صادرات به دبی امارات در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه با وانیکس

امارات کشوری کوچک در حاشیه خلیج فارس است که اقتصاد آن به میزان بسیاری بر کشورهای مهم در دنیا تاثیرگذار است. اقتصاد امارات بیشتر بر مبنای گردشگری، نفت و ارائه انواع خدمات استوار است و به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند و سرمایه‌پذیر دنیا شناخته شده، به طوری که بسیاری از شرکت‌ها، افراد و دولت‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری به آنجا می‌روند. صادرات به امارات برای ایران که دارای مرز مشترک آبی هستند، می‌تواند سود خوبی را به دنبال داشته باشد. برای صادرات به دبی امارات و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات به امارات
صادرات به امارات

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید         تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

پاپ آپ آموزش واردات

برای صادرات به دبی امارات و امور بازرگانی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

در کشور امارات میزان تولید ناخالص نیز بسیار زیاد است و در بیشتر مواقع هم‌تراز با کشورهای اروپایی است. با توجه به رشد اقتصادی چشمگیر در مدت زمان کوتاه توانسته، با بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران روابط اقتصادی مناسبی برقرار کند. ایران محصولات خود را به این کشور صادرمی‌کند و از صادرات به امارات سود خوبی به دست می‌آورد.

مواردی که در این محتوا مورد بررسی قرار می‌گیرد به شرح زیر است:

 • روش صادرات به امارات
 • برای صادرات به امارات چه شرایطی لازم است
 • مدارک لازم برای صادرات به امارات
 • راه های صادرات کالا به امارات
 • لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات
 • مزیت های صادرات به امارات
 • مشکلات صادرات ایران به امارات
 • بهترین کالاها برای صادرات به امارات
 • صادرات به امارات با شرکت وانیکس

روش صادرات به امارات

بازرگانانی که قصد دارند به کشور امارات محصولات خود را صادر کنند باید  با روش‌های صادرات در این کشور آشنایی و اطلاعات کافی داشته باشند. با استفاده از شرکت‌های بازرگانی بیشتر فعالیت‌های تجاری این کشو به راحتی صورت انجام می‌شود. به همین خاطر ایرانیان باید صادرات خود را از طریق یکی از شرکت‌های بازرگانی مستقر در امارات انجام دهند و یا به صورت مستقل در کشور امارات یک شرکت را تاًسیس کنند.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

روش صادرات به امارات
روش صادرات به امارات

برای صادر کردن محصولات،  ثبت‌نام در گمرک امارات اولین قدم در عرصه صادرات است. برای شروع رویه ثبت‌نام، باید کد وارد کننده یا صادرکننده را از مراجع ذیصلاح دریافت شود. شرکا باید برای سازمان گمرک امارات، مدرک ثبت خود را ارسال کنند و بعد از آن صادرات به کشور امارات با استفاده از مجوز واردات شرکت بازرگانی امکان‌پذیر خواهد شد.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

برای صادرات به امارات چه شرایطی لازم است

امارات به عنوان یکی از کشورهای اقتصادی در خاورمیانه از قوانین تجاری و گمرکی خاصی برخوردار است. فرد برای ورود به بازار امارات باید از قوانین این کشور به خوبی اطلاع داشته وهمچنین از شرایط تجارت در کشور امارات از آگاهی کافی برخوردار باشد. قوانین تجارت کشور امارات باید توسط شرکت‌های مستقر در این کشور رعایت شود. علاوه بر تمامی این مواردی که گفته شد، شرکت‌های بازرگانی و کلیه تجار باید شرایطی را نیز رعایت کنند ازجمله:

 • کالاها به مدت ۷۲ ساعت پس از ارسال یا دریافت، به کشور مقصد برسند.
 • هنگام صادرات به امارات، شرکت‌ها باید کد واردکننده یا صادر کننده خود را ارسال کنند.
 • محصولاتی که در پروانه صادرات و یا واردات از آن‌ها نام برده شده است تطابق داشته باشند.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

مدارک لازم برای صادرات به امارات

ارائه دادن مدارک الزامی است. این مدارک در واقع این موضوع را روشن می‌کند که محصولات با رعایت کردن قوانین امارات وارد کشور شده‌اند. به صورت کلی مدارک لازم برای صادرات عبارت است از:

 • ارائه گواهی از تولید کننده
 • صدور فاکتور فروش
 • لیست ویژگی‌های محصولات
 • مُهر حلال محصولات خوراکی و تنقلات
 • ارائه دادن کارت بازرگانی
 • ارائه گواهی وزارت بهداشت
 • ارائه کد اقتصادی اختصاصی
 • ارائه دادن مجوزهای مورد نیاز اداره صمت و اداره گمرک

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

راه های صادرات کالا به امارات

یکی از کم‌هزینه‌ترین تجارت بین‌المللی و صادرات برای ایران، ارسال کالا به امارات است؛ زیرا بخش قابل توجهی از صادرات محصولات با لنج انجام می‌شوند. در نتیجه کالاها ابتدا از راه زمینی و سپس از راه دریایی به کشور مقصد جابه‌جا می‌شوند. یکی از مشکلات اصلی برای صادرات محصولات کشاورزی هماهنگی با شرکت‌های حمل و نقل است و با اندکی تأخیر در رساندن محصولات به بازار کشور مقصد، موجب فاسد شدن کالاها می‌شود. بعضی از راه‌های صادرات محصولات به امارات عبارت است از:

راه های صادرات کالا به امارات
راه های صادرات کالا به امارات

صادرات به امارات از طریق دریا به وسیله لنج

بیشتر محصولاتی که ممکن است سریعأ فاسد شوند و همچنین محصولات کشاورزی که ممکن است کیفیت محصولات در فضای آزاد از بین بروند. البته باید به این نکته توجه نمود که یافتن لنج‌های یخچال‌دار قدری سخت است.

پبرای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

صادرات به امارات از طریق هوایی

با استفاده از هواپیما می‌توان محصولات مورد نظر را به کشور امارات ارسال کرد. با توجه به این قضیه که کشور امارات دارای فرودگاه‌های متعددی است پس در نتیجه روند صادرات و رساندن محصولات به بازار فروش کشور امارات از طریق هوایی به سهولت انجام می‌گیرد.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات

برای صادرات، ایران ۸۴۹ مورد محصولات صادراتی دارد. از بین این ۸۴۹ موارد، کالاهایی که به امارات صادر می‌شوند

 • فلز روی
 • سنگ‌های ساختمانی
 • پسته
 • صنایع دستی
 • فرش
 • زعفران
 • سبزیجات
 • گازهای نفتی، قیر نفت، آهن و فولاد
 • سایر روغن‌های سبک و فرآورده‌ها به جز بنزین، استیرن، اتیل بنزین، کیومن، تولوئن،هیدروکربورهای حلقوی غیر از سیلکانیها، پلی اتیلن گرید فیلم با چگالی کمتر از۹۴ درصد.
 • صیفی جات
 • انواع آبزیان وماهی
 • فرآورده‌هایی که دارای ۷۰ درصد وزنی نفت هستند.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

مزیت های صادرات به امارات

یکی از مهمترین مزیت‌های صادرات به امارات این است که این امر باعث می‌شود که کشورهایی که ایران را مورد تحریم قرار دادند، بتوانند به راحتی کالاهای ایرانی را خریداری کنند. از طرف دیگر، به دلیل اینکه خود ایران نیز تحریم است، کالاهایی را که به علت وجود تحریم علیه ایران؛ دسترسی به این محصولات سخت شده است را می‌توان با واردات کالا از امارات به آن‌ها دست یافت.

با توجه به وضعیت فعلی که برای تجارت ایران در زمینه واردات و صادرات به وجود آمده است، وجود کشورهایی مانند امارات برای صادرات ایران به این کشور موقعیت بسیار عالی است؛ زیرا که کشور امارات  در زمینه صادرات و واردات به مرحله پیشرفته‌ای در سطح خاورمیانه و کل جهان رسیده است.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

پرداخت نکردن عوارض گمرکی یکی از مزایای استفاده از شرکت بازرگانی منطقه آزاد در امارات است.

مشکلات صادرات ایران به امارات

یکی از این مشکلات راه‌های حمل و نقلی است که برای صادرات محصولات در نظر گرفته شده است. از آنجا که بیشتر محصولات صادراتی به امارات شامل محصولات کشاورزی و میوه است وانتقال آن‌ها از طریق راه‌های جنوبی کشور صورت می‌گیرد، هوای گرم جنوب می‌تواند بر روی کیفیت محصول تاثیر بگذارد. این شرایط آب و هوای گرم باعث می‌شود تا چنین محصولاتی با استفاده از لنج‌های یخچال‌دارانتقال پیدا کنند. یافتن لنج‌های سردخانه‌دار جزو مشکلات عمده صادرات به این کشور عربی به شمار می‌رود. با توجه به اینکه هزینه‌های زیادی صرف می‌شود، همه این‌ها در کنار هم روی قیمت نهایی محصولات تاثیر می‌گذارند. افزایش قیمت کالاهای صادراتی قابلیت رقابت این محصول را در بازار جهانی کاهش می‌دهد.

مشکلات صادرات ایران به امارات
مشکلات صادرات ایران به امارات

بهترین کالاها برای صادرات به امارات

محصولاتی که ایران به امارات صادرمی‌کند، بسیار متنوع است و در دوبخش محصولات کشاورزی و صنعتی، تقسیم می‌شوند. بررسی ویژگی‌های محصولات صادراتی به این کشور، باعث می‌شود که بازرگانان  در مورد نیازهای بازار امارات اطلاعات کافی در اختیار داشته باشند. بهترین کالاها برای صادرات به امارات عبارت است از:

صادرات سبزیجات به کشور امارات

با توجه به اینکه امارات هیچ گونه زمینی برای انجام فعالیت کشاورزی و هیچ امکاناتی برای تولید سبزیجات خود ندارد، بنابراین قسمت عظیمی از محصولات مورد نیاز کشور خود را از طریق واردات تأمین خواهد کرد.

صادرات فرش به کشور امارات

یکی از پر تقاضاترین کالاهای صادراتی ایران به امارات در طی چند ساله اخیر، صادرات فرش بود. اما با ورود فرش چینی دستی به این عرصه در جهان، این قسمت از رونق آن کاهش یافت. اما هم‌چنان فرش‌های اصیل ایرانی خواهان خاص خود را دارند.

صادرات صنایع دستی به کشور امارات

کشور ایران با صادرات محصولات صنایع دستی خود به کشور امارات توانسته سود زیادی را نصیب خود کند و صادرات این محصولات از درآمد بسیار بالایی برخوردار است. بیشترین خواهان محصولات صنایع دستی ایران ، کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

صادرات خشکبار به کشور امارات

کشور ایران که تولید کننده خشکبار مرغوب ومحصولات با کیفیت در خاورمیانه شناخته می‌شود، صادرات خشکبار به امارت که نیاز به این محصول دارد، سودآوری کلانی را برای تاجران ایرانی به همراه دارد.. در ارتباط با خشکبار مسئله فاسد شدن این محصولات مطرح نیست؛ پس می‌توان به صادرات این محصول  پرسود پرداخت.

صادرات خشکبار به کشور امارات
صادرات خشکبار به کشور امارات

صادرات عسل به کشور امارات

از آنجا که عسل زود فاسد نمی‌شود، نیازی به نگرانی در مورد فساد این محصول و از دست دادن کیفیت آن نیست. کیفیت مرغوب محصولات و بسته‌بندی زیبا یکی از موارد پذیرش محصول فرد در کشور امارات است.

صادرات به امارات با شرکت وانیکس

برای پیشرفت روابط تجاری، صادرات به امارات فرصت مناسبی است که برای ایران این موقعیت با ارزش است. هم‌چنین رقابت زیادی در بازارکشور امارات وجود دارد که می‌تواند در پرسود بودن صادرات به این کشور در امر تجارت موثر باشد. شرکت بازرگانی وانیکس، انواع خدمات تجارت و مشاوره های لازم را به تاجران بین المللی ارائه می‌دهد. این امر به آسان‌تر شدن تجارت بین‌المللی و صادرات به کشورها موثر است.

صادرات به دبی

دبی در کنار یکی از مهم‌ترین شاهراه‌های جهان یعنی خلیج فارس قرار دارد و تجارت با دوردست‌ترین نقاط جهان را آسان می‎کند. خود دبی کالایی برای صادرات ندارد و در واقع این کشور با جمع‌آوری تولید کنندگان قدرتمند جهان، کالاهای آنها را مجددا به سایر کشورهای دیگر صادر می‌کند. وجود انواع بنادر در کنار انبوهی از فرودگاه‌های مدرن، نه تنها شرایط و امکانات لازم برای صادرات به دبی از سراسر دنیا به این نقطه را فراهم کرده است، بلکه سریع و مقرون به صرفه هم نیز محسوب می‌شود.

لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات و دبی

بسیاری از فعالان اقتصادی، دبی را به عنوان باکسی از اقتصاد جهان می‎شناسند. حضور بسیاری از افراد و شرکت‌های مطرح دنیا سبب شده تا تجارت با دبی با شرایط بهتر و سهولت انجام میشود.

مواردی که در این مقاله دنبال می‌کنیم:

 • برای صادرات به دبی چه باید کرد؟
 • بهترین کالا برای صادرات به دبی
 • مدارک لازم برای صادرات به دبی
 • چگونه به دبی صادرات کنیم؟
 • چرا تجارت به دبی سودمند است؟
 • علت علاقه تجار برای صادرات به دبی
 • صادرات به دبی با شرکت وانیکس

برای صادرات به دبی چه باید کرد؟

برای صادرات به دبی باید به اندازه کافی با قوانین و شرایط واردات و صادرات کالا آشنا باشید. برای انجام فعالیت‌های وارداتی و صادراتی، نیاز است که در گمرک دبی ثبت‌نام کنید. با ثبت‌نام در گمرک دبی، شما کدی برای صادرات کالا به این کشور خواهید داشت، تا بتوانید به‌صورت قانونی این فرایند را انجام دهید قبل از انجام صادرات به دبی، باید محصولات خود را در یک اپلیکشن آنلاین به نام   FIRS   ثبت کنید؛ با استفاده از این برنامه می‌توانید مشخصات انواع محصولات صادراتی خود را ثبت کرده و مجوز ورود به بندرهای دبی را اخذ کنید.

برای صادرات به دبی چه باید کرد؟
برای صادرات به دبی چه باید کرد؟

عموما صدور کالاها به دبی از طریق راه های هوایی و دریایی انجام می‌شود، مسیر دریایی با کشتی و لنج رایج‌تر و هزینه کمتری دارد. برای بارهایی که حجم کمتری دارند می‌توان از مسیر هوایی استفاده کرد. با داشتن مجوز و دریافت کد واردات و صادرات کالا، می‌توانید به‌راحتی تجارت خود را شروع کنید.

گمرک دبی نسبت به گمرک ایران سخت‌گیری‌های کمتری برای ورود و خروج محصولات دارد. یکی از مزایای بزرگ دیگری که شرکت‌های بازرگانی دارند این است که اگر در منطقۀ آزاد باشند، مشمول عوارض گمرکی نمی‌شوند.

بهترین کالا برای صادرات به دبی

برای اینکه در امر صادرات به دبی موفق باشید ابتدا باید نیاز بازار و مردم آن منطقه را بشناسید و سپس برای صادرات کالا اقدام کنید .نام برخی ازکالاهای صادراتی به دبی بیشتر مشاهده می‌شود. طیف گستره‌ای از محصولات معدنی،نفتی،کشاورزی و سایر کالاها از ایران به دبی صادر می‌شود. اقلام زیربه ترتیب مهم‌ترین کالاهای صادراتی به دبی هستند:

 • سوخت های فسیلی و مشتقات نفتی،قیر و آسفالت
 • مس
 • سنگ‌های معدنی خصوصا مرمر و فلزات قیمتی
 • سنگ‌های ساختمانی و سرامیک
 • ماهی و انواع آبزیان (خاویار،تن ماهی)
 • آهن و فولاد
 • میوه و خشکبار(پسته،گردو و بادام)، خرما، زعفران
 • سبزیجات و انواع صیفیجات
 • فلزاتی مثل آهن،مس،سرب
 • شیشه و محصولات شیشه‌ای
 • ماشین آلات و تجهیزات مختلف

مدارک لازم برای صادرات به دبی

تمامی کالاهای صادر شده به دبی باید دارای مدارک استاندارد صادرات باشند. مدارک لازم برای صادر کردن کالا به این شهر، شامل موارد زیر هستند:

 • بارنامه دریایی برای کالاهای ارسال شده از طریق دریا، بارنامه هوایی برای محصولات هوایی
 • گواهی و اسناد کشور صادرکننده توسط مقامات صلاحیت‌دار آن کشور یا مورد تاییدسفارت دبی
 • برگ خرید کالاو قرارداد خرید و فروش
 • مشخصات کالا شامل نحوه استفاده، نام سازنده، صادرکننده، ترکیب محصول، تاریخ تولید و تاریخ انقضا است. نوشتن همه این مشخصات به صورت انگلیسی و عربی روی بسته‌بندی محصولات.
 • قرارداد خرید و فروش بین صادرکننده و واردکننده
 • لیست پکینگ کالاهای صادراتی

مقررات صادرات این اجازه را می‌دهد که کالاها به‌طور موقت و بدون عوارض گمرکی صادر شده و در هر منطقه آزاد اقتصادی در دبی نگهداری شوند. به دلیل پایین بودن تعرفه واردات در دبی تولیدکنندگان داخلی مالیات را مانعی برای صادرات و واردات خود نمی‌دانند.

چگونه به دبی صادرات کنیم؟

یکی از مهم‌ترین مزایا، این است که صادرات به شهر همسایه یعنی دبی، موجب می شود تا کشورهایی که ایران را تحریم کرده‌اند، بتوانند ضررهای ناشی از ارزآوری و درآمدزایی را جبرات کنند. ایران نیز می‌تواند با واردات کالا از امارات، محصولاتی را که به خاطر تحریم، دسترسی به آن‌ها رای تجار ایرانی دشوار است را به راحتی وارد نمایند.

چگونه به دبی صادرات کنیم؟
چگونه به دبی صادرات کنیم؟

برای انجام صادرات به هر کشوری باید از قوانین اطلاع داشته و به آنها مسلط باشیم. قوانین مربوط به گمرک، شرایط و نحوه تجارت، مسائل حقوقی وابسته به آن‌ها نیازمند تخصص در این حیطه است،در غیراین صورت شما با مشکل مواجه خواهید شد. شرکت‌های بازرگانی فعال در زمینه صادرات و واردات در دبی باید قوانین تجارت بین‌المللی را رعایت کنند. برخی از شرایطی که باید در هنگام صادرات به دبی رعایت شوند، عبارت‌اند از:

 • هنگام صادرات کالا به دبی، شرکت‌های بازرگانی باید کد صادرکننده را ارسال کنند.
 • کالاهایی که به دبی صادر می‌شوند باید دقیقا همان کالاهایی باشند که در پروانه صادرات بیان شده‌اند.
 • محصولات در مدت زمان ۷۲ ساعت بعد از ارسال به مقصد خود برسند.

چرا تجارت به دبی سودمند است؟

معمولا افراد زیادی با این سوال که چرا صادرات از دبی سودآور است، روبه‌رو می‌شوند. دبی دارای زیرساخت‌های مهم است و امکان پشتیبانی از انواع مشاغل تجاری را دارد. سیستم بانکی قوی و قابل اعتماد، نظام سیاسی پایدار، مناطقی با توسعه و نوآوری مداوم مانند جزیره سادیات از زیرساخت‌های قوی این شهر محسوب می‌شوند. یکی از مزایای خوب این شهراین است که درمناطق آزاد تجاری آن، به شرکت‌ها اجازه بهره‌مندی از یک سرمایه ۱۰۰ درصدی و مالیات صفر را می‌دهند. دبی به دلیل نزدیکی به آفریقا موقعیت استراتژیک بسیار خوبی برای تجارت بین‌المللی دارد.

علت علاقه تجار برای صادرات به دبی

دو مورد از مهم‌ترین علل علاقه تجار ایرانی به صادرات محصولات کشاورزی به دبی را بررسی می‌کنیم:

اولین مورد، وضعیت خیلی خوب اقتصادی دبی است. رشد اقتصادی در این شهر آنقدر سریع بوده، که اکثر تاجران در هر کجای دنیا، بازار دبی را همگام با بازار جهانی می‌دانند. فعالیت انواع موسسات مالی و اعتباری، بانکها، شرکت‌ها، تجار سبب شده که این کشور بیش از پیش مورد توجه اکثر بازرگانان بزرگ دنیا، مخصوصا بازرگانان ایرانی قرار گیرد.

مورد دوم، وضعیت کشاورزی در این شهر است. مناسب نبودن وضعیت کشاورزی و زراعت در دبی، شرایط را برای صادرات انواع محصولات کشاورزی فراهم کرده است. کشورهایی مانند ایران که دارای آب و هوای بسیار خوب هستند و زمین‌های زراعی خوبی برای پرورش انواع محصولات کشاورزی دارند، از این فرصت در جهت سودآوری بهتر و بیشتر صادرات محصولات استفاده کردند.

علت علاقه تجار برای صادرات به دبی
علت علاقه تجار برای صادرات به دبی

این شهر دارای آب و هوای گرم و خشک بیابانی است که باعث شده تنها محصول قابل کشت در آنجا خرما باشد؛ بنابراین تقریبا ۸۰ درصد از محصولات کشاورزی مورد نیاز دبی توسط واردات از کشورهای دیگر تامین می‌گردد.

صادرات به دبی با شرکت وانیکس

صادرات و واردات علاوه بر جذابیت، ریسک و خطر خاص خود را دارد. تجاری که دوست دارند در این حوزه فعالیت داشته باشند می‌توانند از مشاوران وانیکس کمک بگیرند. شرکت وانیکس با سابقه چندین ساله در زمینه واردات و صادرات به کشورهای مختلف، می‌تواند راهنما و مشاور خوبی در این حیطه باشد. این شرکت صفر تا صد صادرات و همه مراحل از سفارش تا جابه‌جایی بار را به عهده می‌گیرد و در انبار به شما تحویل می‌دهد. این شرکت از خدمات انبارداری در دبی نیز برخوردار است و برای اطمینان به شما چک ضمانت هم ارائه می‌دهد.

به دلیل شرایط آب و هوایی موجود در امارات تولید برخی محصولات وجود ندارد، به همین دلیل این کشور با به کارگیری یک سیاست هوشمندانه برای تامین این محصولات به واردات آن روی آورده است. همچنان به دلیل وسعت این کشور و وجود نیاز‌های گوناگون، امکان صادرات ایران به این کشور راحت‌تر از قبل شده است. شما در ادامه مقاله لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات با این موارد آشنا خواهید شد:

 • امارات فرصتی مناسب برای صادرات
 • کالاهای صادراتی به امارات
 • لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات با وانیکس

امارات فرصتی مناسب برای صادرات

همان‌طور که می‌دانید کشور امارات متحده عربی مساحتی حدود ۸۳/۶۰۰ کیلومتر مربع دارد. به دلیل اینکه موقعیت آب و هوایی این کشور بیابانی و خشک بوده، زمین شرایط مناسبی برای کاشت و تولید بسیاری از محصولات را ندارد. به دنبال این اتفاق، اقدام به واردات این محصولات می‌کند که شامل بسیاری از محصولات کشاورزی است.

 این کشور بزرگ‌ترین واردکنندگان بازار جهانی را جمع و بازار خود را از هرگونه محصولی بی نیاز کرده است. در آخر به دلیل وجود تعداد زیادی از محصولات اقدام به واردات این محصولات می‌کند. توانایی خرید در این کشور بسیار بالاست به گونه‌ای که امارات یک کشور ثروتمند محسوب می‌شود و نه تنها افراد ثروتمند و بازرگان، بلکه مردم عادی نیز توانایی خرید محصولات با قیمت‌های بالا را نیز دارند.

امارات فرصتی مناسب برای صادرات
امارات فرصتی مناسب برای صادرات

به دنبال این شرایط کشور امارات یکی از گزینه‌های مناسب صادرات برای هر کشوری است؛ چرا که نیازهای بسیار زیادی در این کشور وجود دارد و علاوه بر آن مردمان امارات توانایی خرید بالایی دارند. به همین دلیل می‌توان این کشور را یکی از بهترین گزینه‌ها برای صادرات انتخاب کرد. با مشاهده لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات که در ادامه برای شما بازگو می‌کنیم، می‌توان متوجه شد که توانایی‌های بسیار زیادی در حوزه صادرات در کشورمان وجود دارد.

کالاهای صادراتی به امارات

محصولات متنوعی امروزه از ایران به امارات صادر می‌شود که به دلیل کیفیت بالای محصولات داخلی، طرفداران زیادی در سایر بازارها پیدا کرده است. این لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات تنها بخشی از محصولات صادراتی بوده که به بیان مهم‌ترین آن‌ها پرداخته‌ایم.

زعفران

همان‌طور که می‌دانید کشور امارات به کیفیت محصولات وارداتی خود اهمیت بسیار زیادی می‌دهد. صادرات زعفران به هر کشور دیگری دارای برخی قوانینی است که هر کشور باید آن‌ها را رعایت کند. قوانینی مانند داشتن گواهی استاندارد، گواهی بهداشت دامی نباتات، مجوز صادرات زعفران، بسته‌بندی‌های تمیز و شیک و همچنین ارائه کارت بازرگانی.

در لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات زعفران نقش ویژه‌ای دارد. زعفران‌هایی که صادر می‌شوند باید دارای کیفیت بالایی باشند و ویژگی‌هایی نظیر ضخیم بودن کلاله‌ها، سالم و شکسته نبودن، خوش رنگ و خوش عطر بودن زعفران‌ها و فاقد خال‌های سفید را داشته باشند.

علاوه بر کشور امارات کشورهای دیگری مانند ترکمنستان، اسپانیا، فرانسه و ایتالیا زعفران ایرانی را به کشورهای خودشان وارد می کنند‌. نکته قابل توجه راجع به امارات متحده این است که زعفران ایرانی را به صورت فله‌ای خریداری می‌کنند و با بسته بندی و برند خودشان به سایر کشورها صادر می‌کنند. در این بخش‌ ما متوجه برندسازی ضعیف کشورمان می‌شویم که فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم.

قرقاول

شاید به دور از ذهن شما باشد که ایران به امارات قرقاول هم صادر می‌کند، اما لازم به ذکر است که صادرات قرقاول سود نسبتا قابل توجهی برای ما به وجود آورده است. از جمله مهم‌ترین دلایل صادرات این محصول می‌توان به خاصیت بسیار زیاد گوشت آن اشاره کرد که استقبال بالایی از آن شده است.

کالاهای صادراتی به امارات
کالاهای صادراتی به امارات

علاوه بر مصرف خوراکی، قرقاول برای نگهداری در خانه‌ها نیز صادر می‌شود که این جنبه دیگر صادرات قرقاول را نشان می‌دهد. از کشور ما قرقاول به دو شکل زنده و منجمد صادر می‌شود و به دور از ذهن نیست که موجود زنده عامل بیماری‌های مختلفی باشد. به همین دلیل دریافت تاییدیه بهداشت امارات برای اینگونه صادرات یکی از شروط صادراتی این محصول است. قرقاول امروزه با پرورش و نگهداری در ایران، خود را در لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات به خوبی جای داده است.

فرش

اگر شما به آمار چند سال گذشته مراجعه کنید متوجه می‌شوید که در سالیان اخیر صادرات فرش به امارات تا حد بسیار زیادی افزایش یافته است و یکی از بزرگ‌ترین خریداران فرش ایرانی امارات است.

علاوه بر ایران چین نیز فرش دستباف دارد و آن را صادر می‌کند که یکی از رقیبان کشورمان محسوب می‌شود، اما برخی کشورها مانند امارات ارزش و اصالت فرش ایرانی را به خوبی درک و فقط از این نوع فرش تهیه می‌کنند.

از آنجا که فرش ایرانی یکی از ارزآور‌ترین محصولات کشورمان است و حتی کشور آمریکا یکی از بزرگ‌ترین متقاضیان این نوع فرش‌ها محسوب می‌شد. در چند سال گذشته به دلیل کشمکش‌های داخلی و سیاسی و همچنین خارج شدن آمریکا از برجام صادرات فرش ایرانی با رکود بزرگی مواجه شد و امروزه همانند قبل نقش گسترده‌ای در صادرات ندارد.

محصولات کشاورزی

امروزه صادرات محصولات کشاورزی به کشورهایی نظیر امارات یکی از پرسودترین محصولات ایران تبدیل شده است. شما با نگاهی به لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات متوجه می‌شوید که امروزه سبزیجات و صیفی‌جات نیز نقش گسترده‌ای در صادرات را ایفا می‌کنند.

یکی از دلایلی که امروزه تاجران اهمیت بسیار زیادی به صادرات محصولات کشاورزی به امارات می‌دهند، رشد اقتصادی بسیار مناسب و درست این کشور بوده است‌. فعالیت انواع موسسات و بانک‌ها و شرکت‌ها در این کشور باعث شده بیش از قبل این کشور مورد توجه تاجران قرار گیرد و امروزه کشور امارات را تاجران و کارشناسان هم‌رده با بازار‌های جهانی می‌دانند.

علت دیگر، وضع نامناسب کشاورزی در امارات بوده که به دلیل آب و هوای بیابانی و خشک فرصت مناسبی ایجاد کرده تا این قبیل محصولات به این کشور وارد شود. همچنین کشور‌هایی نظیر ایران که آب و هوای مناسب و وضعیت کشاورزی بسیار خوبی دارند، از این فرصت صادرات برای سودآوری بیشتر استفاده می‌کنند.

عسل

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های عسل دیر فاسد شدن آن است، به همین دلیل تاجران از این محصول در صادرات استفاده بسیاری می‌کنند. با بررسی لیست کالا‌های صادراتی ایران به امارات متوجه می‌‌شوید که عسل نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از مهم‌ترین شروط امارات برای واردات عسل، نحوه بسته بندی و شیک بودن آن است چرا که این کشور حساسیت زیادی روی این مسائل نشان می‌دهد.

لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات با وانیکس

امروزه صادرات از ایران به امارات یکی از فرصت‌های بسیار مناسب جهت شکوفایی و رشد اقتصاد و صادرات کشور است. ایران به دلیل داشتن آب و هوای مناسب و محصولات کشاورزی و صنعتی گوناگون، یکی از بهترین گزینه‌ها برای صادرات این محصولات به امارات است.

لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات با وانیکس
لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات با وانیکس

محصولاتی با کیفیت و با بسته‌بندی مناسب که امارات نیاز بالایی به آن‌ها دارد. این امر می‌تواند توسط تاجران و شرکت‌های معتبر که در ایران فعالیت می‌کنند، صورت گیرد و به کمک این شرکت‌ بازرگانی وانیکس می‌توان در این صادرات سود مناسبی به دست آورد.

۵/۵ (۱ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

پاپ آپ آموزش واردات
1,220 تعداد بازدید

دیدگاه ها

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام ممنون از سایت خوبتون بنده شرکت هستم میخواستم محصولاتمون رو صادر کنم محصولات سلامت محور حالا یا خریدار میخوام بهمون معرفی بشه یا یه واسطه باشه که بتونه این کاررو بکنه و محصولات رو بفروشه باتشکر

  پاسخ
  • تیم تولید محتوا وانیکس
   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ ۱۸:۲۰

   سلام و درود
   لطفا جهت انجام صادرات با مشاوین ما تماس بگیرید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنند.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
پاپ آپ آموزش واردات