر کند. ارائه محصولاتی که مشتریان بیشتری دارند، سبب افزایش سودآوری خواهد شد.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

بسته‌بندی و حمل ‌و نقل

صادرکننده در مرحله ارسال باید محصول و کالای خود را به نحو صحیح بسته‌بندی و پلمب کرده و سپس به واحد حمل ‌و نقل گمرکی تحویل دهد. بسته‌بندی کالاها از آسیب آنها به هنگام جابه‌جایی و از خساراتی که ممکن است بدین صورت به محصولات وارد شود، جلوگیری می‌کند. کشور قطر از لحاظ جغرافیایی مانند یک شبه‌جزیره است و زمین‌های زراعی کمتری دارد، حمل و نقل به این کشور از طریق راه‌های دریایی یا هوایی صورت می‌گیرد. با توجه به نوع محصول می‌توان یکی از راه‌ها را برای حمل کالاها به قطر انتخاب کرد.

اقدامات گمرکی

کالاها پس از اینکه به کشور مورد نظر منتقل شدند، به گمرک وارد شده و اقدامات لازم روی آنها صورت می‌گیرد. بخش زیادی از هزینه‌های صادرات و واردات کالاها مربوط به گمرک است. به عبارت بهتر، گمرک برای اینکه کالاها را بررسی و مجوزهای لازم را ارائه دهد، هزینه‌هایی از تاجران دریافت می‌کند. این هزینه‌ها بسته به نوع کالا و حجم آنها متفاوت است. به عنوان مثال صادرات محموله‌های حجیم و دارای ارزش بالا، هزینه‌های بیشتری نسبت به محموله‌های کم‌حجم و ارزان دارد.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

پرداخت عوارض، قوانین گمرک قطر، مالیات‌های گمرکی یکی از دغدغه‌های اصلی صادرات برای صادرکنندگان است. با توجه به اینکه کشور ایران و قطر در زمینه سیاسی و اقتصادی روابط خوبی با یکدیگر دارند، برای تسهیل صادرات به کشور قطر تفاهم‌های بسیاری بین این دو کشور صورت گرفته است. حقوق و عوارض گمرکی کالا در این کشور بر مبنای ارزش سیف (CIF) است و از این طریق عوارض چندگانه کالا ورودی پرداخت نمی‌شود.

بهترین کالا برای صادرات به قطر

کشور قطر به دلیل مساحت کم و برخورداری از نفت و گاز، اقتصاد آن بر پایه استخراج و فروش این دو فرآورده است. همین موضع باعث شده تا از طریق واردات نیازهای بازار خود را تأمین کند. برخی از بهترین کالا برای صادرات به قطر شرح داده شده است:

بهترین کالا برای صادرات به قطر
بهترین کالا برای صادرات به قطر

شیرینی‌ها و شکلات

 میزان واردات سالیانه شکلات کشور قطر حدود ۷۲ میلیون دلار است. به همین خاطر شیرینی‌ها و انواع شکلات دارای بازار پرسودی در این کشور است. در ایران با وجود تولید بالای شکر و مواد اولیه شیرینی‌ها، امکان تولید آنها وجود دارد. صادرکنندگان به بهره‌گیری از امکانات لازم می‌توانند انواع شیرینی را به این کشور صادر کرده و سود خوبی از این طریق به دست بیاورند.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

مصالح ساختمانی (سیمان، کاشی و سرامیک)

 شرایط ساخت‌ و ساز بناهای متنوع در کشور قطر بیش از گذشته در حال توسعه است. به همین خاطر یکی محصولات پرفروش و پرسود، صادرات انواع مصالح مورد نیاز در امر ساخت و ساز به کشور قطر است. همچنین با توجه به اینکه کشور قطر از نظر تولید بسیاری از مصالح ساختمانی پیشرفت چشمگیری نداشته است، به محصولات دیگر کشورها نیازمند است.

انواع مواد غذایی

 این کشور به دلیل عدم وجود شرایط لازم برای تولید برخی از اقلام و همچنین عدم دسترسی مستقیم به مواد اولیه، نیاز به واردات وسیع در زمینه مواد غذایی به‌صورت فرآوری شده و خام است. از میان انواع مواد غذایی می‌توان به اقلام پرفروشی مانند انواع کنسرو، بیسکویت و روغن خوراکی نام برد.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

محصولات کشاورزی، سبزی‌ها و میوه

 قطر، کشوری با مساحت کم و آب و هوای خشک و بیابانی است. میزان ۶۱ درصد آب شیرین مورد نیاز این کشور از طریق نمک‌زدایی آب شور تأمین شده و ظرفیت خوبی برای کشاورزی ندارد. با وجود اینکه تلاش‌هایی در زمینه گسترش و توسعه صنعت کشاورزی با روش‌هایی مانند کشت گلخانه‌ای در کشور قطر صورت گرفته، اما میزان تولید محصولات به هیچ عنوان پاسخ‌گوی همه نیازهای بازار این کشور نیست. با توجه به این موضوع، باغداران و کشاورزان ما می‌توانند محصولات متنوع و باکیفیت خود مانند خرما، انواع سبزی‌ها، پیاز، گوجه، فلفل دلمه، سیب‌زمینی، خیار و بسیاری از اقلام دیگر را به کشور قطر صادر کنند.

محصولات کشاورزی، سبزی‌ها و میوه
محصولات کشاورزی، سبزی‌ها و میوه

پسته

فروش پسته به‌صورت خام و فرآوری شده در کشور قطر می‌تواند منبع بسیار مناسبی برای ارزآوری به کشور باشد. پسته ایرانی از این جهت که مرغوبیت بالایی دارد در میان انواع صادرات غیرنفتی کشور سهم قابل توجهی را دارد. در واقع ایران در بسیاری از استان‌های خود همچون کرمان، خراسان رضوی، اصفهان، قزوین، فارس و تهران به میزان زیادی پسته تولید می‌کند که باعث افزایش عرضه در کشور و شرایط صادرات آنها شده است.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

صنایع‌دستی

صنایع‌دستی ایرانی از آنجا که خواهان خاص خودش را در همه جای دنیا دارد به دلیل مشترکات فرهنگی، می‌تواند در کشور قطر هم سود بسیار خوبی را به همراه داشته باشد. در کشورهایی همچون قطر که مردم از توانایی خرید و رفاه بیشتری برخوردار هستند، به طور معمول محصولاتی مانند صنایع‌دستی که کار زیباسازی و تزئینی به‌حساب می‌آید، می‌تواند موقعیت بهتری برای فروش داشته باشد. دلیل آن هم این است که کشورها ثروتمند برای خرید نیازهای مصرفی اولیه خود مشکلی نداشته و تمایل زیادی برای خرید کالاهای تزئینی دارند.

زعفران و سایر ادویه‌ها

انواع ادویه ایرانی به دلیل ذائقه غذایی مردم ساکن در این کشور و تقاضای آنها برای این نوع ادویه‌ها می‌تواند کالای پرفروشی در بازار قطر باشد. زعفران نیز به دلیل خاصیت فوق‌العاده، رنگ و بوی بی‌نظیر و طعم ویژه‌ای که دارد در همه‌جا خواهان بسیار زیادی دارد. عرضه اصولی و صحیح زعفران در بازار قطر می‌تواند منبع خوبی برای کسب سود باشد.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

مدارک لازم برای صادرات به قطر

برای صادرات به کشور قطر لازم است تا مدارکی ارائه شود. در واقع این مدارک نشان می‌دهد که کالاها به‌صورت قانونی به کشور قطر وارد شده‌اند؛ بنابراین بسیار مهم است که صادرکنندگان تمام مدارک مربوطه را ارائه دهند. به‌صورت کلی مدارک لازم برای صادرات به قطر به شرح زیر است:

 • لیست مشخصات دقیق کالا
 • مُهر حلال برای محصولات خوراکی
 • گواهی وزارت بهداشت
 • ارائه دادن کارت بازرگانی معتبر
 • نوشتن فاکتور فروش به دو زبان انگلیسی و عربی
 • ارائه دادن کد اقتصادی منحصربه‌فرد
 • گواهی از تولیدکننده
 • ارائه دادن مجوزهای مورد نیاز اداره گمرک و وزارت صمت (وزارت صنعت، معدن، تجارت)
مدارک لازم برای صادرات به قطر
مدارک لازم برای صادرات به قطر

لیست کالاهای صادراتی به قطر

بررسی لیست کالاهای صادراتی به قطر، این امکان را برای بازرگانان به وجود می‌آورد تا درمورد نیازهای بازار این کشور اطلاعات بهتری داشته باشند. البته باید دقت کرد که پیش از هر چیز لازم است تا از تجربیات افراد خبره و مشاوره شرکت‌های بازرگانی معتبر در این مورد استفاده نمود. لیست این کالاها در زیر بیان شده است:

 • عسل
 • اسباب‌بازی
 • قیر نفتی
 • سنگ‌های معدنی مانند مرمر
 • محصولات کشاورزی
 • علوفه‌های دامی
 • گوسفند زنده
 • فرش و گلیم
 • فلز و آهن‌آلات
 • گچ و سیمان
 • لوازم‌خانگی

چگونه به قطر صادرات کنیم؟

بازرگانان برای صادرات به کشور قطر نیازمند کارت بازرگانی هستند. در واقع هر صادرکننده‌ای باید کارت بازرگانی مخصوص به خود را داشته باشد. این افراد می‌توانند به وزارت صمت و یا اتاق‌های بازرگانی برای دریافت کارت بازرگانی مراجعه کنند. پس از دریافت کارت بازرگانی می‌توان بررسی‌های لازم را برای صادرات انجام داده و برای انجام آن اقدام کرد. شرکت‌های بازرگانی معتبر، بهترین راه برای انجام صادرات به کشورهای مختلف از جمله قطر هستند.

برای آشنایی کامل با کشور چین کلیک کنید.

صادرات به قطر با شرکت وانیکس

برای رشد اقتصادی و توسعه روابط تجاری منطقه‌ای، صادرات به قطر فرصتی است که برای ایران با ارزش است. همچنین رقابت زیادی در بازارهای کشور قطر وجود دارد که می‌تواند به سودآوری این تجارت کمک کند. شرکت بازرگانی وانیکس، انواع خدمات تجارت بین‌المللی را به تاجران ارائه داده و به تسهیل این روابط کمک می‌کند. تاجران می‌توانند از مشاوره‌های این شرکت که تجربه بالایی دارند استفاده نموده و سودآوری زیادی داشته باشند.

۵/۵ (۱ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

135 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست