همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

ترخیص و واردات از شهر چونگ‌ کینگ چین

جمعیت منطقه شهر چونگ کینگ، پس از شانگهای و پکن، سومین جمعیت بزرگ در چین است. بر اساس آخرین سرشماری، حدود ۸.۹ میلیون نفر در این شهر در سال ۲۰۱۰ زندگی می‌کردند. این سرشماری همچنین نشان داد که جمعیت داخل منطقه اداری شهر چونگ‌ کینگ ۱۲.۱ میلیون نفر است.این شهر تنها شهر چین به شمار می‌رود که جمعیت دائمی آن بیش از ۳۰ میلیون نفر است. در ده سال گذشته، این منطقه به‌شدت رشد کرده و اکنون خانه حدود ۱۵.۸ میلیون نفر است؛ یعنی خیلی جلوتر از شهرهای تیانجین و گوانگژو. همچنین چون Chongqing به هیچ استان یا منطقه خودمختاری تعلق ندارد، تحت کنترل مستقیم دولت مرکزی می‌باشد. اکنون که اطلاعاتی را در خصوص شهر چونگ کینگ چین به دست آوردید، در ادامه می‌خواهیم ضمن آشنا نمودن شما با تاریخچه و اقتصاد این شهر، شرایط و نحوه تجارت با آن را نیز مورد بحث و بررسی قرار دهیم. از شما دعوت می‌کنیم مثل همیشه در ادامه این مقاله از وبلاگ وانیکس نیز ما را همراهی بفرمایید.

 

 

تاریخچه‌ ای از چونگ کینگ چین

Chongqing در طول تاریخ خود چندین بار نام خود را تغییر داده است و اولین نام شناخته شده آن، جیانگژو، به معنای ایالت رودخانه بود. امپراتور سونگ گوانگزونگ (نام شخصی ژائو دان) در سال ۱۱۸۹ نام کنونی آن را به این شهرک داد. او می‌خواست به‌عنوان شاهزاده و سپس امپراتور به سلطنت برسد. به طور کلی تاریخچه این شهر به قرن سیزدهم قبل از میلاد می‌رسد، زمانی که Chongqing پایتخت پادشاهی “با” بود. به دلیل موقعیت ممتاز این شهر چین در محل تلاقی رودخانه‌های یانگ تسه و جیالینگ، قرن‌ها این منطقه یک پست تجاری مهم بود.

تاریخچه‌ ای از چونگ کینگ چین

در واقع، این شهر پایتخت دو پادشاهی کوتاه‌مدت، داکسیا و دالیانگ بود. بااین‌وجود، این منطقه در سال ۱۹۳۷ توجه جهان را به خود جلب کرد. چیانگ کای شک، چونگ کینگ را به‌عنوان پایتخت موقت جمهوری چین تأسیس کرد و تا زمانی که جنگ دوم چین و ژاپن در سال ۱۹۴۵ به پایان رسید، وضعیت به همین شکل باقی ماند. در آن زمان بسیاری از کارخانه‌ها از شرق چین به Chongqing نقل‌مکان کردند. ازآنجایی‌که این شهر پس از جنگ جهانی دوم شکوفا شد، بیشتر معماری آن جدید است. درواقع، تقریباً تمام ساکنان آن، در ساختمان‌های پس از جنگ زندگی می‌کنند. در نهایت این شهر در پایان قرن بیستم به‌سرعت رشد کرد.

 

 

اقتصاد چونگ کینگ چین

در اواسط سلسله مینگ (۱۳۶۸-۱۶۴۴) کارگاه‌هایی برای ریسندگی، بافندگی، چرخاندن ابریشم و آبجوسازی در چونگ کینگ تأسیس شد. این شهر در سال ۱۸۹۰ به روی تجارت خارجی باز شد و یک سال بعد دو کارخانه فلزی در آن راه‌اندازی شد. تا سال ۱۹۰۵ کارخانه‌های ریسندگی و بافندگی، کارخانه‌های چرخاندن ابریشم و کارخانه‌های شیشه‌سازی و سیگار در Chongqing پابرجا بوده‌اند. پایه‌های صنعت مدرن این شهر بین سال‌های ۱۹۳۸ و ۱۹۴۵، زمانی که کارخانه‌های پیوند شده از استان‌های ساحلی، تحت حمایت دولت ملی‌گرا شروع به تولید کردند، پایه‌گذاری شد. ازآنجایی‌که زغال‌سنگ، آهن و سایر منابع در مجاورت این منطقه قرار داشتند، صنعت آن به‌سرعت گسترش یافت.توسعه صنعتی قابل‌توجهی توسط دولت کمونیستی پس از سال ۱۹۴۹ در چونگ کینگ انجام شد. تولید صنعتی در مکان‌های داخلی این شهر، یک پایه قوی برای صنعت ماشین‌آلات شهر فراهم کرده است. در اواخر قرن بیستم، Chongqing یکی از بزرگ‌ترین و سریع‌ترین مراکز صنعتی در جنوب غربی چین به شمار می‌رفت.

علاوه بر موارد فوق، ذخایر غنی بوکسیت، این شهر را به یک تولیدکننده بزرگ محصولات آلومینیومی در چین تبدیل کرده است. همچنین این منطقه یک تولید کننده عمده کربنات استرانسیم است که به‌طور گسترده در تولید لوله‌های تلویزیون رنگی و شیشه‌های نوری استفاده می‌شود.سایر صنایع سنگین مهم در این منطقه عبارت‌اند از کارخانه‌های ماشین‌آلات، ابزارآلات مزرعه و مهمات، کارخانه‌های تولید کامیون و موتورسواری و کارخانه‌های که مواد شیمیایی، صابون، شمع، اسید، سود سوزآور، پلاستیک و الیاف شیمیایی تولید می‌کنند.از اواخر دهه ۱۹۸۰، ه همچنین چندین خودروساز معروف چینی خطوط تولیدی را در چونگ کینگ ایجاد کرده و کامیون‌ها، انواع مدل‌های خودرو و موتورسیکلت می‌ساختند. صنایع پتروشیمی و داروسازی نیز پس از سال ۱۹۸۰ در این شهر به‌سرعت توسعه یافتند و ساخت ابزار دقیق نیز اهمیت پیدا کرد.

 

 

تولیدات صنعتی سبک Chongqing در کل جنوب غربی چین پیشرو بوده و تولید پنبه، ابریشم، کاغذ و کالاهای چرمی و همچنین کارخانه‌های آرد، کارخانه‌های رنگرزی و کارخانه‌های روغن نباتی و صنایع غذایی در آن بسیار قابل‌توجه هستند. این شهر به دلیل صنایع‌دستی، به‌ویژه ظروف لاکی نیز مورد توجه است.همچنین در Chongqing یک منطقه توسعه صنعتی با فناوری بالا در اوایل دهه ۱۹۹۰ ایجاد شد و صدها شرکت علمی و فناوری متمرکز بر اطلاعات الکترونیکی، مهندسی زیستی، کنترل آلودگی، ادغام الکترونیک نوری و مواد جدید و پیشرفته اکنون در آنجا مستقر هستند.

 

از سال ۲۰۲۱، اقتصاد این شهر شانزدهمین اقتصاد بزرگ چین با تولید ناخالص داخلی ۲۷۸۹ میلیارد یوان یا ۴۳۹ میلیارد دلار آمریکا (اسمی) بود که معادل تولید ناخالص داخلی نیجریه، بزرگ‌ترین اقتصاد آفریقا است؛ با این حال، عملکرد کلی اقتصادی آن همچنان از شهرهای ساحلی مانند شانگهای، شنژن و گوانگژو عقب است.

اقتصاد چونگ کینگ چین

این شهر شامل تعدادی از مناطق توسعه اقتصادی و فناوری است از جمله:

  • پارک صنعتی شیمیایی چونگ کینگ
  • منطقه توسعه اقتصادی و فناوری چونگ کینگ
  • منطقه توسعه صنعت فناوری پیشرفته چونگ کینگ
  • منطقه شمالی جدید چونگ کینگ
  • منطقه پردازش صادرات چونگ کینگ
  • پارک صنعتی Jianqiao واقع در منطقه Dadukou
  • منطقه جدید لیانگجیانگ
  • مرکز محاسبات ابری لیانگ جیانگ (بزرگ‌ترین در نوع خود در چین)

واردات از چونگ‌ کینگ چین

شاید با خواندن موارد فوق، متوجه شده باشید که شهر Chongqing یک شهر غنی بوده و مراکز تولیدی زیادی دارد که تجار زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جلب می‌کند. تاجران ایرانی نیز می‌توانند با آشنایی از راه و روش‌ها واردات از چونگ کینگ چین، یک تجارت موفق را برای خود رقم بزنند.

برای آگاهی از این قوانین و شرایط می‌توانید به وبلاگ وانیکس مراجعه نموده و مقاله‌های مربوط به چگونگی واردات از کشور چین را مطالعه نمایید. همچنین برای آگاهی هر چه بیشتر می‌توانید از مشاوران مجموعه ما نیز کمک بخواهید.

صادرات به چونگ‌ کینگ چین

برای صادرات به چونگ کینگ چین نیز مثل واردات از آن، تجار مستلزم هستند که ابتدا با قوانین و مقررات این کار آشنا شده و سپس دست به صادرات بزنند. توجه کنید که بدون آشنایی با قوانین موجود، ممکن است برخی مجوزهای لازم برای صادرات را اخذ ننماید و این کار موجب متوقف شدن کالای شما در گمرک می‌شود.

توقف کالا در گمرک نیز ضررهای مالی فراوانی را برای شما به همراه خواهد داشت؛ مثلاً امکان دارد که کالای شما از نوع فاسدشدنی بوده و توقف در گمرک باعث خراب شدن آن شده و کلیه‌ی فرایند تجاری شما را برهم بزند.

فورواردر از چونگ‌ کینگ چین

یکی از مراحل اصلی تجارت، انجام تشریفات مربوط به حمل‌ونقل محموله می‌باشد. برای اینکه از روند جابه‌جایی کالاهای خود مطمئن باشید، قرارداد با فورواردرها به شما پیشنهاد می‌شود. این اشخاص به تمامی قوانین بین‌المللی حمل کالا آگاه بوده و سبب تسریع و تسهیل فرایند تجاری شما می‌شوند. با وجود فورواردر از چونگ کینگ چین، دیگر شما نیازی به سروکله زدن با شرکت‌های حمل‌ونقلی و سازمان‌های مربوطه برای اخذ مجوز حملی نخواهید داشت و همه این کارها بر عهده فورواردر خواهد بود.

فورواردر از چونگ‌ کینگ چین

خرید از چونگ چین

یکی از حساس ترین مراحلی است که تاجر برای واردات کالا باید پشت سر بگذارد.در مرحله خرید، تاجر با مذاکره با بازرگانان این شهر  و همچنین یافتن فروشگاه ها و مراکز خرید مناسب با توجه ب بودجه خود اقدام به تهیه کالاهای مدنظر خود می‌کند.

خرید عمده از چونگ‌ کینگ چین

وجود بازار عمده‌فروشی Chaotianmen در نقطه تلاقی رودخانه‌های یانگ تسه و جیالینگ که یکی از بزرگ‌ترین بازارها در چونگ کینگ است تجار را برای خرید عمده از این شهر ترغیب می‌کند. با خرید عمده، تاجران در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده و یک تجارت پرسود را تجربه می‌کنند.

 

 

کارگو از چونگ‌ کینگ چین

منظور از کارگو از چونگ‌ کینگ چین، شیوه حمل کالا از این شهر تا مقصد مدنظر می‌باشد. این شهر با داشتن فرودگاه بین‌المللی، استفاده از کارگو هوایی را برای بازرگانان بسیار راحت کرده است. برای آگاهی از سایر روش‌های کارگو از این شهر می‌توانید از کادر مجموعه وانیکس مشاوره دریافت نمایید.

کارگو از چونگ‌ کینگ چین

سخن پایانی با وانیکس

همان‌گونه که اطلاع دارید کشور چین در امر تجارت و صادرات کالا یک از بهترین‌های دنیا به شمار می‌رود. نگاهی به آمارهای گمرک ایران نیز نشان دهنده این است که کشور ما نیز با چین در حال تعاملات تجاری است.

از این رو تمام تلاش تیم تولید محتوای مجموعه وانیکس این است که شما را با مناطق مختلف تجاری چین آشنا کرده و راه و روش تجارت با این مناطق را به شما بیاموزد. امیدواریم خواندن مقالات این وبلاگ تاثیر مثبتی در افزایش آگاهی شما داشته باشد.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *