ترخیص و واردات از شهر چنگدو چین

Chéngdū در مرکز سیچوان واقع شده و دشت چنگدو واقع در اطراف آن به‌عنوان «کشور بهشت» و «سرزمین فراوانی» شناخته می‌شود و رودخانه جین نیز از میان  این شهر عبور می‌کند. فرهنگ Chéngdū تا حد زیادی منعکس‌کننده فرهنگ استان آن، سیچوان است. در سال ۲۰۱۱، این شهر زیر استانی توسط یونسکو به‌عنوان شهر غذا شناسی به رسمیت شناخته شده و این قضیه با پاندا غول‌پیکر، نماد ملی چین که در منطقه سیچوان ساکن است، مرتبط است؛ چون شهر چنگدو  پایگاه تحقیقاتی چنگدو برای پرورش پانداهای غول‌پیکر می‌باشد. Chéngdū در حال حاضر یکی از مهم‌ترین مراکز اقتصادی، مالی، تجاری، فرهنگی، حمل‌ونقل و ارتباطات در چین محسوب می‌گردد. اقتصاد آن نیز متنوع است که با صنایع ماشین‌آلات، خودرو، دارو، غذا و فناوری اطلاعات مشخص می‌شود.براساس شبکه تحقیقاتی جهانی شدن، این شهر به‌عنوان یک طبقه‌بندی شهر «بتا + (سطح دوم جهانی)  همراه با بارسلون و واشنگتن دی سی  در نظر گرفته می‌شود. همچنین چنگدو یک مرکز مالی پیشرو است که در فهرست مراکز مالی جهانی ۲۰۲۱ در رتبه ۳۵ قرار دارد و از نظر خروجی تحقیقات علمی، یکی از ۳۰ شهر برتر جهان است. تا اینجای مقاله به طور کلی در رابطه با Chéngdū مطالبی را بیان نمودیم ولی صحبت درباره حیطه‌های مختلف این شهر را به بخش‌های بعدی موکول کرده‌ایم. در ادامه ما را همراهی بفرمایید.

 

 

تاریخچه ای از چنگدو چین

اکتشافات باستان‌شناسی در سایت Sanxingdui و Jinsha نشان می‌دهد که منطقه اطراف چنگدو بیش از چهار هزار سال پیش، در قرن ۱۸-۱۰ قبل از میلاد مسکونی بوده است. در دوران سلسله هان، اقتصاد Chéngdū ، به‌ویژه صنعت پارچه ابریشمی آن، رونق گرفت و به منبع مهمی برای ادای احترام به دربار تبدیل شد، به‌طوری‌که دربار امپراتوری در چنگدو سرمایه‌گذاری کرد. تحت حکومت تانگ، Chéngdū دومین شهر مرفه چین پس از یانگژو در نظر گرفته می‌شد. The Song این شهر را در سال ۹۶۵ فتح کرده و اولین پول کاغذی پرکاربرد در جهان را در آن معرفی نمود.Chéngdū که توسط ایالت شو تأسیس شده، به‌عنوان یک سکونتگاه بزرگ چینی منحصربه‌فرد به شمار می‌رود که نام خود را عمدتاً در طول دوران امپراتوری، جمهوری و کمونیسم بدون تغییر حفظ کرده است. این شهر پایتخت شو هان لیو بی در دوران سه پادشاهی و همچنین چندین پادشاهی محلی دیگر در قرون وسطی بود.

تاریخچه ای از چنگدو چین

در طول جنگ جهانی دوم، پناهندگانی از شرق چین که از دست ژاپنی‌ها گریخته بودند در چنگدو مستقر شدند. پس از جنگ، این شهر برای مدت کوتاهی پایتخت دولت جمهوری ملی‌گرا بود تا اینکه به تایپه در جزیره تایوان عقب‌نشینی کرد. در جمهوری خلق چین، اهمیت Chéngdū به‌عنوان پیوندی بین شرق و غرب چین، با راه‌آهن‌هایی که در سال ۱۹۵۲ به چونگ کینگ و پس از آن به کون‌مینگ و تبت ساخته شد، گسترش یافت.  در نهایت در دهه ۱۹۶۰، این شهر چین  به یک مرکز مهم صنعت دفاعی تبدیل شد.

 

 

اقتصاد چنگدو چین

در رابطه با اقتصاد این شهر نکته‌های گفتنی فراوانی وجود دارد که برخی از پراهمیت‌ترین این موارد را در این بخش از مقاله فهرست کرده‌ایم.شورای دولتی چین، چنگدو را به‌عنوان مرکز غربی لجستیک، بازرگانی، مالی، علم و فناوری و همچنین مرکز حمل‌ونقل و ارتباطات این کشور تعیین کرده است. همچنین این منطقه، پایگاه مهمی برای تولید و کشاورزی است. طبق گزارش نظرسنجی بانک جهانی در سال ۲۰۰۷ در مورد محیط‌های سرمایه‌گذاری جهانی، Chéngdū « معیاری برای محیط سرمایه‌گذاری در داخل چین» اعلام شد.همچنین بر اساس یک گزارش تحقیقاتی انجام شده توسط دکتر رابرت ماندل، برنده جایزه نوبل اقتصاد و اقتصاددان مشهور چینی که در سال ۲۰۱۰ منتشر شد، چنگدو به یک «موتور» برنامه توسعه غرب تبدیل شده است.صنایع اصلی در این شهر از جمله ماشین‌آلات، خودرو، دارو، غذا و فناوری اطلاعات، توسط شرکت‌های بزرگ مقیاس پشتیبانی می‌شوند. علاوه بر این، تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌های فناوری پیشرفته از خارج از Chéngdū نیز در آنجا مستقر شده‌اند.این شهر در حال تبدیل شدن به یکی از شهرهای موردعلاقه برای سرمایه‌گذاری در چین مرکزی و غربی است و کل صادرات و واردات آن بیش از ۳۵ میلیارد دلار آمریکا است که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد ۳۰ درصد افزایش سالانه خواهد داشت.

از جمله صنایع مهم در این شهر عبارت‌اند از:

 • صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات
 • صنعت مالی
 • صنعت لجستیک مدرن
 • تجارت مدرن
 • صنعت کنوانسیون و نمایشگاه
 • صنعت برون‌سپاری نرم‌افزار و خدمات
 • صنعت انرژی‌های نو
 • صنعت الکترونیک و اطلاعات
 • صنعت خودرو
 • صنعت دفاعی
 • سرمایه‌گذاری

اقتصاد چنگدو چین

 

 

 

واردات از چنگدو چین

اطلاعات به دست آمده از شهر Chéngdū نشان‌گر این هستند که این شهر بزرگ‌ترین مرکز تجاری در غرب چین با بازاری است که تمام استان سیچوان را در برمی‌گیرد. این منطقه و بازارهای آن بر جمعیتی بالغ‌بر ۲۵۰ میلیون نفر در شش استان، شهر و ناحیه در غرب چین تأثیر می‌گذارد. چنگدو از نظر مقیاس سرمایه‌گذاری خارجی در تجارت، در بین شهرهای غرب چین رتبه اول را دارا است.

پس با توجه به این موارد، Chéngdū می‌تواند برای خرید کالا و واردات گزینه مناسبی برای تجار ایرانی محسوب شود. تاجران ایرانی می‌توانند با آگاهی از شرایط و نحوه خرید کالا از این شهر و خارج کردن آن از چین، یک تجارت موفق داشته و سود زیادی را به دست آورند. شما می‌توانید برای رسیدن به این هدف و برای آگاهی کامل از این شرایط و نحوه واردات از چنگدو با یک شرکت بازرگانی معتبر مشورت نمایید.

صادرات به چنگدو چین

تا اینجای مقاله متوجه شدید که یکی از شهرهای پیشرو چین در امر تجارت، شهر Chéngdū است. چون تجارت و واردات و صادرات نقش قابل‌توجهی در اقتصاد دارند، این شهر در پی گسترش روابط تجاری خود با سایر مناطق می‌باشد.

 

صادرات به چنگدو چین با وانیکس

از طرف دیگر به دلیل وجود فروشگاه‌های عمده و خرده فراوان در سطح آن، نیاز به مواد اولیه برای تولید اقلام این فروشگاه‌ها بالا می‌رود. تاجران ایرانی می‌توانند با شناسایی این نیازها و به‌کارگیری برخی استراتژی‌ها یک صادرات موفق به چنگدو را رقم بزنند.

 فورواردر از چنگدو چین

یکی از واژه‌های پرکاربرد در حوزه تجارت، اصطلاح فورواردر است. منظور از این کلمه، آن اشخاص و شرکت‌هایی است که با دریافت مبلغی از صاحب بار، تشریفات مربوط به  کالای او را بر عهده می‌گیرند.

مثلاً وقتی شما از Chéngdū چین کالای خریداری کرده و قصد وارد کردن آن به کشور را دارید، این افراد در انبارداری این بارها در شهر و همچنین بارگیری و امور مربوط به گمرک مشارکت کرده و موجب تسهیل فرایند تجاری شما می‌شوند.

خرید عمده از چنگدو چین

 به دلیل وجود ۷۱ فروشگاه بزرگ در مرکز شهر Chéngdū با مساحت تجاری بیش از ۱۰۰۰۰ مترمربع، مجموع عمده‌فروشی‌ها در این شهر به‌شدت افزایش یافته است؛ به طوری که این افزایش سالانه ۲۵ درصد بوده و از ۴۰۰ میلیارد یوان نیز بیشتر می‌شود. با این آمارها شاید تا به حال متوجه شده باشید که خرید عمده از چنگدو چین می‌تواند بسیار به‌صرفه باشد.

وجود تعداد زیادی از مراکز خرده و عمده‌فروشی در این شهر، یافتن کالا برای تجار خارجی را بسیار آسان کرده است. شما می‌توانید برای خرید عمده از این شهر یا به صورت حضوری به آن مراجعه کرده و یا از سایت‌های مربوط به عمده‌فروشی چین، اقدام به سفارش کالاهای مورد نیاز خود کنید. البته قابل‌ذکر است که در هر دوی این روش‌ها بهتر است برای کاهش ریسک، از افراد باتجربه یا شرکت‌های فعال در این زمینه کمک بگیرید.

 

 

کارگو از چنگدو چین

همان‌طور که اطلاع دارید آخرین مرحله کار واردات صادرات، حمل کالا تا کشور مدنظر است. شیوه حمل کالا با توجه به نوع بار یا زمان رسیدن آن به مقصد، می‌تواند متفاوت باشد. به این شیوه‌های حمل کالا در تجارت، خدمات کارگو می‌گویند که می‌تواند به صورت زمینی، ریلی، هوایی یا دریایی انجام پذیرد.

کارگو از چنگدو چین

در مورد اطلاع از مناسب‌ترین شیوه کارگو از چنگدو چین، شما می‌توانید از یک شرکت بازرگانی که خدمات کارگو از چین را انجام می‌دهد کسب آگاهی کنید. یکی از این شرکت‌ها وانیکس است که با ۱۰ سال سابقه در خصوص انجام فرآایندهای مختلف تجاری از ثبت سفارش گرفته تا کارگو، می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

سخن پایانی با وانیکس

همان‌گونه که اغلب اطلاع دارید، یکی از مقوله‌های مهم در دنیای کنونی همین امر تجارت و واردات و صادرات از نقاط مختلف است. در این میان نیز چین نقش پررنگ‌تری داشته و روابط تجاری خوبی را با اکثر نقاط جهان دارد به‌گونه‌ای که بزرگ‌ترین شریک تجاری ایران نیز به شمار می‌رود.

به خاطر همین موضوع در این مقاله از وبلاگ وانیکس تصمیم گرفتیم درباره نحوه تجارت با یک شهر محبوب چین سخن به میان آوریم. امیدواریم خواندن مطالب این مقاله برایتان موثر واقع شده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهامی می‌توانید با کادر مجموعه وانیکس ارتباط حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *