صادرات به عمان

از زمان گذشته تا حال، کشور عمان روابط سیاسی و تجاری خوبی با کشور ما داشته است. به‌خاطر همین موضوع صادرات به عمان، یکی از موارد مورد استقبال اغلب بازرگانان و تاجران ایرانی است. اما با گذر زمان روابط تجاری عمان با سایر کشورها دچار فراز نشیب‌های زیادی شده است که اطلاع از آن برای هر تاجری ضروری بوده و باید نسبت به آن آگاهی لازم را داشته باشد. برای صادرات به عمان و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات به عمان

برای صادرات به عمان و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

به‌طورکلی می‌توان گفت کشور عمان روابط خوب و دور از تنشی با همسایگان خود و تمام کشورهای دنیا دارد؛ باتوجه‌به این موضوع بازار این کشور، یکی از بازارهای مهم برای صادرات به شمار می‌رود. اگر شما نیز می‌خواهید وارد حوزه صادرات شده و کالاهای را به کشور عمان صادر کنید، ابتدا باید از کالاهایی که تقاضا برای آن در این کشور زیاد است آگاه شده و سودمندترین آنان را برای معامله بین ایران و عمان انتخاب کنید. آگاهی از شرایط و نحوه صادرات به عمان، همچنین آگاهی از قوانین و مقررات گمرکات آن، برای هر فردی که می‌خواهد در این زمینه به فعالیت بپردازد ضروری است؛ چون در غیر این صورت معامله با این کشور امکان‌پذیر نیست.

اگر تمایل دارید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کرده و با چگونگی صادرات از ایران به عمان آشنا شوید، در این مقاله از وبلاگ وانیکس همراه ما باشید تا به بررسی تمام سؤالات و پاسخ‌های موجود در زمینه تجارت با عمان بپردازیم.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

لیست موارد بیان شده در مقاله صادرات به عمان:

 • چگونه به عمان صادرات کنیم
 • شرایط و ویژگی‌های تجارت با عمان
 • بهترین کالا برای صادرات به عمان
 • لیست کالاهای صادراتی به عمان
 • مدارک لازم برای صادرات به عمان
 • برای صادرات به عمان چه باید کرد

چگونه به عمان صادرات کنیم

همان‌طور که می‌دانید یکی از نقاط قوت همه کشورها در امور بازرگانی و به‌طورکلی در روابط، دسترسی به آب‌های آزاد است. عمان کشوری است که از نظر دسترسی به آب‌های آزاد مناسب بوده و از همه جهت‌ها به این آب‌ها راه دارد. فراهم‌کردن زیرساخت‌های تجارت در عمان و همچنین وجود تعداد زیادی از بندرهای بارکشی کالا، موجب تبدیل این کشور به یکی از قطب‌های تجاری در منطقه شده؛ به‌طوری‌که در چند سال اخیر، تعداد زیادی از بازرگانان کشورهای اطراف خلیج‌فارس، به صادرات کالا به کشور عمان مشغول بوده و از این طریق سود زیادی را  کسب می‌کنند.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

اقتصاد عمان بیشتر بر پایه مواد معدنی، صنایع کشاورزی و همین‌طور صنعت سودآور ماهیگیری است. درحالی‌که اغلب مناطق عمان دارای اقلیم خشک و بیابانی هستند! افزون بر اینها، در درآمدزایی دولت عمان، صادرات نفتی هم تأثیر به سزایی دارد. با مطالب گفته شده در فوق، شاید تا الان متوجه شده باشید که قصد بیشتر تاجران عمانی، واردکردن محصولات معدنی و کشاورزی به این کشور است.

چگونه به عمان صادرات کنیم
چگونه به عمان صادرات کنیم

همان‌طور که در مطالب بالا اشاره کردیم، بنادر تجاری و کشتی‌های باربری زیادی در عمان وجود دارند. در نتیجه این‌گونه به نظر می‌رسد که اصلی‌ترین فاکتور در صادرات به این کشور، دارا بودن خط مستقیم کشتیرانی به آب‌های عمان و حمل دریایی کالاها است.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

برخی از کشورها هستند که ضمن داشتن موقعیت جغرافیایی مناسب نسبت به این کشور، برنامه‌ریزی دقیقی نیز برای صادرات به عمان از طریق دریا تدارک دیده‌اند مثل کشور عربستان و امارات؛ بنابراین بیشترین حجم صادرات به عمان را این دو کشور به همراه چین، دارا هستند. کشور ما متأسفانه در این خصوص بستر مناسبی را ایجاد نکرده است و اغلب هنگام صادرات به عمان، تاجران و شرکت‌های ایرانی در مقابل رقبای خارجی خود، شکست می‌خورند.

 در حوزه صادرات به عمان، رقابت به نحوی شدید است که برخی از بازرگانان ایرانی از واسطه‌گری توسط تاجران کشورهای مختلف استفاده و اقدام به تجارت با عمان می‌کنند. به عنوان مثال تاجر ایرانی اول بارهای خود را به امارات صادر کرده و بعد، از آن طریق، کالا را به عمان صادر می‌کند.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

 البته مشکلات خاصی نیز در این روند، وجود خواهد داشت. اما با وجود دردسرها و مشکلات فراوان این روش، برای تاجران تجارت با عمان تا حدی سودآور است که دردسر این کار را هم به جان می‌خرند . برای صادرات محصولات مختلف به عمان از طرف ایران، از بهترین بندرها می‌توان بندرعباس و جاسک را نام برد. به دلیل نزدیکی این دو بندر به بندر خصب در مسندم عمان، این دو مسیر از بهترین‌های ارسال بار با کشتی‌های باری هستند. کالاها در این بنادر از طریق کشتی یا لنج به خصب برده شده و توسط کامیون از آن جا به پایتخت عمان فرستاده می‌شوند.

شرایط و ویژگی‌های تجارت با عمان

آگاهی از روند داد و ستد و همچنین قوانین تجارت بین ایران و عمان، برای وارد شدن به حوزه تجارت ضروری است. از دیگر موارد مهم، آشنایی با قوانین گمرک است که جهت تسریع و تسهیل روند تجاری به طور قانونی نیاز است.

شاید وقتی به فکر صادرات به کشور عمان افتادید، طی تحقیقاتی که انجام دادید، متوجه سند همکاری جامع بسته شده بین این دو کشور شده‌اید که بعد از این سند روابط مناسبی بین ایران و عمان حاکم شده است؛ در نتیجه صادرات به این کشور عربی، به‌عنوان یک فرصت طلایی برای بازرگانان و شرکت‌های تجاری محسوب می‌شود. از طریق تجارت با عمان تاجران زیادی در مسیر درآمدزایی قرار گرفته‌اند.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

شرایط و ویژگی‌های تجارت با عمان
شرایط و ویژگی‌های تجارت با عمان

در ادامه به بررسی شرایطی که در سند همکاری تجاری بین دو کشور ذکر شده و موجب تسهیل تجارت شده می‌پردازیم :

 • موافقت‌نامه تجاری صادرات از ایران به عمان
 • موافقت‌نامه کشتیرانی تجاری
 • موافقت‌نامه حمایت و تشویق از سرمایه‌گذاری‌های ایرانی
 • موافقت‌نامه بین‌المللی برای تأسیس کریدور بین‌المللی ترانزیت مسافران و کالا
 • موافقت‌نامه دوری از دری افت مالیات اضافه
 • توافق بر تعرفه صادرات
 • موافقت‌نامه همکاری حمل‌ونقل هوایی تجاری

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

بهترین کالا برای صادرات به عمان

 به دلیل خشک‌بودن اقلیم عمان، این کشور با محدودیت‌های کشاورزی روبه‌رو است. علاوه بر این، از نظر صنعتی نیز، عمان زیاد پیشرفته نیست. با توجه به این موارد عمان برای رفع نیازهای خود، نیازمند ماشین‌آلات و محصولات صنعتی سایر کشورها است. از همین رو، بیشترین کالاهایی وارداتی به این کشور، جزو تجهیزات برقی، مکانیکی و صنایع فولادی هستند.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

همچنین افزون بر اینها، وسایل تصویری و صوتی به همراه لوازم جانبی مورد نیاز آنان، مواد شیمیایی آلی، زغال‌سنگ و سایر سوخت‌های فسیلی، سنگ‌ها و فلزات ارزشمند و گران، محصولات پلاستیکی، صنایع‌دستی متنوع به همراه مبلمان، جزو اقلامی هستند که صادرات آنها به عمان بیشتر از سایر محصولات است  .

بهترین کالا برای صادرات به عمان
بهترین کالا برای صادرات به عمان

همان‌طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم به دلیل رونق نداشتن کشاورزی در این کشور، صادرات میوه‌های خشک و مواد غذایی نیز به این کشور پر رونق بوده و سود آوری زیادی برای تجار دارند.  تجارت بین ایران و عمان روز به روز در حال افزایش است. در ادامه این مقاله به معرفی مهم‌ترین اقلامی که به عمان از طریق ایران صادر می‌شوند، می‌پردازیم.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

لیست کالاهای صادراتی به عمان

محصولات آورده شده در ذیل از اقلام موردنیاز بازار عمان بوده و اغلب توسط ایران صادر می‌شوند :

 • خودروهای سواری و تجهیزات جانبی آنان مثل روغن‌موتور.
 • کشمش
 • حبوبات
 • صنایع غذایی
 • ذرت دامی
 • سبزیجات و میوه‌های مختلفی مثل کیوی، هندوانه، خربزه، خرما، لیمو، انگور و سیب‌زمینی
 • آجیل و خشکبار
 • فرش
 • جو دامی
 • ابزار تصفیه آب خانگی و تجهیزات جانبی مربوط به آن
 • فولاد و آهن
 • نبات
 • تلویزیون
 • فرومنگنز پرکربن
 • قرص سوپکسول
 • مصالح ساختمانی

مدارک لازم برای صادرات به عمان

 • دارا بودن کارت بازرگانی معتبر به نام صادرکننده محصول
 • دارا بودن مجوز صادرات محصول از وزارت صمت در صورت نیاز
 • دارابودن گواهی تأییدیه بهداشت و قرنطینه محصول در صورت نیاز
 • دارا بودن گواهی استاندارد (در صورت ضروری و اجباری بودن داشتن استاندارد صادرات آن محصول)
 • تهیه Packing List

برای صادرات به عمان چه باید کرد

در اولین مرحله باید تحلیل بازار انجام شود . (در این تحلیل مشخص می‌شود آیا کالای شما با سلیقه و یا نیازمندی‌های آن کشور متناسب است یا نه). دومین مرحله شناسایی رقبای کالای خود در کشور عمان است. مقایسه کیفیت و قیمت آن کالا با محصول  خود.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

برای صادرات به عمان چه باید کرد
برای صادرات به عمان چه باید کرد

در مرحله بعد  باید در قیمت گذاری خود، تمامی هزینه های صادرات (مثل هزینه های حمل و نقل و… )‌ را ببینید.هنگام پیشنهاد کالا به تاجران عمانی، بهتر است مشوق‌های خرید در نظر گرفته و در صورت امکان محصول خود را گارانتی کنید. این نکته را فراموش نکنید که هر تاجر عمانی که اشتیاقی به کالای شما نشان داد، حتماً خریدار نیست. حتماً برای اخذ قرارداد با مشاورانی در این حوزه کمک بگیرد. مشاوران مجموعه تجاری وانیکس می‌توانند به شما در روند این کار کمک کنند.

سخن پایانی با وانیکس

 در این مقاله از وبلاگ وانیکس به چگونگی صادرات از ایران به عمان پرداختیم. همان‌طور که اشاره کردیم مسیرهای مختلفی برای صادرات به عمان وجود دارد. در صورت کم بودن حجم محصول  صادراتی، برای جلوگیری از هزینه های اضافی و دریافت کارت بازرگانی، شما می‌توانید  از شرکت‌های واسطه استفاده کنید . در غیر این صورت می‌توانید  با دریافت کارت بازرگانی، به صورت مستقیم برای صادرات محصولات خود به عمان اقدام کنید.  شرکت بازرگانی وانیکس هم می‌تواند به‌عنوان شرکت واسطه کالای شمارا صادر کند و هم اعضای این مجموعه می‌توانند با دادن مشاوره‌های در خصوص صادرات مستقیم، شما را یاری دهند.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

191 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست