همه چیز درباره شهر یینگکو چین

بنابراین آشنایی با همه چیز درباره شهر یینگکو چین می‌تواند در تعاملات تجاری شما با این شهر مفید واقع شود. اگر به مسائل تجاری علاقه‌مند بوده و می‌خواهید برای پیشرفت در آن، در رابطه با مناطق مختلف جهان به اطلاعاتی دست‌یابید، از شما دعوت به عمل می‌آوریم تا آخر این مقاله از وبلاگ وانیکس همراه ما باشید.

 

 

معرفی شهر یینگکو چین

یینگکو یا Yingkou (چینی سنتی: 營口) یک شهر ساحلی در سطح استان جنوبی لیائونینگ جمهوری خلق چین بوده و در ساحل شمال شرقی خلیج لیائودونگ واقع شده است. این شهر، سومین شهر کوچک در لیائونینگ با مساحت ۵,۵۰۲ کیلومترمربع (۲,۱۲۴ مایل مربع) و نهمین شهر پرجمعیت با جمعیت ۲,۳۲۸,۵۸۲ بر اساس سرشماری سال ۲۰۲۰ به شمار می‌رود.

از این تعداد جمعیت در شهر یینگکو چین، ۱,۲۲۸,۱۹۸ نفر در منطقه ساخته شده (یا مترو) آن که متشکل از سه منطقه شهری (ژانقیان، شیشی و لائوبیان) و یک شهر در سطح شهرستان (داشیقیائو) است، زندگی می‌کنند. گفتنی است که این شهر از جنوب با شهرستان دالیان، از شمال و شرق با شهرستان‌های استانی انشان و از شمال غربی با پانجین همسایه بوده و همچنین با جین‌ژو و هولودائو در سراسر خلیج لیائودانگ در غرب آن مرزهای دریایی مشترک دارد.

معرفی شهر یینگکو چین

 بخش اعضم شهر یینگکو چین، در ساحل چپ دهانه رودخانه Daliao  و در قسمت شمال غربی شبه‌جزیره Liaodong واقع شده که از منظر  تاریخی، توزیع‌کننده اصلی رودخانه لیائو پایین و خروجی اصلی حمل‌ونقل رودخانه‌ای از لیائونینگ داخلی به دریای بوهای، بوده است. قابل‌ ذکر است که Yingkou اولین بندر در تاریخ مدرن شمال شرقی چین به شمار می‌رفته که به روی جهان خارج باز شد  و همچنین این گذرگاه دریایی مهم در شمال شرق آسیا است. نقاط دیدنی مانند خیابان قرن قدیمی Liaohe، معبد Lengyan، ویرانه‌های شهر Jian’An و چشمه‌های آب گرم Xiongyue نیز در این شهر وجود دارد.شهر یینگکو چین که در کرانه شرقی دهانه رودخانه دالیائو قرار دارد، یک شهر بندری مهم بوده و بندر Yingkou دومین بندر بزرگ کانتینری در دریای بوهای (پس از بندر تیانجین) و در شمال شرقی چین (پس از بندر دالیان) است. همچنین این شهر به عنوان یک کلان‌شهر با بندر متوسط ​​طبقه‌بندی می‌شود.

 

 

درباره آب‌وهوای Yingkou نیز باید بگوییم این شهر دارای آب‌وهوای قاره‌ای مرطوب چهارفصل با تأثیرات موسمی قوی است. اگرچه آب‌وهوا تا حدودی به دلیل موقعیت شهر در خلیج بوهای معتدل است اما زمستان‌ها طولانی، بادخیز، سرد اما خشک و تابستان‌ها گرم و مرطوب هستند.

میانگین دمای ۲۴ ساعته ماهانه از -۸.۳ درجه سانتی‌گراد (۱۷.۱ درجه فارنهایت) در ژانویه تا ۲۵.۱ درجه سانتی‌گراد (۷۷.۲ درجه فارنهایت) در جولای متغیر است، در حالی که میانگین سالانه ۹.۸۲ درجه سانتی‌گراد (۴۹.۷ درجه فارنهایت) است.

 بارندگی نیز به دلیل موقعیت ساحلی یینگکو تا حدودی زیاد است و اکثر بارندگی سالانه تنها در ماه‌های جولای و آگوست رخ می‌دهد. همچنین با درصد تابش خورشیدی ماهانه از ۵۱ درصد در جولای تا ۶۸ درصد در سه ماه، این شهر سالانه ۲۷۷۴ ساعت آفتاب روشن دریافت می‌کند.

برای شرکت حمل از چین با وانیکس در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

تاریخچه ای از یینگکو چین

حال که با شهر یینگکو چین به‌طور کلی آشنا شدید، حال می‌خواهیم یک تاریخچه جامع نیز از این شهر بیان کنیم تا با آن بیشتر آشنا شوید.

این منطقه، منطقه‌ای از سکونت‌گاه‌های اولیه چینی‌ها در شمال شرقی، به نام Shengjing در چینگ یا مانچو در زمان‌ها (۱۶۴۴-۱۹۱۱/۱۲) شناخته می‌شد. یینگکو در سال ۱۹۰۷ دوباره تعریف شده و Fengtian نام‌گذاری گشت. در سال ۱۹۲۹، مرزها تغییر یافته و این منطقه دوباره به لیائونینگ (تقریباً “صلح لیائو “) تغییر نام داد.

 از سال ۱۹۴۷ تا ۱۹۵۴ این قلمرو به یک استان غربی به نام لیائوکسی و یک استان شرقی به نام لیادونگ تقسیم شد؛ اما در سال ۱۹۵۴، یک منطقه شمالی جدا شد و به عنوان یک استان واحد مجدداً تأسیس گشت. به‌طور کلی شهر یینگکو چین، شکل کنونی خود را در سال ۱۹۵۶ به دست آورد، زمانی که استان سابق Jehol (Rehe) تقسیم شد.

Yingkou ازنظر تاریخی به عنوان نیوچوانگ شناخته می‌شد. این شهر یکی از بنادر معاهده‌ای بود که بر اساس معاهده‌های تیانجین در سال ۱۸۵۸ افتتاح شد. درواقع، شهر واقعی نیوچوانگ در حدود ۳۰ مایل بالادست لیائو هی، در شهر امروزی هایچنگ در سطح شهرستان قرار داشت. شایان ذکر است که انگلیسی‌ها پس از امضای معاهده،  متوجه شدند که برای کشتی‌های آن‌ها، رودخانه نزدیک نیوچوانگ کم‌عمق است،  همین موضوع،  موجب منتقل شدن بندر معاهده به منطقه نزدیک‌تر به دهانه رودخانه که در آن Yingkou امروزی قرار گرفته  شد.

نویسندگان دقیق انگلیسی اوایل قرن بیستم ، برای جلوگیری از سردرگمی میان  این دو مکان، ، بعضی  اوقات از نیوچوانگ برای Yingkou استفاده می‌کردند. (توضیح می‌دادند که “یینگکو، خارج از منچوری، فقط به عنوان نیوچوانگ شناخته می‌شود ” و نیوچوانگ برای شهر واقعی داخلی). در همین حال، Niuzhuang  توسط دولت به عنوان نام شهر داخلی انتخاب گشت  تا آن را از شهر ساحلی متمایز کند.

به صورت کلی شهر یینگکو چین، به عنوان یک بندر رودخانه در ربع دوم قرن ۱۹ شروع به توسعه کرد و بعداً جایگزین Niuzhuang و Tianzhuangtai در بالادست شد. بر اساس معاهده تیانجین (۱۸۵۸)، نیوژوانگ به روی تجارت خارجی باز شد، اما گل‌ولای در پایین رود لیائو (مرتبط با رودخانه هون) آن را غیرقابل استفاده کرد و در عوض از Yingkou به عنوان بندر از سال ۱۸۶۱ به بعد استفاده شد. در اواخر قرن ۱۹، این شهر  به یک بندر بزرگ تبدیل شد که خروجی اصلی کالاهای منچوری (شمال شرقی چین) بود.

 

 

اقتصاد یینگکو چین

اهمیت اقتصادی Yingkou در دهه اول قرن بیستم به دلیل ساخت راه‌آهن در منچوری که بیشتر تجارت سابق این شهر را به دالیان (دایرن) منحرف کرد تا حد زیادی از بین رفت؛ اما شهر یینگکو چین با ساخت خط ریلی خود با خط دالیان به شن یانگ (موکدن؛ اکنون مرکز استان)، اهمیت قدیمی خود را بازیافت و مقادیر زیادی دانه سویا صادر کرده و کیک لوبیا و روغن نباتی به  تولید رساند.

با این اقدامات، Yingkou معاصر به یک شهر صنعتی ثانویه مهم تبدیل شده که بیشتر در صنعت سبک مشغول است. همچنین کارخانه‌های پنبه، کارخانه‌های بافندگی، کارخانه‌های استخراج روغن، کارخانه‌های کنسروسازی، کارخانه‌های فرآوری مواد غذایی و کارخانه‌های کاغذ  نیز در آن وجود دارند. افزون بر این‌ها این منطقه یک پایگاه ماهیگیری بوده و دارای چند تابه بزرگ تبخیر برای تولید نمک دریایی است.

اقتصاد یینگکو چین

در Yingkou یک بخش مهندسی، متخصص در ساخت ماشین ابزار و یک پالایشگاه نفت در مقیاس بزرگ نیز ایجاد شده است. در سال ۱۹۸۵ این شهر به عنوان بخشی از سیاست اقتصادی آزاد شده این کشور برای دعوت از تجارت و سرمایه‌گذاری خارجی به عنوان یکی از شهرهای “باز ” ​​چین تعیین شد و متعاقباً در آن کارخانه‌های تولید لوازم الکتریکی تأسیس شده‌اند.

 در منطقه توسعه اقتصادی و فناوری Yingkou نیز تاکنون پنج صنعت کلیدی شکل گرفته است که عبارت‌اند از فولاد، صنایع شیمیایی، فرآوری مواد معدنی، لجستیک، نساجی و پوشاک.

حمل‌ونقل در یینگکو چین

شهر یینگکو چین توسط فرودگاه Yingkou Lanqi خدمات‌رسانی می‌شود. این فرودگاه در روستای لانچی در منطقه شیشی Yingkou ، حدود ۱۷ کیلومتر (۱۱ مایل) از مرکز شهر از طریق جاده واقع شده است. فرودگاه در ۳ فوریه ۲۰۱۶، زمانی که اولین پرواز خطوط هوایی چین شرقی از فرودگاه بین‌المللی شانگهای پودونگ به زمین نشست، افتتاح شد.

علاوه بر خطوط هوایی، اتصالات ریلی و یک بزرگراه، این شهر را به دالیان و شنیانگ متصل می‌کند و در سال ۱۹۸۶ نیز یک بندر دریایی جدید در Bayuquan در ۲۵ مایلی (۴۰ کیلومتری) جنوب مرکز Yingkou افتتاح شد.

واردات از یینگکو چین

برای انجام یک واردات موفق از شهر Yingkou چین تجار باید به خوبی با فوت‌وفن آن آشنا باشند. همان‌گونه که می‌دانید هر منطقه و کشوری قوانین وارداتی و صادراتی مخصوص به خودش را دارد که آگاهی از آنان برای ادامه‌ی روند تجاری ضروری است.

همچنین لازم به ذکر است که بازرگانان و افراد فعال در این حوزه، باید اطلاعات خود را به‌روز نگه‌ دارند؛ چون با توجه به شرایط کشور ایران و تحریم‌های موجود، قوانین وارداتی و کالاهای مجاز برای واردات ممکن است دچار تغییراتی شوند که عدم اطلاع از آنان می‌تواند آینده تجاری فرد را بر هم بزند.

 این‌ها تنها موارد کلی بودند که بازرگانان باید در واردات از یینگکو چین آن‌ها را در نظر داشته باشند اما در ادامه قصد داریم مراحل این امر را به صورت گام‌به‌گام به شما کاربران عزیز توضیح دهیم. گام‌های واردات عبارت‌اند از:

 • شناسایی نیازهای بازار داخلی

در این گام تاجر با حضور در بازار مدنظر خود، از عمده کالاهای موردنیاز آن باخبر می‌شود. شناسایی دقیق نیازهای وارداتی برای تعیین استراتژی‌های صحیح در مراحل بعد ضروری است. چون اگر بدون آگاهی از نیاز بازار، فرد دست به واردات بزند، ممکن است کالای او به فروش نرفته و متحمل ضرر شود.

 • واردات از یینگکو چینشناسایی تأمین‌کنندگان یینگکو و عمده کالاهای صادراتی این شهر

در این مرحله بازرگان با استفاده از روش‌های مختلف مثل حضور در بازار این شهر یا گفتگوی غیرحضوری با تاجران آن، از کالاهای صادراتی Yingkou آشنا می‌شود.

 • انتخاب نوع کالای وارداتی

درنهایت با کنار هم گذاشتن یافته‌های حاصل از دو مرحله فوق یعنی نیازهای وارداتی داخلی و پتانسیل‌های صادراتی این شهر چین، تاجر کالاهای مدنظر خود برای واردات را انتخاب می‌کند.

 • اخذ مجوزهای موردنیاز متناسب با نوع کالا

پس از اینکه نوع محصول برای واردات مشخص شد، بازرگانان باید با مراجعه به وزارت بازرگانی یا سایر سازمان‌های ذی‌ربط، از مجوزهای موردنیاز برای واردات و ترخیص کالا از گمرک آگاه شده و نسبت به اخذ آنان اقدام کند. همچنین برخی از مجوزها نیز هستند که متناسب با قوانین کشور چین برای خروج کالا از این کشور الزامی‌اند و تاجر باید از این مجوزها نیز آگاه باشد.

 • وارد شدن به مذاکره با فروشندگان یینگکو

بعد از اینکه تمامی مراحل بالا توسط شما انجام شد، حال نوبت به پیدا کردن فروشنده و انجام مذاکره با او می‌رسد. در مذاکرات باید طرفین قرارداد شرایط خود را گفته و پس از توافق با هم اقدام به تنظیم قرارداد کنند.

 • دریافت پیش‌فاکتور از فروشنده

پس از اینکه مذاکرات انجام پذیرفت، خریدار باید از فروشنده درخواست پروفرما کند. این سند دارای مشخصات کالا بوده و آن را با جزئیات به خریدار شرح می‌دهد.

 • ثبت سفارش کالا

اگر پیش‌فاکتور مورد تائید خریدار واقع گشت، تاجر سفارش خود را به ثبت می‌رساند.

 • انجام هماهنگی‌های حمل کالا

حال که با فروشنده به توافق رسیده و سفارش خود را نیز به ثبت رساندید، باید با توجه به شرایط قرارداد به دنبال انجام هماهنگی‌های مربوط به حمل کالا باشید.

 • ترخیص کالا از گمرک

آخرین مرحله واردات، ترخیص کالاهای وارداتی از گمرک است که با ارائه مدارک لازم به این سازمان، انجام می‌شود.

صادرات به یینگکو چین

درباره صادرات به یینگکو چین، می‌توان گفت مراحل این کار تقریباً شبیه به واردات از این شهر است با این تفاوت‌ که در آن، شما به عنوان فروشنده کالا عمل کرده و به جای اینکه نیازهای داخلی را بررسی کنید، از طریق روش‌های مختلف مثل شرکت در نمایشگاه‌های برگزار شده در این شهر، عضویت در اتاق بازرگانی چین و ایران یا سفر حضوری به Yingkou و بازدید از بازار آن، از کالاهایی موردنیاز و پر تقاضا در این شهر آگاه می‌شوید.

بعد از نیازسنجی و آگاهی از تقاضای بازار Yingkou باید کالاهای صادراتی را متناسب با این تقاضا آماده کنید. همچنین باید به فکر یافتن مشتریانی نیز برای کالاهای خود باشید. برای یافتن یک خریدار خوب، شما باید با چندین تن از آن‌ها وارد مذاکره شده و شرایط هر کدام را بررسی کنید؛ درنهایت هر کدام که محصول شما را با قیمت بالا و شرایط مناسب‌تری خریداری می‌کند را انتخاب کرده و با او قرارداد ببندید.

در مرحله تنظیم قرارداد، خریدار از شما درخواست پیش‌فاکتور و نمونه کالا کرده  و در صورت تائید این پیش‌فاکتور و راضی بودن از کیفیت نمونه کالای ارسالی، قراردادش را با شما نهایی می‌کند.

پس از نهایی شدن قرارداد، شما به عنوان یک صادرکننده باید به فکر تولید و تأمین مقدار تعیین‌شده کالا برای صادرات باشید و همچنین باید بسته به شرایط قرارداد محصولات را در یک بسته‌بندی مناسب قرار داده و به مقصد Yingkou حمل کنید.

صادرات به یینگکو چین

 شایان ذکر است که اگر بنابه بندهای قرارداد شما مسئول انجام هماهنگی‌های حمل‌ونقل محموله هستید، باید به فکر پیدا کردن یک شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی معتبر نیز بوده و کالاهای خود را با استفاده از بهترین روش به مقصد ارسال کنید.

فورواردر از یینگکو چین

شاید در خلال صحبت درباره امور مربوط به تجارت، با واژه فورواردر روبه‌رو شده باشید. همان‌طور که از نام این واژه پیداست، منظور از آن ارسال‌کننده است. در تجارت نیز این اصطلاح، همین معنی ارسال‌کننده بار را می‌دهد. به‌طور کلی منظور از فورواردر از یینگکو چین، شخص حقیقی یا حقوقی هست که تشریفات و برنامه‌ریزی‌های مربوط به حمل محموله را به انجام می‌رساند.

خرید از یینگکو چین

خرید از یینگکو چین، یکی از مراحل واردات از این شهر محسوب می‌شود که تجار می‌توانند آن را به چند طریق انجام دهند. مثلاً آنان می‌توانند از روش رایج و قدیمی این کار یعنی سفر حضوری به شهر یینگکو چین استفاده کرده و به‌طور مستقیم دست به خرید بزنند.

همچنین می‌توانند از طریق سایت‌ها، محصولات مدنظر خود را پیدا کرده و دست به سفارش بزنند. در روشی دیگر که راحت‌تر از سایر روش‌ها است تاجر می‌تواند کار خرید خود را به یک شرکت بازرگانی معتبر و فعال در این حوزه واگذار کند. شرکت بازرگانی وانیکس یکی از این شرکت‌ها هست که با چندین سال سابقه در حوزه واردات از مناطق مختلف چین، قادر است کار تجاری شما را با بهترین نحو ممکن انجام دهد.

خرید عمده از یینگکو چین

خرید عمده از یینگکو چین، نسبت به خرید خرده از این شهر دارای مزایای است؛ به خاطر همین، اکثر بازرگانان و تجار در سفر به آن، خرید عمده را انتخاب می‌کنند. گفتنی است که اگر تاجری قصد خرید عمده حضوری داشته باشد، باید ضمن آشنایی با مراکز عمده‌فروشی این شهر، از هزینه‌های سفر و اقامت در Yingkou نیز اطلاع داشته باشد.

اما اگر تاجری می‌خواهد از طریق سایت‌ها دست به خرید بزند، باید با بهترین سایت‌های عمده‌فروشی چین آشنا بوده و نحوه وارد شدن به مذاکره غیرحضوری با فروشندگان را بلد باشد. به‌طور کلی این کار نیز مهارت و دانش‌های مختص خودش را طلب می‌کند.

کارگو از یینگکو چین

کارگو از یینگکو چین می‌تواند با توجه به موقعیت این شهر و هم‌چنین مقدار بودجه تاجر و نوع کالای تجاری، به سه نوع دریایی، هوایی و زمینی انجام پذیرد. پیشنهاد ما به شما این است، برای اینکه با مناسب‌ترین نوع کارگو از این شهر آشنا شوید، با مشاوران مجموعه وانیکس که سال‌هاست کار واردات و صادرات به مناطق مختلف چین را انجام می‌دهند، ارتباط حاصل نمایید.

کارگو از یینگکو چین

سخن پایانی با وانیکس

اگر سررشته‌ای در حوزه تجارت داشته و یا اخبار مربوط به تجارت را دنبال می‌کنید، حتماً اطلاع دارید که در سال‌های گذشته بخش اعظمی از مبادلات تجار کشور ما با چین بوده است. پس با توجه به این موارد، اگر خواهان این هستید که با تاجران مناطق مختلف چین وارد مذاکره شده و با آن‌ها به مبادلات تجاری بپردازید، حتماً باید درباره شهرهای اقتصادی این کشور اطلاعاتی را به دست آورید.

هدف ما از نگاشتن مقالاتی تحت عنوان مثلاً “همه چیز درباره شهر یینگکو چین ” نیز دقیقاً همین مورد آشنا کردن تجار و علاقه‌مندان به تجارت با شهرهای مختلف چین است. امیدواریم خواندن این مقالات وبلاگ وانیکس برایتان جذاب بوده و مفید واقع شود.

سؤالات متداول درباره شهر یینگکو

 • ارزان‌ترین نوع کارگو از Yingkou چین کدام است؟

کارگو دریایی از سایر کارگوها ارزان‌تر است اما مدت‌زمان زیادی را طلب می‌کند.

 • فرد برای وارد شدن به حوزه تجارت ابتدا باید چه مدرکی را دریافت کند؟

 اول از همه فرد باید نسبت به دریافت کارت بازرگانی به نام خودش از سازمان‌های ذی‌ربط اقدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *