ترخیص و واردات از شهر کونمینگ چین

در وسط فلات یوننان-گوئیژو، این شهر در ارتفاع ۱۹۰۰ متری (۶۲۳۴ فوت) از سطح دریا و درست در عرض جغرافیایی شمال استوایی سرطان قرار دارد. همچنین کونمینگ در لبه شمالی دریاچه دیان واقع گشته که توسط معابد و مناظر تپه‌های دریاچه‌ای و سنگ آهکی احاطه شده است. در حاشیه کوهستانی شمال شرقی این شهر، یک معبد برنزی متعلق به سلسله مینگ قرار دارد که بزرگ‌ترین معبد در چین است.بر اساس سرشماری سال ۲۰۲۰، Kunming دارای ۸،۴۶۰،۰۸۸ نفر جمعیت بود که از این تعداد، ۵،۶۰۴،۳۱۰ نفر در همه مناطق شهری به‌جز جینینگ که هنوز شهرک نشده است، زندگی می‌کردند. این شهر متشکل از یک شهر قدیمی و قبلاً محصور شده، یک منطقه تجاری مدرن، مناطق مسکونی و مناطق دانشگاهی بوده و یکی از ۲۰۰ شهر برتر جهان از نظر خروجی تحقیقات علمی محسوب می‌شود.کونمینگ دارای یک رصدخانه نجومی است و مؤسسات آموزش عالی آن شامل دانشگاه یوننان، دانشگاه علم و فناوری Kunming، دانشگاه مالی و اقتصاد یوننان، دانشگاه پزشکی Kunming، دانشگاه عادی یوننان، دانشگاه کشاورزی یوننان و دانشگاه جنگلداری جنوب غربی می‌باشد.

 

 

درباره اقتصاد این شهر نیز باید بگوییم، اهمیت اقتصادی کونمینگ از موقعیت جغرافیایی آن ناشی می‌شود. این منطقه در نزدیکی مرز با کشورهای جنوب شرقی آسیا قرار دارد و به‌عنوان یک مرکز حمل‌ونقل در جنوب غربی چین عمل می‌کند و از طریق راه‌آهن به ویتنام و از طریق جاده به برمه، لائوس و تایلند متصل می‌شود. این موقعیت همچنین آن را به یک مرکز تجاری مهم در منطقه تبدیل کرده است. Kunming همچنین دارای برخی از تولیدات، عمدتاً پردازش مس و همچنین مواد شیمیایی مختلف، ماشین‌آلات، منسوجات، کاغذ و سیمان می‌باشد. این شهر سابقه‌ای نزدیک به ۲۴۰۰ سال دارد اما رونق مدرن آن تنها به سال ۱۹۱۰ باز می‌گردد، زمانی که راه‌آهن از هانوی ساخته شد.کونمینگ تحت تلاش‌های مدرن سازی چین به سرعت به توسعه خود ادامه داده به‌طوری‌که ساختمان‌های اداری و پروژه‌های مسکن در آن به سرعت افزایش و خیابان‌های این شهر  نیز وسعت یافته‌اند. علاوه بر این‌ها، Kunming به‌عنوان یک مرکز گردشگری ویژه تعیین شده و به همین دلیل هتل‌های بلند و مجلل را در خود جای داده است.حال که تقریبا با خواندن بخش‌های فوق به یک آشنایی کلی درباره تاریخچه این شهر چین رسیده و درباره موقعیت جغرافیایی و اقتصاد آن نیز اطلاعاتی به دست آوردید، در ادامه می‌خواهیم این موارد را بیشتر باز کرده و به توضیح بیشتر آنان بپردازیم. همچنین به نحوه واردات و صادرات از این شهر نیز اشاره کرده و اصطلاحات پرکاربرد در این حیطه‌ها را تعریف خواهیم کرد. از شما دعوت می‌کنیم مثل همیشه تا آخر مقاله ما را همراهی بفرمایید.

تاریخچه ای از کونمینگ چین

کونمینگ مدت‌ها است که از موقعیت خود در جاده‌های کاروانی به آسیای جنوب شرقی، هند و تبت سود می‌برد. اگر خاطرتان باشد در بخش بالا اشاره کردیم که این شهر در لبه دریاچه دیان واقع شده است و طبق این مطلب قدمت شهرک‌های اولیه در لبه جنوبی دریاچه دیان (خارج از محدوده شهر معاصر) به ۲۷۹ قبل از میلاد برمی‌گردد، اگرچه مدت‌ها در تاریخ گم شده‌اند.همچنین قدمت سکونتگاه‌های اولیه نیز در منطقه اطراف دریاچه دیان به دوران نوسنگی باز می‌گردد؛ یعنی تاریخ اولیه کونمینگ نیز به این دوران مربوط است. در قرن چهاردهم، زمانی که سلسله مینگ سلسله یوان را شکست داد، Kunming از کنترل خان مغولستان پس گرفته شد و بعداً دیواری در اطراف شهر امروزی بنا گشت. در طول سلسله‌های مینگ و چینگ، این شهر مقر استان برتر یوننان بود.

 

 

این منطقه ابتدا در دوره روبه‌زوال سلسله یوان،کونمینگ نام گرفت و بعدها در سال ۱۸۳۲، با آغاز یک شهر واقعی در داخل دیوارهای ساخته شده و ساخت سازه‌های مهم در محدوده آن، به رسمیت شناخته شد؛ بنابراین می‌توان گفت که تأسیس شهر، عمدتاً مربوط به قرن نوزدهم بوده است. همچنین در این قرن بود که شهر رشد کرد و به بازار اصلی و مرکز حمل‌ونقل منطقه تبدیل شد.

تاریخچه ای از کونمینگ چین

Kunming در زمان‌های اولیه یک مرکز ارتباطی و محل اتصال دو مسیر تجاری اصلی بود، یکی به سمت غرب از طریق دالی و شهرستان تنگ‌چونگ به میانمار و دیگری به سمت جنوب از طریق شهرستان منگزی تا رودخانه سرخ در هندوچین و به سمت شرق نیز یک مسیر کوهستانی دشوار از این شهر به گوئیانگ در استان گوئیژو و از آنجا به استان هونان منتهی می‌شد.پس از سلسله چینگ و در اواخر دهه ۱۸۰۰، در کونمینگ فرانسوی‌ها شروع به ساخت راه‌آهن Kunming-Haiphong برای تجارت و حمل‌ونقل سلاح کردند و در نهایت در سال ۱۹۱۲ این شهر با نام Kunming به وضعیت شهرستان بازگشت و در سال ۱۹۳۵ به شهرداری تبدیل شد و در سال ۱۹۰۸ نیز به یک بندر معاهده‌ای تبدیل شده و به روی تجارت خارجی بازگشت؛

پس‌ازآن در مدت‌زمان بسیار کوتاهی کونمینگ به یک مرکز تجاری تبدیل شد. یک دانشگاه در سال ۱۹۲۲ در آن راه‌اندازی شده و در دهه ۱۹۳۰ اولین بزرگراه‌ها ساخته شدند که Kunming را با چونگ کینگ در سیچوان و گویانگ در گوئیژو به شرق پیوند می‌دادند.این شهر در نتیجه جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۳۷ پس از نبردهای چین و ژاپن و با وقوع نبرد شانگهای، نانکینگ و تایوان به یک شهر مدرن تبدیل گشته و باعث جابجایی گسترده پناهندگان از شمال و شرق سواحل شد. جابه‌جایی این پناهندگان، تجارت و صنعت زیادی را به جنوب غربی چین ازجمله کونمینگ وارد کرد.در نتیجه افزایش تجارت و تخصص، به سرعت این شهر را به‌عنوان یک پایگاه صنعتی و تولیدی برای دولت زمان جنگ در چونگ کینگ تبدیل کرد. پس از سال ۱۹۴۹، Kunming با ساخت مجتمع‌های بزرگ آهن و فولاد و مواد شیمیایی، همراه با چونگ کینگ، چنگدو و گویانگ در جنوب غربی، به سرعت به یک کلان‌شهر صنعتی، تبدیل شد. از زمان اصلاحات اقتصادی در اواسط دهه ۱۹۸۰ نیز گردشگری و سرمایه‌گذاری خارجی در این شهر افزایش یافته است.

 

 

اقتصاد کونمینگ چین

کونمینگ سه مزیت اقتصادی نسبت به سایر شهرهای جنوب غربی چین دارد: منابع طبیعی قابل‌توجه، بازار مصرف بزرگ و آب‌وهوای معتدل. این شهر به دلیل موقعیتش در مرکز یوننان، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصولات کشاورزی، مواد معدنی و برق‌آبی چین و مرکز تجاری اصلی بیشتر منابع استان به شمار می‌رود. صنایع اصلی Kunming تولید مس، سرب و روی بوده و صنعت آهن و فولاد آن نیز گسترش‌ یافته است.

همچنین معادن نمک و فسفات در اطراف کونمینگ از بزرگ‌ترین معادن چین هستند و شرکت محدود یوننان مس، مستقر در این شهر، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های معدنی یوننان به شمار می‌رود. از اواخر دهه ۱۹۷۰، صنایع اصلی Kunming شامل فرآوری مواد غذایی و تنباکو و ساخت تجهیزات و ماشین‌آلات ساختمانی شد و تا پایان سال ۱۹۹۵، این شهر، ۹۲۹ شرکت سرمایه‌گذاری خارجی با سرمایه‌گذاری کل ۲.۳ میلیارد دلار شامل ۱.۱ میلیارد دلار سرمایه خارجی را تصویب کرد.

افزون بر موارد فوق، کونمینگ مرکز مهندسی و تولید ماشین‌ابزار، ماشین‌آلات الکتریکی، تجهیزات و اتومبیل (از جمله وسایل نقلیه سنگین) بوده و دارای صنایع شیمیایی و کارخانه‌های پلاستیک، سیمان و نساجی نیز است. کارخانه‌های فرآوری آن که شامل کارخانه‌های دباغی، نجاری و کاغذسازی می‌باشد از محصولات کشاورزی محلی استفاده می‌کنند. در سال ۱۹۹۷، شرکت یوننان تایر یک کارخانه تایر در Kunming افتتاح کرد که ظرفیت تولید دو میلیون لاستیک در سال را داشت. همچنین Kunming دارای دو منطقه توسعه بزرگ است؛ منطقه توسعه صنعتی با فناوری پیشرفته کونمینگ (پزشکی بیولوژیکی، مواد جدید، اطلاعات الکترونیکی، فوتوالکترون، کشاورزی) و منطقه توسعه اقتصادی و فناوری کونمینگ (تولید تجهیزات مکانیکی، علوم زیستی و صنایع غذایی، صنعت اطلاعات، نرم‌افزار).

در این شهر ۳۰ پارک صنعتی کلیدی وجود دارد که توسط کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی در استان یوننان اعلام و به رسمیت شناخته شده‌اند؛ که بزرگ‌ترین آن‌ها شامل:

 • پارک صنعتی چنگ گونگ
 • شهرک صنعتی آنینگ
 • سانگ مینگ یانگلین منطقه توسعه صنعتی
 • پارک صنعتی ویژه دونگ چوان
 • شهرک صنعتی ویژه زندیان
 • پارک صنعتی کونمینگ هایکو

درباره رشد اقتصادی Kunming نکته دیگری قابل‌ذکر این است که از سال ۲۰۰۸، این شهر خانه ۶۵ مورد از ۱۰۰ شرکت برتر در استان یوننان است. این ۱۰۰ شرکت برتر بر اساس درآمدهای آن‌ها در سال ۲۰۰۷ انتخاب شده بودند. همچنین یوننان به بزرگ‌ترین پایگاه صادرات گل در آسیا تبدیل شده است و بسیاری از کارشناسان هلندی، فناوری‌های تولید گل را به منطقه کونمینگ منتقل کرده‌اند.

بازار گل دونان، واقع در حومه شهر Kunming، با فروش روزانه ۲.۵ میلیون یوان (۳۰۰۰۰۰ دلار آمریکا) از ۲ میلیون اسپری گل (تا سال ۲۰۰۶) بزرگ‌ترین بازار در چین است. ایستگاه شرقی کونمینگ در حال حاضر تنها انبار حمل‌ونقل کانتینر استان یوننان است که تنها به سه استان ارتباط مستقیم دارد. گوانگدونگ، گوئیژو و سیچوان. همچنین دسترسی مستقیم به منطقه شهری چونگ کینگ را نیز دارا است.

 

 

واردات از کونمینگ چین

حال که دریافتید Kunming در چند دهه اخیر دچار رشد اقتصادی زیادی شده و درهای خود را به روی تجارت خارجی باز کرده است، شاید اکثر شما به فکر تجارت و واردات از کونمینگ چین بیفتید؛ اما باید بگوییم کار واردات آسان نبوده و پیچیدگی‌های زیادی دارد.

به طوری که با کوچک‌ترین اشتباه در انجام فرایندهای وارداتی، ممکن است کل تجارت تحت تاثیر قرار بگیرد. ازاین‌رو بهتر است قبل از سرمایه‌گذاری در این حیطه، با راه و روش‌های آن آشنا باشید تا درنهایت تجارت خود را با موفقیت به پایان برسانید. ازاین‌رو، ما در ادامه به چند نکته مهم قابل‌توجه که در واردات از این شهر باید رعایت شود اشاره می‌کنیم تا شما را هرچه بهتر، از روند کاری آشنا نماییم.

واردات از کونمینگ چین

مهم‌ترین نکاتی که باید در واردات از کونمینگ رعایت شوند عبارت‌اند از:

 • بازاریابی داخلی و آگاهی از تقاضای بازار داخل کشور
 • انتخاب یک کالای پرسود تجاری برای واردات از این شهر با در نظر گرفتن نیازهای داخلی
 • پیدا کردن یک فروشنده مورد اعتماد با استفاده از روش‌های اعتبار سنجی
 • اقدام به مذاکره و ارتباط با بازرگان خارجی و انجام اقدامات لازم برای تنظیم قرارداد با او
 • اخذ مجوزهای لازم وارداتی مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک داخلی و خارجی
 • انجام فرایندهای مربوط به حمل و بارگیری محموله

توجه کنید که ما فقط مهم‌ترین نکات را آورده‌ایم و هر کدام از موارد فوق، خودشان برای انجام درست، نیازمند طی مراحل دیگری هستند که برای اطلاع از آن‌ها می‌توانید از یک شرکت بازرگانی معتبر مثل وانیکس مشاوره دریافت نمایید.

صادرات به کون مینگ چین

شاید تصور کنید که با وجود کارگاه‌های تولیدی و شرکت‌های زیاد در Kunming، دیگر این شهر هیچ نیازی به واردات کالا نخواهد داشت؛ اما باید بگوییم این‌گونه نیست! شما می‌توانید با شرکت در نمایشگاه‌های برگزارشده در این شهر، سفر حضوری به آن و اطلاع از نیازهای بازار و همچنین با عضو شدن در اتاق بازرگانی چین و ایران، از نیازهای بازار کون مینگ مطلع شده و با طی برخی مراحل مثل دریافت مجوزها و مدارک لازم، قرارداد با شرکت حمل‌ونقلی، بیمه بار و … یک صادرات پرسود به این شهر را رقم بزنید.

صادرات به کون مینگ چین

فورواردر از کونمینگ چین

امروزه کار صادرات و واردات با وجود برخی اشخاص حقیقی و حقوقی بسیار راحت شده است. نمونه‌ای از این اشخاص فورواردرها هستند که در انجام فرایندهای مربوط به حمل کالا، به تاجران کمک می‌کنند. مثلا فورواردر از کونمینگ چین، با حضور در این شهر تمامی مراحلی را که کالا طی می‌کند تا در گمرک بارگیری شود را برنامه‌ریزی کرده و به انجام می‌رساند.

خرید از کونمینگ چین

برای خرید از کونمینگ چین، تاجران می‌توانند به یکی از روش‌های زیر وارد عمل شوند. یکی اینکه به این شهر سفر کرده و به‌صورت حضوری دست به خرید کالا بزنند. در روش دیگر می‌توانند از طریق سایت‌های اینترنتی اقدام به سفارش کالاهای مدنظر خود نمایند و در روش دیگر که به نظر راحت‌تر و کم ریسک تر از دو روش فوق می‌رسد، تاجران می‌توانند تمامی مراحل خرید از این شهر را به یک شرکت بازرگانی فعال در این حوزه بسپارند.

خرید عمده از کونمینگ چین

برای انجام خرید عمده از کون مینگ چین نیز می‌توانید از روش‌های آورده شده در فوق استفاده نمایید. فقط در این نوع خرید، باید دقت فرمایید که به دلیل وجود اجناس زیاد در اشکال متنوع، ممکن است شما دچار سردرگمی شده و به دلیل قیمت پایین‌تر یک محصول به سمت خرید آن کشیده شوید؛ اما توجه کنید، در بازارهای عمده‌فروشی امکان تقلبی بودن کالا بسیار بالا بوده و نباید به هر قیمت کمی اعتماد کرد.

خرید عمده از کونمینگ چین

کارگو از کونمینگ چین

منظور از کارگو همان حمل محموله تجاری از مبدا تا مقصد است. تجار باید با توجه به نوع کالای خود و فاصله مبدا تا مقصد، بهترین نوع کارگو را برگزینند. در رابطه با کارگو از کونمینگ چین نیز، فرودگاه بین‌المللی Kunming Changshui به‌عنوان دروازه‌ای به آسیای جنوب شرقی و جنوب آسیا و یکی از چهلمین فرودگاه پرتردد در جهان است که امکان کارگو هوایی بار از این شهر را فراهم می‌کند. برای اطلاع بیشتر درباره خدمات کارگو از این شهر می‌توانید با مشاوران مجموعه ما تماس حاصل نمایید.

سخن پایانی با وانیکس

امروزه کار تجارت و واردات و صادرات به یکی از مقوله‌های مهم جهان تبدیل شده‌اند که افراد زیادی به دنبال کسب اطلاع از قوانین و مقررات آن هستند. از این رو ما در وبلاگ وانیکس تمام سعی‌مان را می‌کنیم که شما را با این حیطه آشنا کرده و موارد مهم آن را بازگو نماییم. امیدواریم خواندن این مقالات برایتان موثر واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *