واردات از شهر یینچوان چین

اگر دوست دارید درباره شهر یینچوان چین و نحوه تعاملات تجاری با آن به اطلاعات بیشتری دست یابید در ادامه مقاله همراه ما باشید.

معرفی شهر یینچوان چین

یینچوان یا Yinchuan (چینی ساده شده: 银川) پایتخت منطقه خودمختار نینگشیا هوی، چین بوده و پایتخت سلسله شیا غربی به رهبری تانگوت محسوب می‌شود. مساحت این شهر حدود ۸۸۷۴.۶۱ کیلومترمربع (۳۴۲۶.۵۱ مایل مربع) و جمعیت کل آن بر اساس سرشماری ۲۰۲۰ چین ۲۸۵۹۰۷۴ نفر است. منطقه ساخته شده آن نیز خانه ۱۹۰۱۷۹۳ نفر جمعیت بوده که بین سه ناحیه شهری پراکنده شده‌اند.

 

 

 نام شهر یینچوان چین، در لغت به معنای رودخانه نقره است. این شهر اکنون محل دائمی نمایشگاه چین-عربی است که بستری برای تبادلات فرهنگی و اقتصادی بین چین و کشورهای عربی فراهم می‌آورد. Yinchuan همچنین محل دانشگاه نینگ شیا، بزرگ‌ترین دانشگاه جامع منطقه‌ای تحت پروژه ۲۱۱ در منطقه خودمختار نینگ شیا هوی است.

معرفی شهر یینچوان چین

این شهر چین، در وسط دشت یینچوان یا نینگشیا قرار دارد و رودخانه زرد از جنوب غربی به شمال شرقی از میان آن می‌گذرد. میانگین ارتفاع این شهر  نیز ۱۱۰۰ متر (حدود ۳۶۰۸ فوت) بوده و مرکز شهری آن، تقریباً در نیمه‌راه، بین رودخانه زرد و لبه کوه‌های هلان قرار گرفته است. شهر یینچوان چین، دارای آب‌وهوای سرد بیابانی با بارش سالانه ۱۸۶ میلی‌متر (۷.۳۲ اینچ) است. میانگین دمای ۲۴ ساعته ماهانه آن نیز از -۷.۳ درجه سانتی‌گراد (۱۸.۹ درجه فارنهایت) در ژانویه تا ۲۳.۹ درجه سانتی‌گراد (۷۵.۰ درجه فارنهایت) در جولای، با میانگین سالانه ۹.۵ درجه سانتی‌گراد (۴۹.۱ درجه فارنهایت) متغیر است. تغییرات دمای روزانه این شهر به دلیل خشکی زیاد آن است که تا حدی به آب‌وهوای آفتابی کمک می‌کند.  با درصد تابش خورشیدی ماهانه از ۶۳ درصد در سه ماه تا ۷۱ درصد در ماه نوامبر، این شهر سالانه ۲۹۰۶ ساعت آفتاب روشن دریافت می‌کند و ۱۵۸ روز بدون یخبندان دارد. همچنین قابل ذکر است، اگرچه اکثر ساکنان چینی، هان هستند، اما Yinchuan مرکزی، برای مردم مسلمان هوی است که کمی بیش از یک‌چهارم جمعیت آن را تشکیل می‌دهند.

 

 

تاریخچه ای از یینچوان چین

حال که با تعداد جمعیت، محل قرارگیری، آب‌وهوا و کلیات شهر یینچوان چین آشنا شدید، در این بخش قصد آشنا کردن شما با تاریخ این شهر را داریم. Yinchuan در ابتدا شهرستانی به نام فوپینگ در قرن اول قبل از میلاد بود که نام آن در قرن ششم میلادی به Huaiyuan تغییر یافت. پس از سقوط سلسله تانگ در سال ۹۰۷، این شهر تحت کنترل سلسله شیا غربی به رهبری تانگوت قرار گرفت و پایتخت امپراتوری شد.پس از تسخیر شیا غربی در سال ۱۲۲۷، مغول‌ها بی‌رحمانه یینچوان را غارت کردند و کل جمعیت آن را سلاخی و نام آن را ایریایی نامیدند. تحت سلسله‌های مینگ (۱۳۶۸-۱۶۴۴) و چینگ (۱۹۱۱-۱۶۴۴)، این شهر تحت استان نینگشیا بود و در جریان شورش دونگان، نیروهای دانگان ۱۰۰۰۰۰ نفر را در Yinchuan  قتل عام کردند.

در سال ۱۹۲۸، زمانی که استان نینگشیا از بخشی از گانسو تشکیل شد، این شهر به پایتخت تبدیل گشت و در سال ۱۹۵۴، زمانی که استان نینگ شیا لغو شد، Yinchuan  در استان گانسو قرار گرفت؛ اما با ایجاد منطقه خودمختار Ningxia Hui در سال ۱۹۵۸، Yinchuan یک بار دیگر پایتخت شد. به‌طور سنتی، شهر یینچوان چین یک مرکز اداری و تجاری بوده و در دهه ۱۹۵۰، شرکت‌های تجاری زیادی داشته است. در این شهر صنایع‌دستی نیز رایج بود اما هیچ صنعت مدرنی وجود نداشت. از آن زمان تاکنون، شهر یینچوان چین رشد قابل‌توجهی داشته است. ذخایر گسترده زغال‌سنگ کشف شده در ساحل شرقی رودخانه زرد، در نزدیکی این شهر، آن را به یک مرکز استخراج زغال‌سنگ تبدیل کرده است. با این حال، باز Yinchuan تا حد زیادی غیرصنعتی باقی مانده است.

 

 

اقتصاد یینچوان چین

برای آشنایی با اقتصاد یینچوان چین، ابتدا آمارهای به دست رسیده از میزان تولید ناخالص داخلی آن را بررسی می‌کنیم. سرانه تولید ناخالص داخلی این شهر در سال ۲۰۰۸، ۴۳۶ یوان (۴۵۲۶ دلار آمریکا) بود که در بین ۶۵۹ شهر چین در رتبه ۱۹۷ قرار گرفته بود. همچنین Yinchuan خود را به‌عنوان یک شهر هوشمند طبقه‌بندی می‌کند که در آن از فناوری مدرن مانند تشخیص چهره برای پرداخت‌های حمل‌ونقل عمومی، سطل‌های زباله متصل و مراکز خدمات دیجیتالی شهروندان استفاده می‌شود.

 درباره تولیدات اصلی این شهر نیز شایان ذکر است که Yinchuan  بازار اصلی کشاورزی و مرکز توزیع استان به شمار رفته و همچنین محصولات حیوانی گله‌های عشایری در علفزارهای اطراف را خریداری می‌کند. همچنین این شهر بازار غلات داشته و دارای کارخانه‌های آرد و همچنین کارخانه‌های پوست برنج و استخراج روغن است. پشم تولید شده در دشت‌های اطراف آن نیز پشم یک کارخانه پشمی-نساجی را تأمین می‌کند.

 

 

حمل‌ونقل در یینچوان چین

این بخش از مقاله، صرفاً جهت آشنا کردن کاربران عزیز و علاقه‌مندان به سفر به شهر یینچوان چین، با مراکز حمل‌ونقلی این شهر آورده شده است. همراه ما باشید.

 راه‌های ارتباطی این شهر عبارتند از:

  • فرودگاه بین‌المللی Yinchuan Hedong که در فاصله ۲۵ کیلومتر (۱۶ مایل) از این شهر قرار گرفته، به پکن، چنگدو، دانهوانگ، گوانگژو، شانگهای، شیان و ژنگژو پرواز دارد.
  • بزرگراه‌ها همچنین شهر را در امتداد رودخانه به بائوتو، از جنوب غربی به لانژو در استان گانسو، از غرب به وووی در گانسو و از جنوب شرقی به شیان در استان شانشی متصل می‌کنند.
  • از سال ۱۹۵۸، این شهر توسط ایستگاه راه‌آهن Yinchuan در راه‌آهن بائوتو-لانژو خدمات رسانی می‌شود و بنابراین از طریق راه‌آهن به سایر نقاط چین متصل می‌شود. راه‌آهن تایوان – ژونگ وی – Yinchuan نیز در سال ۲۰۱۱ افتتاح شده است.

واردات از یینچوان چین

در بخش‌های بالا تقریباً به یک آشنایی با شهر یینچوان چین رسیدید؛ همان‌گونه که از خواندن بخش مربوط به اقتصاد این شهر دریافتید، Yinchuan یکی از شهرهای پیشرو در اقتصاد کشور چین به شمار رفته و در برخی زمینه‌ها تولیدات فراوانی دارد.

واردات از یینچوان چین

اولین قدم در واردات نیز دقیقاً همین آشنایی با عمده کالاهای تولیدی این شهر و شرایط صادراتی آن است. البته به این نکته توجه کنید که تنها، آشنایی با کالاهای عمده صادراتی Yinchuan  کافی نیست و واردکنندگان باید نیازهای داخلی را نیز در نظر داشته باشند؛ چون ممکن است کالای وارداتی آن‌ها در بازار داخلی اشباع شده یا خریداران تمایلی به خرید آن نشان ندهند؛ در این صورت مشخص است که تمامی وقت و هزینه‌های صرف شده توسط بازرگان به هدر رفته و تجارت با شکست مواجه می‌شود.

بعد از توجه به موارد گفته شده و نهایی کردن انتخاب کالای وارداتی، نوبت به انجام سایر امور می‌رسد که در ادامه تک‌به‌تک آن‌ها را بیان کرده‌ایم. اخذ مجوزهای وارداتی با توجه به نوع کالا، یکی از مراحل اصلی واردات به شمار می‌رود که بدون داشتن این مجوزها، بازرگان نمی‌تواند کالاهای خود را از گمرک ترخیص کند؛ به عبارت دیگر برای ترخیص از گمرک، باید یکسری از مدارک و مجوزات به این سازمان ارائه شوند.

انجام مذاکره با فروشنده نیز از گام‌های بعدی است که برای موفقیت در آن، فرد باید به فنون مذاکره مسلط باشد؛ چون هرچقدر که فرد مذاکره کرده و چانه بزند امکان گرفتن تخفیف بیشتر شده و درنتیجه هزینه‌های نهایی واردات نیز کم می‌شود. پس از توافق با فروشنده، نوبت به تنظیم قرارداد و انجام حواله‌های ارزی می‌رسد و بعد از آن نیز تاجر باید به فکر فراهم کردن تشریفات حمل‌ونقل کالا از یینچوان به کشور باشد.

صادرات به یینچوان چین

برای صادرات به یینچوان چین نیز شما به‌عنوان یک صادرکننده باید به اصول و قواعد این کار آشنا باشید. در این امر شما نقش فروشنده کالا را داشته و باید به دنبال یک بازار و خریدار مناسب برای محصولات خود در این شهر باشید.بعد از پیدا کردن خریدار و تنظیم قرارداد با او، احتمالاً خریدار از شما درخواست نمونه کالا می‌کند که برای جلب اعتماد او باید به صورت رایگان این نمونه‌ها را برای او ارسال کنید.

پس از تائید نمونه‌ها، قرارداد نهایی شده و تاجر باید مقدمات جابه‌جایی محصول را انجام دهد. این مقدمات شامل کارهایی از قبیل قرارداد با شرکت حمل‌ونقلی، بسته‌بندی کالاها و بیمه است.گفتنی است که برای انجام این مراحل شما می‌توانید شخصاً وارد عمل شده یا انجام آن‌ها را به یک شرکت بازرگانی معتبر مثل وانیکس بسپارید.

فورواردر از یینچوان چین

اگر خاطرتان باشد در موارد بالا به انجام تشریفات حمل‌ونقلی اشاره کردیم؛ در این بخش می‌خواهیم شما را با فورواردر یا همان شخصی آشنا کنیم که انجام از صفرتا صد این تشریفات را بر عهده می‌گیرد. فورواردرها کاملاً به نحوه بیمه بار و حمل بین‌المللی آن تسلط داشته و موجب تسهیل روند حمل‌ونقل شده و همچنین آن را تسریع می‌بخشند.

خرید از یینچوان چین

 برای خرید از یینچوان چین نیز همانند سایر مراحل تجارت، بازرگانان باید به اصول آن آشنا باشند. مثلاً اینکه بدانند مراکز خرید شهر در کجا واقع شده‌اند یا اینکه به زبان و لهجه این شهر آشنا باشند.

خرید عمده از یینچوان چین

خرید عمده از یینچوان چین، به نسبت خرید خرده از این شهر، مزایای زیادی دارد. به‌عنوان نمونه موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های تاجر شده و همچنین موجب کم شدن هزینه‌های تمام شده کالا برای مصرف‌کننده می‌شود.

خرید عمده از یینچوان چین

کارگو از یینچوان چین

با توجه به موقعیت شهر Yinchuan، باید یک کارگو یا یک روش حمل‌ونقل مناسب برای جابه‌جایی کالاها از این شهر به ایران انتخاب شود؛ انتخاب یک کارگو مناسب از یینچوان چین، بسیار حائز اهمیت است چون در صورت اشتباه در انتخاب آن و سالم نرسیدن بار به مقصد، کل فرایندها و هزینه‌های قبلی تاجر بر باد می‌رود.

 

 

سخن پایانی

در این مقاله از سری مقالات وبلاگ وانیکس، همه چیز درباره شهر یینچوان چین مثل تاریخچه و اقتصاد و شرایط حمل نقلی آن را بررسی نمودیم. هدف از آوردن چنین مطالبی، کمک به تجار برای آشنایی بیشتر با مناطق و شهرهای تجاری چین است. امیدواریم از خواندن این مقالات نهایت استفاده را برده باشید.

سؤالات متداول درباره شهر یینچوان

  • آشنایی با کالاهای صادراتی و وارداتی در منطقه Yinchuan ، جزء کدام مرحله تجارت طبقه‌بندی می‌شود؟

آشنایی با کالاهای صادراتی و وارداتی در شهر یینچوان چین جزء مرحله بازاریابی محسوب می‌شود.

  • برای شروع امور بازرگانی و واردات از یینچوان چین ابتدا داشتن کدام کارت الزامی است؟

دریافت کارت بازرگانی جزو اولین کاری است که باید برای واردات از یینچوان چین اقدام به دریافت آن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *