ترخیص و واردات از شهر چیفنگ چین

در ادامه برای بررسی واردات از چیفنگ چین لازم است که مواردی مثل اوضاع اقتصادی و جغرافیایی شهر چیفنگ، محصولات اقتصادی و منابع طبیعی این شهر، چگونگی خرید کالا و ترخیص آن از شهر چیفنگ چین، چگونگی ارسال کالا به ایران، توضیح کارگو در چین و البته معرفی یک شرکت وارداتی برای انجام تمام این کارها را بررسی کنیم. اگر شما هم به این موضوع علاقه‌مندید و قصد دارید به جواب تمام سوالات خود در این مورد برسید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

 

نگاهی کلی به شهر چیفنگ چین

شهر چیفنگ چین یکی از شهرهای شمال شرقی کشور چین است. این شهر ۴٬۳۴۱٬۲۴۵ نفر جمعیت دارد که البته در مساحتی حدود ۹۰۲۷۵ کیلومتر مربع جای داده شده است. این شهر ۵۸۶ متر بالاتر از سطح دریا بوده و دارای موقعیت جغرافیایی تقریبا صحرایی و با کوهستان‌های بسیار سرد است. به همین دلیل منابع طبیعی زیادی ندارد. اما محصولات کشاورزی دیمی خوبی در این شهر تولید می‌شود که باعث شده هر ساله تعداد زیادی از این محصولات به سراسر دنیا صادر شود. همچنین با اینکه منابع معدنی و طبیعی زیادی در این شهر به صورت طبیعی وجود ندارد، اما توانسته در زمینه تولید صنایع مختلف با صنعتی‌ترین شهرهای دنیا رقابت کند. به همین دلیل واردات از چیفنگ چین دارای متقاضی از بسیاری از شهرهای جهان است.

نگاهی کلی به شهر چیفنگ چین

اما چه دلیلی دارد که این شهر توانسته بدون داشتن منابع طبیعی چنین از نظر صنعتی رشد کند. علت آن این است که در نیمه دوم قرن بیستم یک سری اصلاحات اساسی در ساختار اقتصادی این شهر صورت گرفت که باعث شد تولیدی‌های کوچک در این شهر رشد کرده و اندک اندک به رقبای بزرگی برای صنعتی‌ترین شهرهای جهان تبدیل شوند. در ادامه محصولاتی که برای واردات از چیفنگ چین در این شهر تولید می‌شوند را نام خواهیم برد.

 

 

واردات از چیفنگ چین

واردات از چیفنگ چین شامل یک سری محصولات صنعتی خاص است که به خاطر تولیدی‌های عظیمی که در این شهر وجود دارد مورد توجه بسیاری از بازرگانان و تاجران ایرانی است. این شهر بیشترین شهرت خود را به خاطر ساخت قطعات ماشین دارد. برای مثال قطعات فولکس واگن آلمان از سال ۱۹۲۰ در شهر چیفنگ در حال ساخت است.همین موضوع سبب شده که دیگر تولیدی‌های قطعات خودرو نیز در این شهر شروع به فعالیت کرده و البته بازرگانان ایرانی برای واردات این قطعات به این شهر سفر کنند. تنها صنعت تولید قطعات خودرو نیست که صحنه گردان اقتصاد چیفنگ باشد. فروش عمده‌ای انواع گوشی هوشمند نیز از دیگر صنایعی است که در این شهر مشغول فعالیت است.

صادرات به شهر چیفنگ چین

کشور ایران تنها یک وارد کننده از چیفانگ چین نیست. ما با داشتن تولیدی‌های گوناگون در زمینه‌های مختلف یکی از صادرکنندگان مهم به شهر چیفانگ محسوب می‌شویم. برای مثال صنایع دستی مثل گلیم، فرش، جاجیم، محصولات تزئینی مثل ظروف میناکاری و سفال‌های رنگی، عسل و انواع مرکبات، محصولات کشاورزی و دامی، منابع طبیعی و معدنی، پسته و بادام، زعفران و … از جمله مواردی است که که به این شهر صادر می‌شود. البته برای اینکه بتوانید صادرات مناسبی به این شهر داشته باشید باید حتما کارهای صادرات خود را به یک شرکت واسطه صادراتی وارداتی بسپارید. اما اینکه واردات از چیفنگ چین را به خوبی بتوان انجام داد لازم است به سراغ بررسی خرید از چیفنگ چین، ترخیص کالا و … بپردازیم.

 

 

ترخیص کالا از چیفنگ جین

یکی از عملیات‌های مهم برای واردات از چیفنگ چین این است که بتوان کالاهای خریداری شده از این شهر را ترخیص کرد. اما ترخیص کالا به چه معناست؟ از هر شهری که خرید کنید اگر بخواهید کالاها را به کشور دیگری منتقل کنید لازم است که در ابتدا آنها را به گمرکی آن شهر بسپارید. سپس گمرکی شهر مورد نظر با بررسی کالاها و تایید کیفیت آنها، اجناس را برای ارسال به کشور دیگر آماده می‌کند و در نهایت اجازه ترخیص را صادر می‌کند.

ترخیص کالا از چیفنگ جین

اما برای گرفتن تاییدیه رسمی ترخیص لازم است حتما یک سری مدارک رسمی به گمرکی شهر مربوطه که در اینجا منظورمان شهر چیفنگ است تحویل داده شود. این مدارک البته بعد از خرید فراهم شده و در واقع ترخیص کالا مرحله‌ای بعد از خرید کالا محسوب می‌شود.

فورواردر از چیفنگ چین

انجام کارهای خرید و ترخیص کالا در شهر چیفنگ باید حتما توسط شخصی آگاه و باتجربه انجام شود. این شخص باتجربه و دارای دانش در زمینه خرید و ترخیص و ارسال کالا فورواردر نام دارد که در واقع یک واسط است که از سمت شرکتی بازرگانی به این شهر فرستاده شده است.

برای مثال شرکت بازرگانی وانیکس دارای فورواردرهایی بسیار با تجربه در چیفنگ چین است که می‌توانند کارهای واردات شما را به خوبی انجام دهند. روش کار به اینصورت است که شما در ابتدا با شرکت واسطه تماس برقرار کرده و سپس بعد از برقراری قرارداد یک وکالت دائم به فورواردر می‌دهید تا کارهای خرید و ترخیص کالای شما را بدون اینکه خودتان به شهر چیفنگ سفر کنید انجام دهد.

خرید از چیفنگ چین

گفتیم که برای واردات از چین یکی از مهم‌ترین عملیات‌ها خرید از این شهر است. برای خرید کردن شما باید از قبل کالاهای مورد نیاز خود را انتخاب کرده و سپس درخواست خرید برای شرکت چینی موجود در چیفنگ بفرستید.

 

 

این درخواست شامل یک پیش‌فاکتور است که در آن قیمت اجناس، تعداد آنها و چگونگی پرداخت هزینه درج شده است. بعد از تایید این پیش‌فاکتور نوبت به ارسال کالاها به گمرکی شهر چیفنگ می‌رسد. در این مرحله همانطور که گفتیم فوروادر شما با دردست‌داشتن یک سری مدارک مثل پیش‌فاکتور، بارنامه و کارت بازرگانی به اداره گمرک رفته و کالاها را ترخیص می‌کند.

خرید عمده از چیفنگ چین

اما چه نوع خریدی برای واردات از چیفنگ جین انجام دهیم که بیشترین سود را برای ما داشته باشد؟ خرید بصورت عمده‌ای بهترین نوع خرید کالاهای سبک با تعداد زیاد است. مثلا برای واردکردن گوشی هوشمند بهترین نوع خرید، خرید عمده‌ای است.

چرا که در این نوع خرید شما اجناس را با قیمت پایین خریداری کرده و در عوض در بازار ایران با قیمتی بیشتر به فروش می‌رسانید. به همین خاطر خرید عمده‌ای از شهر چفینگ چین برای کسب بیشترین سود توصیه می‎‌شود. و البته در این مورد بهتر است کارهای خود را به شرکت وانیکس بسپارید.

کارگو از چیفنگ چین

بعد از خرید و ترخیص کالاها، نوبت به ارسال این اجناس به ایران می‌رسد. ارسال این اجناس توسط یک سری شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی انجام می‌شود. راه‌های ارسال اجناس از شهر چفینگ به ایران عبارتست از ارسال از طریق خطوط ریلی بین‌المللی، ارسال از طریق کشتی باری یا ارسال از طریق هواپیمای باری است. هر نوع حمل‌ونقل بین‌المللی توسط وسایل باری را کارگو می‌نامند.

شرکت وانیکس به خاطر ارتباطی که با این شرکت‌های بین‌المللی دارد می‌تواند کالاهای شما را به سادگی هرچه تمام‌تر به ایران ارسال کند. کارگو بهترین روش برای واردات از چفینگ چین است و شما می‌توانید با این روش کارهای انتقال اجناس خود را از چفینگ بدون دردسر انجام دهید.

واردات از چیفنگ چین با شرکت بازرگانی وانیکس

شرکت وانیکس، باتجربه‌ترین شرکت واسطه برای واردات از چفینگ چین است. این شرکت به خاطر تجارب زیادی که در امر واردات انواع کالا از شهرهای مختلف چین بخصوص شهر چفینگ دارد می‌تواند مراحل واردات کالای شما را بدون دردسر و با کم‌ترین هزینه انجام دهد.

واردات از چیفنگ چین با شرکت بازرگانی وانیکس

برای اینکه بتوانید بهتر از پس این موضوع برآیید بهتر است با شرکت وارداتی وانیکس ارتباط برقرار کرده و از آنها مشورت بگیرید. در این مشورت شما می‌توانید صفر تا صد واردات کالاهای مورد نیاز خود از چفینگ چین را فهمیده و همه کارها را به شرکت وانیکس بسپارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *