همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

ترخیص و واردات از شهر چانگژو چین

برای اینکه با شهر چانگژو چین آشنا شوید، از شما دعوت می‌کنیم در ادامه مقاله همراه ما باشید تا ضمن آشنایی با تاریخچه و اقتصاد این شهر، نحوه تعاملات تجاری با آن را نیز یاد بگیرید.

معرفی شهر چانگژو چین

چانگژو یا Changzhou شهری در سطح استان در جنوب استان جیانگ سو، چین است. این شهر قبلاً با نام های Yanling، Lanling و Jinling نیز شناخته می‌شد. شهر چانگژو چین که در کرانه جنوبی رودخانه یانگ تسه واقع شده، از غرب با مرکز استان نانجینگ، از شمال غربی ژنجیانگ، از شرق با ووکسی و از جنوب با استان ژجیانگ همسایه است. همچنین این شهر در منطقه بسیار توسعه یافته دلتای یانگ تسه چین قرار گرفته که از شانگهای به سمت شمال غربی امتداد دارد.

 

 

معرفی شهر چانگژو چین

شهر Changzhou در سطح استان دارای هفت بخش در سطح شهرستان است که شامل پنج منطقه و یک شهر در سطح شهرستان می‌شود. درباره جمعیت آن نیز باید بگوییم جمعیت کل شهر چانگژو در سرشماری سال ۲۰۱۰، ۴,۵۹۲,۴۳۱ نفر بود که نشانگر میانگین سالانه ۲% افزایش نسبت به سرشماری قبلی بود و از این تعداد ۳,۲۹۰,۹۱۸ نفر آن در منطقه ساخته‌شده متشکل از ۵ ناحیه شهری زندگی می‌کردند. همچنین این شهر زادگاه ژو یوگوانگ هست که سیستم رمان‌سازی پینیین را ایجاد کرد. در مورد وضعیت آب هوایی، Chengzhou چین دارای آب‌وهوای نیمه گرمسیری Cfa مرطوب با زمستان‌های خنک و تابستان‌های گرم و مرطوب است. این شهر در طول سال، دارای طیف گسترده‌ای از تفاوت‌های دما می‌باشد.

تاریخچه ای از چانگژو چین

اولین نشانه‌های سکونت انسان در Chengzhou چین، ویرانه‌های به نام “ویرانه‌های یانچنگ” می‌باشد؛ این ویرانه‌ها شامل بقایای یک شهر محصور شده در منطقه ووجین چانگژو است که بیش از ۳۰۰۰ سال پیش در آغاز سلسله ژو غربی تاسیس گشته است.اولین سابقه سکونت در محل Chengzhou مدرن به‌عنوان یک فرماندهی بود که در سال ۲۲۱ قبل از میلاد در آغاز سلسله کین تأسیس شد و این شهر نام کنونی خود را به معنای “استان معمولی” در سال ۵۸۹ دریافت کرد.پس از ساخت کانال بزرگ در سال ۶۰۹، Chengzhou به بندر کانال و محل حمل‌ونقل غلات محلی تبدیل شد و از آن زمان تاکنون این نقش‌ها را در خود حفظ کرده است. همچنین شهرستان‌های روستایی اطراف این شهر به دلیل تولید برنج، ماهی، چای، ابریشم، بامبو و میوه موردتوجه قرارگرفته اند.

 

 

در طول شورش تایپینگ در دهه ۱۸۵۰، یکی از پنج کاخ ​​که رهبران به‌اصطلاح “پادشاهی صلح آسمانی” را در خود جای ‌داده بود، در Chengzhou ساخته شد. امروزه ویرانه‌های “کاخ پادشاه” را می‌توان در نزدیکی بیمارستان شماره ۱ مردم یافت.در دهه ۱۹۲۰، این شهر شروع به جذب کارخانه‌های پنبه نمود و صنعت پنبه در اواخر دهه ۱۹۳۰ زمانی که مشاغل به دلیل اشغال ژاپن شروع به نقل‌مکان به خارج از شانگهای کردند، در چانگژو رونق گرفت.برخلاف بسیاری از شهرهای چین، این شهر حتی در طول تحولات انقلاب فرهنگی ۱۹۶۶-۱۹۷۶ به رونق خود ادامه داد و امروزه یک مرکز صنعتی مهم برای منسوجات، فرآوری مواد غذایی، مهندسی (موتورهای دیزل، ژنراتورها، ترانسفورماتورها و سایر ماشین‌آلات) و فناوری پیشرفته به شمار می‌رود. این شهر در طول تاریخ، تغییرات گسترده‌ای را به خود دیده است که در ذیل به برخی از آن‌ها اشاره نموده‌ایم.

در ۱ ژانویه ۱۹۵۳، چانگژو به‌عنوان شهرداری تحت مدیریت استانی تعیین شد و در سال ۱۹۵۸، استان ژنجیانگ به‌عنوان استان Chengzhou تغییر نام داد و دفتر اداری از ژنجیانگ به این منطقه منتقل شد. در سال ۱۹۵۹، استان Chengzhou به استان ژنجیانگ تغییر یافت و دفتر اداری از چانگژو به ژنجیانگ منتقل شد که در پی این تغییر Changzhou توسط استان ژنجیانگ به ثبت رسید.در سال ۱۹۶۰، شهرستان ووجین از استان ژنجیانگ به Chengzhou پیوست و در سال ۱۹۶۲، این شهر به شهرداری استانی تبدیل شد و شهرستان ووجین به استان ژنجیانگ ادغام شد. در سال ۱۹۸۳، زمانی که سیستم شهرستانی وابسته به شهرداری اجرا شد، شهرستان ووجین، شهرستان جینتان و شهرستان لیانگ در ژنجیانگ به چانگژو ادغام شدند و منطقه شهری به ۵ ناحیه تحت مدیریت شهرداری، گوانگ‌هوا، تیانینگ، ژونگلو، کیشویان و جیائوکو تقسیم گشتند. در آن زمان، Chengzhou سه شهرستان و پنج منطقه را اداره می‌کرد.

 

 

اقتصاد چانگژو چین

حال که با تاریخ و تغییراتی که شهر چانگژو چین در طول تاریخ با آن مواجه شده است آشنا شدید، در ادامه تصمیم بر این گرفته‌ایم که اقتصاد این شهر را مورد بحث قرار دهیم. نقش سنتی Chengzhou یک مرکز تجاری و به‌ویژه یک مرکز توزیع محصولات کشاورزی بوده است که از طریق کانال به شمال و بعداً به شانگهای ارسال می‌شد.

این شهر در دهه ۱۹۲۰ شروع به توسعه صنعت نساجی پنبه کرد و کارخانه‌های پنبه در اواخر دهه ۱۹۳۰ در آن تأسیس شدند. امروزه نیز چانگژو همچنان یک مرکز نساجی و مهم‌ترین مکان در استان جیانگ سو برای بافندگی باقی ‌مانده است.

همچنین این شهر دارای کارخانه‌های بزرگ فرآوری مواد غذایی و همچنین آسیاب آرد، صیقل دادن برنج و صنایع روغن‌گیری می‌باشد. پس از سال ۱۹۴۹ نیز Chengzhou به‌عنوان مرکز صنعت مهندسی توسعه یافته است.

Qishuyan، در حدود ۱۰ کیلومتری (۶.۲ مایلی) جنوب شرقی این شهر، یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های لوکوموتیو و تجهیزات نورد در چین را دارد. سایر کارهای مهندسی در چانگژو، موتورهای دیزلی، ژنراتورها، ترانسفورماتورها و ماشین‌آلات کشاورزی و نساجی تولید می‌کنند.

در زمان جهش بزرگ به جلو در سال ۱۹۵۸ یک کارخانه فولاد نیز برای تهیه مواد خام برای صنایع سنگین در این منطقه ساخته شد.  همچنین از سال ۱۹۰۸ برای پیشبرد اهداف  اقتصادی، Chengzhou از طریق راه‌آهن به شانگهای و نانجینگ متصل شده است.

تابه‌حال، این شهر یکی از توسعه‌یافته‌ترین شهرهای جیانگ سو بوده و پس از سوژو و ووکسی در رتبه سوم قرارگرفته است. تولید ناخالص داخلی Chengzhou در سال ۲۰۰۹ به میزان ۷۰۱۰۳ یوان رسید که این مقدار کمتر از سوژو و وکسی اما بیشتر از پایتخت نانجینگ بود که شهر را در رتبه سوم جیانگ سو قرار داد.

اقتصاد چانگژو چین

این شهر همچنین یکی از برترین شهرهای تجاری چین به شمار می‌رود و بر اساس رتبه‌بندی فوربس، نهمین شهر تجاری برتر در سرزمین اصلی چین در سال ۲۰۰۸ بوده است. داده‌های مالی چانگژو ۶۶۲.۲۲۸ میلیارد یوان در دسامبر ۲۰۱۷ گزارش شده و این رقم، افزایشی را نسبت به رقم قبلی ۵۷۷.۳۸۶ میلیارد یوان در دسامبر ۲۰۱۶ ثبت کرده است.

این داده‌ها در سال ۲۰۱۷ به بالاترین حد خود یعنی ۶۶۲.۲۲۸ میلیارد یوان رسیده و در سال ۱۹۹۱ در پایین‌ترین حد خود یعنی ۱۰.۵۴۵ میلیارد یوان بودند. شهر چانگژو چین نیز همانند سایر مناطق این کشور دارای مناطق توسعه اقتصادی است که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

این مناطق عبارتند از:

  • منطقه پردازش صادرات Chengzhou

تصویب ایجاد منطقه پردازش صادرات چانگژو در ژوئن ۲۰۰۵ با مساحت برنامه‌ریزی‌شده ۱.۶۶ کیلومترمربع (۰.۶۴ مایل مربع) صادر شد. در نزدیکی شانگهای و نانجینگ از طریق پیوندهای حمل‌ونقل مناسب، این منطقه در اکتبر ۲۰۰۶ شروع به کار کرد.

در این محل سرمایه‌گذاران از یک سری سیاست‌های ترجیحی برخوردار هستند، درحالی‌که تمام مراحل صادرات در داخل منطقه پردازش صادرات انجام می‌شود. این منطقه بر اطلاعات الکترونیکی، ادغام الکترومکانیکی و مواد جدید تمرکز دارد.

  • منطقه ملی فناوری پیشرفته چانگژو

منطقه ملی فناوری پیشرفته (Chengzhou CND) یک منطقه توسعه صنعتی با فناوری پیشرفته در سطح ایالت بوده و در بخش شمالی این شهر واقع شده است. این منطقه با ۵۰۰۰۰۰ نفر جمعیت و مساحت ۴۳۹ کیلومتر مربع در ۱۶۰ کیلومتر (۹۹ مایل) شانگهای به شرق و ۱۱۰ کیلومتر (۶۸ مایل) از نانجینگ به غرب قرار دارد.

منطقه ملی فناوری، نشان‌دهنده بالاترین سطح و پیچیده‌ترین پارک صنعتی در Chengzhou است. بیش از ۱۳۰۰ شرکت خارجی و بیش از ۵۰۰۰ شرکت صنعتی محلی در این منطقه به ثبت رسیده است که حدود ۴۰ درصد آن‌ها از کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند.

صنایع تشویق شده در آن شامل ماشین‌آلات مهندسی، ترانسفورماتور و تجهیزات انتقال، خودرو، قطعات لوکوموتیو و لوکوموتیو، قطعات، ماشین‌آلات دقیق، بیوتکنولوژی، داروسازی، فتوولتائیک، مواد جدید، مواد شیمیایی، تولید پوشاک و منسوجات، نرم‌افزار کامپیوتر و تحقیق و توسعه است.

برای رسیدن به یک اقتصاد توسعه یافته، چانگژو با پستی‌وبلندی‌های زیادی روبه‌رو شده است. به طور کلی این شهر یکی از مهدهای صنعت مدرن ملی در چین محسوب می‌شود. در پایان سلسله چینگ و روزهای اولیه جمهوری چین، صنایع نساجی، مکانیکی و غذایی چانگژو به سرعت در حال توسعه بودند و در سال ۱۹۰۶، اولین کارخانه تولیدی سرمایه‌داری، کارخانه نساجی Jinyu در آن ظاهر شد.

در سال ۱۹۳۲ نیز صنعتگر معروف، لیو گوئوجون، روش ادغام ریسندگی، بافندگی و رنگرزی را در این شهر پایه‌گذاری نمود. در طول دهه ۱۹۸۰، Chengzhou به شهر صنعتی ستاره‌ای تبدیل شد که در سراسر چین مشهور بود. همچنین صنعت تولید تجهیزات به‌عنوان صنعت سنتی و سودمند Changzhou، در سال‌های اخیر درحال‌توسعه بوده است.

این شهر ۶ پایگاه صنعتی بزرگ ملی را تشکیل داده است، یعنی تولید ادوات کشاورزی و ماشین‌آلات، تولید انتقال نیرو و تبدیل نیرو، تولید خودرو و لوازم جانبی، نساجی جدید، ترافیک مسیر و پوشش جدید. در حال حاضر، صنعت انتقال نیرو و تبدیل نیروی این شهر در چین اولین بوده و صنعت ماشین‌آلات مهندسی و وسایل نقلیه شتاب رشد قوی خود را نشان داده‌اند.

تا پایان سال ۲۰۱۰، چانگژو دارای ۲۶ برند معروف ملی، ۱۷۵ برند معروف استانی و ۳۲۷ برند شهری بوده است. به طور جامع Changzhou در حال تبدیل شدن به یک شهر تولید تجهیزات مدرن با مزایای داخلی برجسته و پتانسیل بزرگ است.

واردات از چانگژو چین

همان‌طور که با مطالعه بخش فوق به آن دست یافتید، Chengzhou تولیدکننده تجهیزات و کالاهای بسیاری است. برای همین، تجار مناطق مختلف می‌توانند با آشنایی با عمده کالاهای صادراتی این شهر، یک تجارت موفق را برای خود با واردات از چانگژو چین رقم بزنند.

 

 

بعد از آگاهی از این کالاها و انتخاب یک کالای مناسب، بازرگانان باید نسبت به پیدا کردن یک فروشنده مناسب و تنظیم قرارداد با او اقدام کنند. برای تنظیم قرارداد نیز نیاز به اخذ پیش فاکتور می‌باشد که توسط فروشنده صادر شده و حاوی اطلاعات کالا و قیمت و سایر مشخصات آن است.

البته قبل از اقدام به این امور نکته‌ای که باید به آن بسیار توجه شود، برآورد هزینه‌های واردات از چانگژو چین است. با برآورد این هزینه‌ها و تطابق دادن آن با مقدار بودجه خود، تجار می‌توانند برنامه‌ریزی بهتری برای تجارت خود داشته باشند.

بعد از اینکه همه این مراحل برای تاجر حل شد، آن‌ها می‌توانند با عقد قرارداد با یک شرکت حمل‌ونقلی، تشریفات مربوط به جابه‌جایی کالای خریداری شده از این شهر به محل مدنظر خود را پیگیری نمایند.

صادرات به چانگژو چین

شاید تصورات اغلب شما این باشد که به دلیل اقتصاد پیشرفته Chengzhou و وجود تولیدی‌های زیاد در آن، این شهر دیگر هیچ نیازی به واردات کالا از سایر مناطق نخواهد داشت؛ اما باید بگوییم این‌گونه نیست! شما می‌توانید با به عضویت در آمدن در اتاق بازرگانی چین و ایران و همچنین شرکت در نمایشگاه‌های برگزار شده در این شهر از نیازهای بازار آن مطلع شوید.

با تحلیل نیازهای بازار، شما می‌توانید برای صادرات به چانگژو چین استراتژی‌های مناسب را به کار برده و از این کار، به سود زیادی برسید. علاوه بر بازاریابی کالا، شما باید با مجوزها و مدارک لازم برای صادرات نیز آشنایی داشته باشید؛ چون عدم آگاهی ازاین‌گونه موارد موجب می‌شود در روند ترخیص کالای شما از گمرک اختلال ایجاد شده و کالای شما دیرتر به مقصد برسد.

دیر رسیدن محموله به مقصد نیز می‌تواند تبعات زیان‌بار زیادی برای تاجر به همراه داشته باشد. برخی از خریداران حساس به این موضوع در صورت تاخیر زیاد در رسیدن بار، آن محموله را مرجوع می‌کنند. پس باید حواستان به‌خوبی جمع باشد!

فورواردر از چانگژو چین

شاید در خلال گفتگوهای روزانه یا در تلویزیون و اخبار و تبلیغات مربوط به تجارت، واژه  فورواردر به گوشتان خورده است. همانگونه که از نام این واژه پیداست، فورواردر یعنی ارسال کننده.

در روند تجاری نیز مثلاً وقتی می‌گوییم فورواردر از چانگژو چین، منظور همان اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند که با حضور در این شهر بر تشریفات و فرآیندهای مربوط به حمل و بارگیری کالای شما نظارت می‌کنند.

فورواردر از چانگژو چین

این افراد به خوبی از قوانین بین‌المللی حمل بار آشنا بوده و می‌توانند روند اخذ مجوزها و مدارک مورد نیاز را تسهیل ببخشند. فقط توجه نمایید که این افراد تنها نقش یک فرد طراح و برنامه‌ریز را داشته و در حمل فیزیکی کالای شما هیچ دخالتی نمی‌کنند.

خرید از چانگژو چین

 تجربه خرید از چانگژو چین می‌تواند یک تجربه متفاوت برای تجار و یا سایر افرادی باشد که با هدف گردشگری به این شهر چین سفر می‌کنند. البته خرید از یک شهر که زبان، فرهنگ و آداب‌ورسوم آن برایمان ناشناخته است شاید کمی سخت به نظر برسد؛ اما برای این مورد هم راهکارهایی وجود دارد؛ مثلاً برخی از هتل‌های چانگژو خدماتی را برای مسافرین ارائه می‌کنند که در آن، یک فرد مسلط به زبان مهمان و همچنین مسلط به زبان چینی را در صورت درخواست فرد به همراه او می‌فرستند تا در فرایند خرید مشکلی ایجاد نشود.

 اما وقتی می‌گوییم خرید، فقط فکرتان به سوی سفر به این شهر و خرید حضور از آن نرود چون امروزه روش‌هایی به وجود آمده‌اند که شما می‌توانید به‌صورت آنلاین نیز کالاهای مدنظر خود را از این شهر سفارش دهید. برای آشنایی بیشتر با این ترفندها با مشاوران مجموعه وانیکس تماس حاصل نمایید.

 

 

خرید عمده از چانگژو چین

خرید عمده از چانگژو چین نیز می‌تواند به سه روش انجام پذیرد. در یکی از روش‌ها که تقریبا می‌توان گفت امروزه برای انجام تجارت منسوخ شده و یک روش سنتی به شمار می‌رود، بازدید حضوری از مراکز عمده‌فروشی Chengzhou است.

برای این بازدید اولاً تجار باید وقت و زمان کافی را داشته باشند و همچنین هزینه‌های سفر به این شهر و اقامت در آن را نیز در نظر بگیرند. اگر با همه این شرایط کنار آمدند، برای انجام یک خرید موفق نیاز به آشنایی با مراکز عمده‌فروشی این شهر و از همه مهم‌تر نیاز به تسلط کافی به زبان چینی را دارند.

اما در حال حاضر روش‌های آسان‌تری از سوی شرکت‌های بازرگانی به تجار پیشنهاد می‌شود. یکی از این روش‌ها شناسایی سایت‌های عمده‌فروشی چینی و اقدام به خرید آنلاین توسط خود تاجر می‌باشد و دیگری سپردن از صفر تا صد مراحل خرید به یک شرکت بازرگانی با تجربه و فعال در این حیطه است.

کارگو از چانگژو چین

تصور کنید که همه مراحل گفته شده برای واردات و صادرات از شهر Chengzhou چین را به درستی به انجام رسانده و اکنون منتظر حمل کالای تجاری خود هستید؛ اما به دلیل شیوع‌های نادرست حمل، کالای تجاری شما سالم به دستتان نمی‌رسد. واضح است که در این شرایط انگار تمامی وقت و هزینه‌ها صرف شده برای مراحل قبل نیز بر باد رفته و به‌کل تجارت شما با شکست مواجه می‌شود.

منظور از کارگو از چانگژو چین نیز دقیقاً به همین مورد شیوع‌های حمل محصول از این شهر به مقصد مدنظر تاجر اشاره دارد که می‌تواند به سه روش دریایی، زمینی و هوای صورت پذیرد‌.

سخن پایانی با وانیکس

در این مقاله از وبلاگ وانیکس سعی کردیم درباره همه چیز شهر چانگژو چین سخن به میان آوریم. امیدواریم خواندن این مقاله اطلاعات کافی را در اختیار شما کاربران عزیز گذاشته باشد. هرچند اگر با مورد نامفهومی برخورده کرده و دچار ابهام شدید، کادر مجموعه ما در همه اوقات آماده خدمت‌رسانی به شما هستند.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *