صادرات آب معدنی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس

در چند سال اخیر یکی از مشکلاتی که اکثر کشورهای جهان با آن مواجه شده‌اند مشکل کم‌آبی بود؛ به‌طوری‌که در برخی از کشورها میزان بارش برف‌وباران با کاهش چشمگیری روبه‌رو بوده و همین مسئله باعث محدودیت دسترسی انسان‌ها به آب آشامیدنی شده است. همان‌طور که می‌دانید یکی از نیازهای اساسی بشر، دسترسی به آب است؛ به‌خاطر همین موضوع آن دسته از کشورهای که با مشکلات تأمین آب مواجه هستند، اقدام به واردات و خرید آب معدنی از سایر کشورها کرده‌اند. چنین مواردی موجب شده صادرات آب معدنی روزبه‌روز پررونق‌تر شود و تاجران آن دسته از کشورهای که به آب‌های باکیفیت دسترسی دارند، به فروش آب معدنی به سایر کشورها دست بزنند. برای صادرات آب معدنی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات آب معدنی

برای صادرات آب معدنی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

ایران یکی از کشورهای است که به دلیل وجود چشمه‌ها و آبشارهای متعدد، امکان تجارت آب معدنی را دارا است. کشور ما در منطقه خاورمیانه قرار گرفته که بسیاری از کشورهای همسایه ایران در این منطقه به دلیل شرایط اقلیمی و آب‌وهوایی نامناسب نمی‌توانند آب موردنیاز مردم خودشان را تأمین کنند و همین موضوع سبب مطرح شدن ایران در بازار صادرات آب معدنی در منطقه خاورمیانه شده است.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

حال که با دلیل واردات آب معدنی از سوی سایر کشورها آشنا شدید، در ادامه این مقاله از وبلاگ وانیکس قصد داریم شما را با نحوه تجارت آب معدنی آشنا کرده و موارد مهم و مرتبط به آن را بیان کنیم. اگر قصد واردشدن به حوزه فروش آب معدنی به بازارهای جهانی را دارید و یا می‌خواهید اطلاعات خود را در این حیطه افزایش دهید، از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

لیست موارد آورده شده در مقاله صادرات آب معدنی:

 • چگونه صادرات آب معدنی را شروع کنیم
 • بهترین کشورها برای صادرات آب معدنی
 • برای صادرات آب معدنی چه مجوزهایی لازم است
 • مدارک مورد نیاز برای صادرات آب معدنی
 • حداقل سرمایه برای صادرات آب معدنی
 • سود صادرات آب معدنی چقدر است
 • برای صادرات آب معدنی چه باید کرد
 • آیا صادرات آب معدنی ممنوع است
 • صادرات آب معدنی با وانیکس

چگونه صادرات آب معدنی را شروع کنیم

حال که متوجه شدید تجارت آب معدنی در بازارهای خارجی می‌تواند سود زیادی به دنبال داشته باشد، شاید اغلب شما به فکر افتادید که چگونه می‌توانید صادرات این محصول را شروع کنید. اصلاً نگران نباشید تیم مجموعه وانیکس تمام مواردی که برای شروع نیاز دارید را به طور جامع و مختصر در ادامه به شما توضیح داده است.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

تمامی افرادی که به دنبال شروع فروش آب معدنی به بازارهای خارجی هستند، باید با قوانین و ملزومات صادرات این محصول آشنا باشند. یکی از مهم‌ترین این ملزومات مربوط به شناسایی بازار هدف است که، در نتیجه کار صادراتی شما تأثیر زیادی خواهد داشت.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 به‌عبارت‌دیگر با شناسایی بازار هدف، تاجران از میزان تقاضا و سلیقه مصرفی مشتریان آگاه شده و میزان صادرات و نحوه بسته‌بندی کالای خود را با این موارد هماهنگ می‌کنند. با شناسایی و رعایت موارد فوق در هر کار تجاری، امکان ارزآوری بیشتر می‌شود. همچنین برای شروع هر کاری، نیاز به کمک و مشاوره‌های از سوی افراد و شرکت‌های باتجربه در آن حوزه خواهید داشت که بتوانید در این راه مطمئن‌تر قدم بگذارید.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

چگونه صادرات آب معدنی را شروع کنیم
چگونه صادرات آب معدنی را شروع کنیم

برای شروع تجارت آب معدنی نیز بهتر است برای آشنایی بیشتر و بهتر با فرایندهای صادراتی و مدارک و مجوزهای مورد نیاز، با شرکت‌های تجاری که در این زمینه تخصص دارند مشورت نمایید.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

شرکت تجاری وانیکس می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد تا کالای خود را در کمترین زمان و هزینه به سایر کشورها ارسال کنید. همان‌طور که در فوق نیز اشاره کردیم، آشنای با بهترین کشورهای واردکننده و همچنین مجوزها و مدارک لازم برای صادرات محصول شما، جز کارهای بسیار ضروری در تجارت محسوب می‌شوند که در ادامه به‌صورت جزئی‌تر به بررسی این موارد پرداخته شده است.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 بهترین کشورها برای صادرات آب معدنی

اگر می‌خواهید یک برنامه‌ریزی اصولی برای کار تجاری خود داشته باشید، بهتر است از لیست کشورهای که بیشترین آمار واردات کالای صادراتی شما را دارند آگاه باشید. در حوزه فروش آب معدنی، کشورهای که بیشترین آمار خرید آب معدنی از ایران را به خود اختصاص داده‌اند عبارت‌اند از:

عمان: این کشور، به دلیل عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم، یکی از پرتقاضاترین کشورها برای واردات آب معدنی به شمار می‌رود.

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

عراق: کشور عراق به دلیل وجود جنگ‌ها و تحریم‌های فراوان، نتوانسته در حیطه‌های مختلف رشد کرده و به ثبات برسد؛ به‌خاطر همین موضوع، این کشور، بیشتر کالاهای مورد نیاز خود را از سایر کشورها وارد می‌کند. از همین رو عراق می‌تواند یک کشور مناسب برای فروش آب معدنی باشد؛ چون دارای مرز خاکی زیادی با ایران بوده و امکان حمل محصول صادراتی به آن راحت‌تر و درنتیجه سوددهی بیشتر است.

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

امارات: در بازارهای امارات، برندهای متنوعی از آب معدنی ایرانی عرضه می‌شود. در صادرات به این کشور باید به موارد زیر توجه داشته باشید: تصفیه صحیح و طعم خوب آب معدنی، تولید طبیعی، بسته‌بندی استاندارد و بهداشتی، دارای املاح به مقدار استاندارد و آلوده نبودن آب.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

به دلیل اینکه امارات دسترسی بسیار کمی به آب آشامیدنی قابل شرب دارد، صادرات به این کشور می‌تواند یک فرصت تجاری بی‌نظیر برای تاجران ما باشد؛ چون امارات یک کشور ثروتمند درمنطقه است.

کویت: به دلیل دسترسی به آب‌های آزاد و موقعیت خوب تجاری و منطقه‌ای این کشور، فروش آب معدنی به کویت می‌تواند یکی از سودآورترین تجارت‌ها باشد.

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 بهترین کشورها برای صادرات آب معدنی
بهترین کشورها برای صادرات آب معدنی

ترکیه: در این کشور آب‌های لوله‌کشی کاملاً در شرایط مطلوب بهداشتی قرار دارند؛ اما به دلیل وجود برخی از املاح در این آب‌ها، اکثر مردم ترکیه برای حفظ سلامتی خود، دست به خرید آب معدنی می‌زنند. این مسئله رونق فروش آب معدنی به این کشور را در پی داشته است.

برای صادرات انار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 برای صادرات آب معدنی چه مجوزهایی لازم است

هر یک از انواع محصولات به مدارک و مجوزهای خاصی برای صادرات نیاز دارند. شما باید مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و نسبت به دریافت مجوز از سازمان‌هایی که در این حیطه فعالیت می‌کنند اقدام نمایید.

برای صادرات پسته با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

برای تجارت آب معدنی، در بخش‌های بعد اشاره خواهیم کرد که نیاز به تأسیس شرکت یا کارخانه دارید، برای همین، مجوزهای مربوط برای فروش آب معدنی به بازارهای خارجی را در دودسته تقسیم‌بندی کرده‌ایم؛ این مجوزها عبارت‌اند از:

 • قبل از ساخت کارخانه

قبل از آغاز هرگونه فعالیتی در هر واحد تولیدی و صنعتی، نیاز به اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان آب منطقه موردنظر وجود دارد.

۲- پیش از تولید کالا و عرضه به بازار

ازآنجائی‌که رابطه مستقیمی بین تهیه و بسته‌بندی آب معدنی با سلامت جامعه وجود دارد؛ لذا قبل از تولید انبوه، سازمان‌های نظارتی مثل اداره نظارت بر مواد غذایی و سازمان استاندارد باید بر تولیدات آن نظارت نمایند.

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

اخذ استاندارد، برای تولیدات محصولات صنعت بسته‌بندی، اجباری است؛ بنابراین اخذ علامت استاندارد برای درج بر روی کالا، طبق ضوابط، اجباری بوده و حداقل باید  ۲  تا ۳ نوبت آزمایش‌های مخصوصی روی آب‌معدنی‌های صادراتی انجام گیرد.

برای صادرات تابلو فرش با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مدارک مورد نیاز برای صادرات آب معدنی

در بخش بالا اشاره کردیم که برای فروش آب معدنی به بازارهای تجاری باید یک علامت استاندارد برای محصول خود اخذ نماییم، همچنین علاوه بر این، برای مطرح‌شدن در بازارهای جهانی نیاز به برندسازی محصول صادراتی خود داریم؛ مدارک لازم برای اخذ علامت استاندارد و برندینگ عبارت‌اند از:

 • برای اشخاص حقیقی

۱-کپی شناسنامه، کارت ملی فرد متقاضی

 ۲-کپی کارت بازرگانی (در صورت استفاده از حروف لاتین)

۳-کپی مجوز فعالیت (پروانه بهره‌برداری، جواز تأسیس، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

۴- نمونه علامت تجاری

 • برای اشخاص حقوقی

۱-کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل شرکت

۲-کپی روزنامه تأسیس و آخرین تغییرات انجام گرفته در شرکت

۳-کپی مجوز فعالیت (هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای دولتی همچون پروانه بهره‌برداری، جواز تأسیس، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی )

۴-کپی کارت بازرگانی (درصورتی که شامل حروف لاتین باشد)

۵- یک نمونه از علامت مورد تقاضا

برای صادرات حبوبات با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

حداقل سرمایه برای صادرات آب معدنی

آشنایی با هزینه‌های مورد نیاز برای معامله آب معدنی با کشورهای خارجی جزو ملزومات اساسی به شمار می‌رود. باید بگوییم این هزینه‌ها بسته به حجم کالای صادراتی و شیوه صدور کالا تا حدودی متغیر بوده و آمار دقیقی از میزان سرمایه لازم برای شروع کار در دست نیست.

حداقل سرمایه برای صادرات آب معدنی
حداقل سرمایه برای صادرات آب معدنی

سود صادرات آب معدنی چقدر است

سود حاصل از صادرات آب معنی نیز مانند هزینه‌های مورد نیاز آن، متغیر بوده و وابسته به شرایطی است. مثلاً باتوجه‌به کشور مقصد صادراتی شما، سود حاصل نیز تغیر می‌کند؛ چون در برخی کشورها قیمت آب معدنی بسته به میزان دسترسی به آب آشامیدنی و قدرت خرید مردم، بسیار بالا است. مثلاً در کشور نروژ قیمت آب معدنی بسیار بالا بوده و هر بطری آن با قیمتی حدود ۲ دلار و ۵ سنت به فروش می‌رسد.

برای صادرات پلاستیک با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

برای صادرات آب معدنی چه باید کرد

برای فهم دقیق اینکه برای صادرات هر کالایی چه باید بکنیم، لازم است از مرحله‌به‌مرحله روند صادراتی محصول مدنظر آشنایی داشته باشید. این مسئله در تجارت آب معدنی نیز صادق بوده و برای تجربه یک صادرات خوب و پرسود ملزم به آشنایی با برخی مراحل هستید. در ذیل، مهم‌ترین مراحل در فرایند صادرات این محصول را آورده‌ایم:

 • تأسیس شرکت بازرگانی

برای فعالیت در حیطه فروش بین‌المللی آب معدنی، شما باید یک شرکت بازرگانی تأسیس نمایید. در واقع برای تأسیس این شرکت، شما ابتدا باید یک کارت بازرگانی به نام خودتان تهیه کرده و سپس با اخذ برخی مجوزها و ارائه مدارک لازم اقدام به ثبت شرکت خود نمایید. این نکته نیز قابل‌ذکر است که شما می‌توانید از شرکت‌های فعال دیگر در این حوزه، کمک بگیرید.

 • افتتاح حساب بانکی

برای دریافت هزینه آب معدنی ارسال شده، به‌صورت ارز، شما باید اقدام به افتتاح یک حساب کنید. شما می‌توانید هر حسابی که مربوط به حوزه تخصصی تجارتتان است را افتتاح کرده و به‌راحتی امور مربوط به صادرات خود را انجام دهید.

 • اقدام به بازاریابی صادراتی

این مرحله در روند تجارت شما یک نقش حیاتی داشته و شما حتماً باید به آن توجه ویژه نمایید. در این مرحله شما باتوجه‌به شناختی که از کشور مقصد به دست می‌آورید، حجم و نوع کالای صادراتی خود را با نیازها و سلایق آن کشور هماهنگ می‌کنید. نتیجه این کار، بولد شدن شما در نظر مشتریان است.

 • صدور پیش‌فاکتور

یکی از مهم‌ترین مراحلی که باید در تجارت آب معدنی به آن توجه و دقت داشته باشید صدور پیش‌فاکتور یا پروفرما است. در این فاکتور همه اطلاعات کالا وارد و با امضای هر دو طرف معامله دارای اعتبار می‌شود. زمان صادرات کالا باید تمامی موارد آورده شده در فاکتور توسط فروشنده رعایت شود.

 • آماده‌سازی و بسته‌بندی

نحوه بسته‌بندی و متناسب بودن آن با سلیقه بازار، یکی از موارد مهم موردتوجه است. در واقع شما باید بنابه‌درخواست مشتری، آب‌معدنی‌ها را درون بار قرار دهید. دقت کنید علاوه بر شکیل بودن بسته‌بندی، ایمن و مطمئن بودن آن نیز بسیار اهمیت دارد؛ چون اگر بسته‌بندی بار، غیراصولی باشد موجب آسیب رسیدن به محصول صادراتی می‌شود.

 • مشخص‌کردن بهای گمرکی صادرات

آشنایی با بهای گمرکی خارج‌کردن آب معدنی از کشور، در برنامه‌ریزی برای تخصیص سرمایه، بسیار مهم است. شما می‌توانید با کمک‌گرفتن از ترخیص‌کاران باتجربه میزان هزینه‌های خود را، مقدار قابل‌توجهی کاهش دهید.

 • برای صادرات آب معدنی چه باید کرد
  برای صادرات آب معدنی چه باید کرد

  اظهار محموله صادراتی به گمرک

در این مرحله شما با دردست‌داشتن مدارک و مجوزهایی که در بخش قبل اشاره کردیم، کالای خود را به گمرک می‌برید تا ارسال کنید. در اظهار کالا باید بسیار دقت داشته باشید؛ چون بازرسان گمرک به‌شدت روی این مسئله حساس بوده و در صورت مغایرت بین اظهارنامه و بار صادراتی شما، جلوی ترخیص بار از گمرک را می‌گیرند. برای جلوگیری از این کار شما باید، جزئیات کالای ارسالی خود به همراه نام کشور مبدأ و مقصد، نام خریدار و فروشنده را در فرم اظهار بیاورید.

 • اخذ مجوزهای مربوط به تجارت آب معدنی از سازمان‌های مربوطه

همان‌طور که در بخش‌های فوق نیز اشاره کردیم، دریافت مجوزهای لازم برای صدور کالا بسیار اهمیت داشته و در صورت وجود نواقصی در آنها، از ارسال بار جلوگیری می‌شود.

 • آشنایی با شرکت هاب حمل‌ونقل بیمه کردن محموله آب معدنی

شما باید پیش از اقدام به صادرات، از لیست شرکت‌های حمل‌ونقل آشنایی داشته و باتوجه‌به نوع کالا و روش حملی مدنظر خود، یکی از آنها را انتخاب نمایید. شما با سپردن حمل کالای خود به این شرکت‌ها با یک تیر دو نشان می‌زنید؛ اولی حمل کالای صادراتی با بهترین روش ممکن و دومی اینکه این شرکت‌ها خودشان اقدام به بیمه کردن محموله شما کرده و با امنیت بالا اقدام به ارسال بار صادراتی به کشور مقصد می‌کنند.

آیا صادرات آب معدنی ممنوع است

از سوی جمهوری اسلامی ایران محدودیتی برای خروج آب معدنی از کشور تعین نشده است؛ اما این شرایط ممکن است در موقعیت‌های تغیر کرده و موجب اعلام ممنوعیت خروج آب آشامیدنی از کشور شود؛ مثلاً مواقعی که به دلیل زلزله یا هر عامل دیگری هم‌وطنان خودمان به آب معدنی نیاز داشته و در صورت صادرات نیازهای آنان بر طرف نشود.

صادرات آب معدنی با وانیکس

در این مقاله از وبلاگ وانیکس سعی کردیم تمام موارد مربوط به صادرات آب معدنی را برای شما عزیزان بازگو کنیم؛ امیدواریم خواندن این مقاله برایتان مفید بوده باشد؛ درصورتی‌که با این مطالب ارائه شده نتوانستید پاسخ پرسش‌های خود را بیابید، می‌توانید با مجموعه ما تماس حاصل کرده و سؤالات خود را مطرح کنید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

122 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست