لیست صادرات ایران به گرجستان

گرجستان از جمله کشورهای منطقه قفقاز به حساب می‌آید. درست از زمانیکه استقلال را در سال ۱۹۱۸ میلادی اعلام کردند، روابط بسیار خوبی با سرزمین ما ایران داشته و از همان موقع هم‌ لیست صادرات ایران به گرجستان اهمیت بالایی پیدا کرده است. بعد از فروپاشی شوروی در تاریخ ۱۹۹۱، ایران از جمله نخستین کشورهایی بود که جدایی و همینطور استقلال کشور واقع در منطقه قفقاز یعنی گرجستان را به رسمیت شناخت. برای صادرات به گرجستان با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات ایران به گرجستان

برای صادرات به گرجستان با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

درواقع از همان موقع بود که سایر همکاری‌های منطقه‌ای و همینطور بسط و تعمیق مناسبات به صورت کاملا رسمی در دستور کار هر دو کشور یعنی هم ایران و هم گرجستان قرار گرفت. در ادامه این مطلب قصد داریم نگاهی اجمالی به روابط میان سرزمین ما ایران و گرجستان و همچنین لیست صادرات ایران به گرجستان بیاندازیم، بنابراین همراهمان باشید.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

آنچه در مطلب لیست صادرات ایران به گرجستان خواهید خواند:

  • نگاهی به لیست صادرات ایران به گرجستان و روابط تجاری میان ایران و این کشور
  • صادرات ایران به گرجستان
  • مورد بررسی قرار دادن وضعیت تجاری میان سرزمین ما ایران و گرجستان
  • صادرات به گرجستان و مقررات گمرکی این کشور
  • صادرات ایران به گرجستان با وانیکس

نگاهی به لیست صادرات ایران به گرجستان و روابط تجاری میان ایران و این کشور

گرجستان، واقع در منطقه قفقاز بوده و در بستر دریایی به نام دریای سیاه قرار گرفته است. سایر همسایگان زمینی این کشور عبارت هستند از روسیه، ترکیه، ارمنستان و همینطور جمهوری آذربایجان. این کشور از نظر موقعیت جغرافیایی، منطقه‌ای کاملا استراتژیک به حساب می‌آید. این کشور با قرارگیری در تقاطع مسیر تاریخی ابریشم، ارتباط داشتن با دریایی با نام دریای سیاه، تنگه بسفر و همینطور تنگه جبل‌الطارق با تمام دنیا در ارتباط است.

برای واردات ته لنجی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

گرجستان هم اکنون نه تنها یکی از اعضای سازمان ملل متحد بوده، بلکه عضو شورای اروپا، سازمانی به نام سازمان تجارت جهانی و همچنین سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه نیز است. با توجه به این مسئله که گرجستان یکی از اعضای ناظر در اتحادیه اروپا و همینطور ناتو بوده، قوانین و مقررات آن تا حدودی همچون مقررات اتحادیه اروپا است. گرجستان در حقیقت واسطه انتقال کالاهای گوناگون ایرانی به سایر کشورهای اروپای شمالی بوده و به همین خاطر تعدادی از اشخاص ایرانی منطقه آزاد گرجستان را‌ در واقع به عنوان محل تجارت خود انتخاب کرده‌اند.

برای خرید از علی بابا چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

نگاهی به لیست صادرات ایران به گرجستان و روابط تجاری میان ایران و این کشور
نگاهی به لیست صادرات ایران به گرجستان و روابط تجاری میان ایران و این کشور

آمار منتشر شده از طرف بانک جهانی، این امر را بیان می‌کند که روابط تجاری بین سرزمین ما ایران و گرجستان تقریبا کمتر از ۲ درصد بوده و این سهم فوق‌العاده ناچیزی از تجارت جهانی مربوط به این کشور است. بر اساس این آمار بعضی از بیشترین لوازم صادراتی ایران به گرجستان عبارت‌ هستند از:

  • کالاهای واسطه‌ای
  • انواع فلزات
  • انواع سنگ‌ها و شیشه‌ها
  • انواع کالاهای مصرفی
  • سوخت

برای خرید از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات ایران به گرجستان

بر اساس گزارشی که توسط بانک جهانی آن هم در سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر شد، واردات گرجستان از کشور همسایه‌مان ترکیه تقریبا ۱۷ درصد از تمام واردات این کشور را تشکیل داده است. ۵ همکار اصلی و مهم تجاری گرجستان (در حوزه صادرات به گرجستان)،  کشور همسایه‌مان ترکیه، کشور بزرگ روسیه، آمریکا، کشور پر جمعیت چین و آذربایجان هستند.

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بر اساس گفته سرکار خانم سیده فاطمه مقیمی که مدیر دفتر مشترک ایران و گرجستان است، نبودن شعب بانک‌های ایرانی در کشور واقع در منطقه قفقاز یعنی گرجستان یکی از موانع فوق‌العاده مهم و اصلی برای صادرات به گرجستان به شمار می‌رود.

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

توجه داشته باشید که در شرایط کنونی سایر فعالان تجاری گرجستان از محصولات گوناگون و با کیفیت ایرانی استقبال می‌کنند، از جهتی دیگر هم فعالان اقتصادی ایران به شدت مایل به صادر کردن کالاهایی مانند ابزارهای ساختمانی و میوه‌های گوناگون به این کشور هستند. هم‌اکنون به خاطر وجود سایر چالش‌های انتقال پولی که بین سرزمین ما ایران و گرجستان وجود داشته، مشکلات عدیده‌ای در زمینه مبادلات تجاری وجود دارد.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مورد بررسی قرار دادن وضعیت تجاری میان سرزمین ما ایران و گرجستان

در این بخش از مطلب لیست صادرات ایران به گرجستان قصد داریم وضعیت تجاری میان این دو کشور را مورد بررسی قرار دهیم. بررسی وضعیت تجاری بین سرزمین ایران و گرجستان درواقع از سال ۱۳۸۰ تا همین حالا حاکی از آن بوده که فعالان قسمت خصوصی دو کشور در حوزه صادرات کالا، صادر کردن خدمات فنی و همینطور مهندسی و سایر طرح‌های بزرگ عمرانی تمایل، علاقه و توانایی همکاری و شرکت کردن را دارند.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

اگر قصد صادر کردن کالاهای گوناگون به گرجستان را دارید توصیه می‌شود که در مناطق آزاد موجود در این کشور شرکتی برای خود ثبت کنید. قابل توجه است که این اقدام شما می‌تواند علاوه بر کاهش هزینه‌ها، فرایند صادرات و واردات را هم به مراتب تسهیل کند.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مورد بررسی قرار دادن وضعیت تجاری میان سرزمین ما ایران و گرجستان
مورد بررسی قرار دادن وضعیت تجاری میان سرزمین ما ایران و گرجستان

گفتنی است که طبق آمار اعلام‌ شده از طرف دفتر بازرگانی صنایع، معادن و همینطور کشاورزی تهران، حجم صادرات از سرزمین ما ایران به گرجستان درواقع در سال ۱۳۹۹ در کل ۱۱۹۸۴۱۲۹۹ کیلوگرم وزن داشته و اگر بخواهیم ارزش دلاری آن را بیان کنیم باید بگوییم که این مبلغ بالغ بر ۴۴ میلیون و  ۶۴۹۰۰۰ دلار آمریکا بود.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

شایان ذکر است که بیشترین صادرات انجام شده از گمرک شهر تبریز بوده که شامل محصولاتی مانند میله‌های آهنی یا فولادی، انواع مختلف کفش‌ها، شیشه فلوت و همینطور پروفیل می‌شود. از طرف دیگر سازمانی به نام سازمان توسعه تجارت ایران، حجم صادرات به این کشور واقع در منطقه قفقاز را از آغاز سال ۱۴۰۰ تا همین حالا تقریبا ۱۵ میلیون و ۷۰۳۰۰۰ دلار و همچنین به وزن حدودی ۵۱ تن بیان کرده است.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات به گرجستان و مقررات گمرکی این کشور

مانند همه کشورهای دنیا، وارد شدن هر محصولی به گرجستان مشمول پرداخت تعرفه گمرکی و همینطور مالیات خواهد شد. براساس ماده ۱۹۵ از قسمت ۸ مقررات مالیات گمرک گرجستان، محصولات وارداتی گوناگون مشمول تعرفه به هر فردی که محصول را از بیرون به داخل گرجستان و سایر نقاط گمرکی موجود در این کشور واقع در منطقه قفقاز وارد می‌کند، اطلاق می‌شود.

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

توجه داشته باشید که تعرفه گمرکی محصولات وارداتی براساس ارزشی که آن محصولات دارند، محاسبه و از شما دریافت می‌گردد. همچنین گفتنی است که به خاطر سیاست گرجستان مبنی بر حمایت بخش تجارت بین‌الملل، صادر کردن کالا از گرجستان به  دیگر کشورهای دنیا، در گمرک مبداء مشمول یکسری تعرفه‌های گمرکی نمی‌شود. محصولات وارداتی به گرجستان بر اساس ماده ۱۹۷، درواقع مشمول دو دسته تعرفه اصلی ۵ و ۱۲ درصدی خواهند شد.

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

صادرات ایران به گرجستان با وانیکس

در این مطلب مباحثی در رابطه با صادرات بیان کردیم و لیست صادرات ایران به گرجستان را با هم مورد بررسی قرار دادیم. اگر شما نیز قصد صادرات کالاهای گوناگون به این کشور واقع در منطقه قفقاز را دارید، توصیه می‌کنیم از اکنون شروع به مطالعه درباره نحوه صادرات کرده و با سایر قوانین و مقررات موجود و همینطور سایر مدارک و مجوزهای ضروری برای انجام صادرات آشنا شوید.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

همینطور توصیه می‌کنیم که با سایر کارشناسان در زمینه صادرات تماس گرفته و از آنها مشاوره بگیرید. اگر فکر می‌کنید برای انجام صادرات نیاز به کمک دارید، به یک مجموعه بازرگانی معتبر مراجعه کنید و در کنار اشخاص کاربلد و متخصص آن شرکت کار خود را با خیالی راحت انجام دهید.

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات ایران به گرجستان با وانیکس
صادرات ایران به گرجستان با وانیکس

یکی از شرکت‌های بازرگانی معتبری که نه تنها دارای کارمندان متخصص بوده، بلکه برای آسودگی خیال شما یک چک تضمینی هم به عنوان ضمانت به شما می‌دهد، شرکت با تجربه و معتبر وانیکس است. این مجموعه به خاطر معتبر بودن و داشتن کارمندانی متخصص، محبوبیت زیادی داشته و شما می‌توانید با خیالی راحت کار خود را به آنها بسپارید. از جمله خدمات این مجموعه معتبر و با تجربه می‌توان به واردات ته لنجی، وارد کردن محصولات از کشور چین، واردات از شهر دبی و همینطور واردات دستگاه ماینر از کشور پر جمعیت چین اشاره کرد.

۵/۵ (۱ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

76 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست