ترخیص و واردات از شهر یانگژو چین

اگر می‌خواهید با شهر یانگژو چین بیشتر آشنا شوید از شما درخواست می‌کنیم در ادامه ما را همراهی بفرمایید تا به اطلاعات بیشتری دست یابید.

معرفی شهر یانگژو چین

یانگژو یا Yangzhou که با عنوان یانگچو نیز شناخته می‌شود، شهری در سطح استان در مرکز استان جیانگ سو (سوژونگ) در شرق چین است. این شهر که در کرانه شمالی یانگ تسه قرار دارد، از جنوب غربی با مرکز استان نانجینگ، از شمال به هوایان، از شمال شرقی با یانچنگ، از شرق با تایژو و از جنوب با رودخانه ژنجیانگ همسایه است. جمعیت شهر یانگژو چین در سرشماری سال ۲۰۱۰، ۴,۴۱۴,۶۸۱ نفر بوده و منطقه شهری آن خانه ۲,۱۴۶,۹۸۰ نفر سکنه است.

 

 

معرفی شهر یانگژو چین

از نظر تاریخی، Yangzhou یکی از ثروتمندترین شهرهای چین بود که در دوره‌های مختلف به خاطر خانواده‌های بزرگ بازرگان، شاعران، هنرمندان و دانشمندان آن شهرت داشت. نام آن نیز به موقعیت سابق آن به‌عنوان پایتخت استان باستانی یانگژو در امپراتوری چین اشاره دارد. همچنین شهر Yangzhou یکی از اولین شهرهایی بود که از یکی از اولین وام‌های بانک جهانی در چین بهره‌مند گشت که برای ساخت نیروگاه حرارتی این شهر در سال ۱۹۹۴ استفاده شد.

تاریخچه ای از یانگژو چین

گوانگلینگ اولین سکونتگاه در منطقه Yangzhou  بود که در دوره بهار و پاییز تاسیس گشته است. در سال ۵۹۰، این شهر به پایتختی استان یانگ تازه تأسیس، تبدیل شده و با نام کنونی آن شناخته شد. Yangzhou  در زمان امپراتور یانگ سویی (۶۰۴–۶۱۷)، پایتخت جنوبی چین بود و پس از تکمیل کانال بزرگ تا سقوط سلسله سوئی، این شهر جیانگدو نامیده می‌شد.

 

 

 در ادامه وضعیت حاکم بر شهر یانگژو چین را در دوره‌های مختلف بررسی کرده‌ایم:

  • سلسله تانگ

این شهر، از زمان سلسله تانگ (۶۱۸-۹۰۷) به‌عنوان یک مرکز اقتصادی و فرهنگی پیشرو و بندر اصلی تجارت خارجی و مبادلات خارجی باقی مانده است. در این دوره، بسیاری از بازرگانان خارجی در این شهر زندگی می‌کردند. در سلسله تانگ، این شهر که هنوز به‌عنوان گوانگلینگ شناخته می‌شد، برای مدت کوتاهی پایتخت وو در طول دوره پنج سلسله و ده پادشاهی شد.

  • از سونگ تا مینگ

Yangzhou  به‌طور خلاصه مقر موقت دولت سلسله سونگ بین سال‌های ۱۱۲۸ و ۱۱۲۹ بود. سانگ در سال ۱۱۲۹ به هانگژو نقل مکان کرد و بعدا آن را به عنوان پایتخت آهنگ جنوبی تأسیس کرد. کشف مقبره ۱۳۴۲ ساله کاتارینا ویلیونی، عضو یک خانواده تجاری ایتالیایی در Yangzhou، حاکی از وجود یک جامعه ایتالیایی پررونق در این شهر در قرن چهاردهم است. همچنین کتیبه‌های عربی مربوط به قرن سیزدهم و چهاردهم میلادی در این شهر وجود دارند که نشان از حضور یک جامعه مسلمانان دارد.در طول سلسله مینگ (۱۳۶۸-۱۶۴۴) تا قرن ۱۹، شهر یانگژو چین به‌عنوان یک مرکز تجارت عمده برای نمک (کالای تحت نظارت دولت)، برنج و ابریشم عمل می‌کرد. مینگ ها تا حد زیادی مسئول ساختن شهر به شکل فعلی و احاطه کردن آن با دیوارهایی به طول ۹ کیلومتر (۵.۶ مایل) بودند.

 

 

  • چینگ اولیه

پس از سقوط پکن و شمال چین به دست منچوها در سال ۱۶۴۴، Yangzhou تحت کنترل مینگ جنوبی مستقر در نانجینگ باقی ماند. نیروهای چینگ به رهبری شاهزاده دودو در بهار ۱۶۴۵ به یانگژو رسیدند و علیرغم تلاش‌های قهرمانانه مدافع اصلی آن، شی کفا، شهر در ۲۰ مه ۱۶۴۵ پس از یک محاصره کوتاه سقوط کرد.

بهبود سریع شهر از این رویدادها و رونق زیاد آن در سال‌های اولیه و میانی سلسله چینگ به دلیل نقش آن به‌عنوان مرکز اداری بخش لیانگ هوآی در انحصار نمک دولتی بود. این تجارت به تنهایی ساکنان شهر Yangzhou را بسیار غنی کرد، به‌طوری‌که آن‌ها شهر خود را از آخرین ویرانی توسط تاتارها بازسازی کرده و آن را به همان شکوه و عظمتی که در ابتدا بود برپا کردند.

  • اواخر دوره چینگ و جمهوری خواهان

شورش Yangzhou در سال ۱۸۶۸ لحظه مهمی از روابط انگلیس و چین در اواخر چین چینگ بود که تقریباً به جنگ منجر شد. از زمان شورش تایپینگ (۱۸۵۳) تا آغاز دوره اصلاحات (۱۹۸۰) شهر یانگژو چین به دلیل آسیب‌های جنگ، بی‌توجهی به کانال بزرگ به‌عنوان خط آهن جایگزین آن از نظر اهمیت و رکود در دهه‌های اولیه قرنطینه روبه‌زوال بود.

در میان طرح‌های اولیه، راه‌آهن خطی بود که Yangzhou را به شمال متصل می‌کرد اما این را آهن به نفع یک مسیر جایگزین کنار گذاشته شد و در نتیجه وضعیت شهر به‌عنوان یک مرکز اقتصادی پیشرو در چین هرگز بازسازی نشد.

تا اینکه در دهه ۱۹۹۰، Yangzhou با بهره‌مندی از رشد اقتصادی ملی و تعدادی از پروژه‌های توسعه هدفمند، ظاهری از شکوفایی را به دست آورد. این شهر مرکز مهم حمل‌ونقل و بازار و همچنین دارای مقداری تولید صنعتی، عمدتاً در پنبه و منسوجات است.

تاریخچه ای از یانگژو چین

اقتصاد یانگژو چین

اقتصاد شهر یانگژو چین اغلب بر پایه صنایع کشتی‌سازی است. این شهر، محل کارخانه کشتی‌سازی چنگشی است که در آن کشتی‌های فله‌بر و انواع دیگر کشتی‌های بزرگ ساخته می‌شوند. همچنین بخش گردشگری نیز هر ساله با جذب گردشگران، سرمایه زیادی را در این شهر جذب می‌کند.

 

 

 از جمله مناظر گردشگری Yangzhou عبارت‌اند از دریاچه اسلندر غرب و اقامتگاه‌های قدیمی در شهر خندق، مانند اقامتگاه وانگ و معبد دامینگ. همچنین این شهر به خاطر باغ‌های بسیار به سبک یانگژو که به‌خوبی حفظ شده است مشهور است. گفتنی است که بیشتر بخش تاریخی این شهر در منطقه گوانگلینگ قرار دارد.

واردات از یانگژو چین

واردات از شهر یانگژو چین می‌تواند در صورت انجام صحیح آن، سود زیادی برای تجار به همراه داشته باشد؛ اما از سوی دیگر عدم مهارت و تجربه کافی در انجام آن می‌تواند کل سرمایه بازرگان را بر باد دهد. در این بخش از مقاله می‌خواهیم نکاتی که تاجران برای موفقیت نیاز به درک آن دارند را بیان کنیم تا از این طریق شما بتوانید با افزایش دادن اطلاعات خود درباره آن‌ها، در تجارت خود موفق شوید.

اولین موردی که در واردات باید آن را رعایت کنید، دریافت کارت بازرگانی است. داشتن این کارت برای ادامه دادن تجارت ضروری است. پس اینکه این کارت را دریافت کردید باید نسبت به نیازهای کشور اطلاعاتی را به دست آورید تا با وارد کردن اجناسی متناسب با تقاضا، فروش و در نهایت سود خود را زیاد کنید.

همچنین باید از طریق مذاکره با تجار و شرکت‌های بازرگانی شهر Yangzhou از کالاهای صادراتی آن نیز اطلاعاتی به دست آورید. بعد از اینکه کالای خود را با توجه به موارد گفته شده در فوق انتخاب کردید، در مرحله بعد باید از میان چند فروشنده، یکی از آنان که بهترین شرایط را دارد انتخاب کنید.

بعد انتخاب فروشنده نیز، باید کارهای از قبیل تنظیم قرارداد، تبادلات ارزی، اخذ مجوزهای لازم وارداتی و برنامه‌ریزی حمل به انجام برسند. برای انجام تمامی موارد گفته شده بازرگانان دو راه دارند یکی اینکه خودشان آن‌ها را انجام دهند یا اینکه انجام تمامی مراحل را به یک سازمان معتبر بسپارند.

صادرات به یانگژو چین

تجار باید در صادرات به یانگژو چین نیز درست مثل واردات از آن به برخی از قوانین و مقررات مسلط باشند تا آینده تجاری خوبی داشته باشند. مثلا اینکه باید به سازمان‌های ذی‌ربط مراجعه کرده و با توجه به نوع جنسی که قرار است صادر کنند، از مجوزهای موجود مطلع شده و نسبت به اخذ آن‌ها اقدام کنند. سپس باید کالاهای صادراتی را با توجه به درخواست مشتری بسته‌بندی کرده و با کانتینرهای مناسب به گمرک حمل کنند. در گمرک نیز با ارائه مدارک موردنیاز کالا را ترخیص کرده و به مقصد محل مدنظر بارگیری کنند.

فورواردر از یانگژو چین

قرارداد با یک فورواردر از یانگژو چین یکی از مراحل مربوط به واردات از این شهر است. این افراد به‌خوبی به مراحلی که کالا باید طی کند تا به مرحله حمل برسد آگاه بوده و می‌توانند این‌گونه فرایندها را تسریع و تسهیل کنند. با وجود این افراد، دیگر تجار نباید نگران برنامه‌ریزی‌های مربوط به جابه‌جایی کالا باشند چون فورواردر، همه این‌ها را بر عهده خواهد گرفت.

فورواردر از یانگژو چین

خرید از یانگژو چین

خرید از یانگژو چین نیز از جمله مراحل دیگر واردات از این شهر محسوب می‌شود. این مرحله در آینده تجاری بسیار حساس بوده و باید در آن بسیار دقت شود. برای آشنایی بیشتر با این مرحله با مشاوران مجموعه وانیکس در تماس باشید.

 

 

خرید عمده از یانگژو چین

خرید عمده از یانگژو چین برای اینکه به‌درستی انجام شود به آشنایی با مراکز عمده‌فروشی این شهر و همچنین مسلط بودن به زبان چینی نیاز دارد. چون در این نوع خرید حتی کوچک‌ترین تخفیف‌ها در قیمت کل بسیار تأثیر می‌گذارند؛ پس حتماً تجار باید با فروشندگان وارد مذاکره شوند و با آن‌ها زیاد چانه بزنند.

کارگو از یانگژو چین

حتماً در حین انجام امور مربوط به تجارت، با واژه کارگو آشنا شده‌اید. منظور از کارگو یعنی آن شیوه‌های که محصول از مبدأ تا مقصد حمل می‌شود. برای آشنایی با بهترین شیوه‌های کارگو از یانگژو چین با توجه به نوع محموله و موقعیت این شهر با تیم وانیکس مشورت کنید.

 سخن پایانی با وانیکس

همه چیز درباره‌ شهر یانگژو چین موضوع مورد بحث ما در این مقاله بود. اگرچه صحبت درباره‌ی تمامی جنبه‌های این شهر در مقاله نمی‌گنجید ولی سعی کردیم تا حدودی موارد مهم، از قبیل واردات و صادرات از آن را تحت پوشش قرار دهیم. امیدواریم از خواندن این مقاله نهایت استفاده را برده باشید.

سؤالات متداول درباره شهر یانگژو

  • در واردات کالا از شهر یانگژو چین چگونه سود بیشتر حاصل می‌شود؟

برای این کار تجار باید به سراغ واردات کالاهایی بروند که نمونه داخلی ندارند؛ چون در این صورت تعرفه گمرکی کمتر شده و سود بیشتری کسب می‌شود.

  • آیا واردات کالا از یانگژو چین نیاز به پرداخت مالیات است؟

 بله؛ پس از واردات نیاز به پرداخت مالیات است که توسط دولت تعیین می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *