همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

ترخیص و واردات از شهر یانتای چین

برای بررسی واردات از یانتای چین لازم است که تمام مراحل این عملیات را بشناسیم. مرحله اول این عملیات خرید کالا از شهر یانتای است. مرحله دوم ترخیص کالا از گمرک این شهر و مرحله آخر آن واردات اجناس از شهر یانتای به ایران است. با این حال در پایان مقاله توضیح خواهیم داد که چطور می‌توان این مراحل را به ساده‌ترین و با ارزان‌ترین روش انجام داد. تا پایان مقاله با همراه باشید تا این موضوع را کاملا بررسی کنیم.

 

 

نگاهی کلی به شهر یانتای

شهر یانتای، شهری مرکزی در استان شاندونگ در کشور چین است. این شهر حدود ۱۳.۷۹۹ کیلومتر مربع مساحت داشته و چیزی حدود ۶.۹۶۸.۲۰۲ نفر جمعیت دارد. این شهر و بطور کلی استان شاندونگ دارای آب‌وهوایی قاره‌ای با زمستان‌های خشک و سرد و تابستان‌های گرم و طولانی بوده و بطور کلی بارش باران در آن در حد مناسبی نیست. به همین خاطر اوضاع کشاورزی چندان مناسبی نداشته و مردمان آن از قدیم در کار تجارت بوده‌اند. همچنین اوضاع تولید محصولات غذایی و مرکبات در این شهر چندان رونقی نداشته و از این نظر وابسته به دیگر شهرها و کشورهای جهان است. با این حال از نظر تجاری اوضاعی بسیار مناسب دارد و به همین دلیل بسیاری از بازرگانان واردات از یانتای چین را جزو اولویت‌های واردات کالا و محصولات تجاری موردنیاز خود قرار می‌دهند. اما چرا؟ در ادامه توضیح می‌دهیم که چه محصولاتی در این شهر تولید می‌شود.

واردات از یانتای چین

به خاطر وجود صنایع عظیم و اوضاع بازرگانی مناسب این شهر، واردات از یانتای چین شامل محصولات صنعتی زیادی می‌گردد که تعدادی از مهم‌ترین آنها عبارتست از: قطعات خودرو و قطعات صنعتی مهم، قطعات الکترونیکی، لوازم آرایشی بهداشتی عمده، صنایع نساجی و پوشاک، انواع قطعات لپ‌تاپ و گوشی هوشمند، قطعات ماشین آلات کشاورزی مثل تراکتور و کمباین، لوازم صنعت قایق‌سازی و کشتی سازی، لوازم ساخت منوریل و ریل و همچنین ابزارآلات اندازه‌گیری دقیق. اگر شما هم جزو بازرگانانی هستید که قصد واردات این قطعات را دارد حتما شهر یانتای چین را در اولویت سفر تجاری خود قرار دهید. با اینحال همانطور که گفتیم به این شهر صادراتی نیز انجام می‌شود که در ادامه آن را بررسی کرده‌ایم.

 

 

صادرات به شهر یانتای چین

از جمله محصولاتی که از ایران به شهر یانتای چین صادر می‌گردد می‌توان به مواد غذایی گوناگون، مرکبات، ماهی و میگو، جو و ذرت، زعفران، پسته و بادام، انواع صنایع دستی مثل فرش و گلیم، انواع ظروف سفالی و میناکاری شده و دیگر محصولات با ارزش ایرانی مثل مواد معدنی پایه و مواد شیمیایی اشاره کرد. این محصولات توسط شرکت‌های بازرگانی از تولیدکنندگان ایرانی دریافت شده و به شهر یانتای صادر می‌شود.

برای اینکه بدانید مراحل صادرات این محصولات به شهر یانتای کدام است باید ابتدا مراحل واردات از یانتای چین را بشناسید. چراکه مراحل همان است و تنها جای صادرکننده و واردکننده تغییر می‌کند. البته در پایان مقاله توضیح خواهیم داد که چگونه می‌توانید این صادرات و واردات را با کمترین هزینه ممکن و بدون دردسر انجام دهید.

خرید از یانتای چین

اولین مرحله واردات از یانتای چین عبارتست از خرید محصولات موردنظرتان از این شهر. برای خرید محصولاتی که در قسمت‌های قبل نام بردیم، اول باید یک درخواست رسمی خرید به شرکت‌های موجود در این شهر ارسال کنید. این درخواست خرید پروفرما نام دارد.

در این درخواست اطلاعاتی مثل قیمت اجناس، تعداد آنها و همچنین  ویژگی‌های فیزیکی محصولات موردنیازتان درج می‌شود. شرکت چینی به محض دریافت پروفرما موظف است که طی چند روز تا چند هفته کاری اجناس را تهیه کرده و سپس برای شما ارسال کند.

خرید از یانتای چین

 برای ارسال اجناس ابتدا باید گمرک شهر یانتای قانونی بودن و کیفیت آنها را تایید کند. به همین دلیل اجناس به گمرک این شهر ارسال می‌گردند و شما باید آنها را ابتدا از آنجا ترخیص کرده و سپس به ایران وارد کنید. اما به نظرتان اجناس را باید چگونه خریداری کرد تا سود بیشتری در این واردات عایدتان گردد؟

خرید عمده از یانتای چین

بهترین نوع خرید اجناس از شهر یانتای و به طور کلی هر جای دیگری برای وارد کردن آنها به ایران، خرید عمده است. در خرید عمده شما اجناس را با قیمتی بسیار پایین خریداری کرده و سپس می‌توانید با قیمتی مناسب در بازار به‌فروش برسانید. این خرید همچنین به شما اجازه واردات تعداد زیادی از کالاها به ایران را نیز می‌دهد. به این دو دلیل، بهترین نوع خرید برای واردات از یانتای چین خرید عمده است.

برای انجام خرید عمده نیز شما باید درست مثل توضیحاتی که در خرید کالا ارائه شد، یک نامه رسمی درخواست اجناس به شرکت فروشنده در یانتای چین بفرستید. این شرکت نیز درست مثل چیزی که توضیح دادیم بعد از تهیه کالاها آنها را برای تایید کیفیت و قانونی بودن مراحل خرید، به گمرک شهر یانتای تحویل می‌دهد. اما برای ترخیص کالاها از گمرک این شهر چکار باید کرد؟

ترخیص کالا از یانتای چین

برای ترخیص کالاهای خریداری شده از شهر یانتای چین، لازم است که یک سری مدارک را به این اداره تحویل دهید. این مدارک شامل کارت بازرگانی، پروفرما و البته بارنامه است. تحویل این مدارک به اداره گمرک و تکمیل فرم درخواست ترخیص کالا باعث می‌شود که بازرسان این اداره به بررسی کالاهای شما پرداخته و در صورت نبود مشکل برگه ترخیص آنها را برای شما صادر کنند.

البته صدور این برگه ترخیص وابسته به پرداخت مبلغی مشخص به نام حق گمرکی نیز هست که مقدار آن توسط اداره گمرک شهر یانتای تعیین شده و برحسب کالاها متفاوت است.

فورواردر از یانتای چین

به‌نظرتان آیا برای انجام مراحل خرید، ترخیص و البته ارسال آنها از یانتای به ایران لازم است که خودتان شخصا به این شهر سفر کنید و کارها را انجام دهید؟ قطعا اگر هم خودتان شخصا بخواهید این کار را انجام دهید، به‌خاطر عدم آشنایی با قوانین گمرکی کشور چین به مشکل بر خواهید خورد.

فورواردر از یانتای چین

امروزه شرکت‌های بازرگانی گوناگونی در ایران وجود دارند که با داشتن افرادی به نام فورواردر در شهرهای مختلف چین از جمله یانتای کار خرید، ترخیص و ارسال اجناس را برای شما انجام می‌دهند. به همین دلیل شما می‌توانید با سپردن کارهای واردات از یانتای چین به این شرکت‌ها به بهترین شکل و البته ساده، کارهای واردات کالای خود را انجام دهید. در پایان مقاله یکی از بهترین این شرکت‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

 

کارگو از یانتای چین

همانطور که توضیح دادیم، آخرین مرحله واردات از یانتای چین عبارتست‌از ارسال کالاها از این شهر به ایران. برای ارسال کالاها از شهر یانتای به ایران چندین روش وجود دارد. روش اول ارسال اجناس با قطار باری و از راه زمینی است که  کارگو زمینی نام دارد. بطور کلی هر نوع روش انتقال اجناس از کشوری به کشور دیگر با وسایل حمل‌ونقل باری را کارگو می‌نامند. روش دوم کارگو دریایی است که طبق تعریف معادل است با ارسال کالاها با کشتی باری و از راه دریایی و روش سوم کارگو هوایی نام دارد که همان ارسال اجناس با هواپیمای باری و از راه هوایی است.

واردات از یانتای چین با شرکت وانیکس

گفتیم که در پایان مقاله یکی از بهترین شرکت‌ها برای واردات از یانتای چین را به شما معرفی می‌کنیم. شرکت وانیکس با داشتن سابقه طولانی مدت در امر واردات از شهرهای مختلف چین، بهترین گزینه برای انجام این عملیات است.

واردات از یانتای چین با شرکت وانیکس

علاوه برآن این شرکت قادر است کارهای صادرات کالاهای تولیدی شما از ایران به این شهر را هم بر عهده گرفته و تمام مراحل آن را بدون دردسر و با کمترین هزینه برای شما انجام دهد. کافی است که با این شرکت مشورت بگیرید و با خیال راحت کارهای واردات یا صادرات خود را به آن بسپارید.

حرف آخر

آنچه که ما را واداشت تا در مورد واردات از یانتای چین مطلب بنویسیم، اوضاع اقتصادی بسیار مناسب و البته تولیدات صنعتی عظیم این شهر است. پتانسیلی که هم چین را به دومین اقتصاد برتر دنیا تبدیل کرده و هم باعث شده که بازرگانان و تجار بسیاری از اقصی نقاط دنیا به این شهر روانه شده و کالاهای مورد نیاز خود را از آنجا خریداری کنند.

 

 

بازرگانان و تجار ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به همین دلیل در پایان مقاله شرکت بازرگانی وانیکس را به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های وارد کننده کالا از این شهر به ایران معرفی کردیم.

سوالات متداول درباره شهر یانتای

  • برای انجام کارهای واردات از شهر یانتای چین اولین مرحله کدام است؟

اولین مرحله برای واردات کالا از یانتای چین عبارتست از خرید کالاهای مورد نظر.

  • متداول‌ترین نوع کارگو برای انتقال اجناس از یانتای به ایران کدام است؟

متداول‌ترین کارگو برای انجام این حمل‌ونقل کارگو دریایی است.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *