همه چیز درباره شهر کینگهوانگدو چین با وانیکس

برای واردات از شهر کینگهوانگدو چین چه مراحلی باید پشت‌سر گذاشته شود و آیا انجام این عملیات سودی هم دارد؟ مراحل واردات از این شهر که موضوع اصلی مقاله ما است و اما پاسخ به سوال سود واردات از کینگهوانگدو نیز مهم‌ترین سوالی است که درادامه مقاله به ان می‌پردازیم. سود این واردات بیش از چیزی است که گمان می‌کنید.

 

 

اوضاع کلی شهر کینگهوانگدو

شهر کینگهوانگدو، که به طور رسمی به نام هانگژو شناخته می‌شود، یکی از شهرهای بزرگ و مهم در جمهوری خلق چین است. کینگهوانگدو در مرکز استان هوبی واقع شده و با جمعیتی بالغ بر ۱۱ میلیون نفر، یکی از شهرهای پرجمعیت چین محسوب می‌شود. این شهر به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی، تاریخی و اقتصادی کشور چین شناخته می‌شود. در طول تاریخ، کینگهوانگدو به عنوان پایتخت چندین دولت چینی مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. این شهر دارای یک وراثت فرهنگی غنی است و با فرهنگ محلی، هنرهای سنتی و جاذبه‌های گردشگری خاصی شناخته می‌شود. یکی از جاذبه‌های مشهور کینگهوانگدو، مجموعه امپراطوری چینی و همچنین دیوارهای بزرگی است که در طول تاریخ به منظور حفاظت از شهر ساخته شده‌اند. این دیوارها امروزه باقیمانده‌های تاریخی منحصر به فردی هستند که زائران را به دوران‌های گذشته بازمی‌گردانند.

اوضاع کلی شهر کینگهوانگدو

کینگهوانگدو همچنین دارای معابد، موزه‌ها، برج‌ها و بازارهای سنتی زیادی است که جذابیت‌های تاریخی و فرهنگی خود را دارند. شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی خود نیز، به عنوان مرکزی برای تجارت و تبادلات اقتصادی شناخته می‌شود.  در کل، کینگهوانگدو شهری با ترکیبی از فرهنگ و تاریخ چینی است که از طریق جاذبه‌های گردشگری خود، مسافران را به دنیایی از زمان‌های گذشته و فرهنگ چینی قدیمی می‌برد. توریست‌های تجاری که برای واردات از کینگهوانگدو پا به این شهر می‌گذارند اول محو عظمت فرهنگی و تاریخی آن می‌شوند سپس به‌سراغ صنایع عظیم و تولیدی‌های شگفت‌انگیزی که در این شهر فعالیت دارند می‌روند.

 

 

تولیدی ها و صنایع شهر کینگهوانگدو

اما تولیدی‌ها و صنایع شهر کینگهوانگدو کدام است که بازرگانان را از تماشای جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی این شهر بازداشته و به سمت خود جذب می‌کنند؟

برای بازرگانان، مهم‌ترین بخش هر شهر صنایع و تولیدی‌های آن شهر است. کینگهوانگدو از این نظر چنان غنی است که بازرگانان را از سراسر جهان به سمت خود می‌کشاند. بازرگانانی که به‌خاطر سود واردات از کینگهوانگدو چین قید بازدید از مکان‌های مختلف این شهر را زده و تنها به خرید کالا می‌پردازند.

شهر کینگهوانگدو به عنوان یکی از مراکز صنعتی و تولیدی مهم در چین، در بسیاری از صنایع و بخش‌های تولیدی فعالیت می‌کند. در زیر به برخی از صنایع و تولیدات مهم کینگهوانگدو اشاره خواهم کرد:

 1. خودروسازی: شهر کینگهوانگدو میزبان یکی از بزرگترین شرکت‌های خودروسازی چین، یعنی شرکت Dongfeng Motor Corporation است. این شرکت بزرگ همکاری با شرکت‌های معروف جهانی مانند پژو و هوندا را داشته و در تولید خودروهای سواری، کامیون‌ها و قطعات خودرو فعالیت می‌کند.
 2. صنعت فولاد: کینگهوانگدو یکی از مراکز مهم صنعت فولاد در چین است. شرکت‌های بزرگ فولادی مانند Wuhan Iron and Steel Corporation و Hesteel Group در این شهر فعالیت دارند. آنها به تولید و فرآوری محصولات فولادی از جمله ورق‌های فولادی، لوله‌های فولادی و میلگردها می‌پردازند.
 3. الکترونیک و فناوری اطلاعات: کینگهوانگدو میزبان شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعاتی و الکترونیکی نیز می‌باشد. شرکت Wuhan FiberHome Technologies Group، که در زمینه فناوری ارتباطات و شبکه‌های تلفن همراه فعالیت می‌کند، از جمله شرکت‌های برجسته است.
 4. صنایع شیمیایی: کینگهوانگدو دارای صنعت شیمیایی پررشدی است. شرکت هنگتاو و شرکت ChemChina از جمله شرکت‌های بزرگ شیمیایی در این شهر هستند. آنها در زمینه تولید محصولات شیمیایی مانند پلاستیک، رنگ، لاستیک و مواد شوینده فعالیت می‌کنند.
 5. صنایع غذایی: کینگهوانگدو یکی از مراکز مهم تولید و فرآوری محصولات غذایی در چین است. این شهر به تولید محصولات مانند برنج، روغن زیتون، غلات، ماهی و میگو، آبزیان و مواد غذایی فرآوری شده معروف است.

این فقط چند نمونه از صنایع و تولیدات مهم کینگهوانگدو بودند و در واقع شهر به طور کلی یک مرکز صنعتی چند قطبی است که در بسیاری از زمینه‌های تولیدی و صنعتی نقش مهمی دارد. به‌همین‌دلیل است که بازرگانان، به‌جای گشت‌وگذار در مراکز فرهنگی و دیدنی کینگهوانگدو، ترجیح می‌دهند به واردات از کینگهوانگدو چین پرداخته و سودی فراوان کسب کنند. اما این عملیات چگونه انجام می‌شود؟

 

 

واردات از کینگهوانگدو چین

تا اینجای مقاله توضیح دادیم که بگوییم واردات از کشنگهوانگدو چین چگونه انجام می‌شود و چگونه باید آن را انجام دهید تا سودی مناسب کسب کنید. سودی که بسیار زیادتر از تخمین‌های قبلی شما و هر کارشناس دیگری است.

برای واردات از کینگهوانگدو چین لازم است که ۳ مرحله عملیات با دقت بالا انجام شود. این مراحل از خرید کالا از شهر کینگهوانگدو چین آغاز شده و تا ارسال آنها به گمرک ایران ادامه می‌یابد. شما برای اینکه بتوانید هرکدام از این مراحل را به‌خوبی پشت سر بگذارید، باید نکات مرتبط با هر مرحله را به‌خوبی بشناسید.

صادرات به شهر کینگهوانگدو چین

بازرگانان ایرانی زیادی وجود دارند که قبل از واردات از کینگهوانگدو چین به ایران، کالاهایی را به این شهر صادر می‌کنند. درواقع کالاها و تولیداتی در ایران وجود دارد که چنان باکیفیت هستند که شما می‌توانید آنها را به این شهر صادر کنید.

ایران به عنوان یکی از کشورهای صادرکننده محصولات به کینگهوانگدو چین، محصولات متنوعی را به این شهر صادر می‌کند. برخی از کالاهای صادراتی ایران به کینگهوانگدو عبارتند از:

 1. نفت و محصولات نفتی: ایران به عنوان یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان نفت، محصولات نفتی مانند نفت خام و محصولات پالایشی را به کینگهوانگدو صادر می‌کند.
 2. محصولات کشاورزی: ایران در زمینه تولید محصولات کشاورزی نیز قوی است و محصولاتی مانند غلات (برنج، گندم و جو)، میوه‌ها، خشکبار و فرآورده‌های دیگر از جمله صادرات به کینگهوانگدو می‌باشد.
 3. پتروشیمی: صنعت پتروشیمی ایران نیز در صادرات به کینگهوانگدو نقش مهمی دارد. محصولاتی مانند پلیمرها، رزین‌ها، پلاستیک‌ها و محصولات پتروشیمی فرآوری شده به این شهر صادر می‌شوند.
 4. ماشین آلات و تجهیزات صنعتی: ایران در زمینه تولید ماشین آلات و تجهیزات صنعتی نیز قدرتمند است و این محصولات به کینگهوانگدو صادر می‌شوند. این شامل ماشین آلات صنعتی، تجهیزات نفت و گاز، تجهیزات پزشکی و سایر محصولات صنعتی می‌شود.

ترخیص کالا از کینگهوانگدو چین

بازرگانی که به واردات از کینگهوانگدو چین مشغول است به‌خوبی می‌داند که از مهم‌ترین مراحل این واردات، ترخیص کالا از گمرک این شهر است. برای همین ازقبل با ترخیص کارانی که دراین زمینه تخصص دارند هماهنگ کرده و هنگام ترخیص کالا از آنها کمک خواهد گرفت.

 

 

فورواردر از کینگهوانگدو چین

انجام مراحل واردات از کینگهوانگدو چین همچنین در تمام مراحل خود نیازمند یک راهنمای کارکشته است. این راهنمای کارکشته در مراحل خرید، ترخیص و ارسال کالا از چین به ایران به بازرگان کمک خواهد کرد.

فورواردر از کینگهوانگدو چین

خرید از کینگهوانگدو چین

برای مثال کمکی که فورواردر در مرحله خرید به بازرگان خواهد کرد، تنظیم درخواست خرید رسمی کالا و ارسال آن برای شرکت‌های موجود در این شهر است. این درخواست خرید البته پروفرما نامیده می‌شود و باید درآن قیمت خرید، تعداد کالای درخواستی و روش ارسال حواله ارزی درج گردد.

خرید عمده از کینگهوانگدو چین

تعیین تعداد کالای درخواستی برای واردات از کینگهوانگدو چین بازرگانان را به‌سمت خرید عمده می‌برد. در خرید عمده تعداد زیادی از یک کالای مشخص با قیمتی کمتر از قیمت تک‌فروش به خریدار داده می‌شود و وی می‌توان آنها را در ایران با قیمتی بیشتر بفروشد. اختلاف قیمت این خرید و فروش سود واردات از این شهر را مشخص خواهد کرد.

خرید عمده از کینگهوانگدو چین

کارگو از کینگهوانگدو چین

همچنین بازرگانان می‌دانند که بعداز ترخیص کالاها باید آنها را به‌روش کارگو از چین به ایران ارسال کنند. روش کارگو روشی است که درآن تعداد زیادی کالا با کشتی باری یا هواپیمای باری از چین به ایران منتقل می‌شود.

واردات از کینگهوانگدو چین با شرکت بازرگانی وانیکس

فورواردر، ترخیص کار و واسط بازرگان برای یافتن شرکت‌های کارگو عموما یک شرکت بازرگانی باتجربه است. پیشنهاد ما به شما به‌عنوان بازرگانی که قصد دارد ازطریق واردات از کینگهوانگدو چین سودی مناسب کسب کند، سپردن کارهای واردات به شرکت بازرگانی وانیکس است.

حرف آخر

در کینگهوانگدو گنجینه‌ای از بهترین شرکت‌های بین‌المللی قرار دارد که شما به‌عنوان بازرگان می‌توانید با واردات از کینگهوانگدو از این سفره پهن شده سودی مناسب کسب کنید. تنها کافی است به نکاتی که گفتیم عمل کنید و البته از راهنما‌یی‌های شرکت بازرگانی وانیکس غافل نگردید.

 

 

سوالات متداول درباره شهر کینگهوانگدو

 • آیا در کینگهوانگدو صنعت خودروسازی هم وجود دارد؟

بله. شرکت‌های معروف جهانی مانند پژو و هوندا در تولید خودروهای سواری، کامیون‌ها و قطعات خودرو در شهر کینگهوانگدو فعالیت می‌کنند که باعث شده بازرگانان برای واردات قطعات خودرو روانه این شهر گردند.

 • برای اینکه بتوانیم کالاهای خریداری شده از کینگهوانگدو را به ایران انتقال دهیم، بهترین روش کدام است؟

روش کارگو بهترین روش برای انتقال کالاهای خریداری شده از شهر کینگهوانگدو به ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *